Autor Wątek: Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat  (Przeczytany 3513 razy)

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« dnia: Stycznia 08, 2008, 03:33:34 pm »
Doszło do kolejnego makabrycznego zdarzenia sprowokowanego przez grę. Szesnastoletnia dziewczyna i rok starszy chłopak w brutalny sposób doprowadzili do śmierci siedmiolatkę.

Heather TrujilloTragedia rozegrała się w miejscowości Johnstown, w stanie Kolorado. Szesnastoletnia Heather Trujillo i jej rok starszy znajomy Lamar Roberts mieli opiekować się siedmioletnią przyrodnią siostrą dziewczyny, Zoe Garcia, aż do powrotu jej matki.

Dziecko niestety nie doczekało jej przyjazdu. Dwoje nastolatków znęcało się nad Zoe, w rezultacie powodując zgon dziewczynki. Według opisu policji, napastnicy "ćwiczyli na małej Zoe różne ruchy z gry Mortal Kombat".

Dziecko było, na wzór ciosów z gry, bite, kopane i rzucane po pokoju. Gdy dziewczynka straciła przytomność, nastolatkowie próbowali ją reanimować. Bezskutecznie. Zoe Garcia zmarła po przewiezieniu do szpitala. Miała liczne obrażenia ciała, wstrząs mózgu i krwotoki wewnętrzne.

Pomimo, że najprawdopodobniej główną sprawczynią była Heather Trujillo, obydwoje nastolatków zatrzymano w areszcie do wyjaśnienia sprawy. Postawiono im zarzuty znęcania się ze skutkiem śmiertelnym. Jako, że będą sądzeni tak jak dorośli, grozi im do 48 lat więzienia.

http://www.idg.pl/news/134668.html  


Mam nadzieje ze Midway nie bedzie miała przez to problemów, i nie przelozy  premiery nowego Mortaka. a to co sie stalo to straszne ze tyle pojebow zyje na tym swiecie. Bedac maly tez sie z kumplem bawilismy w mortala ale jakos do dzisiaj zyjemy i mamy sie dobrze!!

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2008, 03:45:01 pm »

Offline OMENGOUKI

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2008, 03:53:39 pm »
Jeśli ktoś przczepi się do developerów gier (zapewne tak będzie) to jest to kolejny dowód na to że ludzie mający cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie są po prostu kretynami.

Sprawa jest prosta- DEVELOPER robi grę (produkt) który jest kupowany przez rodziców lub przez dzieci (tak czy inaczej rodzic wie w co gra dziecko) każda gra ma OZNACZENIE WIEKOWE itd.

To tak jak ja bym kupił pistolet i zastrzelił babcię, a później miał bym proces razem z producentem tej broni?! BZDURA! tym bardziej że tu chodzi o PRODUKT MULTIMEDIALNY- których są miliardy na świecie.

TO RODZIC JEST ODPOWIEDZIALNY.

Ja wychowałem się na Mortal Kombat, Street Fighter i Art of Fighting- i co? no nic.......jestem doświadczonym adeptem dwóch stylów walki, mam ekipę filmową i wiele innych.
Gry dają bardzo dużo.......PASJĘ! która jest bardzo dobrze ukierunkowana przez rodziców (w moim przypadku rodzica) którzy WYCHOWUJĄ DZIECKO I UCZĄ JE JAK POSTĘPOWAĆ.
Zawsze żyłem w biedzie i nigdy nic nie ukradłem i nigdy nie byłem chciwy.
Dziwne nie- jestem totalnym maniakiem gier a wcale nie jestem gruby i nie noszę okularów.
PORA ZERWAĆ Z SZUFLADKOWANIEM I ZACZĄĆ SZUKAĆ SEDNA SPRAWY.

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:12:36 pm »
Taaa. Ale wielu pewnie wypowie się w necie, że to wina gier, bo tak zawsze jest, nikt nie pomyśli, że to tym dzieciakom, którzy nie potrafią odróżnić realizmu od wirtualnego świata we łbie się kotfasi. Ciekawe co by ludzie powiedzieli, jakby 15-latek po przeczytaniu i obejżeniu Trylogi Sienkiewicza latał z szablą i zabijał swoich kolegów.
ps. Kurdeee, ale niektóre wypowiedzi (chodzi o komentarze na forach) są takie głupie, że takich gier powinno się zabronić, a np. "Potop" jest lekturą i to też by ktoś kazał zabronić, jakby stało się to co opisałem wyżej. Świat jest niesprawiedliwy i zawsze ludzie potrafią znaleźć wytłumaczenie sytuacji, szkoda tylko, że jest ono niezawsze słuszne.

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:47:15 pm »
łee jezu, a wy znowu odgrzewacie kotlety? kogo to wogole obchodzi.
takich przypadkow przez gre manhunt byla cala masa w USA.
Case Closed.  :idea:

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2008, 06:53:22 pm »
Snake, lepiej jest jeść stary dobry schabowy niż fastfoody.
No, a na serio to ponownie o tym mówimy, żeby przypadkowi, jak tu zaglądną wiedzieli, że MK nie jest winny czyjejś głupocie i analfabetyzmie, bo na okładce pisze dla kogo to jest. Dla 18 latków, a jak grają młodsi to niech grają z głową i niech świat gry nie przysłania im oczu i umysłu. :wink:

Offline Cathyerina

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2008, 09:32:47 pm »
jestem wstrząśnięta. normalnie przeraża mnie to co oni zrobili w małą. Ja bym im kare śmierci dała. Zasłużyli na to by zginać w takich samych męczarniach.

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2008, 11:21:00 pm »
Cytat: "Cathyerina"
jestem wstrząśnięta. normalnie przeraża mnie to co oni zrobili w małą. Ja bym im kare śmierci dała. Zasłużyli na to by zginać w takich samych męczarniach.


O boze co za dziecinne podejscie  :? Codziennie na swiecie dzieja sie setki tego typu zbrodni a polowa nich bardziej brutalna i straszna.
A ty jak dziecko napisalas ze 17 i 18 latki powinni zostac skazani na kare smieci, na jakim swiecie ty zyjesz.

To co sie stalo to nie wina gry czy jej tworcow. To tylko i wylacznie wina rodzicow ktorzy dopuscili do takiej sytuacji. To ze akurat zwiazane jest to z MK to poprostu przypadek. Mowilem juz ze manhunt jest tak brutalno i "wjezdajaca na psyche" gra ze bardzo duzo wlasnie takich dzieciakow bawiac sie w to co ujrzaly w grze doprowadzaly do smierci kolegow czy kolezanek.

Tak tez to podejcie ktore zaprezentowalas jest dziecinada i jestes niesprawiedliwa, bez zadnych przemyslen czy argumentow.

Ja mysle ze ta mlodziez powinna dostac szanse na normalne zycie gdyz sa nieletni, ale tylko wtedy gdy zrozumieja to co sie stalo.

Zamykamy bo juz zalozylem o tym incydencie temat ktory skonczyl sie na bezsensownej dyskusji jak ta.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Zabili dziecko wzorując się na grze Mortal Kombat
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 08, 2008, 11:25:33 pm »
Powtórka. Widząc że prawie identyczny temat został zamknięty tworzycie nowe o tej samej treści. Jaki jest tego sens? Najlepiej bym usunął cały temat, aby nie zaśmiecać forum no ale znowu ktoś napisze to samo po raz trzeci. I tak w kółko i w kółko, aż wszyscy popadniemy w hipnoze.

Temat uważam po raz drugi za zamkniety i proszę nie zakładać kolejnych. Jeżeli komuś chce się nad tym płakać i poklepywać za ramie niech napisze o tym na forum księdza proboszcza  w swojej parafi a nie tu.