Autor Wątek: Film - nie. Serial - tak! Mortal Kombat Legacy  (Przeczytany 84947 razy)

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 21, 2011, 04:21:25 pm »
I za przeproszeniem ich chyba pojebało z tym pomysłem! Toż to czysta profanacja swiata MK!
Nigdy nie zrozumiem fanatyków a już tym bardziej maniaków.


Słuchaj jeśli w Tekkenie pojawiłaby się jakaś postać, która strzelałaby ogniem z dupy, to spoko... tam juz były dziwactwa...

Ale Mortal w takiej formie jak z Teasera to nie powinien miec miejsca chyba...

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 21, 2011, 11:18:18 pm »
Bardziej miejsca nie powinien mieć MK Conquest, Unicestwienie.....

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 22, 2011, 05:14:50 am »
Słuchaj jeśli w Tekkenie pojawiłaby się jakaś postać, która strzelałaby ogniem z dupy, to spoko... tam juz były dziwactwa...

Ale Mortal w takiej formie jak z Teasera to nie powinien miec miejsca chyba...

O ile dobrze pamiętam to Bo' Rai Cho ma takiego fatala w postaci "płonącego pierdnięcia" więc w czym rzecz?
Poza tym wolę nowe, świeższe spojrzenie na MK niż powtórkę tego co już było, do tego skąd wiadomo, że w nowym filmie w ogóle nie będzie magii? Może będzie jako dodatkowy, mistyczny element. Cholera wie. Ja sobie poczekam na gotowy produkt, wtedy ewentualnie sobie ponarzekamy albo i nie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2011, 05:22:05 am wysłana przez Sim »

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:15:24 am »
Słuchaj jeśli w Tekkenie pojawiłaby się jakaś postać, która strzelałaby ogniem z dupy, to spoko... tam juz były dziwactwa...

Ale Mortal w takiej formie jak z Teasera to nie powinien miec miejsca chyba...

O ile dobrze pamiętam to Bo' Rai Cho ma takiego fatala w postaci "płonącego pierdnięcia" więc w czym rzecz?

Nie zrozumiałes ;D Mówiłem o filmach, w filmowym Tekkenie postac taka miałaby rację bytu ze wzgledu na chocby Rogera, Alexa, Gona, Mokujina, Devila, Angela, serie Jacków, Jinpatchiego czy Boskonovitcha... Byłoby to zgodne z serią...
Natomiast Mortal w takim wydaniu jakim chca nas uraczyc raczej nie powinien miec miejsca, obawaim sie ze to zbyt gwałtowna zmiana... Przez 18 lat raczono nas wojownikami ze specjalnymi umiejetnościami, a tutaj dostaniemy jakiś totalny mix który jedynie chaos wprowadzi, ale o tym mowiłem wcześniej...

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 23, 2011, 12:54:17 pm »
Natomiast Mortal w takim wydaniu jakim chca nas uraczyc raczej nie powinien miec miejsca, obawaim sie ze to zbyt gwałtowna zmiana... Przez 18 lat raczono nas wojownikami ze specjalnymi umiejetnościami, a tutaj dostaniemy jakiś totalny mix który jedynie chaos wprowadzi, ale o tym mowiłem wcześniej...

Tego nie możesz być pewnym.
Poza tym w Unicestwieniu i Conqueście mielismy magię, fireballe i co z tego wyszło? Totalnie infantylna historyjka na poziomie Xeny i Herkulesa czyli czysta bajeczka. To dopiero była profanacja brutalnej serii Mortal Kombat. Tylko pierwszy film trzyma przyzwoity poziom ale dzisiaj taka forma już by nie przeszła zwłaszcza, że taka magia w filmach aktorskich wygląda słabo jeśli nie śmiesznie.
Zwiastun nowego Mortala reprezentuje świeżość, mrok, ostrość i brutalność. A magia? Nie została ukazana w każdym razie w dosłownej postaci. Bo np. mamy Scorpiona z białymi oczami, Sub-Zero też na człowieka nie wygląda, jeszcze arlekin, który normalnie po urodzeniu żyje najwyżej 2 tygodnie a tu mamy 30 latka. Jakim cudem? Może magia? Kto to wie?
A Shang Tsung, najbardziej tajemnicza postać w tym zwiastunie. Nie zdziwiłbym się gdyby jednak miał konszachty z mrocznymi mocami. Może to dzięki niemu arlekin dożył 30-stki, może dzięki niemu chirurg stał się psychopatą z implantami. Istny mistycyzm i takie coś lubię najbardziej. Oczywiście to tylko moje domysły ale nie zdziwiłbym się gdyby tak miało być. Ja to kupuję i czekam na dalszy rozwój projektu.

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 23, 2011, 01:50:03 pm »
Te 2 tytuły, które wymieniłeś były denne, bo zostały wyprodukowane w latach '90, gdzie kicz kicza kiczem poganiał we wszystkich aspektach. A serial dodatkowo był niskobudżetowy co jeszcze bardziej go pogrążyło. W dzisiejszych czasach, gdyby "fantastyczne" MK powstało w oparciu o wysoki budżet i ze sporym dodatkiem grafiki komputerowej to byłby na pewno za*ebisty.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 23, 2011, 02:15:57 pm »
W dzisiejszych czasach, gdyby "fantastyczne" MK powstało w oparciu o wysoki budżet i ze sporym dodatkiem grafiki komputerowej to byłby na pewno za*ebisty.

Wysoki budżet nie zawsze gwarantuje, że film będzie zajebisty. Przykładem mogą być kontynuacje Matrixa i nowa trylogia Star Wars (i wiele innych filmów) gdzie budżet był bardzo wysoki i otrzymaliśmy filmy, w których efekty wizualne są na pierwszym miejscu a treść na ostatnim przez co ostatecznie filmy wypadają słabo. Są tylko efekciarskie i nic poza tym, przerost formy nad treścią. Stanowczo takim rzeczom mówię nie.

... zostały wyprodukowane w latach '90, gdzie kicz kicza kiczem poganiał we wszystkich aspektach.

Wtedy był wielki "bum" na efekty komputerowe i od tamtej pory nadal kicz kicza kiczem pogania. Średnio w ciągu roku pojawia się jedna, góra trzy perełki czyli naprawdę konkretne filmy (mowa oczywiście o amerykańskich filmach).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2011, 02:28:49 pm wysłana przez Sim »

Kazek

  • Gość
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 23, 2011, 03:11:18 pm »
W dzisiejszych czasach, gdyby "fantastyczne" MK powstało w oparciu o wysoki budżet i ze sporym dodatkiem grafiki komputerowej to byłby na pewno za*ebisty.

Wysoki budżet nie zawsze gwarantuje, że film będzie zajebisty. Przykładem mogą być kontynuacje Matrixa i nowa trylogia Star Wars (i wiele innych filmów) gdzie budżet był bardzo wysoki i otrzymaliśmy filmy, w których efekty wizualne są na pierwszym miejscu a treść na ostatnim przez co ostatecznie filmy wypadają słabo. Są tylko efekciarskie i nic poza tym, przerost formy nad treścią. Stanowczo takim rzeczom mówię nie.

... zostały wyprodukowane w latach '90, gdzie kicz kicza kiczem poganiał we wszystkich aspektach.

Wtedy był wielki "bum" na efekty komputerowe i od tamtej pory nadal kicz kicza kiczem pogania. Średnio w ciągu roku pojawia się jedna, góra trzy perełki czyli naprawdę konkretne filmy (mowa oczywiście o amerykańskich filmach).

Matrix akurat był jaki był (biorąc pod lupę trylogię), bo chłopaki skupiły się na sukcesie pierwszej części. Gdyby od razu mieli kontrakt na trzy części, to sprawa wyglądała by inaczej. Przy tym przyznam, że lubię do kina czasem iść na odmóżdżający film z mega efektami. Bo i co w tym złego? Poza tym nie oszukujmy się, jaką to ambitna treść może przekazać film Mortal Kombat? Co? Nagle stanie się obrazem o filozofii życia? Mortal to powinna być właśnie taka odmóżdżająca sieka w klimatach gry. Jeśli dialogi i scenariusz mają być tak głupie jak w drugim filmie, to ja podziękuję i wolę oglądać kolejne walki przy muzyce Scootera (bo walki akurat w MK2 mi się podobały w większości). Co do tych amerykańskich "perełek" to zgodzę się tylko częściowo. Widać bowiem, że bierzesz pod uwagę produkcje kinowe. Tak naprawdę to zawsze jest co oglądać i zawsze coś ciekawego się pojawia. Tyle, że te najciekawsze fabułą zazwyczaj nie wchodzą na ekrany kinowe, a już w ogóle nie docierają do nas do Polski.

Koniec końców nie wiem dlaczego tak się wiesza psy na ten produkcji. Jest to nowe podejście do tematu i filmowy reebot. Nie ma się co oszukiwać, że blask marki MK przygasł baaardzo przez ostatnie lata i filmowa adaptacja w postaci kunk-fu-baśniowej zdecydowanie nie zrobiła by boomu. I teraz zapewne znowu będą tu głosy "ale my jesteśmy prawdziwymi fanami i wymagamy ortodoksyjnego podejścia". To wasze "ortodoksyjne podejście" doprowadziło poniekąd do bezkrytycznej wiary w siebie Boona i wypluwania kolejnych średnich gier, bo ktoś to kupował. Czas zatem spojrzeć na markę MK od nowa i krytycznie zarówno pod względem gry jak i filmu. Ale bez przedszkolnych akcji "bo to nie ma klimatu".

Tytułem podsumowania napiszę jeszcze jedną powtarzaną już tutaj setki razy refleksję. Zdecydowana większość "fanów" chyba zapomniała czym MK było i głównie jest. Jest to GRA. I jako uniwersum gry powinno to być traktowane. Robią adaptację gry a nie książki gdzie muszą być mega dokładni. W dodatku to adaptacja mordobicia. So chill out.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 23, 2011, 08:09:14 pm »
Ale Mortal w takiej formie jak z Teasera to nie powinien miec miejsca chyba...

Z czego wielokrotnie pisałeś, grałeś w MKvsDC. Występują tam postacie, które nigdy nie powinny mieć roli w świecie Mortal Kombat. Jednak ciągle zdierasz tamtą płytkę, wypalasz ją laserem konsoli :). Czy w tamtej grze świat MK nie został sprofanowany? Został, jednak grasz w MK8. Dlatego też nie powinieneś tak od razu gnoić serialu, który jeszcze nie powstał :) Sory, ale nie mogłem tego przemilczeć :)

Kazek - zgadzam się z Tobą w 100%

Offline DanOrdo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 23, 2011, 09:37:22 pm »
Zresztą o co się kłócicie? nie wiadomo nawet że to biedzie Mortal w realnym świecie.

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:13:47 pm »
Johnx a ja coraz bardziej zastanawiam się ile ty masz lat... bo starasz się być zabawnym na siłe i ci to wychodzi z takim samym skutkiem jakbyś zatwardzenie miał...

MKvsDC miał swoich superbohaterow i supermoce... było okej bo nic nie odbiegało od normy... reprezentowali oni świat ziemski ale byli bochaterami niekiedy z 60 letnia tradycją i pod tym wzgledem MKvsDC nie zmienił Jokera w Quan Chiego z mordą clowna jako ball, był bo był ale w swoim swiecie ze swoimi mocami... Wonderka także miała swoje zajebiste lasso i wyginała się jak  ta baletnica na wszystkie strony... To było ok bo zadna ze stron nie chciała przeciagnac fighterow na swoja stronę... Ani Mortal nie zmutował superbohaterów, ani Superbohaterowie nieuczłowieczyli Kombatantów... Była równowaga... a w Teaserze jak brak...

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:37:01 pm »
Powiem tak - byłbym zachwycony, gdyby mortal został zrobiony w konwencji noir. Jednakże w cholerę nie zgadzam się z tym, że aby tego dokonać trzeba zmienić kanon. Powiem więcej - zmiana kanonu, zrobienie z Baraki jakiegoś patafiana, a z Jaxa detektywa to jakieś gówno. Można było by spokojnie opowiedzieć tą samą historię, jaką znamy z 1 części mortala, w stylistyce noir, i coś takiego łyknąłbym jak dziwka spermę.

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:56:01 pm »
a pojemne masz usta? :P
Franqey może mięc racje i mogłobybyć z tego coś ciekawego...

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:56:07 pm »
Ja nigdy nie starałem się być zabawny, bo z charakteru żaden ze mnie śmieszek :). Chodzi mi tylko o to, że gnoisz serial, który nawet jeszcze nie powstał. Strasznie mnie to irytuje i tyle. Mnie się pomysł stworzenia takiego serialu bardzo podoba i próbuję przekonać i Ciebie. Pomyślałem, że skoro polubiłeś MKvsDc to przekonam Cię i do tego serialu. Ale cóż... Lat mam więcej niż 15 mniej niż 18 ;)

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Film MK - nie. Serial - tak!
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:05:15 pm »
Gówniarzu ty! xD :P Ja nie neguje serialu pewnie obejrze go, ale jestem zaniepokojony tym co próbują zrobic z Mortalem...