Autor Wątek: Firma Midway upada  (Przeczytany 11395 razy)

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Firma Midway upada
« dnia: Grudnia 09, 2008, 03:31:25 pm »
Jak dziś chodziłem po necie znalazłem niepokojący artykuł o problemach finansowych Midway
artykuł znajduje się na tej stronie
http://gry.onet.pl/1877277,,midway_na_skraju_bankructwa,wiadomosc.html

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2008, 03:48:54 pm »
Nie nowe to wiadomości, ale nie wiedziałem, że aż tak jest zadłużona. 40 milionów dolarów? Bez jaj... Toż to okrawa o taki gorzki żart, że na pożegnanie ostatnią ich grą to bubel z Wonder Woman i Jokerem  8)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2008, 03:55:50 pm »
A my sie wkurwimy że rzucają sie na kasę.....
Zobaczymy jak sie sprawy potoczą....

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2008, 05:23:43 pm »
Ja to mam nadzieje że Midway się jednak jakoś uratuje

Offline R-McDonald

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
  • We are now free to choose our own destiny
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2008, 10:04:54 pm »
Ja to mam nadzieje że Midway się jednak jakoś uratuje
Ja też. Pytanie tylko jakim kosztem? Bo o ile te informacje są wiarygodne, to ich szanse wyjścia z kryzysu są bardzo ograniczone. Myślę tu głównie o możliwości sprzedaży przez nich  praw autorskich(czy licencji, ponieważ nie wiem jak to się odnosi w temacie gier i programów), lub przejęciu przez inną firmę. Co postawiło by przyszłość serii MK pod znakiem zapytania.
Więc myślmy pozytywnie  8)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2008, 12:07:00 am »
Co do Midway, bo to stara wiadomość, stara oj stara... to 87% firmy zostało już sprzedane. Było aż tak źle,  że akcje firmy były tak niskie, że po zliczeniu zakupionych akcji, jedna sztuka kosztowała UWAGA! 0,0012$, a wykupił je Mark Thomas... zdenerwował się, to co zrobili z Mortalem i postanowił sam wziąźć go w swoje ręce?

Moi drodzy!!! na tą chwilę MIDWAY musi w ciągu chyba ok 2 miesięcy spłacić 150ml $

Ciężko to widzę i chyba nawet firma doradcza, którą poprosiło o pomoc Midway nie pomoże!

Hmmmm to dopiero będzie śmieszne Heroic Brutality, nieprawda?

Luna

  • Gość
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2008, 01:08:19 pm »
Prosta opcja. Sprzedać markę Mortal Kombat, bądź co bądź jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii w historii gier wideo. Ale prawdę mówiąc...czy czasem nie wyszło by to samej serii na dobre? To trochę tak jak z MGS. To było dobre kiedyś ale nie teraz, a świeża krew podejmująca walkę z Mortal Kombat? Brzmi jak dla mnie nieźle. Był bym skłonny twierdzić, że w tej sprawie głos może zabrać Microsoft. I zrobić z MK exclusive dla uch Xa. Nie zdziwiło by mnie to.

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2008, 07:17:02 pm »
ja to nie bardzo chce by jakaś inna firma zaczeła tworzyć Mortala bo mogliby by naprawdę go zniszczyć poprzez ograniczenie fatali lub krwi albo wymiany starych wojowników na jakiś nowych

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 12, 2008, 07:54:02 pm »
Dla mnie upadek MIDWAY byłby gorszy niźli nawet krach bogów z ID SOFTWARE, CAPCOM czy WESTWOOD - brak MK8 byłby chujnią straszną >:( A miało być tak pięknie - arcade'owy feeling, jucha, normalne fatale + zapewne powrót hara-kiri's, zawiesisty i ciężki klimat... ech, szkoda by było.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 12, 2008, 10:03:38 pm »
Adept, pojechaleś pesymizmem jak cholera.....
Jedno jest faktem: po MKT Mortal sie zmienił. Osobista sprawa czy ktoś akcptuje go takiego ajkim jest teraz czy nie... Aj akurat akceptuje ale z ciężkim sercem i coraz miejszą dozą entuzjaznu. Ale w jakiś dziwny sposób zgodzę sie z repugnatem ze lepiej MK zostało w Midway. Lepiej zginąć od ręki która cię stworzyła niż nieznanej....
Ale my tu piszemy jakby  na MK i Midway wyrok juz wykonali. Poczekajmy jak to będzie i wtedy będziemy panikować lub uddychać z ulgą...

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 13, 2008, 11:04:49 am »
Mi się wydaje że dranie pokroju Eda Boona zawsze wychodzą na swoje. Takiej wstrętnej gnidy ( w pozytywnym znaczeniu) nie tak łatwo zatopić.

Offline cajrus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:29:30 am »
Skoro firma Midway upada to co powiecie na to:

Mortal Kombat 9 is the next game in the MK series. The game will be developed on an updated version of Midway's custom modified Unreal 3 engine that was used on Mortal Kombat vs DC Universe. It is expected to be released for both the Xbox 360 and Playstation 3 gaming consoles. The game is assumed to be released late in 2009 or 2010.

The only thing the team has said about the game is it's tagline or codename is "Attack of the Dogs."

takie zadluzenie a jeszcze chca nowa gra robic :-\

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 14, 2008, 11:21:41 am »
Podaj źródło tego cytatu.

Chcieć, a móc, to wielka różnica  ;)

EDIT: Ok, już znalazłem źródło. Podaje to tylko jedna strona "TRMK", więc nie jest to za bardzo oficjalne oświadczenie. Raczej frazes rzucony ku nadziei ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2008, 11:24:23 am wysłana przez Adept »

Offline cajrus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 14, 2008, 11:39:27 am »
Frazes powiadasz...   ja osobiscie uwazam ze TRMK to bardzo wiarygodna "firma" co do wiadomosci jakie wypuszczaja na swiatlo dzienne. Na ich stornie zawsze duzo szybciej ukazuja sie informacje o mortalach.

 ale to tylko moje zdanie :P

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 14, 2008, 11:58:12 am »
Drogi cajrusie, również uważam, że "TRMK" to wiarygodna strona internetowa, ale ja sugeruję się prawem stosowanym w Rzymskim sądownictwie "Testis unus, testis nullus", czyli "jeden świadek, żaden świadek".