Autor Wątek: Starcraft 2  (Przeczytany 3383 razy)

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« dnia: Maja 20, 2007, 10:00:54 am »
Wczoraj zostalo zakonczone odliczanie blizzarda  dotyczace ujawnienia ich najnowszego tytulu jest to STARCRAFT 2 !!!!.Ja osobiscie jestem zawiedziony nie dlatego ,ze gra jest slabo bo sie dobrze prezentuje ale dlatego ze mialem nadzieje na Diablo 3 .Co sadzicie na temat najnowszego tytulu blizzarda

 oficjalna strona http://www.starcraft2.com/

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 20, 2007, 08:22:28 pm »
Suuuper :D Ja osobiście do tej pory miałem nadzieję na nowego StarCrafta bo świat WarCrafta narazie mi się znudził (przesyt fantasy) a brakowało mi dobrego RTS'a sci-fi (świeżego) owszem jest C&C3 ale to RTS innej kategorii a pierwszego StarCrafta wraz z dodatkiem już przeszedłem. Mam tylko nadzieję, że oprócz ciekawej fabuły zrobią ciekawą rozgrywkę :D np. WarCraft 3 (który jest dobrą grą) miał świetną fabułę ale wszystkie innowacje rozgrywki (prócz motywu z herosami) był wzięty ze StarCrafta. Co prawda fajnie się grało ale jednak nie było w tym świeżości (z wyjątkiem porażających filmików). Jednego czego mogę być pewien w związku z nadchodzącym SCII to, że będą powalające filmiki (widziałem Cinematic Triler - polecam ;)). A narazie to czekam :D

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 20, 2007, 09:24:21 pm »
Nareście !!! Już zamawiam i czekam  :wink: Warcraft i WoW mi się znudził więc wieści o Starcrafcie 2 bardzo mnie ucieszyły. Co do Diablo to nie potrzebna mi kolejna jej odsłona.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 21, 2007, 01:17:56 am »
He, he. Blizzard mądrze zauważył, że na rynku jest multum (przesyt) gier fantasy a bardzo mało gier sci-fi. Oni wiedzą kiedy czas na zmiany ;) Bardzo jestem ciekaw czym nas zaskoczą 8)

Offline Pain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 22, 2007, 02:29:26 pm »
no nareszcie sie doczekałem :D wierzcie lub nie ale przez całe moje życie diablo 2 na oczy nie widziałem. tylko tyle co w necie zdarzyło mi sie luknąć... wiem wiem ale mnie gry typu diablo (klasyk bo klasyk) ale nie interesują :P co do starcrafta to jest to moja ulubiona gra strategiczna i jedna z najbardziej ulubionych tak w ogóle :P

A tak po zatym to jakie są wasze ulubione i nie ulubione jednostki i dlaczego?
Ja najbardziej lubię:
-Goliath bardzo fajna jednostka. szybka dobrze radzi sobie z "lataczami":P no i chyba najfajniejszy avatarek sie wyświetla przy nim
- Siege Tank - po rozłożeniu miażdży.... ale i bez tego jest niezły w walce
- Archon po prostu zawaliście nawala (głównie cele grupowe), jedna z moim zdaniem najlepszych jednostak "piechoty"
- DARK ARCHON poprostu przejmuje jednostki xD

Nie lubię:
- ogółem zergów (przyznaje nie umiem nimi grać)
- Vulture chamsko sie odzywa, ogółem nadaje sie tylko  jako zapora dla czołów zanim sie rozstawią.
- Ghosta taka lamka troche :P za mocny moim zdaniem

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 22, 2007, 08:11:02 pm »
Co do seri Diablo szkoda ,ze nie grales bo to swietne tytuly.A tak w ogule to D1 jest duzo lepsze od dwojki(gralem 2 lata wd1 w kalnie to cos otym wiem  :D ).Co do ulubionch jednosetk w starze to:
Zeloci :D zajefajna wygladaja i taki jeden potrafi rozwalic ze trzech marinow
Batlecrusier czy jak on tam sie nazywal(no coz bardzo dawno nie gralem w stara).Dlaczego go lubie? bo to najlepsza jednostak w grze  :D

Co do jednostek bee !!! to by sie cos znalazlo u zergow ale nie chce wyminiac bo nie pamietam dokladnie nazw

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 23, 2007, 08:40:07 pm »
Moje ulubione jednostki przedstawiają się następująco

Protoss (siła i wytrzymałość :twisted: )
- Zealot - silna podstawa tej rasy, fajny wygląd, głos ("my life for Air").
- Arbiter - kamuflaż dla jednostek w jego zasięgu i teleportacja jednostek (świetne do ataku z zaskoczenia ;)
- Dark Templar - po prostu świetni. Szybcy, stały kamuflaż, wysoki poziom obrażeń. Na jednostki naziemne są najlepsi.
- Reaver - najlepsi na totalną demolkę bazy przeciwnika (jedyny poważny minus to potrzeba ciągłego zakupienia amunicji, szczególnie odczuwalne kiedy ma się ich 12).
- Carrier - masz ich to rządzisz, tą jednostkę uwielbiam najbardziej :D

Terran (obrona nie do przebicia  8) )
- Maines + Firebat + Medic - zabójczy mix szczególnie jeśli mają stim packi i powiększony zasięg.
- Siege Tank - lądowe jednostki giną pod nimi :D
- Ghost - lubię podchody z atomówką pod warunkiem, że to ja je robie :P
- Battlecruiser - piękna, zdyscyplinowana jednostka. Symbol ziemskiej hegemonii.

Zerg (szybcy i zabójczy :twisted: )
- Zergling - dobre na start by trochę napsuć przeciwnikowi jeśli w ogóle nimi nie zasypać :P
- Hydralisk - w dużej liczbie (no i ze wszystkimi udoskonaleniami) nie do powstrzymania, nawet protossi się ugną przed chmarą takich szkarad (nie raz kumpel mnie tak załatwiał i raz się uratowałem dzięki Reaverom ;) )
- Lurker - wredny ale skuteczny ;)
- Guardian - zasięg po prostu zabójczy no i siła obrażeń.
- Mutalisk - dobre wsparcie dla Guardianów.

A jednostki, które mnie wnerwiają i ich nie używam bo raczej nie umiem ich wykorzystać:
- Scourge - skutecznie mnie wnerwiają.
- Defiler - jeszcze skuteczniej mnie wnerwiają szczególnie kiedy czają się w pobliżu bazy i plują czerwoną mazią, która niszczy jednostki i budynki do 1 HP :evil:
- Ultralisk - przyznam, że to cholernie mocne bestie ale dla mnie strata czasu i kasy.
- Templar - brak samodzielności jest męcząca więc lepiej robić z nich Archonów.
- Dark Archon - fajnie, że przejmują obce jednostki ale brak samodzielności nie pozwala się skupić na priorytetach :|

Resztę używam dodatkowo lub w konieczności :P

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2007, 12:36:38 am »
Jak będe chciał poczytać o takich dokładnych odczuciach graczy o Starcrafcie, to sobie wejdę na forum Starcraft. Proste.

Widzę, że kwitnie na tym forum wszystko prócz aktywnosći związanej z samym MK.

Offline Pain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 27, 2007, 12:58:40 pm »
Ty chyba powinieneś wiedzieć co znaczy rozdział " Inne." Tam nawet masz pod spodem napisane "Tematy nie związane z Mortal Kombat." Wiec nie widze problemu..... Tu temat to Star Craft i chyba można sie wypowiadac nie?

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 27, 2007, 03:23:34 pm »
Super ze zaczeliscie ten temat. Duzo slyszalem o Starcrafcie i wczoraj co pobralem  :wink:  [Emule] Naprawde super gierka mozna sie rozerwac  :wink:  ale potrzeba czasu zeby wszzystkie mozliwosci gry rozgrysc.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Starcraft 2
« Odpowiedź #10 dnia: Września 02, 2007, 01:57:12 am »
A ja jestem bardzo sceptyczny odnośnie Starcrafta 2 . Boję się że zrobią grę dla nowego pokolenia graczy .

Cofnijmy się o pare lat . Wyszedł Unreal Tournament którego pokochała rzesza graczy , po latach wyszedł długo zapowiadany Unreal Tournament 2003 i co ? I wszyscy starzy gracze jednym głosem orzekli że klapa a nie gra . Czy twórcy UT2003 się przejeli ? Nie , bo to produkt miał trafić do właśnie NOWEGO pokolenia młodych graczy , nie miał zadowolić starych koneserów . Poprostu rynek idzie do przodu , gusta wyjadaczy się nie zmieniają , lecz gusta nowej młodzieży owszem . I tego się obawiam odnośnie Starcrafta 2 . Że oleją starych graczy i zrobią cukierkową grę z bajerami , wybuchami i fajerwerkami dla tego nowego pokolenia graczy którzy w 2008 zasiądą do kompów .

Ja jako maniak StarCrafta wszelkie zmiany fabularne czy techniczne przyjmuje ze strachem czy zrobią gre na lepsze czy na gorsze ;-) ( Brak Dragonów i innych jednostek , cała masa nowych , Protossi zbyt silni , cukierkowa grafika )

Pozatym ciekawi mnie jak rozwiążą wątek fabularny . Jak opiszą co się stało z Kerrigan , Konfederacją Terrańską , Dominium Terrańskim . Bo jeżeli akcja gry ma się dziać 200 lat po pierwszej części to ewolucja Infested Terran powinna być już mocno zaawansowana ( Zważywszy potęgę tej jednostki w kanonie fabularnym ) :\ Dlatego pełen obaw podchodzę do Star Crafta 2 jako fan historii fabularnej Starka =)