Autor Wątek: Płacenie za korzystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry  (Przeczytany 9112 razy)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 31, 2011, 12:48:27 pm »
Jeśli argumentem na to że twórcy nas okradają jest to, że są biedni, czemu mi zarzucają piractwo, skoro też biedny jestem. Biedniejszy niż Warner Bross.
Problem polega na tym, że ty nie dostrzegasz pewnej ważnej rzeczy - developerzy coś produkują i potem sprzedają to na SWOICH zasadach. Potencjalny pirat zaś kradnie po prostu pliki mając dokładnie głęboko w poważaniu gdzie są prawa autorskie itd.

A teraz? Konta Windows live (do dupy), xlive, steam, psn. Na dodatek te DRMy i inne zatruwające życie uczciwym graczom pierdoły. Jak ktoś będzie chciał spiracić to i tak to zrobi.
A twórcy starają się to ograniczać bo jeszcze mają jakieś pole do popisu w tym temacie. Zaś za takie zagrania wieszasz psy na developerach, a powinieneś na osobach które zamiast kupić porządną grę, wolą ściągnąć ją z internetu. Sam swego czasu ściągałem wszystko, ale z wiekiem przyszło mi nieco rozumu do głowy i mam na półce oryginalne produkty.

Bulenie za gówniane i krótkie dlc, no i wisienka na torcie: nie możesz sprzedać używanej gry bo jest bezużyteczna w Multi. Boją się małych wpływów z gier? Oni po prostu są pazerni jak cholera.
Z jednej strony pazerność, z drugiej fanservice - nie wsadzaj wszystkiego do jednego wora.

Zobaczcie jak rynek gier się rozwinął u nas w Polsce, czy ich zarobki się pogorszyły?
A ilu twórców umarło bo ich zarobki nie były dostatecznie wysokie by wyżyć właśnie przez piractwo?

Nie, coraz wiecej ludzi kupuje gierki na calym swiecie a twórcy jeszcze wyciągną  wiecej!
Grom najbliżej do filmow , książek, komiksow. Czy ktos robi problemy jak sprzedajesz książkę która przeczytales albo oddajesz kumplowi film na dvd? Ale nie wydawcy gier już znaleźli haczyk i będą to ciagnac w nieskończoność, a robią to pod głupich amerykanow którym niezalezy.
Może za ostro;)
Książki to w ogóle chybione porównanie. Zaś co się tyczy filmów najpierw zarabiają w kinach, potem na dystrybucji na nośnikach, na końcu na TV. Więc to też nie tak do końca analogiczna sytuacja.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 31, 2011, 03:40:22 pm »
Nie sprzedają, lecz dzierżawią, nazywając to sprzedarzą. Ergo też kradną mając klienta w dupie.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 01, 2011, 05:28:41 pm »
A co to twórców obchodzi, czy kupię grę w sklepie czy używkę. Jeżeli gra nowa jest droga, a używka znacznie tańsza to wiadomo, ze lepiej kupić używkę jak nas nie stać. Jak twórcy narzekają na sprzedaż używek, to niech obniżą ceny na tyle, aby kupowanie używek było mniej opłacalne. A jak nie mogą obniżyć cen to niech zrezygnują z produkcji i tyle. Przemysł gier upadnie, dzieciaki wyjdą wreszcie na dwór i będzie dobrze ;).
Takimi działaniami spowodują raczej zniechęcenie i sprzedaż będzie mniejsza niż mogła być bez tych ich absurdalnych pomysłow. Twórcy kombinują jak wyciągnąć od ludzi kasę, a rośnie coraz więcej durnych małolatów uzależnionych od gier, którym można wszystko wcisnąć.


  Dla mnie online passy są dobrym pomysłem, gry to jest dobro materialne można bez nich żyć, nie stać cię nie kupujesz.

Idąc tym tropem to pewnie samochodów by teraz tyle jeździło co 50 lat temu, w domach by było znacznie mniej różnych sprzętów itd. W Polsce większość ludzi musi kombinować, aby żyć na przyzwoitym poziomie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2011, 05:34:58 pm wysłana przez Ninja-Spectre »

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 01, 2011, 05:42:42 pm »
Takimi działaniami spowodują raczej zniechęcenie i sprzedaż będzie mniejsza niż mogła być bez tych ich absurdalnych pomysłow.
Słupki sprzedaży nie potwierdzają twojej teorii;)

Twórcy kombinują jak wyciągnąć od ludzi kasę, a rośnie coraz więcej durnych małolatów uzależnionych od gier, którym można wszystko wcisnąć.
Durne małolaty rosną i to fakt, ale to nie wina gier a "wspaniałej" opieki rodzicielskiej i wielu innych rzeczy.

Idąc tym tropem to pewnie samochodów by teraz tyle jeździło co 50 lat temu, w domach by było znacznie mniej różnych sprzętów itd. W Polsce większość ludzi musi kombinować, aby żyć na przyzwoitym poziomie.
Czy gry są dla ciebie wyznacznikiem przyzwoitego poziomu życia? Albo jednym z wyznaczników? W ogóle co masz na myśli przez "przyzwoity poziom"? Bo to jak dla mnie pojęcie bardzo względne.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 01, 2011, 07:30:22 pm »
No bo pewnie te słupki sprzedaży silnie wiążą się z uzależnieniem małolatów od gier. Szczególnie jak teraz można grać na internecie, można się bardzo łatwo w te gry wciągnąć, a im człowiek młodszy tym bardziej podatny na uzależnienia.


Co do poziomu życia, to ludzie w Polsce chcieliby żyć chociaż podobnie jak że tak powiem w cywilizowanym świecie. A u nas pensje małe, podatków cała masa, bezrobocie itp, więc ludzie muszą kombinować, żeby gdzieś dorobić, gdzieś coś załatwiać taniej itd.  Na zachodzie zarobki są duże, a poza tym jest ogromny socjal, więc ich stać na wszystko bez kombinowania. Poza tym oni nie mieli komuny jak u nas, więc nie są nauczeni kombinowania.

A co do używanych gier czym się niby różnią od innych produktów, żeby wymyślać tak absurdalne pomysły.
 


Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 01, 2011, 07:51:49 pm »
Np tym, że używana książka czy film nie niesie za sobą kosztów utrzymania serwera po stronie jej pisarza;)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 01, 2011, 08:08:26 pm »
Jak ich nie stać, to niech nie robią multiplayera. Jakby na tym tak cierpieli, to granie przez neta byłoby płatne wszędzie i to od samego początku. Jak im brakuje pieniędzy to mogą to nadrobić w inny sposób, a nie taki, przez który cierpią biedniejsi gracze.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 01, 2011, 08:38:23 pm »
Naprawdę upieprzyliście sobie w głowach, że jesteście strasznie poszkodowani. Jak ich nie stać to niech nie robią?? Jak Cię nie stać to nie graj online. To działa też w drugą stronę jak widać. Masz jakiś kontrargument?

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 01, 2011, 09:14:45 pm »
Jakbym miał kupić grę, to taką w której jest wszystko. A jak gra z drugiej ręki ma być gorsza ? Więc jak mi się gra nie spodoba, albo się znudzi to mogę mieć problemy ze sprzedażą, bo automatycznie będzie okrojona z trybu multiplayer.

Dla mnie ten pomysł jest głupi i absurdalny, strasznie się dziwię, że się komuś podoba.

Co do tej gry to w sumie nie kupię, bo nie mam konsoli żadnej, jak też kasy na nią. A jak już bym kupił tą konsolę to musiałbym mieć kasę na parę gier do niej.
No chyba, że nagle pojawi się wersja na PC i nowa gra bedzie kosztować ok. 50-100zł. Wtedy bym kupił.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 02, 2011, 09:30:59 am »
Nie zapominaj że to nie gracze zaczęi kożystać z argumentacji "jak cię nie stać to nie graj", oraz "piraci to złodieje", stawiając się tym samym za autorytety moralne. Teraz gdy ich nie stać i sami kradną, wyszła na wierzch ich hipkryzja. A jeżeli słupki sprzedarzy są jakimś argumentem w tej sprawie, to obecnie piratów należy traktować jak w pełni uczciwą konkurencje. Przyajmniej taka jest ogiczna konsekencj wykożystywanej prez nich argmentacji.