Autor Wątek: Czy Sub-Zero jest ninją?  (Przeczytany 8040 razy)

Offline DarkAltairus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Czy Sub-Zero jest ninją?
« dnia: Maja 24, 2008, 05:00:30 pm »
 Ostatni napadło mnie takie pytanie czy Sub-Zero jest ninją. W jednej z grze zaprzecza że nim jest, bodajże że w Mythologies: Sub-Zero. Czytałem też gdzieś że nie jest ninją tylko zabójcą. Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Czy Sub-Zero jest ninją?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2008, 06:26:27 pm »
Sub Zero jest Lin Kuei, nie ninja. Scorpion jest ninja. Ninja pochodzą z Japonii. Lin Kuei jest związany z Chinami, więc jednocześnie wojownicy Lin Kuei nie mogą nazywać się ninja. Teoretycznie Sub-Zero i innych wojowników zamaskowanych można nazwać ninja, z powodu podobieństwa wyglądu, zachowania i podobnej działalności, lecz w praktyce formalnie trzeba ich nazywać Lin Kuei. To tak jak w Polsce na wszystkich żołnierzy do akcji specjalnych woła się "komandosami", tak tylko jedna jednostka w Polsce "1 Pułk Specjalny Komandosów" szkoli komandosów. W wielu gazetach podawane jest: "Komandosi GROM`u... ", co jest tylko symbolizem, gdyż GROM formalnie nazwać komandosami nie można. Tak samo w sytuacji Scorpiona i Sub-Zero. Na obu się woła NINJA, lecz tylko ten pierwszy prawomocnie jest ninja.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2009, 10:33:12 pm wysłana przez Adept »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Czy Sub-Zero jest ninją?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 25, 2008, 07:10:25 am »
Łał Adept.... :o
Powinieneś wykładać mortalologię
Lepiej już sie tego nie da wytłumaczyć :)
Rizpek+

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Czy Sub-Zero jest ninją?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2014, 03:11:38 pm »
Dzięki!