Autor Wątek: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk  (Przeczytany 11967 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 31, 2011, 08:39:38 pm »
Po pierwsze wiem, że Shao to potężny czarnoksiężnik, a nie wspominałem o tym w poprzednim poście bo po co? Jak już mówiłem, Shao POTRZEBOWAŁ Shanga, aby móc zaatakować Ziemię w MK3, więc skoro taki mocny to czemu sam tego nie zrobił?

Shao WYKORZYSTAŁ Shang Tsunga, a nie POTRZEBOWAŁ. Widzisz różnicę? Czy gdyby Shao Kahn miał zieloną świnie, która lata i przenosi się między wymiarami (bo magiczne zielone latające świnie tak mają). I gdyby dosiadł tej świni i przyleciał do Earthrealm, to nadal byś twierdził, że Shao Kahn POTRZEBUJE zielonej latającej świni? Czy może, że po prostu wykorzystał jej zdolności? No właśnie drogi kolego. To, że Imperator wykorzystał Shang Tsunga do podboju Ziemi, wcale nie znaczy, że go potrzebował. Nie ta metoda to inna. Shang był po ręką, to Shao Kahn go wykorzystał i tyle.

Po drugie zależy co rozumiesz pod pojęciem piesek... Jeśli uważasz, że Shang to tylko taka maskotka Shao, której i tak mu nie trzeba to śmiem się nie zgodzić. Chyba, że masz na myśli, że Shang to piesek przewodnik [np. dla niewidomych] Shao :P Bo bez tego pieska przewodnika Shao mógłby sobie dalej siedzieć w tym swoim Outworld ;D

Piesek w sensie: przynieś to, zrób tamto. Może powiesz, że tak nie jest?

Po trzecie jak śmiem porównywać nieśmiertelnego człowieka do pół-boga? Twórcy MK robią prawie to samo, tyle że porównują ZWYKŁEGO człowieka do syna starszych bogów nazywając Liu Kanga mistrzem Mortal Kombat w MK3. A skoro jest mistrzem to znaczy, że jest mocniejszy od Shao Kahna... Shang Tsung w MKDA pokonuje także Liu Kanga, który wychodzi na to, że jest potężniejszy nawet od Shao Kahna [bo niby czemu Liu zwyciężał wszystkie turnieje?].

Liu Kang, to Liu Kang. Shang Tsung, to Shang Tsung. Liu to jedyna osoba, która powstrzymała Imperatora.

Po czwarte co ma Shang Tsung? W porównaniu z armiami Kahna ma niewiele... Jednak co byłoby imperatorowi z tych zastępów zła skoro i tak nie mógł zapanować dzięki nim nad Ziemią? Jak już mówiłem, gdyby nie Shang to Shao mógłby sobie tylko marzyć o Ziemi :P

Skąd masz tę pewność? Jeżeli jest łatwa droga do podboju Ziemi to czemu by nie skorzystać? Shang Tsung pomógł, ale też zawiódł więcej nawet razy. Jak nie on, to tak jak napisałem, znalazłby inne rozwiązanie.


Co do tego, że Shao zabija Shanga w MK9... Powinieneś dodać "spoiler" czy coś :/

Gra już wyszła szmat czasu temu, deal with it ;) Shang Tsung zostaje podniesiony z ziemi za fraki jedną ręką i Shao Kahn używa swojej magii by wysuszyć Shang Tsunga. Gdzie Twój wielki mag teraz jest?

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #16 dnia: Września 01, 2011, 12:01:59 am »
W kwestii tej latającej zielonej świni, to fakty są takie, że Kahn skorzystał z (po)mocy Shang Tsunga podczas podboju Ziemi i nie ma co się co spierać, że nie musiał tego robić, ale tak było łatwiej, bo to żaden argument. Skorzystał i tylko to wiemy na pewno, co na dzień dzisiejszy oznacza, że innego wyjścia nie miał i finito z gdybaniem.

Pieskiem Shao to on raczej nie był (pomyliło Ci się Adepcie z Reptile'm), bo szczególną sympatią do niego nie pałał (co wielokrotnie zostało zaakcentowane w jego endingach). Do "pieska na posyłki" droga daleka w takim razie. Ale skoro chcąc, nie chcąc spełniał jego rozkazy, więc faktycznie musiał być od niego słabszy, co nie koniecznie oznacza, że nie jest lepszym kandydatem na najlepszego bossa serii ;D

W przypadku zabicia Liu-Kanga, to raczej nie był wielki wyczyn z racji pomocy Quana. Ale odnotować warto, że "Uczeń Mnichów" - ten, który rozwalił tylu złych chłopców (przez cztery poprzednie turki), dał się tak łatwo podejść czarnoksiężnikom.

Nie skończyłem story w MK9, więc się do nie wypowiadam w kwestiach fabularnych związanych z tą cześcią, w każdym razie Shang Rules :P
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:03:57 am wysłana przez Martins »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #17 dnia: Września 01, 2011, 05:46:53 am »
Pieskiem Shao to on raczej nie był (pomyliło Ci się Adepcie z Reptile'm), bo szczególną sympatią do niego nie pałał (co wielokrotnie zostało zaakcentowane w jego endingach). Do "pieska na posyłki" droga daleka w takim razie. Ale skoro chcąc, nie chcąc spełniał jego rozkazy, więc faktycznie musiał być od niego słabszy, co nie koniecznie oznacza, że nie jest lepszym kandydatem na najlepszego bossa serii ;D

Nie no, to oczywiste. To Johnx zaczął gadkę, że Shang jest "potężniejszy" i o to się kłócę. Jako boss w grze komputerowej, Shang Tsung jak najbardziej może być lepszą postacią.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #18 dnia: Września 01, 2011, 12:02:11 pm »
Czytam i czytam i tak sobie myślę, że oczywiście jak Adept mówi Shang Tsung nie był potężniejszy od Shao Kahna, to Shao Kahn objął tron, to jego wszyscy się bali o to właśnie on dotarł na sam szczyt piramidy udowadniając, że jest potężny ale !!! Shang Tsung dobrze wiedział, że sobie nie poradzi z imperatorem, dlatego pomagając mu, sam układał swój cichy plan, dobrze wiedział, że zaskoczony Kahn z rąk obu potężnych czarnoksiężników rady sobie nie da, dlatego założył sojusz z Quan Chi, który jak wiemy był tylko dla picu, aby obalić Shao Kahna i później i tak przejąć władzę tylko dla siebie. Pomiędzy Shangiem, Quanem i Kahno był jedno wielkie współzawodnictwo o tron przykryte wzajemną aprobatą. Zastanawia mnie to, dlaczego tak łatwo Shang w MK9 dał się Shao Kahnowi. Co Raiden uczynił, że sytuacja obróciła się o 180 ? Bo wcześniej nie było tego miejsca, prawda? Że na rzecz siły dla Sindel Shang Tsung ginie. Ktoś mi wytłumaczy?

Offline muciek11

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Madry1
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #19 dnia: Września 01, 2011, 03:10:11 pm »
dlatego zginął bo się w niej zakochał wiesz :-* :-*

Przynajmniej tak mi się wydajce

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #20 dnia: Września 01, 2011, 03:44:05 pm »
Muciek nie pisz posta pod postem ok ?Mi się wydaje, że Shang jak i Kahn byli na prawie równym poziomie mocy.

Offline Infern

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #21 dnia: Września 01, 2011, 03:45:39 pm »
Gdyby tak było to Shang nie potrzebował by Quan Chiego.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #22 dnia: Września 01, 2011, 10:22:27 pm »
Shang na pewno był potężny ale to Kahn był władcą zaświatów.

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #23 dnia: Października 14, 2011, 09:17:24 pm »
Kintaro, ponieważ lubię takie silne i brutalne kreatury a w dodatku ma cechy mojego ulubionego zwierzęcia - tygrysa.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #24 dnia: Października 14, 2011, 11:21:48 pm »
Kintaro raczej trudno zaliczyć do bossów, gdyż bossem gry on nigdy nie był - zawsze odgrywał rolę sub-bossa ;]

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #25 dnia: Października 14, 2011, 11:31:12 pm »
Boss jest bezlitosny, bezczelny, bezkompromisowy, brutalny, barbarzyński - jeden, jedyny arcy łotr Imperator Shao......reszta to podnóżki.

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #26 dnia: Października 15, 2011, 09:37:58 am »
Kintaro raczej trudno zaliczyć do bossów, gdyż bossem gry on nigdy nie był - zawsze odgrywał rolę sub-bossa ;]

Sub-BOSS ale zawsze jakiś tam BOSS. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy nieprawdaż?  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2011, 09:39:43 am wysłana przez Nefarius225 »

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #27 dnia: Października 15, 2011, 09:41:07 am »


Sub-BOSS ale zawsze jakiś tam BOSS. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy nieprawdaż?  ;)

Jeśli chodzi o bossa to nie ma kompromisów, Shao jest najlepszy. Reszta mu służy ;) Co do innych aspektów to możesz mieć swoje zdanie :P

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #28 dnia: Października 15, 2011, 11:59:32 am »
Tak jak mówi Semek. Shao bez dwóch zdań. On się nie cacka jak inny,

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: jaki jest wasz najleprszy boss we wszystkich mk
« Odpowiedź #29 dnia: Października 15, 2011, 03:19:10 pm »
Sub-BOSS ale zawsze jakiś tam BOSS. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy nieprawdaż?  ;)
Tak, jak najbardziej :]. W sumie po części masz rację. A co do Shao. Mnie się ten boss przejadł - był w mk2, mk3, umk3, mkt i jest chyba w mk9. Nie to co shang. Poza tym nie będę po raz setny powtarzał, czemu wolę shanga. No może przegiąłem z tym, że jest potężniejszy od shao :P ale Panowie mi ładnie wyjaśnili, że się mylę.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2011, 03:22:02 pm wysłana przez johnx »