Autor Wątek: MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?  (Przeczytany 34519 razy)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« dnia: Listopada 11, 2006, 12:18:10 pm »
tutaj piszemy nasze za i przeciw. co nam sie podoba, czego nienawidzimy i co chcielibysmy zmienić. zapraszam do pisania

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 11, 2006, 12:43:42 pm »
Wiec tak: MK5 zrobił dlamnie bardzo pozytywne wrazenie, w szczegulnosci ze był to pierwszy MK na konsole nowej generacji (teraz już starej) Bardzo mi się podobały Areny w MK5 były bardzo klimatyczne. Autorzy chcieli odwzorować klasyczny MK1 i im się to udało. MK5 był bardzo dobrą grą. Też tak uwazaja ztarzy wyjadacze MK np: Gulash, Pablo. W prawdzie było mało tajnych ciosów ale wszystko grało i nikt nie nażekał, przypomne ze to był rok 2002.

W roku 2004 Wyszedł MK Deception. Gra dlamnei myła lepsza niż MKDA. Powrucili troche do klasyku, dodali wczesniejsze ciosy, dodali starsze postacie i nowe klasyczne areny. Dodali interaktywne areny. Hara-Kiri, i dwa bonusy Szachy, oraz tetrisa, Sam w prawdzie w to nie grałem ale zato dziewczynie sie podobal tetris:-) Gra była dla mnie rewolucja. i sama gra miała swietny klimat, grałem i nei nażekałem na nic jedynie tylko że mogli by dodać troche posatci, ale to nie sa wady gry. Wiec gra THE BEST. Puzniej ulepszyli MK Deception na konsole Game Cube dodali dwuch bossow Goro i Shao Kahn. Jak zobaczyłem ich fatale i Hara-Kiri to spadłem z krzesła. Teraz ma byc MK Unchained nic innego jak ulepszony MK Deception tak jak MK3 i UMK3. Wiecej postaci: Frost, Jax, Kitana, Goro, Shao, Blaze i nowy tryb endurace. Gra sie zapowiada swietnie bo sam MKD jest swietny.

MK ARMAGEDDON - 2006 Wiecej odieli od MKDA niż dodali nowe plansze to mozna ich policzyc na palcach. (bo nie licze tych z MK Conquestu, bo takie to moga byc ale o pare lat wczesniej. Nie Dodali wszystkich aren z MKDA i MKD wiekrzosc nie dodali, jedynie dodali reszte postaci. i to jest ich cala rewolucja. Co oni robili od 2004r Zamiast sie skupic na konkretach to oni sobie zrobili Kombat RAcer na poziomie Crash Team racink z 2001r. Nie bede juz tak nazekał na MKA, ale spodziewalem sie cos w stylu MK Trilogy tylko na rok 2006 a nie przeprogramowane postacie. To miał byc ARMAGEDDON konczacy serie na konsole starej generacji, nie ktorzy do dzis graja w MKT bo jest podsumowaniem Mortali 2D i mamy wszystkie posatcie, areny i jest zajebiscie, A Armageddon kto by wniego gral za 10 lat. MKT wyszedl 1996r i gramy do dzis, a w MKA bedziemy grali dopuki wyjdzie nowy MK8, albo i to nie po przeniesiemy sie na wczesniejsze czesvci, MKA jest dobry ale jak dlamnie ma za duzo bledow ktorych niestety nie moge wybaczyc, wiec pozwole stanac sobie na MK Unchained, i kotowac starego poczciwego Mortala.


2002 - http://www.gallerymk.cba.pl/mk5g.htm
2004 - http://www.gallerymk.cba.pl/mkdg.htm
2006 - http://www.gallerymk.cba.pl/galaarm.htm

Offline beru

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 11, 2006, 03:22:14 pm »
Deadly Alliance był świetny, ale z perspektywy czasu głównie dlatego, że był pierwszy i innowacyjny. Świetne wykonanie postaci i aren robiło niesamowite wrażenie. Brak uppercutów, teleportów itp. (np torpedy Raidena), tylko jedno Fatality i koszmarny tryb konquest trochę psują jednak efekt.

Deception, ze swoimi świetnie zrobionymi postaciami, o wiele lepiej animowanymi niż w DA, i arenami (DEATH TRAPS!!!) byłby idealny... gdyby nie ten przeklęty konquest i ten popapraniec Shujinko...

Dlatego o włos wygrywa u mnie Armageddon, ze swoimi wszystkimi postaciami, świetnymi arenami, całkiem znośnym motorem kombatem i konqustem, w który ma się ochotę pograć, choćby dla odmiany od katowania trybu Ardace czy walk online.

Offline Mileena

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 17, 2006, 02:02:54 pm »
MK:DA - Pierwsza gra w pełnym 3D. 23 postacie w tym 2 ukryte.Mamy Dostep do alternatywnych kostiumow.Pieknie zrobione areny.
Umnie MK:DA ma sporo minusow.Areny nie maja death traps(wiem pewnie bedziecie sie mnie teraz czepiac),Malo ukrytych ciosow.Mini gierki sa fajne ale u mnie zadko wystepuja,tryb konquest calkiem zwalony :/

MK:D - To juz bylo boskie.Moze i nie wzieli tu postaci z MK:DA ale spotykamy tu juz postacie z gierek 2D.Wymyslono nowe zakonczenie walki Hara-Kiri ktore mi sie podoba ;],Areny maja death traps,Mini gierki mozna sobie wlaczyc kiedy chcemy.Alternatywne kostiumy, moim zdaniem sa fajne.Tutaj tryb konquest jest lepszy.Miedzy innymi zwiedzamy tu przerozne swiaty: Earthrealm,Netherrealm,Chaosrealm,Outworld,Orderrealm i Edenia.Podczas naszej wyprawy przechodzimy treningi.

MK:A - Najlepsza czesc jaka widzialam.62 postaci(nie liczac KAF),Nowe wspaniale areny,Tryb konquest(troche krotki),Motor Kombat.Poprostu rewelacja!Brak mi slow!Motor Kombat jest bardzo fajny,Alternatywne kostiumy sa boskie,konquest tez niezly,robienie wlasnej postaci, najlepsze.Areny tutaj tez maja death traps.Malo wzieli aren z MK:D a z MK:DA zadnej.Piekna grafika,wybor zawodnikow podobny do MK:T.

Wiec moim zdaniem MK:A to naj najlepsza gra na calym swiecie.Zobaczymy jaka bedzie MK 8...

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 17, 2006, 04:57:29 pm »
MK:DA - Mimo że nie było tylu bajerów co w MK:D i MK:A , to jednak niczego mi nie brakowało. Natomiast w MK:D spieprzyli nowe postacie , a w MK:A tylko jeden styl i brak wielu świetnych aren

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 17, 2006, 05:56:00 pm »
dokładnie mimo z MK5 miał tak mało dodatków, to nanic nie mogłem nażekać, cieszyłem się z gierki bardzo. W Deception jeszcze bardziej sie cieszyłem Bo ukochane postacie powrocili,  dodali nowe klasyczne areny Które były siwtne w MK1, MK2, A W Armageddonie jest to znikome!! Ale i  tak gram w Armageddon, Matka tez kocha swoje dzieci nawet jak sa nie dobre :wink:

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2006, 12:50:53 pm »
Widze ze wygrywa Armageddon, ok, ale zobaczcie sami i odpiszcie ktore areny sa lepsze z MKD ktore sa kilmatyczne z MK1, MK2, i swietne z ktore sa w MKD. Czy z MKA gdzie sa może dwie areny fajne , Metro i cos by się jeszcze znalazło. (nie licze tych co były w MKD)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 23, 2006, 02:15:42 pm »
Gdzieś przeczytałem że w armageddon jest 33 areny, jak dla mnie to bardzo dużo. Chyba że się myle. Może mi ktoś powiedzieć ile jest naprawde ?
_______FURY MK_______

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 23, 2006, 02:45:58 pm »
w sumie to nie chce mi sie liczyc. moze i jest tyle ale WIEKSZOSC jest dostepna tylko w trybie versus i online dlatego grajac z komputerem WIELOKROTNIE dostajesz do walki tych samych przeciwników, w tej samej kolejnośći i na tych samych arenach. dla mnie taki myk ze strony midway to głupota

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 30, 2006, 04:52:05 pm »
Mortal Kombat Armageddon oczywiście jak dla mnie. Połączenie Deadly Alliance i Deception plus dużo, dużo więcej. Oczywiście nowa część ma i swoje minusy. Tylko dwa style walki i brak pomysłów na areny.

Wg. mnie dzięki wprowadzeniu Air Kombat, zawodnicy są bardziej zbalansowani, bo praktycznie w powietrzu każdy ma to samo. Wiadomo że są i lepsze i gorsze jednostki, ale jest ich niewiele. Chyba tylko jak dla mnie Sareena i Shinnok. Resztą da się grać.

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2007, 05:47:18 pm »
Ja uwazam ,ze nie mozna jednoznacznie powiedziec ,ktora z czesci
jest najelpsza ,poniewaz kazda z nich wprowadzala cos nowego ale takze
cos tracila.Dobra poklei:
MKDA:
Plusy:
1-Pierwsza czesc w pelni 3d.
2-Fajny zestaw fighterow.
3-genialne mapy.
4-Krypta ,ktora chyba w MKDA jest najwieksza.
5-Niektorzy wojownicy mogli przebijac swoja bronia przeciwnika.
6-Ukryci wojownicy (Blaze i Mokap)
7-mini gierki
Minusy:
1-kiepski konqest
2-tylko jeden fatal i dotego nie ,ktore w stylu mk 3 np;fatal Quan Cheigo
3-Glupia niewidzialna scian na mapach
4-brak przechodzenia przez lokacje
5-brak uptercutow  i jakies dziwne lapanki
MKD:
Plusy:
1-lepsza grafika
2-Powrot wojownikow takich jak(Barak,Kabal,Nightwolf)
3-Bardziej interaktywne mapy i przechodzenia przez lokacje
4-Wiecej fatalow :twisted:
5-Nowe mini gierki
6-O niebo lepszy konqest
7-Mozliwosc grania online  :D
8-Normalne lapanki ,powrot uptercutow
9-wiecej ciosow specjalnych
Minusy:
1-Brak przebijania wrogow bronia
2-Wprowadzenie 2 kopletnie nie potrzebnych postaci(Dario ,Kobra)
3-Glupie Hara-Kiri
4-mniejsza krypta
MkA
Plusy:
1-Wszystkie postacie
2-Poprawiona grafika czesciowo
3-Air kombat
4-Kreat a Fighter
5-Nowy konquest
6-Szybsza rozgrywka przez wprowadzenie wysokich skokow
7-Powrot klasycznych map(metro)
8-Kreat a fatality
Minusy:
1-Mala krypta
2-Brak porawy grafiki w postaciach z MKDA
4-Nie wszystkie postacie maja alternatywne stroje
5-Brak 3 styli
6-brak map z mkda

Moim zdaniem minimalnie wygrywa MKA z tych 3 czesci ,ale mnie najbardziej chyba podoba sie MKSM bo najbardziej wrocil do klasyki.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 04, 2007, 03:29:43 am »
Mi się za to podobało w MK:DA, że każda postać miała swój indywidualny speciał np Scorpion krzycząc "Come here" lekko regenerował sobie życie a Sub-Zero miał power-up'a. To była świetna innowacja, której mi brakowało w MK:D, zamiast tego były rzuty, które powinny być dodatkiem a nie czymś zastępczym. Co do MK:A nic nie moge powiedzieć bo nie grałem (może kiedyś dorwę :wink: )

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 04, 2007, 11:06:35 am »
Mi sie też podobało w MK:DA doładowanie sobie życia. Prawie każda postać to miała. W MK:D już tylko nieliczne. Wada byla z breakerami. W DA malo postaci moglo je zrobic. Ale za to w Deception juz kazda :) Wiec zdania mam podzielone. co do tych gier.
________________FURY MK__________________

Offline Marcin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2007, 12:26:47 pm »
gdbyby połączyc mk da i mk d był by 200000% lepsze od armageddon w armageddon pykało sie pare razy i wrociłem spowrotem do mk da ale jak narazie rządzi klasyka popykał bym se mk t ale zjeb** mi sie komputer i nie ma dżwięku więc gram mk Advance bo tęskni człowiek za klasyką tej zacnej aczkolwiek dostojnej gry :?  :?

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
MK:DA vs MK:D vs MK:A -która jest najlepsza?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 11, 2007, 02:40:33 pm »
Ja gram w Armageddona najczęściej, ze względu na postacie. A Deception gdy robimy turniej. O klasykach nie wspomne bo jest to oczywiste :) Ale marcina masz racje MKDA i MKD by zmiotło Armageddona. Lecz gdy by MKA miał leprze combosy i poprawione te wszystkie błędy to Armageddon by nie miał sobie równych.
______________________FURY MK_______________________