Autor Wątek: Szukam gry  (Przeczytany 3161 razy)

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Szukam gry
« dnia: Maja 05, 2008, 03:27:04 pm »
Ponieważ ostatnio się strasznie nudze i nie moge znaleśc sobie zajecia, postanowiłem poszukac jakiejs gry która by zabiła troche nude.Szukam jakiejs dobrej gry CRPG/H&S (mogą byc inne gatunki ale najbardziej zależ mi na jakims dobrym RPG).Gra musi byc z "jajem" (musi miec miażdżący klimat lub niesamowitą grywalnosc).

Mam nadzieje że pomożecie mi w poszukiwaniach.Poniżej umieszczam liste gier CRPG/H&S, które przeszedłem lub które są moim zdniame lipne.

CRPG, które przeszedłem: Saga Baldur's Gate, Saga Fallout, NWN 1, NWN 2
CRPG które nie są dla mnie:Arcanum(nudzi mnie), Torment (nie moge się do niego przekonac ),Oblivion (syf jakich mało),Morrowind

H&S, które przeszedłem:Diablo 1
H&S które nie są dla mnie:Loki, Sacred, Diablo 2(przeszedłem ale gra jest dużo gorsza niż 1)

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2008, 09:22:30 am »
Skoro nie podobał Ci się Oblivion (też uważam że to syf) to może spodoba Ci się jego największy konkurent Gothic (jedna z najlepszych gier jakie grałem). Niestety byś musiał zacząć grać od pierwszej części bo cała seria jest trylogią i dobrze jest znać wszystkie części. Jedynym minusem dwóch pierwszych jest sterowanie (no i troche grafika w końcu jedyna i dwójka już mają parę lat), ale wystarczy trochę pograć i się przyzwyczaisz (ja grałem kursory plus myszka jest dla mnie najwygodniej). Gorąco polecam całą serię ;)

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2008, 11:56:57 am »
Możesz powiedziec coś więcej o Gothicu :) ?

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2008, 01:56:51 pm »
Oj dużo by tu mówić. Głównym bohaterem jest Bezimienny, który trafia do Górniczej doliny otoczonej magiczną barierą czyli więzienia, tam wszyscy więźniowie muszą pracować w kopalniach by wydobywać magiczną rudę, którą król potrzebuje żeby wykuć oręże dla swojego wojska ponieważ trwa wojna z orkami. Barierę stworzyło 12 magów ale coś się zwaliło i bariera zamknęła większą część ternu niż powinna i tak w czasie tego całego zamieszania więźniowie wykorzystują okazję i zabijają strażników. Po tym wydarzeniu król musiał się dogadać z więźniami, oni będą mu dostarczać rudę a król będzie im dostarczać wszystko czego zapragną (oprócz wolności bo bariera dalej istnieje). Kiedy Bezimienny trafia do Górniczej Doliny tam istnieją już 3 obozy do których można się przyłączyć. Fabuła jest bardzo ciekawa, jest wiele zadań głównych jak i pobocznych, jest dużo zwrotów akcji, a klimat gry jest po prostu zabójczy. Nie będę więcej pisać bo jest tego za dużo wejdź na www.gry-online.pl i sobie przeczytaj recenzje (lepiej nie czytaj recenzji kolejnych części bo zdradzają ciekawe fakty z części pierwszej, no może że chcesz sobie psuć przyjemność z gry).

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2008, 02:48:21 pm »
Hehe gra mi sie troche kojarzy z Tromentem(tam tez wystepuje Bezimieny) i z BG 1(problemy z ruda ).Gra się zapowiada ciekawie ale z tego co kojarze to w Gothicu nie ma druzyny ; /.

A co sądzisz o Two Wrolds i Wiedziminie ?

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2008, 05:30:19 pm »
No drużyny nie ma tak samo jak w Wiedźmienie i (chyba) Dwóch Światach, tam cały czas się samemu biega czasami tylko ktoś się przyłączy ale rzadko i na krótko. W Dwa Światy nie grałem ale Wiedźmin jest już bardzo dobry. W sumie wolę Gothica po prostu moim zdaniem jest lepszy, chociaż Wiedźmin również jest dobry. Najlepiej to przeczytaj recenzje wszystkich gier i sam stwierdź która gra jest lepsza. W necie jest demo Wiedźmina z tego co wiem więc też możesz pograć.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 06, 2008, 09:05:40 pm »
Grałem w demo wiedziamina ale nie stety demko za duzo nie pokazuje mozliwosc.Chcialem zanc twoja opinie na temat Wiedzimina poniewaz slyszalem rozne opinie na temat tej produkcj.A co do Two Wrolds uczucia mam mieszane ponieważ system gry bardziej przypomina H&S niz cRPG.Kurde Gothica zapowiada się fajnie ale nie stety nie mam tyle czasu aby przescj cała sage ; /.Cieżko bedzie z wybranie gry.

No chyba że jest ktosśchetny do pogrania w Baldura przez Hamachi :).

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 07, 2008, 01:03:45 am »
Wiedźmin mi się podoba, przed zakupem gry grałem w demo i mi też średnio podeszło, ale jednak kupiłem (a właściwie dostałem) i gra mi się spodobała. No przejść całą serię Gothica będzie ciężko jak grałem pierwszy raz to przejście jedynki zajęło mi ok 15 godzin, dwójka 25, sam dodatek Noc Kruka drugie 25, trójka ponad 50 więc w sumie dużo ale nie żałuję żadnej minuty straconej na tej grze :) Najlepiej jak pożyczysz od jakiegoś kolegi te gry i pograsz trochę w tedy będziesz wiedział czy warto inwestować ;)

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 07, 2008, 05:29:40 pm »
Wiem że cie mecze ale chce sie zapytac jeszcze o 2 gry.Co sadzisz o:
1.Seri Icewind Dale-gra jest ponoc liniowa az do bólu ale za jest to jedyna gra ktora przypomina serie BG
2.Świątyni pierwotnego zła-słyszałem że najlepiej oddaj zasady D&D ale jest zbugowana i
ponoc klimat gry jest troche dziwne (uniwersum Geryhawka)

Jezeli grałeś w te gry to bardzo prosze , powiedz czy warto w je inwestowac.
 

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2008, 05:47:05 pm »
Niestety nie grałem w te gry, nic nie mogę o nich powiedzieć, najlepiej jak wejdziesz na gry-online i przeczytasz sobie ich recenzję.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2008, 06:14:54 pm »
Hmm jednak się zdecyduje na Greyhawk:Świątynie pierwotnego zła (The Temple of Elemental Evil).Równiez chętnie zagrałbym w Gothica ale nie mam aż tyle czasu ; /.Jeżeli gra mi się nie spodoba to trudno bedzie trzeba odświerzyć Baldura :D

PS:
Temat można zamknąć,chyba że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2008, 08:39:48 pm wysłana przez Tibo »