Autor Wątek: Klawiatura, kontrolki  (Przeczytany 10053 razy)

Offline Brzeszczot

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Klawiatura, kontrolki
« dnia: Marca 20, 2010, 07:19:14 pm »
Ogólnie można by pogadać o tym jakie stosujecie kontrolki grając na klawiaturze i czy macie jakieś problemy.

Czy gra ktoś z was na klawiaturze w Mortale? A miewacie problem "zablokowanej klawiatury"? Tzn. przy wciskaniu pewnej liczby klawiszy naraz nie da się nic zrobić. Najczęściej się to zdarza, gdy gramy z kumplami na jednym kompie. Wszystko to w mortalach 2D, z innymi nie miałem do czynienia.
Przy blokowaniu się klawiatury ma znaczenie nie tylko ilość wciśniętych klawiszy, ale też jak są rozstawione te klawisze. Na numerycznej gra się bez problemów, ale np. przy moich standardowych kontrolkach

Chodzenie (góra, lewo, dół, prawo)
     |w|
|a| |s| |d|
    
Ręce po lewej, nogi po prawej, górne wyżej (dolne niżej), blok wyżej (bieg niżej)
|t| |y| |u|
|g| |h| |j|

...No  i na takich kontrolkach nie mogłem robić wślizgu. Póki co poradziłem sobie z przestawieniem kontrolek na
poruszanie się tak jak wcześniej,
nogi, bieg i dolna ręka odpowiednio do poprzednich ustawień, tyle że górną rękę przesunąłem na miejsce bloku, a blok ustawiłem na spację.
     |w|                     |i| |o|
|a| |s| |d|           |j| |k| |l|

            |spacja|

Teraz mogę wykonywać wślizgu zarówno z lewej jak i z prawej strony. Wygodniej wystukuje się kombosy rękami, zwłaszcza ten na przemian u nowego Kung Lao . Trochę gorzej u Jaxa i Liu Kanga w kombosie z blokiem, ale da się przeżyć.

W każdym razie załatwiłem problem wślizgów przestawieniem kontrolek, ale zastanawiam się czy są może po prostu jakieś lepsze klawiatury. Mieliście problem blokowania?

Jeszcze jedno. Kumpel odkrył takiego buga, że wystarczy naparzać na przemian w górną i dolną rękę i kombosy wykonują się same, o ile zawierają one takie uderzenia, np. Rainem. Jeżeli kombosy wymagają przytrzymania którejś ze strzałek, to wystarczy zacząć ją trzymać po pierwszym uderzeniu (zawsze HP) i już możemy robić kombosy, nie znając ich. :-\
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2010, 07:26:07 pm wysłana przez Brzeszczot »

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 21, 2010, 01:06:29 am »
Brzeszczot, musisz być prawdziwym fanatykiem MK, skoro masterujesz serię na klawierce ;). Nie łatwiej kupić jakąś przejściówkę na pada z psxa i mieć świety spokój z blokowaniem się klawierki? Co prawda korzystając z przejściówki (kwestia jakości oczywiście), jesteś narażony na lagi, ale są one z reguły na tyle minimalne, że komfort zabawy się raczej nie pogarsza.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 21, 2010, 02:14:57 am »
Brzeszczot, musisz być prawdziwym fanatykiem MK, skoro masterujesz serię na klawierce ;). Nie łatwiej kupić jakąś przejściówkę na pada z psxa i mieć świety spokój z blokowaniem się klawierki?

Zatem fanatyków od liku na forum. Dawno nie grałem z kimś kto by pada używał. A wielu woli klawiaturę, bo jest wygodniejsza. Do pada trzeba naprawdę długo się przestawiać jak się chce być na mistrzowskim poziomie w graniu versus.

Klawiatura:
- Death Dealer
- Cobra
- FireScorpion231
- H! Vltg3
- Adept

Pad:
- Mateuka
- Hanzo
- Doink
- Okazyjnie Luna

Z tych co się ujawnili.

Ogólnie można by pogadać o tym jakie stosujecie kontrolki grając na klawiaturze i czy macie jakieś problemy.

Czy gra ktoś z was na klawiaturze w Mortale? A miewacie problem "zablokowanej klawiatury"? Tzn. przy wciskaniu pewnej liczby klawiszy naraz nie da się nic zrobić. Najczęściej się to zdarza, gdy gramy z kumplami na jednym kompie. Wszystko to w mortalach 2D, z innymi nie miałem do czynienia.

Problem blokujących się klawiszy leży w systemie. Death Dealer dokładnie miał taki sam problem ze wślizgiem. Zapytam go dzisiaj jak go rozwiązał. Ja również go miałem i coś tam przestawiałem, ale ostatni raz mi się klawiatura blokowała w 2007 roku. Dlatego bez obaw, jest to problem do rozwiązania. I całkiem możliwe, że jest to kompilacja system+klawa. Wszystkiego się dowiemy na dniach.

Jeszcze jedno. Kumpel odkrył takiego buga, że wystarczy naparzać na przemian w górną i dolną rękę i kombosy wykonują się same, o ile zawierają one takie uderzenia, np. Rainem. Jeżeli kombosy wymagają przytrzymania którejś ze strzałek, to wystarczy zacząć ją trzymać po pierwszym uderzeniu (zawsze HP) i już możemy robić kombosy, nie znając ich. :-\

W Mortal Kombat Trilogy? My gramy w Ultimate Mortal Kombat 3 i takich rzeczy nie uświadczyliśmy jeszcze :0
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2010, 02:22:24 am wysłana przez Adept »

Bodzio

  • Gość
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 21, 2010, 08:59:46 am »
Klawiatura. I zawsze na kierunkach numerycznych co może się wydać dziwne i trudne przy sterowaniu. Pięści, nogi, blok i run wpasowałem w szóstkę klawiszy obok: insert, delete, home, end, page up, page down. Tak więc cała część literowa była wolna dla drugiego gracza :) Na padzie też się nauczyłem grać - tym od PlayStation. Też ze swoją konfiguracją.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 16, 2010, 01:11:51 am »
Klawiatura. Problem zablokowywania się klawiatury mam tylko wtedy kiedy gram ze ziomkiem. Ustawienia mam takie jak Brzeszczot podał jako pierwsze. Ślizg też mi nie wychodzi. Jakoś mi to nie przeszkadza bo nie gram Subem ani Reptilem. A co do pada. Strasznie trudno jest się przyzwyczaić.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2010, 04:56:42 pm »
Też zawsze grałem na klawiaturze. Ale nigdy nie miałem w sumie żadnej konsoli. Kiedyś u kupla grałem na padzie to ciężko się sterowało. Trzeba by się przywyczaić. Najbardziej drażni, ze na większości padów sterowanie jest  lewą ręką, a ciosy prawą. A ja od samego początku gram odwrotnie.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2010, 05:03:18 pm »
Właśnie, Ninja-Spectre jesteś genialny. Istnieją pady dla leworęcznych? Tak, że wiecie, ruch po prawej, a kółko, krzyżyk, kwadrat i trójkąt po lewej.

-Luna-

  • Gość
Odp: Klawiatura, kontrolki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 16, 2010, 05:13:47 pm »
Nie spotkałem jeszcze takiego pada. Zresztą jest to spowodowane zapewne tym, że w równym stopniu korzystasz z obydwu stron grając i korzystasz TYLKO z kciuków praktycznie. Dlatego też nie powinno być żadnego problemu z przestawieniem się na pada. Co innego jeśli zmienili by ci strony na klawiaturze gdzie obsługujesz większą ilością palców, wówczas mózg mógł by nie przetworzyć sygnału;p