Autor Wątek: Garść nowości z E3!  (Przeczytany 33630 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Garść nowości z E3!
« dnia: Czerwca 16, 2010, 08:08:24 pm »
Targi E3 rozpoczęte, a wraz z nimi sporo wieści dotyczących Mortal Kombat. Przechodząc od razu do
sedna, wczoraj na konferencji SONY ogłoszono, że MK9 w wersji na PS3 będzie obsługiwało 3D, który
jest jednym z głównych priorytetów Sony. Pokazano także drugie wykończenie Kung Lao, które można
zobaczyć tutaj (przewin do 2 minuty).

Jeff Gerstmann z Gigant Bomb przybliżył nam trochę, jaki będzie system ataków w nadchodzącym MK.
Dowiedzieliśmy się, że zrezygnowano z ataków "High" oraz "Low", a zastąpione zostały "Front" i
"Rear" wraz z "Blokiem" bez buttona odpowiadającego biegowi.

Na trailerze zaprezentowanym na konferencji można było u dołu ekranu zobaczyć tajemniczy pasek
przedstawiający "x", "piorun" oraz "S", które wypełnione są złotym kolorem:

- pierwszy lewel oznaczony literą "s" powoduje, że ataki, które wykonamy będą silniejsze np.
Fireball będzie większy, a teleport Sektora doda automatycznie kolejne uderzenie;

- drugi lewel (piorun) to najzwyklejszy, dobrze nam znany "combo-breaker", który przerywa kombo
przeciwnika;

- oraz trzeci lewel oznaczony "X", to nic innego jak "atak rentgenowy", który pokazany jest na
pierwszym trailerze, gdy Johnny Cage uderza przeciwnika tak, że widzimy jak łamią się kości;

Kolejną informacją jest ilość postaci, jaka będzie dostępna. W Mortal Kombat 9 zobaczymy 26 slotów
oraz dwa dodatkowe (dla losowego wyboru zawodnika i dla zawartości ściągniętej z sieci, DLC). Ed
Boon powiedział, że silnik na którym tworzona jest nowa część serii to nic innego, jak znany nam
Unreal 3 w bardzo zmodyfikowanej wersji, dzięki któremu gra śmiga w 60 klatkach. Kolejnym krokiem
w świecie Mortal Kombat będą ogromne plany dotyczące zawartości dodatkowych, które będzie można
pobrać z czasem, w formie DLC, a będą nimi nowe postacie, areny oraz fatality. Online będzie
składał się z walk "jeden na jeden szybki mecz", oraz walki społecznościowe, które będą rozgrywane
do ośmiu graczy jednocześnie w takiej formie, że podczas, gdy dwójka graczy będzie walczyć, kolejna szóstka,
będzie mogła ich wspólnie oglądać, komentować i czekać na swoje tury.

Dowiedzieliśmy się także nieco o historii MK9, która będzie rozpoczynać się zaraz po wydarzeniach z Mortal Kombat Armageddon. Raiden zostanie zabity przez Shao Kahna i przed śmiercią wyśle tą wiadomość do samego siebie w czasach Mortal Kombat 1. Młodszy Raiden odczyta tą wiadomość i będzie próbował zrobić wszystko, aby nie doszło do takiej przyszłości, jaką odebrał od samego siebie. Wiem, że jest to trochę pokręcone, ale z historii Armageddonu przenieśiemy się z powrotem do czasów MK1, MK2 i MK3. Przez to, że Raiden będzie starał się zmienić wszystko to, co wydarzyło się od pierwszej części, los naszych wojowników może ulec zmianie i choć będzie to reebot serii, wszystkie wydarzenia mogą ulec zmianie (cybernetyczni ninja mogą zostać normalnymi ludźmi, Liu Kang nie musi zostać czempionem wygrywając batalie, etc...).



« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2010, 08:13:36 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:16:39 pm »
Nie wiem jak Wy, ale moim zdaniem twórcy zdali egzamin z tematu "fabuła". Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. W ogóle kwestia pokonania Raydena przez Shao Kahna jest już wielce ciekawa. Mi się podoba.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:24:48 pm »
No tak i zobacz, że nie dojdzie do tego, bo "młodszy" Raiden będzie wszystko zmieniał przez co wykręci się nam cała historia MK. Wszystko później może ulec zmianie i to mnie ciekawi :) jakie losy będą bohaterów, bo myśleliśmy, że będziemy je znali, a tutaj jednak Raiden im nie pozwoli na wiele

-Luna-

  • Gość
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:27:12 pm »
Może to właśnie mieli na myśli przez "reboot"? Bo jak by nie patrzeć, teraz wszystko może być inaczej i nie będzie żadnego armageddonu.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:30:18 pm »
Mi najbardziej podoba się chyba to że Taven i Deagon i paru innych mogą nigdy się nie pojawić. W zasadzie nie zaistnieć.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:32:16 pm »
Tak, tak, racja:) Skupiliśmy się na tej historii ale co ze smaczkami jakimi jest ten pasek? Co o nim myślicie? i 26 postaci, więc spora liczba, a biorąc pod uwagę pierwsze trzy części, to prawie każdy załapałby się? ilu ich tam wszystkich jest? z grywalnych?

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:34:27 pm »
Fabuła mi się podoba tylko dziwne trochę że Shao Kahn dał rade zabić Raidena hmm może też Scorpion nie zabije starszego Suba

-Luna-

  • Gość
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:39:59 pm »
Pasek jest genialny bo naprawdę włoży dużo do rozgrywki, ja bym bardziej chciał wiedzieć co da ten x-ray atack, czy to będzie na zasadzie combosów z SF że po prostu odmierają hp czy może będzie to iało jakieś wieksze konsekwencje.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:17:57 pm »
a ja myślałem, że te podwojone zdolności to pro movesy, które zrobili dla MKvsDC i już banan, a to jednak pierwszy level tego paska. Czuję, że często będą wykorzystywane, bo dzięki nim będzie można zwiększać komba. Trochę taktyki to doda i dobrze.

Luna policzył, że wszystkich od MK1 do MK3 z grywalnych jest 22 czyli zostają nam 4 miejsca wolne, jakieś pomysły?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:19:39 pm »
a ja myślałem, że te podwojone zdolności to pro movesy, które zrobili dla MKvsDC i już banan, a to jednak pierwszy level tego paska. Czuję, że często będą wykorzystywane, bo dzięki nim będzie można zwiększać komba. Trochę taktyki to doda i dobrze.

Taktyki lub spamerstwa jak w Last Blade 2, gdzie Luna sam pisał, że goście się nastawiają na ładowanie paska i ciągły spam.

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:23:05 pm »
Jeśli będą wolne miejsca to myślę Quan Chi i Ermac dalej brak pomysłów

Offline DanloS

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:42:04 pm »
Nice ;) no ja też bym chciał zobaczyć Ermaca w nowym Mortalu:) ciekawe kto sie pojawi jako sub-boss: goro a moze kintaro?

-Luna-

  • Gość
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:46:29 pm »
a ja myślałem, że te podwojone zdolności to pro movesy, które zrobili dla MKvsDC i już banan, a to jednak pierwszy level tego paska. Czuję, że często będą wykorzystywane, bo dzięki nim będzie można zwiększać komba. Trochę taktyki to doda i dobrze.

Taktyki lub spamerstwa jak w Last Blade 2, gdzie Luna sam pisał, że goście się nastawiają na ładowanie paska i ciągły spam.

Ale w Last Blade jest ku temu okazja bo jak masz krechę na migająco to możesz spamować te speciale ciągle, tutaj pasek będzie ci schodził.

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:52:40 pm »
Można by stwierdzić że, "co minute, dostajemy nowe informacje o MK9"
Jak wiemy, dzisiejsze E3 zaczęło się dokładnie 45 minut temu, WB nie pozwoliło na robienie zdjęć, oraz nakręcania filmów z ich prezentacji Mortal Kombat 9...
I co? i mamy nowy filmik z E3 ;D ;D ;D
Filmik ukazuję nam (można powiedzcie na chwilę obecną) mnóstwo fatali!
Zaczynając, od wyrywania kręgosłupy z głową, przez sub'a, a kończąc, na wbiciu sztyletów i brutalne wyrwanie głowy przez mileene..
E3 jeszcze trwa, więc nie zdziwię się jak pojawią się nowe wideo z E3, za parę minut... :-)
Można również ujrzeć po raz pierwszy w akcji Scorpiona, o którym było tyle szumu "czemu nie pojawił się w trailerze..." cały filmik możemy zobaczyć o TU

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:56:51 pm »
ładnie Cobra ;)

Scorpion wygląda wyśmienicie, masywnie, ciężko i zwinnie zarazem ;) Coś pięknego no i te rentgeny, jak łamie się kark Mileenie. Coś pięknego (2x).

Fatale jak fatale, niezła masarka z tego "wypiłowania" od genitali Kung Lao.

Ed Boon zapowiedział MK na WIOSNĘ 2010, więc nie będzie to na pewno 11 marzec, a w którymś miesiącu Q2.