Autor Wątek: Jak grac w mk?  (Przeczytany 14533 razy)

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 02, 2007, 06:35:14 pm »
Ale czemu wszystko dotyczy CPU? Wasze taktyki ida w leb jak sie gra z czlowiekiem. Granie z kompem jest smutne. IMO to tak jakby grac samym ze soba w szachy :(

moje taktyki dotycza _tylko_ player vs. player i glownie UMK3. No to jedziemy....

run jabs
podstawowa, bardzo ofensywna taktyka. polega na bezustannym napieraniu na przeciwnika z LP, jesli ktos robi to poprawnie i bardzo szybko to wtedy nasz oponent jest w tarapatach (a zwlaszcza jak gra postacia ktora nie umie sie teleportowac  np. shang tsung). robi sie to tak: przytrzymaj RUN+F i _rytmicznie_ tapoj LP cancelujac kazdy cios blokiem. Raszujac tym sposobem, nie pozostanie mu nic inego jak uciec (teleport) lub blokowac (i tym samym obrywac za kazdy nawet zablokowany LP). Run-jabsy to juz standard, styl gry ktory przyjal sie od dawna, efekty tego sa calkiem zacne. Blokujacy przeciwnik bedzie obrywal caly czas tracac cenna energie. A gdy pusci blok, dostanie salwe LP w twarz albo uda nam sie przerzut (throw zabiera 15.5% energii), tym samym  spychasz go coraz bardziej do cornera. Jak ogolnie wiadomo, cornery w bijatykach sa zabojcze. W UMK3 istnieje tzw. run-jab corner infinite trap, zeby pokazac na czym to polega obejrzyjcie ten filmik - http://www.youtube.com/watch?v=VYcdTNeLgUw Dla lepszego efektu, run-jabsy mozna laczyc z dowolnymi ciosami, np. 4xRJ i autocombo.

damage protection
To tez dosc wazne pojecie, zwlaszcza przy robieniu kombosow. Sa pewne ciosy ktore aktywuja ochrone ktora za kazdy nastepny cios zmniejsza  zadawane obrazenia o polowe. Oto przyklad - http://www.youtube.com/watch?v=Ptn4MvOVjag Kombo za kazdym razem jest takie same, ale jest roznica  w  damage'u. Za pierwszym razem  27%, za drugim 37%. Dobrze jest wiedziec ktore ciosy wl.  i wyl. DP, I jak robic kombosy zeby uniknac takich sytuacji.

rzuty
Ulubiony cios CPU, wbrew pozorom da sie go zablokowac. Trzeba przytrzymac BL+B i po klopocie. Jednak jest pewna metoda (oprocz run-jabsow) ktora moze nam zagwarantowac darmowy rzut. Robimy JK z dystansu tak zeby wyladowac nakladajac na siebie sprajty postaci i tapujemy LP. W tej sytuacji bedzie bardzo trudno okreslic kierunek przod/tyl i jesli bedziemy mieli szczescie to przeciwnik sie pomyli i nie zablokuje prawidlowo. Najkepiej ta techinike stosowac w sytuacjach gdy postac podnosi sie, wtedy nie bedzie miec czasu zeby skontrowac nas aaHP lub uppercatem, lub tez w przypadku niektorych ciosow specjalnych np. telekinetic slam Ermaca, energy net Cyraxa i inne zwlaszcza takie ktore maja dlugi wakeup time. W przypadku Cyraxa, jak widze ze wypuszcza siatke to podbiegam i przeskakuje ja ladujac tak zeby miec idealna sytuacje na zrobienie throw.

wiecej nie chce mi sie pisac....

Na koniec slowko o CPU. Komputer to totalny cziter! Nie dosc ze potrafi _niemozliwe_ do wykonania kombosy to jego niektorych ciosow nie da sie zablokowac (np. rzut). Sytuacje ze zycia wziete: Sektor 2xTP, Sheeva 3xTS, sprobujcie tez zrobic taki test, kucnijcie i czekajcie az ofiara do was podejdzie, kiedy znajdzie sie w odpowiedniej odleglosci zrobcie uppercut.... nie wyszlo? ahh, no tak, komp znow cie zrobil w bambuko. Mnie to irytuje, nigdy nie gram z kompem. No chyba ze jestem na smoczym glodzie jak teraz spowodowanym ze z nikim nie gralem w MK juz od dwoch miesiecy :/

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 02, 2007, 07:46:09 pm »
Co do moich technik wiele z nich rownie swietnie dzialaja na czlowieku jak na komputerze ,ale moim zdaniem opracowywanie sobie technik na czlowieku jest bynajmniej glupie.A to dlaczego? ,poniewaz z czlowiekiem nie mozna grac schematycznie co z tego jezeli na poczatku ,ta tehcnika bededzie dzialac ,skoro pozniej po 3-4 razie on juz sie na to nie nabierze.Malo tego czlowiek moze to wykorzystac przeciwko tobie.I jeszcze jedno nigdy do konca nie wiesz jak sie czlowiek zachowa a zwlaszacza taki ,z ktorym nigdy nie grales, wiec na jakiej podstawie mozemy sobie tworzyc techniki na graczy.Wiadomo ludzie moja penwe odruchy i wtedy wiemy jak czlowiek sie zachowa ,ale ja sie zawsze stosuje do innej zasady.Trzeba dokladnie poznac silniki gry ,zeby wiedzicec co nam wolno w danym momencie i nie robic zbednych ruchow.A i jeszcze jedno cos mi nie dzialaja te twoje filmiki :?

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 02, 2007, 08:23:12 pm »
oj chyba nigdy nie grales z nikim na poziomie :) wejdz na kaillere, a szybko zrozumiesz co napisalem ^_^ jak chcesz sie w to zaglebic, poczytaj ten guide http://ultimatemk.com/cguide.php?character=general&game=umk3arcade

Cytuj
A i jeszcze jedno cos mi nie dzialaja te twoje filmiki :?


jakis zlosliwy chochlik zepsul mi linki... juz poprawione :)

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 02, 2007, 08:59:43 pm »
hymm widze ,ze w pewnym sensie troche zle mnie zrozumiales ,poniewaz przypisales sobie moja wypowiedz do UMK 3 i swoich technik.Chodzilo mi ogulnie o to ,ze na czlowieka nie mozna wymyslac technik bo jest to poprostu nie mozlie.Moze rzeczywicie sa jakies technik w umk3 ,ktore skutecznie dzialaja na graczy ,ale nie che mi sie w to wierzyc.Co do twoje stwierdzenia ,ze nigdy nie gralem z graczem na poziome masz racjie ,bo chyba nigdy nie gralem z dobrym gracze w UMK3.W ogule nie przepadam za ta czescia bo jest pozbawiona klimatu najbardziej lubie mk2 i gram wnia juz  od kliku lat prawie codzienie.W ta czesci gralem z kilkoma dobrymi garczami i sam jestem dobry , jezeli ktos chce sparing ze mna to moje gg;10476410
A i dzieki za link bardzo ciekawa strona moze kiedys jak zlapie wieksza zajafke na umk3 to sobie zglebie jej tajniki heheh :D

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 02, 2007, 09:45:32 pm »
Cytat: "Dantos"
Chodzilo mi ogulnie o to ,ze na czlowieka nie mozna wymyslac technik bo jest to poprostu nie mozlie.


ofkors, ale  w ktorym miejscu doszukales sie owych technik? Piszac o run-jabsach  przedstawilem ofensywny _model_ gry. Damage protection i rzuty to omowienie mechaniki gry o ktorej pewnie malo osob wie. A poznanie ich pozwoli zrozumiec pewne prawa rzadzace w grze i zadziala to na nasza korzysc.


Cytuj
jezeli ktos chce sparing ze mna


ja! :) zadzwonilem dzis pod ten numer ale nikt sie nie zglasza :Q

Cytuj
A i dzieki za link bardzo ciekawa strona moze kiedys jak zlapie wieksza zajafke na umk3 to sobie zglebie jej tajniki heheh :D


czestuj sie :)

http://mk.ediko.net/asdasd/mk2combofaq.txt <- najbardziej PRO guide jaki czytalem, podobny do tego UMK3
http://ultimatemk.com/cguide.php <- swietny tutorial uczace UMK3 od podstaw z omowieniem niezawodnych psychologicznych taktyk dzieki ktorym pokonasz kazdego ;)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 03, 2007, 01:06:32 pm »
Cytat: "LK-9T9"
Cytat: "Dantos"
Chodzilo mi ogulnie o to ,ze na czlowieka nie mozna wymyslac technik bo jest to poprostu nie mozlie.


ofkors, ale  w ktorym miejscu doszukales sie owych technik? Piszac o run-jabsach  przedstawilem ofensywny _model_ gry. Damage protection i rzuty to omowienie mechaniki gry o ktorej pewnie malo osob wie. A poznanie ich pozwoli zrozumiec pewne prawa rzadzace w grze i zadziala to na nasza korzysc.


Cytuj
jezeli ktos chce sparing ze mna


ja! :) zadzwonilem dzis pod ten numer ale nikt sie nie zglasza :Q

Cytuj
A i dzieki za link bardzo ciekawa strona moze kiedys jak zlapie wieksza zajafke na umk3 to sobie zglebie jej tajniki heheh :D


czestuj sie :)

http://mk.ediko.net/asdasd/mk2combofaq.txt <- najbardziej PRO guide jaki czytalem, podobny do tego UMK3
http://ultimatemk.com/cguide.php <- swietny tutorial uczace UMK3 od podstaw z omowieniem niezawodnych psychologicznych taktyk dzieki ktorym pokonasz kazdego ;)

To ja też się poczęstuje, jeśli wolno.
Wiecie co ja mam ochotę na taki sparing, ale nie umiem tego MAME obsłużyć, żeby sobie z kimś pograć on-line, a poza tym ja jestem słaby w UMK3 i MK: 3, 2, 1, bo mało w nie grałem, ale za to dobrze mi idzie w MK4 na PC, ale szkoda, że 4 nie ma opcji on-line.
hmyyy

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 03, 2007, 10:27:34 pm »
Cytuj
Wiecie co ja mam ochotę na taki sparing, ale nie umiem tego MAME obsłużyć


zacznijmy od tego czy w ogole dziala ci mame? Bo jesli tak to wystarczy ze wybierzesz opcje "play network game" z menu "file" zreszta po co mam pisac cos co juz zostalo napisane :) http://www.honmaru.pl/artykuly.php?id=2dfaq GL!

Cytuj
...poza tym ja jestem słaby w UMK3 i MK: 3, 2, 1, bo mało w nie grałem...


i co z tego, liczy sie tylko dobra zabawa 8)

Cytuj
ale za to dobrze mi idzie w MK4 na PC, ale szkoda, że 4 nie ma opcji on-line.
hmyyy


emulatory potrafia czynic cuda :)

Offline Grabarz24

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 03, 2007, 11:03:20 pm »
Technika na Kintaro i Shao w MK2 oraz Motaro w MK3:
- Kintaro: non-stop kop z wyskoku, a po wylądowaniu szybko pocisk (pewnie ten pocisk zablokuje, ale i tak trochę zdrowia mu odbierzesz). Szybko wyskok i znowu. Jak zapędzi Cię do rogu to wal podbródkwym.
- Shao Kahn (mk2): na początku rundy cofnij się krok i odskocz, w przeciwnym razie walnie Cię ramieniem lub włócznią. Po czym wyskocz do niego, kucnij, poczekaj z pół sekundy i w ryj mu podbródkowym. Jak upadnie strzelaj. Czynność powtórzyć.
- Motaro: Banalna technika: Nie ruszaj się z miejsca. Od razu kucnij i jak będzie blisko wal podbródkowym. I tak do końca rundy. NIE RUSZAJ SIĘ BO PRZEGRASZ!!!
- Shao w mk3: Jak ktoś zna na niego sposób niech tu pisze. Wiem tylko, że działają na niego niskie fireballe Liu (szybko i bez przerwy), i mrożonka Suba (pier...niesz i zamrażasz, zanim zdąży wstać). Tylko chodzi mi o wszystkie postaci.

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 04, 2007, 01:55:41 pm »
Cytat: "LK-9T9"
Cytuj
Wiecie co ja mam ochotę na taki sparing, ale nie umiem tego MAME obsłużyć


zacznijmy od tego czy w ogole dziala ci mame? Bo jesli tak to wystarczy ze wybierzesz opcje "play network game" z menu "file" zreszta po co mam pisac cos co juz zostalo napisane :) http://www.honmaru.pl/artykuly.php?id=2dfaq GL!

Cytuj
...poza tym ja jestem słaby w UMK3 i MK: 3, 2, 1, bo mało w nie grałem...


i co z tego, liczy sie tylko dobra zabawa 8)

Cytuj
ale za to dobrze mi idzie w MK4 na PC, ale szkoda, że 4 nie ma opcji on-line.
hmyyy


emulatory potrafia czynic cuda :)

Czyżby? Ja jakoś nie znam emulatorów z MK4 online, a jak są to strasznie trudne w konfiguracji.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 04, 2007, 04:27:23 pm »
Hmm. Z tego co wiem to któryś emulator PSXa ma opcje online (nie pamiętam który). Trzeba tylko jeszcze wersję PSXową MK4.

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 04, 2007, 04:53:31 pm »
Cytat: "Mkmaniak"
Czyżby? Ja jakoś nie znam emulatorów z MK4 online


ePSXe, Project 64... i pewnie wiele innych...

Cytuj
, a jak są to strasznie trudne w konfiguracji.


na stronie honmaru jest wszystko czytelnie wyjasnione i to po polsku, jak poswiecisz chociaz 5 minut to znajdziesz opis ww. emulatorow :>

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 05, 2007, 04:49:31 pm »
Cytat: "LK-9T9"
Cytat: "Mkmaniak"
Czyżby? Ja jakoś nie znam emulatorów z MK4 online


ePSXe, Project 64... i pewnie wiele innych...

Cytuj
, a jak są to strasznie trudne w konfiguracji.


na stronie honmaru jest wszystko czytelnie wyjasnione i to po polsku, jak poswiecisz chociaz 5 minut to znajdziesz opis ww. emulatorow :>

No spróbuje tego EPSXe, ale czy ktoś to ma i będzie mógł ze mną pograć.
ps. Mogę do ciebie napisać na pw., bo wydaje mi się, że możesz mi pomóc.

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 06, 2007, 12:07:36 am »
Cytuj
No spróbuje tego EPSXe, ale czy ktoś to ma i będzie mógł ze mną pograć.


hmm powiem to od razu...   nie psuj sobie nerwow, i olej to! bo tzw. "fani" mortal kombat w ogole w niego nie graja :/ taka prawda, jedyna szanse do pogrania online mialem przy okazji turnieju mk2 na honmaru.

jak czytam sobie polskie fora  to mam wrazenie  ze "fan mk" to taki ludzik ktory kiedys tam, jako dzieciak zagral i spodobalo mu sie , a teraz zdziczal na starosc i nonstop wyje   ze kiedys mortal byl zajebisty, nie to co dzis :/
btw: niedlugo (jeeeeeaa, wkoncu!!! :)) stane sie szczesliwym posiadaczem MK Unchained na PSP. az sie nie moge doczekac :) tymbardziej ze to bedzie moj pierwszy mk z serii tych 3D. tak wiec spodziewajcie sie recenzji!

Cytuj
ps. Mogę do ciebie napisać na pw., bo wydaje mi się, że możesz mi pomóc.


? toc linki podalem... ale jak cos to pisz, chetnie pomoge, malo tego! nawet zagram :)

ps. sry za offtop :)

Offline Shihan_Yosuzu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 06, 2007, 04:14:51 pm »
ehhh.. ja też po sieci w mk dawno nie grałem...
ehh... przydał by się żywy przeciwnik...

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Jak grac w mk?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 06, 2007, 05:24:55 pm »
Ja już w tym tygodniu powinienem zacząć grę online w MK:A i jak sie rozkręcę to napisze tu mały artykuł jak grać w Armageddon. Liczę na to, że teraz sie nie zawiodę na kupnie PS3 ( już trzeci raz próbuje  :?  :? ) Ale wygląda na to, że teraz w końcu sie uda  :twisted: