Autor Wątek: Mortal Kombat vs Tekken i inne bijatyki  (Przeczytany 76408 razy)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Mortal Kombat vs Tekken i inne bijatyki
« dnia: Kwietnia 01, 2008, 02:09:57 pm »
Mały offtopik zrobił się w temacie o MK8, więc zakładam temat, tutaj porównujemy te dwie serje, MK i Tekkena.
ps. Prosiłbym administrację forum, jeśli jest taka możliwość o przeniesienie postów z tematu MK8 dyskusja ogólna dotyczących porównywania MK z Tekkenem.
:)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2010, 07:07:52 pm wysłana przez Bodzio »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 01, 2008, 02:24:46 pm »
No , wreszcie ktoś pomyślał . Miałem napisać odnośnie Tekkena ale nie chciałem offtopic`ować w temacie o Mortal Kombat 8 .

Tibo -> Tekken ma fabułe i to nawet bardzo złożoną . Wątki zawodników , korporacja Mishima , Devil Gene itd. . Uważam wręcz że fabuła jest bardziej spójna niż w Mortal Kombat ( Spójna nie znaczy lepsza ) . A pozatym zamiast się śmiać z Niedźwiedzi , Pand czy manekinów w serii Tekken , powinieneś bardziej poznać kulturę Japońską . W kraju tym , mentalność ludzi jest taka , że oni kochają wszelkie udziwnienia , surrealistyczne postacie czy humor wpleciony w dzieło . Zaczynając od Gry Waku Waku 7 : http://www.destructoid.com/wp-content/uploads/2006/06/WakuWaku7-BonusKun_and_Fernandez.png kończąc na Tekkenie 5 z Pandą , Kumą i Mokujinem , nikogo kto zna Japońską kulturę nie dziwi to , iż tak dziwne postacie występują w ich grach ;) Dlatego mi pandy , misie i kukły nie przeszkadzają w grze , wręcz czynią ją jeszcze bardziej baśniową . W końcu świat gry to nie odzwierciedlenie świata realnego , lecz jest to świat inny , alternetywny , lecz nie taki sam . Więc w świecie Tekken może istnieć walcząca Panda czy Kazyua z genem diabła . Sam widzisz więc , że nie możesz osądzać świata gry , bo przecież on bazuje nie na tym w którym żyjesz , a na innym , baśniowo-surrealistyczno-alternatywnym .

Ja lubię i Mortal Kombat i Tekkena . Obie gry mają w sobie to coś

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 01, 2008, 02:55:13 pm »
No , wreszcie ktoś pomyślał . Miałem napisać odnośnie Tekkena ale nie chciałem offtopic`ować w temacie o Mortal Kombat 8 .

Heh dzięki.

Papasnejk, mi nie chodziło o muzykę tylko o dźwięki, a porównałem T3 i T5, bo jak popatrzymy na dźwięki, przepraszam, posłuchamy dźwięków to nie ma dużej różnicy, jest ich więcej wiadomo, ale jakość jest niemalże taka sama, a jak porównam MK3 i MK5? Zauważyć można wielką różnicę.
Wiadomo, w MK są takie dźwięki, które są kopiowane ze starszych części np. w MK SM kapelusz Lao jak leci ma taki sam odgłos jak w MK2, tak samo teleport. No, ale takie dźwięki, jak hity, kopniaki to zawsze są inne, a w Tekkenie w każdej części są podobne i o wiele gorsze od dźwięków z MK.
Do muzy nie mam zastrzeżeń, ale wg mnie dźwięk przykładowo z najnowszej części MK i T lepszy jest w MK.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 01, 2008, 03:58:23 pm »
hehe z tą padą  to był żart sam lubilęm grąc tą postacią ale jak dla mnie Teken nie ma tego czegoś.

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 01, 2008, 04:54:43 pm »
w tekken   gra się lepiej. Gameplay jest najważniejszy. Grając w tekkena długo przez kilka godzin można zauważyć czasami duuużo realistykę jak było by to w rzeczywistości. 
A co do maniekinów itp. . I dobrze że tak jest , przynajmiej nie ma jakiegoś wymyślania ras jak w MK ( Np. tarkatan ) .
Gdyby np. baraka  był jakimś pół człowiekiem pół potworem to bym bardziej  mi pasiło.

P.S. Chciałem  zrobić kiedyś taki temat na tym forum ale niewiedziałem czy ktokolwiek lubi tekken  ???

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 01, 2008, 06:08:07 pm »
Dużo było takich tematów, i zawsze był spór o tym która gra jest lepsza. Obydwie gry są dobre ale nie ma co ich wogle porównywać ze sobą bo to dwie inne gry. Jedno to świetne mordobicie, a druga to kiepska bijatyka.  ;)

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 01, 2008, 06:40:50 pm »
kiepskie mordobicie ?  Tekken jeest zajebisty a tym bardziej w wersji T:DR .

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 01, 2008, 06:48:26 pm »
Jak dla kogo dla mnie najbardziej liczy sie klimat a nie efekty

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 01, 2008, 06:52:13 pm »
Jak dla kogo dla mnie najbardziej liczy sie klimat a nie efekty

a kto tu mówi o efektach ? Najważniejszy jest gameplay a potem klimat. Klimat to miały stare gry , teraz nie mają.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 01, 2008, 07:05:19 pm »
LK-7T2 jak zwykle nie da się ciebie zrozumieć.Nie wiem czy chodzi ci o to że magia starych gier przemineła czy o to ze nowe gry nie maja klimatu.A pozatym co ty wiesz o klimacie

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 02, 2008, 08:02:00 am »
LK-7T2 jak zwykle nie da się ciebie zrozumieć.Nie wiem czy chodzi ci o to że magia starych gier przemineła czy o to ze nowe gry nie maja klimatu.A pozatym co ty wiesz o klimacie


Wiem o klimacie.  Powiedzialem tylko , że stare gry takie jak np. doom czy mk    mniały dużyyy klimat. A większość tych nowych gier . nie mają klimatu.

Powiem cos takiego :

MK rządzi nad bijatykami 2D
Tekken rzadzi nad bijatykami 3D
i koniec kropka  :o
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2008, 09:45:39 am wysłana przez LK-7T2 »

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:40:04 pm »
Już tyle się o tym napisałem że postaram się nie rozpisywać i powiedzieć w miarę krótko...

Tekken jak dla mnie ma "to coś", ale jego magia na owe czasy kończy się po 2-3 tygodniach grania. Gameplay jest w sumie średni ( wszyscy m.in wiedzą dlaczego )... Teraz trzeba mieć po prostu chęć na tą grę. Np. ostatnio skombinowałem sobie Tekkena 3 na PSX'a i miałem zamiar pograć w dobrą bijatykę tak jak to było kiedyś. No cóż wyszło inaczej. Gra jak dla mnie straciła swoją magie przyciągania ( mówię to też o wszystkich częściach ) System praktycznie opiera się na tym samym cały czas, a mi potrzeba rewolucji jaka nastąpiła z np. MK4 na MK5  ;) Myślę, że kiedy to nastąpi to Tekken znów powróci do czołówki..

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:56:25 pm »
Może powróci, a może nie.
Ed mówił, że zmiana MK8 do MK7 będzie taka jak MK5 do MK4, więc może to Mortal będzie wyżej.
Zobaczymy.

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 05, 2008, 03:58:54 pm »
Cytat: _cyBeR_
MK rządzi nad bijatykami 2D
Tekken rzadzi nad bijatykami 3D
i koniec kropka  :o

I ja się pod tym podpisuje w 100% :)

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 05, 2008, 04:14:39 pm »
Powiem cos takiego :

MK rządzi nad bijatykami 2D

ekhm... rządził :) dopoki nie pojawil sie SF3, GG i inne klony...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2008, 04:17:07 pm wysłana przez LK-9T9 »