Autor Wątek: Postać dla laika  (Przeczytany 12161 razy)

Offline Thouros

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Thouros
  • PSN ID: Thouros
Postać dla laika
« dnia: Kwietnia 03, 2012, 12:47:35 pm »
Witam zaczołem grać w nowego mortala, no i w sumie jestem w tym gatunku laikiem, kiedyś grałem w pierwsze części, mam pytanie kogo proponujecie na pierwszą postać, zawsze lubiłem sub-zero i smok'a, i jaka jest dobra postać przeciw scorpionowi ? :)

Offline patrykh3nie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • gg 5452805
    • Zobacz profil
  • PSN ID: heniek57
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2012, 12:58:18 pm »
sub-zero jest tylko dla k0gzow. Generalnie to każda postać pewnie będzie dobra na scorpiona, o ile potrafi się nią grać. Wybierz taką, która Ci sie po prostu najbardziej podoba i ćwicz, a skill przyjdzie z czasem!

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2012, 01:28:56 pm »
Dokładnie tak jak patryk pisze :) Pograj trochę - przejdź sobie Story Mode, czaśnij drabinkę wszystkimi postaciami i zobaczysz kto ci najbardziej leży. Aby być naprawdę dobrym, to musisz później skupić się na jednej postaci i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć ogrywając się na inne postacie.

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2012, 02:26:32 pm »
Racja nikt ci nie może wybrać postać sam musisz to zrobić :) uwierz mi ze scorpion nie jest tak trudno pokonać no chyba ze grasz z Slipsem :D

Offline Thouros

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Thouros
  • PSN ID: Thouros
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2012, 04:18:49 pm »
ok dzięki dzięki, na razie się wczuwam w sub-zero i smoke.

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 03, 2012, 04:23:51 pm »
Jeśli chodzi o Subka to ma najłatwiejsze Komba ze wszystkich postaci sprawdz Quide Oniuzki moge ci pokazać online pare przydatnych sztuczek.

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 03, 2012, 09:08:30 pm »
Suba można w miarę szybko ogarnąć, ale najważniejsze są i tak matchupy.

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 03, 2012, 09:57:53 pm »
Subek opiera swoją taktykę na wysokiej presji trzeba to ogarnąć w cornerze jak przyszpilisz przeciwnika ma przesrane tylko tak jak mówię trzeba się tego nauczyć wykorzystywać np jakiś laik z małym refleksem może nie zdarzyć zablokować Ex slida np Reptila i sytuacja się odwraca.

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 04, 2012, 08:18:28 am »
:D Tak odkąd Rep dostał armor na EX Slide'dzie jest znacznie lepiej walczyć z Subem, co nie zmienia faktu, że z patrykiem jest trudno (jak walczymy Rep vs Sub0), ale fajnie :D

Offline patrykh3nie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • gg 5452805
    • Zobacz profil
  • PSN ID: heniek57
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 04, 2012, 09:27:43 am »
:D Tak odkąd Rep dostał armor na EX Slide'dzie jest znacznie lepiej walczyć z Subem, co nie zmienia faktu, że z patrykiem jest trudno (jak walczymy Rep vs Sub0), ale fajnie :D

No niestety :D. Prawie zawsze udaje się sla wjechać mi tym slidem, musze się jakoś na to ograć :P

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 04, 2012, 06:16:14 pm »
To już kwestia refleksu patryk :D

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 05, 2012, 08:44:25 am »
Myk polega na tym, że jak stawiasz klona, to zaczynasz spamować zamrażaniem - staram się wbić pomiędzy zakończeniem animacji klona i tuż przed rozpoczęciem zamrażania. Ale jak zapewne zauważyłeś, jak jestem na full screenie, to EX wślizg i tak kończę przed tobą, bo jest za krótki i albo mnie zamrozi jeszcze klon, albo zdążysz zablokować i wtedy kara :)

Co nie zmienia faktu, że bardzo dobrze mi się z wami gram, bo jesteśmy w moim przekonaniu na zbliżonym poziomie, przez co każda walka jest emocjonująca. Jak ogram trochę Cyraxa lub Sektora to nie będziesz miał tak fajnie z tym klonem :P tylko nie mogę robić teleportów na pałę.

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 05, 2012, 09:12:17 am »
Tak mi również bardzo dobrze się gra z wami :) powiem ci SLA ze gram z takim ziomkiem StaticowPL ma psn ogarnia cyraxa bardzo dobrze nie moge sobie wogóle pozwolić na bład bo mi jebnie kombo za 40-59% i nie jest tak trudno walczyć z Cyraxem jak się gra subkiem,wystarczy go dobrze zrushować zazwyczaj oganięty gracz gdy widzi ze przeciwnik gra subkiem stara się go utrzymać na odległość a wtedy trzeba szybko coś zrobić bo jak taki cyrax zacznie puszczać bomby siatki to w końcu popełnisz błąd i cie złapie :D hmmm jeśli chodzi na najlepszą postać przeciwko Subkowi to zawsze leją mnie raidenem jego safe tp to masakra ;/

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 05, 2012, 11:28:55 am »
http://www.youtube.com/watch?v=Q5fGDZC1Rnw&feature=related Zobaczcie sobie jak ten gościu Noobe robi presje Cyraxem poezja

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Postać dla laika
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 05, 2012, 12:38:28 pm »
Z Sub0 to jest w ogóle gra na odległość. Ja Repem wale kulki na zmianę z flegmą, tyle że jak się ciut spóźnię to nie zdążam blokować :/ No ja polecam ze swojej strony gościa TienPL, kazik8z, OnizukaPM (chyba najlepszy online w Polsce).