Autor Wątek: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna  (Przeczytany 58490 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 30, 2014, 04:55:00 pm »
Oczywiście, że jest zapis gry. Jak grałem u Luny i skończyliśmy na Reptile'u, to na drugi dzień również od Reptile'a zaczynaliśmy. No, ale jak grasz na emulatorze, to sprawa może wyglądać inaczej. Fajnie by było jakbyś kupił oryginał, a później grał na emu. Wtedy był byś uczciwy do Midway/Netherrealm.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 30, 2014, 06:15:38 pm »
Oczywiście, że jest zapis gry. Jak grałem u Luny i skończyliśmy na Reptile'u, to na drugi dzień również od Reptile'a zaczynaliśmy. No, ale jak grasz na emulatorze, to sprawa może wyglądać inaczej. Fajnie by było jakbyś kupił oryginał, a później grał na emu. Wtedy był byś uczciwy do Midway/Netherrealm.

Grałem z godzinę - przeszedłem przez te lochy, potem się wspinałem, przechodziłem przez most - był Reptile, ale zniknął (pewnie będzie dopiero później), po moście było znowu jakieś pomieszczenie i tam mi się zawiesiła gra jak na 1 z atakujących stworów miałem robić fatality.

Tę grę jeszcze sprzedają ? - nie ma przecież już PS2, a sama gra ma już 9 lat. Teraz mamy PS4. Może niedługo do ROMów na MAME tez by się mozna przyczepić. Emu czy Biosy do emu też nie są legalne chyba.

MK9 kupię jak tylko wymienię komputer.






Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 30, 2014, 09:49:31 pm »
Nie wiem jak sprawa ma się z BIOSem, ale sam emulator to przecież w pełni legalny program. ROMy na MAME to oczywiście naruszenie praw autorskich. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że gry, w które gramy na MAME nie są już nigdzie dostępne - nie ma dostępnych maszyn ARCADE z tymi grami. MKSM jest jednak do kupienia i to w dosyć niskiej cenie na allegro (niestety już tylko używane). Ale w takim Empiku widziałem chyba jeszcze 1.5 roku temu wszystkie MK na PS2 (oprócz MKDA).

Ale żeby nie offtopować. Statuetka pozwalająca na zapisanie: http://youtu.be/PtbYc04eBCI?t=36m57s

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 31, 2014, 07:52:53 am »
Dzisiaj zagrałem jeszcze raz, się okazało, że na fatalu to nie była zwiecha, tylko nie te strzałki przy tym działały (z tym większa historia - w ustawieniach konfiguracji emulatora są strzałki ogólne i strzałki na lewy i prawy pad, trzeba mieć i ogólne i na lewy (albo prawy, chyba to to samo) bo niektóre nie działają w menu, inne w conqueście itp). No i musiałem przejść to pomieszczenie, dalej pomieszczenie z ogniskiem i potem dopiero miałem pierwszą statuetkę z zapisem.

Z dostaniem dzisiaj płyty Mk SM pewnie byłby problem i spore cyrki. A co dopiero taki PSX i np. MK Mythology SUb Zero czy Special Forces,  albo Dreamcast i MK Gold. Ciekawe czy Adept ma je wszystkie na półce czy będzie głupa palił, że nie grał ;).

Inna sytuacja jest z grami w miarę współczesnymi - najnowsze Mk w wersji pecetowej kosztuje tyle co flaszka, ściąganie to już trochę chamówa. I potem jeszcze szukanie jakiś cracków i innych cyrków, żeby to odpalić. Poza tym brak gry przez neta najprawdopodobniej.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 31, 2014, 03:26:11 pm »
Cytuj
Ciekawe czy Adept ma je wszystkie na półce czy będzie głupa palił, że nie grał

Co do retro MK, to kupiłem MK arcade kollection. Właśnie kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, żeby uczciwie grać na emulatorach w retro mortale. W samą kolekcję zagrałem z trzy razy, bo wolę jednak wersje arcade perfect (emulatorową), jednak chciałem kupić, bo sprawa jest taka: wiadomo, jak nie ma gry na rynku, to faktycznie nie ma się jak odwdzięczyć twórcom za dany tytuł. Jednak jak wychodzi wersja odnowiona, to byłbym strasznym chamem grając dalej w MK2 i nie kupując odświeżonego MK2 dając przy tym zarobić Midway.


Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 09, 2014, 10:21:03 am »
MKSM jest jednak do kupienia i to w dosyć niskiej cenie na allegro (niestety już tylko używane). Ale w takim Empiku widziałem chyba jeszcze 1.5 roku temu wszystkie MK na PS2 (oprócz MKDA).

Jakby to kogoś interesowało, to wszystkie części na ps2 można znaleźć w Media Markt. Wczoraj widziałem DA po 50 zł. Reszta jest chyba tańsza. Wszystko wydane już pod szyldem WB.