Autor Wątek: OFICJALNY KOMIKS MKX  (Przeczytany 64168 razy)

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 12, 2015, 10:59:59 pm »
Inwazja Shinnoka ma miejsce zaraz po śmierci Shao Kahna(w komiksie zostało to jasno zaznaczone), czyli Twoja 2 teoria upada :D.

Dla jasności wrzucam pełny tekst:
Cytuj
Even after defeating the evil Shao Kahn, humanity was not safe.

A fallen Elder God named Shinnok rose to lead the undead armies of Netherrealm against us in a war that nearly destroyed Earthrealm. Nearly.

Against all odds, Raiden and his champions prevailed. Shinnok was imprisoned and his undead army was driven back to Netherrealm - except for a fortunate few, miraculously restored to life, and granted the opportunity to set things right...

Previously in Mortal Kombat X:

Given a second chance at life, Hanzo Hasashi aka "Scorpion" reformed the Shirai Ryu clan and took in Takeda, son of the swordsman Kenshi, as his latest apprentice. But after a demon posessed one of Hanzo's students via an ancient dagger and massacred the rest of his clan, Scorpion vowed to finish the being who had originally given him the dagger - Raiden!

Meanwhile...

After Emperor Shao Kahn's death, his sole heir Mileena claimed the throne of Outworld. As the war between Earthrealm and Netherrealm threatened to spread to Outworld, Empress Mileena refused to coordinate a defense effort, ignoring the pleas of her War Chief, Kotal. Finally, after a great battle, Mileena was overthrown. Those who sided with the would-be Empress became enemies of the new Emperor, now calling himself Kotal Kahn.

And thus the Outworld Civil War began...
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2015, 12:04:00 am wysłana przez Raven821 »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 13, 2015, 12:41:55 am »
Even after defeating the evil Shao Kahn, humanity was not safe.

A fallen Elder God named Shinnok rose to lead the undead armies of Netherrealm against us in a war that nearly destroyed Earthrealm. Nearly.

Against all odds, Raiden and his champions prevailed. Shinnok was imprisoned and his undead army was driven back to Netherrealm - except for a fortunate few, miraculously restored to life, and granted the opportunity to set things right...

Z tego wynika, że chwilę po Shao Kahnie wylazł Shinnok ze swoją armią co jest KURDE NIEMOŻLIWE?! Ziemia nie wytrzymałaby drugiej takiej inwazji. To serio dziecko chyba napisało. Idziemy dalej -> w ostatnim zdaniu chodzi o to, że wybrani wojownicy cudownie ożyli dostając szansę naprawienia zła które wyrządzili. Sprawa jest jasna. Shinnok wylazł z pieczary i miał dusze naszych wojowników którzy zginęli. Walczyliśmy już przecież ze skorumpowanymi wojownikami w piekle w MK9. Shinnok zaatakował, a oni robili bardzo złe rzeczy. Po pokonaniu Shinnoka dostali szansę naprawienia tego co złego uczynili i tutaj się właśnie pojawiają w erze Kotala i Mileeny.

To w zasadzie nawet nie musiała być Ziemia. Shinnok mógł wysłać wojowników by podbijali inne krainy, stąd Rayden pyta "Kung Lao gdzie się podziewałeś?" w ich scenie walki. Bo jak inaczej tłumaczyć odzyskanie życia? Ich dusze jasno i wyraźnie były w posiadaniu Quana/Shinnoka. Zatem Shinnok musiał zostać pokonany i dopiero wtedy dusze uwolniły się od tego bossa.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 13, 2015, 10:32:32 am »
Przecież to dopiero teraz nabiera sensu. Mortal Kombat z 2011 to fabularnie ósma część cyklu. Wychodzi teraz 10, czyli 9 część będzie opowiadać o Shinoku, tylko będzie wydana kiedy indziej. Pomyślcie, ludzie czekali na takie postacie jak Ermac czy Skarlet, to jak będą czekać na całą brakującą część. Pewnie Boon poczytał "Dziady" Mickiewicza, albo zapatrzył się na Microsoft :) Wiem, że tak nie jest, ale śmiesznie by było.

Tak poważnie to myślę, że fabuła nie będzie liniowa w czasie i zobaczymy coś w stylu filmu "Efekt motyla". W taką konwencję dobrze się wpisują 3 wariacje postaci, a myśl ta nasza mnie po konwersacji Raidena i Kano.

Z tym, że ziemia nie przetrwała by inwazji, to nie rozumiem dlaczego. Tu przecież wystarczy jeden silny wojownik. Pytanie więc kto jest nowym championem Raidena. Jeśli nie ktoś nowy to może Shujinko, ale trudno mi sobie go wyobrazić w tej roli.

Offline vicek668

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 13, 2015, 10:46:57 am »
Nie kumam. To co przytoczyłeś to fabuła MKX, czy czas międzygrowy, który dział się pomiędzy MK9 a MKX? Bo jeśli to pierwsze to rozumiem: Akcja toczy się przez X lat, w trybie story ożywiani zostają Kung i Kitana, i tak się to toczy. Jeśli jednak to jest tylko tło do wydarzeń to czy tylko ja widzę tutaj mega głupotę? Ledwo Shao zaatakował królestwo Ziemskie, ledwo co został wygnany, od razu inna armia wkracza? Shinnok z trupami? I co? I nie mamy w to wglądu? Coś tak poważnego chyba powinno być osobną grą, a nie tylko "tłem". WTF? Więc to co przedstawił Raven821 to całkowity spojler fabuły gry MKX. Shinnok się budzi, atakuje Ziemię, udaje się go pokonać, ożywają niektóre postacie, do akcji wkracza Kotal i Mileena.

EDIT: Aaa ja piszę w temacie o komiksie a nie grze! Przepraszam, pomyliłem okienka. Jeśli to tylko komiks to fuck this shit :D


Pamiętam wywiad w którym Ed mówił że boss w nowym mk był już kiedyś bosem

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 13, 2015, 01:10:34 pm »
Z tym, że ziemia nie przetrwała by inwazji, to nie rozumiem dlaczego. Tu przecież wystarczy jeden silny wojownik. Pytanie więc kto jest nowym championem Raidena. Jeśli nie ktoś nowy to może Shujinko, ale trudno mi sobie go wyobrazić w tej roli.

Jak to wystarczy jeden silny wojownik? Rayden w MK9 miał ich od groma i jakoś to nie wystarczało. Mylisz kolego inwazję z turniejem Mortal Kombat. Inwazja to jest otwarcie portalu do innego królestwa i zaatakowanie armią świata. Przecież w MK9 Tarkatanie i Shokanie wraz z innym ścierwem się przedostała do królestwa Ziemskiego. Widziałeś te wielkie ogry. To była bitwa totalna. Jak mogłeś tego nie zauważyć? Jak mogłeś nie zauważyć, że świat jest w runie? I nagle po tym wszystkim wchodzi Shinnok z całkowicie nową armią zombiaków? Na dodatek Ziemia nie posiada obrońców, bo większość zginęła. Serio myślisz, że jeden wojownik by przeciwstawił się inwazji Shinnoka???
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2015, 01:12:19 pm wysłana przez Adept »

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 13, 2015, 01:32:50 pm »
Widziałem też jak Raiden pokonuje z flavlesem Motaro. Później sam jeden pokonuje wszystkich ziemskich wojowników, którzy, jak zakładam, stanowią znaczącą siłę armii Shinoka. Tym razem, domyślam się, że drugi bóg też pomaga ziemianom. Nie widziałem odbijania Ziemi metr po metrze tylko ostateczne zwycięstwo spowodowane usunięciem szefa najeźdźców. Także jeden champion dobrze pokierowany może wystarczyć, byle by tylko usunął Shinoka i Quana.

Tak odbiegając od sensowności tej inwazji, to póki co, to co pokazują w komiksie raczej mi się nie podoba. Ale... poprzednio bardzo fajnie zebrali 3 turnieje (2 turnieje i inwazję) w jedną opowieść i teraz też liczę na jak najdłuższą, kilku etapową opowieść, która będzie spójna i ciekawa.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 13, 2015, 01:41:07 pm »
Ja bym nie wykluczył sytuacji w której ktoś (np. Kotal) pomaga pokonać Shinooka

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 13, 2015, 01:49:08 pm »
Z tym, że ziemia nie przetrwała by inwazji, to nie rozumiem dlaczego. Tu przecież wystarczy jeden silny wojownik. Pytanie więc kto jest nowym championem Raidena. Jeśli nie ktoś nowy to może Shujinko, ale trudno mi sobie go wyobrazić w tej roli.

Jak to wystarczy jeden silny wojownik? Rayden w MK9 miał ich od groma i jakoś to nie wystarczało. Mylisz kolego inwazję z turniejem Mortal Kombat. Inwazja to jest otwarcie portalu do innego królestwa i zaatakowanie armią świata. Przecież w MK9 Tarkatanie i Shokanie wraz z innym ścierwem się przedostała do królestwa Ziemskiego. Widziałeś te wielkie ogry. To była bitwa totalna. Jak mogłeś tego nie zauważyć? Jak mogłeś nie zauważyć, że świat jest w runie? I nagle po tym wszystkim wchodzi Shinnok z całkowicie nową armią zombiaków? Na dodatek Ziemia nie posiada obrońców, bo większość zginęła. Serio myślisz, że jeden wojownik by przeciwstawił się inwazji Shinnoka???

My mamy swoje ekipy na ziemi;)


Tak poważnie to ciężko kombinują z tą fabułą:/

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 13, 2015, 04:13:23 pm »
1. Komiksy są prequelem.
2, Komiksy są uzupełnieniem fabuły. Wątpię by w grze pojawiały się podobne wątki.
3. Tryb Story będzie miał podobną długość jak ten z "dziewiątki".

Kilka fragmentów wywiadu z twórcą komiksów:
- "Mortal Kombat" i "Mortal Kombat X" dzieli 25 lat jeżeli chodzi o czas w grze, akcja komiksów ma miejsce gdzieś pośrodku
- ludzie z NRM dali twórcom komiksu duże pole do popisu jeżeli chodzi o wymyślanie wątków

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 13, 2015, 05:02:32 pm »
A to nie jest tak, ze armia Shao zaatakowala tylko jedno miasto, albo jeden kraj?
Shinnok mogl zaatakowac inny obszar.
Swoja droga raczej wyklucza to eldera jako bossa. Ja w takim razie stawiam na Onage.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 13, 2015, 05:06:58 pm »
Ludzie z NRM mają w dupie "Deadly Alliance" i "Deception" także nie liczyłbym na jakież nawiązania fabularne lub wojowników z tych części.

Offline vicek668

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 13, 2015, 06:19:14 pm »
A to nie jest tak, ze armia Shao zaatakowala tylko jedno miasto, albo jeden kraj?
Shinnok mogl zaatakowac inny obszar.
Swoja droga raczej wyklucza to eldera jako bossa. Ja w takim razie stawiam na Onage.

Już to pisałem wcześniej ale słabo wyjaśniłem ... Sam Ed powiedział w wywiadzie <chodzi o któryś z tych pierwszych dotyczących nowego mortala>że ten boss już był bossem w dodatku jest trochę zapomnianą postacią ... Może się mylę ale moim zdaniem na bank chodzi o Shinnoka gdyż był w mk dużo wcześniej niż taki Onaga

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 13, 2015, 06:22:53 pm »
Czyli moje marzenia o tym, że fabuła zostanie ładnie pociągnie ta przez czasy od MK4 dalej, pryśnie. ładnie ułożyli to w MK9, a teraz zaczyna się znowu zmartwychwstawanie i inne pierdoły.Jak się orientuję, to Shao ze swoja ekipą zaatakował większy obszar niż jedno państwo.Był w Hongkongu, ale i w Stanach Zjednoczonych, także  Shinnok może wcisnąć się w większy obszar. Z tych postaci komiksowych nie ma nikogo specjalnie ciekawego. Historia ta wydaje mi się durnowata. Frost walczy w klatce z Cassie. Tajemnicza pani "lodówka" nagle chciała wystartować w zawodach UFC? Toż to czarny humor. Takeda? Czy to uczeń Scorpiona? Jak można być uczniem gościa widmo będąc człowiekiem?  Ten cały Erron czy jak on tam się zwie, kompletnie nie pasuje do grona Kotala i jeszcze kogoś tam.Romans Mileeny z Kotalem. Bzdura w mortalu jakiej nie widziałem od lat. Po jednej stronie półbóg czy ktoś inny z wyższych sfer swojego świata, a po drugiej babka, która wygląda jak oszpecona striptizerka, która miała być przeciwieństwem Kitany. Gdybym nie miał styczności z historia MK nigdy wcześniej, zapewne ta opowieść komiksowa by mi się spodobała, ale że jest taka jaka jest, to pocieszam się, że gra prezentuje się świetnie.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 13, 2015, 07:37:46 pm »
Goscie z NRS moga miec gdzies DA i D, ale jednak jest to czesc universum. Moim zdaniem nie wchodza im glownie postacie z tego okresu. Fabula w Deception (powrot Onagi) jest calkiem nie najgorszym materialem na fabule (naturalnie nie całą) w MKX. Ja mam po prostu nadzieję, że fajnie to poprowadzą i będziemy po prostu zadowoleni.
Co do bossa, to nie wydaje mi się, żeby Shinnok był ostatnimi czasy zapomnianą postacią.
I czy coś mi się powaliło, czy ktoś wspominał, że po ataku Shinnoka Scorpion też został ożywiony tak jak Kung i Kitana?

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 13, 2015, 07:49:01 pm »
Nie do końca zgodzę się z tym, że NRS ma gdzieś MK D czy DA. Po pierwsze stawiają na postaci stamtąd np. Frost czy Kenshi. Po za tym intro MK9 jest zakończeniem MKA, czyli mają cechy wspólne.