Autor Wątek: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!  (Przeczytany 7403 razy)

Offline Maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« dnia: Lipca 03, 2016, 08:24:38 am »
Tak jak w temacie INFO pochodzi ze strony mk secrets.net a mianowicie koleś pokazuje filmik na którym maja JUZ !!!! wczesna wersje tej encyklopedii i przedstawia jak może wyglądać finalna wersja. Problem w tym ze dalej trza oddawać głos w petycji aby mogli ja wydać oficjalnie :)

Tu macie link do niej :  http://www.thepetitionsite.com/553/418/526/mk-fans-unite-we-want-an-mk-lore-encyclopedia/?taf_id=13672050&cid=fb_na#sign

A tu filmik pokazujący co już maja :)  https://youtu.be/jTE4sbGqLHA

Co wy na to :>?? Ja z miła chęcia zakupił bym takie cudo !!!! :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2016, 09:27:37 am wysłana przez Maniek »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2016, 05:54:15 pm »
Szczerze? płacę każde pieniądze za takie coś. Obojętnie skąd ship. Obojętnie w jakim języku (eng preferably...)

MUSZĘ TO MIEĆ NA PÓŁCE! ile razy dziennie można podpisać tę petycję?

Spamuję już wszystkim znajomym. Elo

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 08, 2016, 12:27:13 am »
Ja pitole...... Co to ma być? Żółtek spuszcza się nad jakimś albumikiem, który obok prawdziwej encyklopedii nigdy nie stał i stać nie powinien.... Nie dość, że go nie może rozpakować przez minutę to jak już wyciągnął to mi japa opadła [prawie]..... Ile to ma stron? 45? Aaaaa nie bo o każdym zawodniku jest napisane to pewnie ok 100. Nawet ponad stówkę bo Scoprion na pewno dostał więcej stron i o dwóch twórcach napisali.... Żadnej porządnej biografii, trochę zdjęć powpierdalanych chaotycznie że głowa boli, nic nie widać o grach czy filmach, aktorzy odtwarzający postaci w pierwszych Mk potraktowani jako ciekawostki. A i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, a byłbym z podniety tym niebagatelnym wydawnictwem zapomniał napisać: Spierdolony format. Noż kurwa! Z każdej normalnej półki będzie wystawać jak końcówa z konia..... No chyba że to celowy zabieg bo taka wyjebana w kosmos i wymiar astralny uberencyklopedia to nie może stać na półce obok zwykłych gównianych książek co to nimi warto jeno dupę wytrzeć.... Oooo co to to nie! Na bank będą jeszcze do zamówienia specjalne stoliczki z jedwabną serwetką i miejscami na świece do kultu, na którym będzie można to cudo położyć i się przednim rozjebać robiąc znak Smoka. Ja tam japońca nawet rozumiem bo swojego nicka zobaczył w książce, oo przepraszam.... Prototypie  encyklopedii! Pewno dotąd oglądał swoje imię tylko w kiblu na ścianie z głupimi dopiskami żeby dzwonić bo ma japę do wynajęcia. Też bym się obesrał. No i mógł se ENCYKLOPEDIE rozpakować, to dodatkowy szał  bo z zabawkami z półki to już mu tak nie poszło koncertowo....
Ehhhh... to żem się przyjebał do biednej eMKaklopedii jak Trynkiewicz do jedenastolatka ale chuj zwiedli mnie po całości. To wygląda jak przewodnik po postaciach Marvela które Disney wydaje namiętnie od kiedy ich wykupił. Najebane zdjęcia i screeny w taką mozaikę ze apopleksji dostaniesz jak po chińskiej bajce a informacji tyle co Kot napłakał i się o prawe jajo założę, że wszystkie dobrze znane. Pozycja nie dla nas - starych wyjadaczy a dla nowego pokolenia, które "przygodę" z MK zaczęło od ukoronowania serii jakim było MKX lub co najwyżej MK9. Nie szarpnął bym się na to chyba że finalną wersję dopierdolą na maksa [ale tak się raczej nie zdarzy], albo za psie pieniądze [a to już na bank się nie zdarzy].....

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 08, 2016, 12:58:53 am »
W dobie netu i mortal kombat wikia takie coś miałoby wymiar raczej kolekcjonerski. Jak wyjdzie na pewno będzie niewielki nakład pewnie tylko w USA, będzie pioruńsko drogie, i jak dla nas trzeba by sprowadzać zza oceanu.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2016, 01:15:12 am »
Ewentualnie na rynek brytyjski jeszcze coś mogą rzucić.....

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 08, 2016, 10:51:08 am »
Wow, chyba pierwszy raz mam tak odmienne zdanie od mojego e-kolegi SlaveMe.
Ok, już wyjaśniam swój punkt widzenia.

Ja, jako właśnie taki 'stary wyjadacz' i tradycjonalista jeśli chodzi o MK, ale też inne aspekty życia, właśnie taką księgę chciałbym posiadać w swoim zbiorze. Ja wiem, że większość (wszystkie?) informacje można znaleźć w necie. Wiem też, że po wydaniu kolejnej gry, encyklopedia będzie po części o kant dupy rozbić, bo nie będzie zawierała wszystkiego, no ale właśnie.... taki jest urok form fizycznych. Oczywiście mogą wychodzić jakieś dodatki, suplementy itp itd. Nie o to chodzi. Chodzi o formę, o zapach kartek, o uczucie posiadania czegoś wyjątkowego. Czegoś, na co za dzieciaka i w sumie teraz, czekałem i czego mi brakowało. Zebranie całego uniwersum w jedną całość, trzymanie tego w rękach. Bez konieczności odpalania kompa, telefonu, tabletu.

Teraz kilka słów o treści. Zasadnicze pytanko: czego się tam spodziewałeś? To, co zobaczyliśmy, to przecież nie jest finalna wersja, a wersja beta. Oczywiście, że będzie opis każdego fightera, galeria zdjęć, pokazanie na osi czasu jak postać się zmieniała itp, przecież to jest MUST BE i dopiero gdyby czegoś takiego nie było, to byłby płacz. Forma przedstawienia fighetra? Jak dla mnie w porządku 'na pierwszy rzut oka', przeciez nie wiemy co tam jest tym drobnym druczkiem w języku Szekspira napisane.
 
Dodatkowo stawiam, że będzie się tam znajdował dokładny opis uniwersum. Lore, światy, zależności między nimi, rozwijane będą wątki, które w grach są traktowane jako poboczne/mało znaczące. Ale tutaj możemy sobie gdybać. Finalnego kontentu nie znamy. Nie wiem czy ostatecznie będziesz/będziemy mógł/mogli się dowiedzieć czegoś czego jeszcze nie wiesz/wiemy. Nie daję sobie uciąć za to niczego. Wartość tego dzieła, będzie przede wszystkim wartością kolekcjonerską, a nie merytoryczną.

Tak, mogę sobie zrobić dodatkowo ołtarzyk na półeczce ze smokiem i odpalać kadzidełka co wieczór, wyobrażając sobie, że zaraz przyjdzie do mnie Smoke i zaprosi na turniej.

Tak, jestem zdecydowanym fanem fizycznej wersji encyklopedii w formacie miliardxmiliard, twardej okładki, papieru kredowego, podziękowań dla chińczyków na ostatniej stronie.

Zdania nie zmieniam. Nadal jestem w stanie zapłacić dość dużo za finalną wersję księgi ze smokiem na okładce.


Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 08, 2016, 12:07:52 pm »
Fakt mój Purpurowy Przyjacielu wczoraj zareagowałem trochę nierozsądnie. Powiedziałem np. że będzie około 100 stron ale dziś rano przyszło mi do głowy, że postaci z MK:DA i MKD mogą zostać olane. A skoro większość bo na pewno nie wszystkie informacje można znaleźć w necie to powinni wygrzebać te info, które nie jest dostępne dla ogółu. Jakoś w Kryptach potrafią nas zasypywać nowymi zdjęciami i koncept artami. Powinni postawić na opinię i wspomnienia ludzi którzy tworzyli ten tytuł na przestrzeni 20 lat. Zrobili to przy okazji Bio Kardsów do MKA i bardzo miło się to oglądało.

Zebranie całego uniwersum w jedną całość? Nie widziałem nic o arenach nie mówiąc już o realmach. Może dopiero usiedli nad tą częścią. A może nie.... Widziałem za to historię Sub-Zero w dwóch liniach czasowych na jednej stronie.... Z pewnością bardzo wyczerpującą.

Fajnie, że najarałeś się na wersję finalną ale ja mam poważne obawy, że będzie to na zasadzie: wjebiemy co tam mamy pod ręką a jak damy Smoka na okładkę to i tak wszystkie egzemplarze znikną jak portfele w pobliżu cygana.

Ale chuj tam jestem ryzykantem. Dorwę jakoś już tą eMKaklopedię i jeśli jakikolwiek punkt z twojego czwartego akapitu będzie zrobiony w taki sposób, że mnie usatysfakcjonuje to stawiam Ci flachę.....
Ale jeśli nie żądam flachy dla siebie......
Co odpowiesz Purpurowy?

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 08, 2016, 02:17:57 pm »
Agreed, flacha to uczciwy deal. Oczywiście nie mówimy tu o jakimś gównie za 15zł, tylko porządnej fancy flaszce, którą można ewentualnie spożyć razem (tylko chyba trochę inne rejony Polszy zamieszkujemy) :)

Sam mam spore wymagania co do zawartości encyklopedii. Akurat tych nielubianych postaci wcale bym nie olewał. Jakby nie patrzeć, są one częścią kanonu, więc powinny być opisane. A nuż twórcy wygrzebaliby jakieś ciekawe fakty, concept arty, cokolwiek, co sprawiłoby, że fani MK spojrzeliby na te postacie z większą aprobatą. No ale właśnie, możemy tylko gdybać.

Oczywiście ja bym nie miał nic przeciwko informacjom już nam znanym, które występują gdzieś indziej. Zebranie tego wszystkiego w wersji fizycznej to przecież zapewne jedno z założeń takiego wydawnictwa. No ale oczywiście, każdy smaczek, który nie jest dostępny wcale, lub trzeba trochę czasu, gdybania, diggingu, będzie mile widziany.

Poza tym kurwa, skoro robimy MK encyklopedię to nie spodziewam się traktowania któregokolwiek tematu 'po łebkach'. Lore, światy, zależności, wojenki, przeszłość, której nie pokazują gry, ciekawostki. Wszystko POWINNO tam być. Nadal nie zmieniam zdania, nadal czekanko uskuteczniam.

Pozdrawiam

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 14, 2016, 09:06:56 pm »
Dupy na pewne ta beta nie urwała. Spodziewałem się czegoś w stylu biblii fallouta, a z tego co żółty pokazał wynika że będzie to coś na kształt "Encyklopedii dinozaurów dla dzieci od 8 do 11 lat.

Offline Maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Encyklopedia Mortal Kombat !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 25, 2017, 04:23:07 pm »
Mortal Kombat: Book of Remembrance Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=_lv5M3agIwA&feature=youtu.be