Autor Wątek: OFICJALNY KOMIKS MKX  (Przeczytany 64137 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
OFICJALNY KOMIKS MKX
« dnia: Stycznia 06, 2015, 03:32:42 pm »
Jest już komiks Mortal Kombat(wydarzenia mają miejsce na krótko przed MKX)
Co do Hsu Hao
(click to show/hide)
Jeśli chodzi o inne postacie(uwaga dużo spoilerów)
(click to show/hide)
Komiks wychodzi właśnie w Stanach i wprowadza do MKX, gdyż wydarzenia z komiksu poprzedzają te z gry.
Zakładam temat, żeby info o komiksie nie mieszało w głównym wątku MKX.
Dżonks, z łaski swojej przerzuć posty w wolnej chwili :*

TEMAT ZAWIERAĆ MOŻE SPOILERY O FABULE GRY, A JUŻ NA PEWNO ZAWIERAĆ BĘDZIE SPOILERY JEŚLI CHODZI O DALSZĄ HISTORIĘ Z KOMIKSU. TAK WIĘC CZYTANIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ :P

A jak już piszę posta to dorzucę swoje 3 grosze....
Mam nadzieję, że komiks nie będzie pretekstem do wypatroszenia wszystkich postaci od MK4 wzwyż, choćby na to zasługiwały, i w ten sposób pozbycia się niewygodnych wątków. Na razie nie ma wzmianki o jakiejkolwiek postaci z czasów po MK4 [jeśli nie liczyć Quan Chi] i zaczynam wątpić czy w ogóle któraś z nich się pojawi w nowym MK.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 04:56:05 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2015, 03:56:02 pm »
@Raven
(click to show/hide)
@johnx
Możliwe że Raiden uprzedził Shujinko w zbieraniu Kamidogu po to aby Onaga się nie odrodził ? W sumie to jest chyba niemożliwe, bo jeśli dobrze pamiętam to on zbierał Kamidogu już podczas trwania MK 1 ? Ehh nie wiem co oni kombinują.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 04:58:39 pm wysłana przez johnx »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2015, 04:03:12 pm »
@johnx
Możliwe że Raiden uprzedził Shujinko w zbieraniu Kamidogu po to aby Onaga się nie odrodził ? W sumie to jest chyba niemożliwe, bo jeśli dobrze pamiętam to on zbierał Kamidogu już podczas trwania MK 1 ? Ehh nie wiem co oni kombinują.
@Raven
Właśnie nie pamiętam kiedy dzieje się Conquest MK Deception, ale chyba masz rację - wydaje mi się że to jest już dużo wcześniej, jakby patrzeć na chronologię to chyba po MK9 Shujinko powinien być już przynajmniej w połowie swojej misji. Kto wie, a może Raiden chce nawet zabić Shujinko lub po prostu mu przemówić do rozumu. Wizje pewnie dalej będzie miał tak jak to było w MK9 więc w sumie warto sobie przypomnieć wszystkie Conquesty.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 05:00:25 pm wysłana przez johnx »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2015, 04:11:51 pm »
@johnx
Teraz mi się przypomniało że w trybie Conquest grając Shujinko można było spotkać Raiden który namawiał Shujinko do wzięcia udziału w MK 1, ten jednak odmówił tłumacząc się ważną misją.
Czyli jest tak jak mówisz, w trakcie MK 4 Shujinko jest gdzieś w połowie kolekcjonowania Kamidogu i albo Raiden chce go ubiec, albo zabić. Pozostaje jeszcze jedno pytanie skąd Kano wiedział o Kamidogu ? Czyżby jakiś zły charakter również miał wizje ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 04:59:38 pm wysłana przez johnx »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2015, 04:24:30 pm »
@Raven
No właśnie to też ważna kwestia skąd Kano się o tym dowiedział. On jest z Black Dragon, ale kto wie dla kogo wykonuje tę misję. Jak dla mnie to chyba największa szansa jest na to, że robi to dla Quan Chi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 04:59:48 pm wysłana przez johnx »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2015, 04:29:23 pm »
@Raven
No właśnie to też ważna kwestia skąd Kano się o tym dowiedział. On jest z Black Dragon, ale kto wie dla kogo wykonuje tę misję. Jak dla mnie to chyba największa szansa jest na to, że robi to dla Quan Chi.
@johnx
Może Quan Chi albo Shinnok również mieli wizje i nie chcą doprowadzić do powrotu Onagi ? Wracając do Shujinko to w trakcie zbierania Kamidogu został na kilka lat uwięziony przez Hotaru. Możliwe że reszta zbiera te Kamidogu w momencie gdy staruszek jest uwięziony ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 05:00:07 pm wysłana przez johnx »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2015, 04:36:33 pm »
@johnx
Może Quan Chi albo Shinnok również mieli wizje i nie chcą doprowadzić do powrotu Onagi ? Wracając do Shujinko to w trakcie zbierania Kamidogu został na kilka lat uwięziony przez Hotaru. Możliwe że reszta zbiera te Kamidogu w momencie gdy staruszek jest uwięziony ?
@Raven
Właśnie ciekawe dokąd te wizje sięgają. Może właśnie CHCĄ doprowadzić do jego powrotu i stworzyć z nim przymierze. :D I coś kojarzę, to nie było czasem w Orderrealm jak Shujinko został uwięziony? W sumie to co mówisz to ma sens, więc kto wie. :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 05:01:09 pm wysłana przez johnx »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2015, 05:04:46 pm »
Widzę, że zaczynamy wpadać na te same pomysły...... co jest trochę niepokojące....

Wg mnie, nikt z wyżej wymienionych nie chce powrotu Onagi bo to koleś nie do zajechania, a przynajmniej jest na takiego kreowany. Bardziej ich interesują Kamidogu jako artefakty o wielkiej mocy.....
Rozumiem, że kolejna część z miesiąc?

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2015, 08:39:41 pm »
A co z przymierzem w takim razie?  Chronologia się cała posypała. Shang Tsung nie żyje, a przecież to on to tworzył z Quan Chi i wspólnie zabili Liu Kanga. To się w ogóle niczego nie trzyma. Oni są, a raczej byli sprawcami powrotu Onagi.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2015, 12:25:14 am »
Jeśli dobrze pamiętam to Deadly Alliance nie miało nic wspólnego z Onagą. Po prostu sobie wskrzeszali jego armię żeby nikt im nie podskoczył. ;P Przebudzenie Onagi to chyba sprawka Shujinko, który zebrał Kamidogu na życzenie Damashiego.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 07, 2015, 10:00:34 am »
Historia powrotu Onagi skupia wokół siebie wiele postaci ale nikt nie jest stuprocentowo winny jego odrodzenia.

Onaga, będąc Włądcą Outworld został otruty przez Shao Kahna, ale przed śmiercią posiadł i kazał zabezpieczyć ostatnie jajo smoka, które miało mu przynieść nieśmiertelność. Zostawił je pod opieką swoich świętych mężów czyli ogólnie jakieś sekty, która go czciła.
Siedział martwy kupę czasu aż postanowił powrócić do świata żywych. Wymyślił sobie, że połączy wszystkie Kamidogu w jedno i stanie się One Being. Po to mu potrzebny był Shujinko. Shujinko odwalił czarną robotę i zebrał sześć Kamidgu a Onaga zdobył jeszcze Amulet od Quan Chi i już mógł kozaczyć.
A jeszcze wcześniej ta jego sekta zmusiła Balze'a by pilnował tego ostatniego jaja, ale jego uwolnił Shujinko a potem napatoczył się Reptile w MK:DA i to w jego ciele odrodził się Onaga by zabrać Kamidogu i Amulet Shinnoka/Quan Chiego......
Potem już było MK:D.....

Sorry, że nie chronologicznie i skrótami ale nie kimałem od kilkudziesięciu godzin i zwyczajnie nie chciało mi się :P

W każdym razie podczas MK1 Onaga, Shujinko i Deagon już robią swoje więc możliwe teraz będzie to w komponowane w historię komiksową....

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 09, 2015, 11:47:01 am »
Mam takie pytanie, jeśli ktoś z was widział ten komiks na oczy. Sub-Zero to się tak po prostu pojawia i nikt się nie dziwi, czy jest coś powiedziane???

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 12, 2015, 09:18:58 am »
Ja jeno widziałem scany oficjalne ze Scorpionem i Kenshin.
Kruku wydaje się podawać fakty jakby czytał pierwszy nr.
Tak więc, kierujemy do niego to pytanie
CO MÓWI RAIDEN WIDZĄC SUB-ZERO???

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:45:25 pm »
W 1 wydaniu komiksu Raiden nie spotyka się bezpośrednio z Subem.
Sub-Zero atakuje strażnika Red Dragons, strażnik mówi do Suba że nie chcę zadzierać z Quanem, a Sub odpowiada mu że Quan to dla niego przeszłośc. Po załatwieniu strażnika wchodzi do świątyni i mówi że musi zdobyć sztylet(Kamidogu) dla Lorda Raidena.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 13, 2015, 08:37:50 am »
To kamidogu też ewoluowali w artefakty?
Chociaż lepiej niż te śmieszne ikonki z MKD.....
Czytałeś go na necie? Są jakieś dodatki? Galeraia, szkice czy wywiad z twórcami?