Autor Wątek: Test emulatorka PS2.  (Przeczytany 42448 razy)

Offline Tasior85

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:29:31 pm »

Dla mnie osobiście najlepszą konfiguracją jest wersja 396_X3  (jak widac w nazwie trzykrotnie szybsza emulacja) i plugin graficzny GSdx 852 - komputera bardzo dobrego nie mam a Mortal Kombat odpala mi się z pełną predkością.

O, przeoczyłem ten post. Jakie ma parametry ten Twój "słaby" sprzęt na którym wyciągasz absolutny fullspeed w MKD? Mógłbyś ewentualnie uploadnąć folder z emulatorem, skonfigurowanym do osiągania takich rezultatów? W sumie granie średnio 42 klatki na sekundę to jeszcze nie ideał, zapewnił bym sobie większy komfort, a bazując na moim aktualnym zestawie pluginów i execów więcej już nie wyciągnę. 


No więc "słabego" sprzetu nie mam mysle ale bardzo dobrego tez nie :) MKD nie testowalem. Pisalem o Mortal Kombat Deadly Alliance. 60fps to max i w trybie Konquest i na niektorych mniej bogatych w detale arenach tyle mi wyciaga. Rowniez jak walcza dwie takie same postacie to jest szybko. A generalnie ponizej 50fps mi nie schodzi wiec granie jest komfortowe:)

Moj sprzet to 2GB Ramu, procek Dual Core podkrecony do 3 Ghz.


http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=3092 [nofollow]

Tutaj sa rozne wydania nieoficjalne emulatorka, generalnie kazdy ma inne opcje przyspieszajace, speedhacki i takie tam :) Generalnie warto posprawdzac, poeksperymentowac bo na kazdym kompie dziala to inaczej. Mi najlepiej dziala ta wersja co pisalem :)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 15, 2008, 12:27:10 am »
W zasadzie te wszystkie wersje działają u mnie tak samo (12-19 FPS, niektóre areny moze więcej). Pluginów graficznych nie mogę wgrać. Normalnie mam 4 do wyboru 3 Zero GS Kosmos (w zasadzie działają tak samo) i GSDx9 (MSVC 14.00, SSE 0.9.0) który nie działa wogóle. Nowe pluginy kopiuję do katalogu plugins, wgrywam jeszcze raz "wtyczkę" i nic, cały czas są tylko te 4. >:(

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:23:34 pm »
Mam problem - zdobyłem save'y do Mortal Kombat Deception z odblokowanymi wszystkimi arenami i postaciami (gamesfaq.com w dziale save's przy notce o MKD), pliki są w różny formatach np. .max czy .xps ale nie mam pojęcia jak z nich skorzystać w emulatorze (o ile to możliwe, ale zakładam że tak). Czy można z nich jakoś utworzyć nową memory card albo "dopiąć" ich właściwości do już utworzonej karty pamięci jakimś programem? A może w emulatorze jest jakaś opcja dotycząca takich save'ów?

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 20, 2008, 07:39:44 am »
Też nie wiem. Fajnie byłoby znaleźć czyjąś memorkę, bo nie wiem jak wgrać te savy. W zasdzie wolałbym wszystko sam odkryć, ale do tego musialby Conquest działać. Czytałem, ze Onyxy (do Noob Smoka) są w puzzlach, tylko co zrobić jak ich nie widać ?

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 20, 2008, 07:44:02 am »
Przed chwilą walnąłem posta w temacie o onyx coins, gdzie przedstawiłem wyjście z tej sytuacji, wszystko już rozkminione :D

Offline Annihilator

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 29, 2009, 02:44:45 am »
A ja powiem Wam, że pod wpływem tego topicu dorwałem jakiś najnowszy emulator PCSX2, zrobiłem ISO MK:DA odpaliłem i oczom nie wierze. Gra w menusach 60.5 FPS a w grze nie spada poniżej 40 FPS. Tak więc postępy sa ;D Gram na Core 2 Duo E8400 @ 3.6Ghz, 4GB, GTX 280 i tu mam prośbe do Was. Śledzicie sprawy emulatora więc się na tym znacie, ja nie mam czasu na to mimo chęci, moja konfiguracja:


Powiedzcie mi co zmienić, jakie pluginy ściągnąć by nie było przekłamań w grafice przy literach (tylko napisy gra jest ok) i najlepiej by wykorzystywało sprzęt i dawało stałe 60 FPS w walce. Za pomoc z góry dziękuję ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2009, 02:46:17 am wysłana przez Annihilator »

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 29, 2009, 06:29:14 am »
Te pluginy GSdx wogóle u mnie nie działają, tylko te Zero Cosmos coś tam. 40 fps to bardoz dobrze, też chciałbym tyle. Może spróbuj jeszcze Deceptiona, u mnie chodzi szybciej niż MkDA.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 29, 2009, 09:13:10 pm »
Pluginy są dobre, na jego konfigu powinno śmigać minimum 50 fpsów, radzę pogrzebać w opcjach dotyczących speedhacków.

Offline Annihilator

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 30, 2009, 12:28:01 am »
Ok. Dzięki potestuję jeszcze, zobacze Deceptiona i napisze wyniki  ;)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 17, 2009, 04:06:19 pm »
Lepszy jest emulator GameCuba - Dolphin. MK Deception chodzi mi z pełną prędkością, widac normalnie linkę czy ogień Scorpiona, i Conquest działa normalnie. A poza tym jest jeszcze Goro i Shao Kahn.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 17, 2009, 06:04:05 pm »
??????
Jak słyszałem, że odpalenie na tym czegokolwiek to koszmar, dobrze że zdementowałeś, po sesji zaciągam. Dużo się trzeba babrać w konfigach graficznych nim to ruszy sensownie/ jest ten emulator user-friendly?

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 17, 2009, 06:28:16 pm »
Musialem tylko plugin do klawiatury ustawić. Poza tym wszystko ok. Czasem tylko się wiesza, albo przy właczaniu jakiś bład wywala.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 18, 2009, 12:26:54 pm »
Chodzi PRZEPIĘKNIE na Dolphinie. Również polecam.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 18, 2009, 02:06:07 pm »
No, ale wczoraj stwierdziłem, że jednak za często się wiesza. Moze będę musiał inną emu wersję ściagnąć.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 18, 2009, 06:29:51 pm »
Mi się wiesza jak sięgam do menusa w czasie walki lub czasem przy babraniu się w opcjach na poziomie samego emulatora. Szkoda, że nie ma MKA na GameCube >:(