Autor Wątek: Sprawy dotyczace forum  (Przeczytany 81865 razy)

Offline Dumian

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DumianPL
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #255 dnia: Lipca 31, 2011, 07:05:05 pm »
Dzięki wszystkim za miłe słowa. Minęło już kilka dni od przeniesienia forum i jak widać wszystko ładnie śmiga. Co do stylu to pomimo sporej zmiany z ciemnego na jasny, wiem, że część osób zdążyła się już przyzwyczaić, a nawet go polubić;). Mimo to jednak chciałem dać możliwość wyboru i jeśli ktoś nadal nie jest przekonany do obecnego designu może odwiedzić: Profil -> Modyfikuj profil -> Opcje wyglądu -> Obecny styl (zmień) i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie styl.

 

Edit: Z nowych rzeczy doszedł także tag BBCode do umieszczania filmów z YouTube bezpośrednio na forum. Aby to zrobić wystarczy podać link do filmu w ten sposób:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-jg0yfeDaxU[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2011, 07:18:15 pm wysłana przez Dumian »

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #256 dnia: Lipca 31, 2011, 09:10:09 pm »
Świetnie, ten ciemny styl o wiele czytelniejszy jest.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:42:07 pm »
Przed chwilą wróciłem z wakacji, sprawdzam forum, a tu...BUM! Myślę : Nowe forum lecz to jest stare. Wielkie dzięki.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpnia 03, 2011, 12:51:00 pm »
Mógłbym napisać jakiś tekst z "Wind Of Change" Scorpionsów ale chyba bardziej na miejscu będzie polecenie tym którzy jeszcze jej nie znają; piosenki Boba D. "The Times They Are a-Changin'..."

Napisałbym coś więcej .... ale browar mi się skończył więc wybaczcie...

PS: Serce me raduje się, że Forum przetrwało :)
Lord is Back ....

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #259 dnia: Października 19, 2014, 02:07:37 am »
Wczoraj wieczorem jak i wielokrotnie wcześniej, shoutbox mocno się zacinał i wysyłał wiadomości z ogromnym opóźnieniem. Najprawdopodobniej przyczyną był duży plik z historią rozszerzoną czatu, który trzeba było już usunąć. Mam nadzieję, że teraz wszystko wróci do normy. Jakby znowu coś się działo to piszcie w tym temacie, bo czat nie zawsze czytam w całości. Zwróćcie też uwagę czy zamula całe forum czy tylko sam shoutbox.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #260 dnia: Marca 16, 2015, 01:14:12 am »
Wiem, wiem zaraz pewnie dostanę archivement "złota łopata" za odkopanie tego tematu ale niech będzie ;D.

1. Chciałbym zaproponować wprowadzenie czatu dzięki któremu użytkownicy mogliby prowadzić prywatne wiadomości(coś jak ten messenger czy jak to tam się nazywa z facebooka), dzięki temu użytkownicy będą mogli rozmawiać na prywatne tematu o wiele szybciej niż przez pw które moim zdaniem jest niewygodne. Jak się wysyła pw to czasami trzeba czekać długo na odpowiedź, a tak wszystko idzie w błyskawicznym tempie.
Jeśli admin będzie zainteresowany to zostawiam link do moda dla SFM:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2534

2. Z racji tego że dużo wiadomości odnośnie MK X wychodzi przez twittera, proponuję wprowadzić bbcode odpowiedzialny za wrzucanie tweetów bezpośrednio na forum. Czasami przy wrzucaniu nowych informacji użytkownicy pytają o źródło, a tak źródło będzie od razu widoczne ;D
link do moda:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3837
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2015, 01:39:28 am wysłana przez Raven821 »

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #261 dnia: Marca 16, 2015, 07:10:45 am »
Wiem, wiem zaraz pewnie dostanę archivement "złota łopata" za odkopanie tego tematu ale niech będzie ;D.

1. Chciałbym zaproponować wprowadzenie czatu dzięki któremu użytkownicy mogliby prowadzić prywatne wiadomości(coś jak ten messenger czy jak to tam się nazywa z facebooka), dzięki temu użytkownicy będą mogli rozmawiać na prywatne tematu o wiele szybciej niż przez pw które moim zdaniem jest niewygodne. Jak się wysyła pw to czasami trzeba czekać długo na odpowiedź, a tak wszystko idzie w błyskawicznym tempie.
Jeśli admin będzie zainteresowany to zostawiam link do moda dla SFM:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2534

2. Z racji tego że dużo wiadomości odnośnie MK X wychodzi przez twittera, proponuję wprowadzić bbcode odpowiedzialny za wrzucanie tweetów bezpośrednio na forum. Czasami przy wrzucaniu nowych informacji użytkownicy pytają o źródło, a tak źródło będzie od razu widoczne ;D
link do moda:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3837

No dobrze by było z takimi modyfikacjami strony ;)

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #262 dnia: Kwietnia 11, 2015, 09:50:03 pm »
Na forum działa już opcja wrzucania wiadomości z twittera, wystarczy tylko wkleić link ;D.
Dzięki Dumian i johnx ;D !

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #263 dnia: Kwietnia 12, 2015, 09:17:08 pm »
Zainstalowany został także czat rodem z Facebooka. Macie na dole ekranu pasek i dzięki niemu możecie bezpośrednio czatować z użytkownikami. Testujcie i korzystajcie ;)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #264 dnia: Maja 22, 2015, 10:05:02 pm »
UWAGA!
W związku z tym, że forum źle funkcjonuje w godzinach wieczornych (lagi na shoucie, długi czas ładowania tematów) i nie działa w godzinach porannych (od ok. 4 do 5 rano występują błędy 500 lub 503) na jakiś czas jesteśmy zmuszeni wyłączyć forumowego Shoutboxa. Rozmawiałem dziś o tym z Dumianem:

Cytat: Dumian
Wg adminów serwera winny może być shoutbox który nadmiernie obciąża serwer, myślałem żeby wyłączyć go na kilka dni dla testu. Możemy zaplanować to w takie dni w które będziesz miał pewność, że możesz testować w godzinach w których obecnie są problemy. Co o tym myślisz?

Czat zostanie wyłączony najprawdopodobniej od poniedziałku na czas bliżej nieokreślony (myślimy, że 2-3 dni wystarczą żeby wykluczyć/potwierdzić teorię adminów serwera).

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #265 dnia: Maja 25, 2015, 12:32:48 pm »
Co jeśli okaże się, że to szoułt jest winowajcą? Eksterminacja czy resocjalizacja?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #266 dnia: Maja 25, 2015, 01:18:49 pm »
Jakoś przez kilka lat nie był winowajcą. Wyczyścić i niech działa dalej. To form bez ShoutBoxa nie istnieje.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #267 dnia: Maja 25, 2015, 01:19:45 pm »
To form bez ShoutBoxa nie istnieje.
I tez taka była moja pierwsza myśl......

Offline Dumian

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DumianPL
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #268 dnia: Maja 25, 2015, 07:28:41 pm »
Wyłączyłem shoutboxa na czas testów, jak napisał johnx powinien wrócić na dniach.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy dotyczace forum
« Odpowiedź #269 dnia: Maja 25, 2015, 11:19:25 pm »
Problemy występują o 4-5 rano. Często są błędy Internal Server Error czy Service Temporarily Unavailable. Ja powinienem być w tych godzinach żeby to sprawdzić, ale jeśli mielibyście jakiekolwiek problemy z wejściem na forum to proszę o zrobienie screena, który uchwyci okno przeglądarki z forum + zegar systemowy i przesłanie do mnie na PW.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2015, 12:11:32 am wysłana przez johnx »