Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 28169 razy)

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Anime
« dnia: Lipca 22, 2007, 11:50:25 pm »
Przeglądam to forum i zastanawiam się czy ktoś z Was ogląda anime? Ja w sumie siedzę w temacie od bardzo niedawna, ale co nieco skrobnąć mogę i temat w jakiś sposób ruszyć. Reszta zależy od Was.

.hack//SIGN- całe uniwersum .hacka jest dość spore bo obejmuje trz spore serie anime, dwie dodatkowe i w tej chwili chyba 7 jrpgów. Do tego pare tomów mangi i opowiadań. Jest w czym grzebać, ale do rzeczy. .hack SIGN zaczyna całą serię (no ok są jeszcze dwa opowiadania ale to zapchaj dziury raczej :) ). Akcja anime rozgrywa się w świecie gry mmorpg (sieciowy rpg) zwanej The World. Jeden z graczy- Tsukasa, nie może się wylogować z The World. Jest uwięziony w grze, w dodatku spotkał się z cheaterską postacią, która zaofiarowała mu pomoc. Przez to jest poszukiwany w The World. Po paru epkach dochdzi kilka innych motywów ale o nich przekonacie się sami jeśli sięgniecie po to anime. Od razu mówię ze gra jrpg .hack infection dzieje się prawie bezposrednio po zakonczeniu anime więc warto isc całą serią, aby rozeznac wszystkie wątki. Ja do gier siadam z pewnością po Xenosadze.
Postaci maja naprawde ciekawe profile- mowa o bohaterach sterujacych ludkami z The World. Niektóre akcje lekko miazdza, a ostanich 10 epków to solidny kop w... .
Kreska jest bardzo solidna. Postaci sa utrzymane w typowym stylu mangowo-rpgowym. Tutaj macie pierwszy lepszy screen[/url]. Choc tak naprawde azchwycic może kreska przedstawiajaca świat. Jest po prostu rewelacyjna. Niesamowicie plastyczna, idalnie dobrane kolory tworzące klimat. No po prostu trzeba to zobaczyc. Mam tez cicha nadzieje ze w .hack Infection bedzie sie czym zachwycić.
Tak naprawde to jest jedno z tych anime, które nie miałoby połowy swego uroku gdyby nie soundtrack. Nic dziwnego- robiła go moja ulubiona kompozytorka Yuki Kajiura (Mitsuda i Nobou sie chowaja). Końcówka 4 epka gdy leci "Aura" wbija w fotel. Z resztą nie ma motywu muzycznego, który by nie pasował do danej sceny. Takie utworki jak wspomniana "Aura", "The land of twilight, under the moon", "B.T", "Key of twilight", "A stray child" czy "End of the world" naprawde zostaja w pamięci.

Chobits to z pewnością jedno z popularniejszych anime. Ze stajni Clampa a to już chyba samo mówi za siebie. Z poczatku bylam srednio nastawiona, ale bardzo szybko sie przekonałam. Chii nie da sie nie polubić, bo jest jedną z najbardziej uroczych postaci jakie dane mi było widzieć w grach czy anime :) . Osobiscie stawiam ją na półce "nie da sie nie polubic" obok Aeris z FF7. Fantastycznie się rozkreca, a i polecam podejść do tego anime także od powazniejszej strony- popatrzec na stosunek Hideki-Chii, jak on ja uczy wszystkiego. Urocze, ciepłe anime i wcale nie tylko dla dziewczyn.
A motyw cukiernika moze ruszyc.

Elfen Lied. Rewelacja. Niektórym się spodoba ze wzgledu na dużą ilość akcji i naprawde ogromną dawkę krwi (Mortal to jedno wielkie pośmiwisko przy EL, choć brutalność MK mnie zawsze bawiła). W świecie EL jest miejsce dla ludzi obdarzonych tzw. wektorami. Sa to niewidzalne rece, dajace wlascicielom niewyobrazalna siłe. Wedle jednego z opisów "3 latek moze załatwic małą armię" :) . Ludzie obdarzeni wektorami wyróżniają się małymi rogami. Lucy- główna bohaterka. Wszystko zaczyna się od ucieczki z pewnego laboratorium Lucy- panny obdarzonej wektorami. Co się dalej zdarzy i czemu Lucy jest taka wyjątkowa mam nadzieje, ze przekonacie sie sami.
Od siebie dodam, ze anime daje niesamowicie do myslenia. Składa się z 13 epków i speciala, który jest jakos miedzy 8 a 9 chyba. Wiele wyjasnia wiec tez polecam. Swietne kreacje bohaterów, motywów działania i przeszłosci. Polecam zwrócic uwage na wiele szczegołów bo wszystko tam ma znaczenie. Jedno z najlepszych anime.

S.E.Lain no i moj zdecydowany faworyt mimo, ze widziałam 8 na 13 epków dopiero. Wybitnie ciężkie anime, ale wybitnie trafiające w moje klimaty. Pozwole sobie skopiować opiś kumpla z innego forum:

"Lain jest jednym z tych tytułów, których fabułę jest naprawdę trudno streścić w jedno czy dwa zdania, ale spróbuję. Nieokreślona przyszłość (ale patrząc sie na design swiata niespecjalnie daleka), po internecie przyszedł czas na Wired - nowy rodzaj medum przez który można dzielić się informacjami. Lain jest 13-letnią cichą dziewczynką. Nie ma wielu przyjaciół, sama też pomimo mody na NAVI (przyszłe PCty)niespecjalnie łyka na to bakcyla. wszystko zmienia się w chwili gdy Lain włacza swojego zakurzonego NAVI i odbiera pewnego e-maila wysłanego przez jedną z uczennic. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że owa uczennica tydzień wcześniej popełniła samobójstwo, a w mailu napisała, ze "tutaj jest bóg". Lain postanawia w miarę możliwości zbadać sprawę i prosi ojca o nowego NAVI, aby mogła bardziej swobodnie poruszać się po Wired. Ojciec spełnia jej prośbę. Jednak w miarę przebywania Lain w Wired pojawiają się plotki o "innej" Lain, która jest całkowitym przeciwieństwem tej żyjacej w prawdziwym swiecie. Wyglada też na to, że Wired nie jest tylko siecią informacji i wydarzenia z sieci mogą mieć wpływ na rzeczywistość... . Kim jest Lain? Czym jest Wired? Czy Bóg istnieje, a jak tak to kim jest? Jaka jest definicja rzeczywistości? Co to znaczy "istnieć"? Takie i inne pytania cisną się na usta podczas ogladania tych 13tu epizodów. Jak widać jest ciekawie.

Klimat anime jest cieżki, bardzo ciężki. Mnóstwo filozoficznych przemyśleń, dosyć oszczędna kreska, która jest w tym przypadku plusem (doskonale podkreśla szarość, monotonię i generalną chu*owość świata). Doskonale wypada również udźwiękowienie - szczególnie przekonywujący i wpływajacy na psychikę jest hipnotyzujący odgłos prądu przepływajacego w liniach wysokiego napięcia które są dosłownie wszędzie (to też jest symbolika, ale kilka rzeczy rozkmińcie sobie sami:P).

Podsumowując - świetne anime, które trzeba zrozumieć - wymaga analizy i przemyśleń. Dodatkowo okraszone rewelacyjnym zakończeniem. Zdecydowanie warte polecenia osobom nie bojącym sie wysilić odrobinę mózgu i jednocześnie lubiącym takie klimaty."

Aktualnie koncze S.E. Lain, mam zaczęte Lucky Star i Devil May Cry.

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2007, 10:49:46 am »
Hyyymmmm jakie ja ogladalem anime bylo kilka ,ale prawie zadne mnie nie potrafilo wciagnac.Tak w ogule to ja naprawde  nie cierpie anime tylko nie liczne mi sie podobaly jak np:Hack,DB(to kiedys sie ogladalo :D ),no i takie starsze (thsubasa i taiger mask).A co do grania w gry w kilmacie anime ,lub co gorsza w swiecie anie to ja dziekuje :!: Wole sobie pograc w rasowe RPG oparte na nie zawodnym silniku D&D(Dungeons&Dragons) w nie samowitym swiecie czyli Baldurs gate  2.Jak widisz Ana ja nieprzepadam za aniem ,a ty chyba jestes fanka tych klimatow ,wiec trudno nam bedzie sie dogadac  :D

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Anime
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2007, 01:46:52 pm »
Kiedyś oglądalo się DB na RTL7 :). Chyba jedyne anime które tak naprawdę szanowałem :). Potem jednak zamieniło się w TVN7 i nie nadają, a w dodatku przeszli z tv naziemnej na cyfrową (banda chamów).
Poza Dragon Ballem oglądałem też Tygrysią Maskę (hehe, Polonia 1) - mam  chyba jeszcze kilka odcinków na kompie :).
No i Mortal Kombat: DOTR - jezeli to można nazwać anime :)

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2007, 09:34:13 pm »
Anime... ile wy macie lat?  :?
to forum mortal kombat powiadacie....  :?

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Anime
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2007, 09:45:02 pm »
Cytat: "$nake"
Anime... ile wy macie lat?  :?

Czy przekraczając jakąś barierę wiekową muszę NIE LUBIĆ anime?

Cytat: "$nake"
to forum mortal kombat powiadacie....  :?

Tak i stworzony przez admina dział "Inne". Radze przeczytać co pisze w podtytule tego działu :)

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2007, 09:46:17 pm »
Cytat: "$nake"
Anime... ile wy macie lat?  :?
to forum mortal kombat powiadacie....  :?

O lol.
Biorąc pod uwage ze przecietny wiek osob ogladajacych anime waha sie w granicy lat 19-20 to naprawde wyskoczyłes z tym postem. Poczytaj, obejrzyj a pozniej sie wypowiedz.

Po drodze- przemysl. Bo jest kilka rodzajów, mozesz ogladac jakies durne Pokemony czy inne Dragon Balle, mozesz sie polewac z Lucky Star czy Azumanga Daioh (fakt aby z nich zlewac trza miec lekkie obeznanie aby wylapac wszystkie gagi), ale mozesz tez zaglebic sie w pozycje pokroju S.E.LAin czy Elfen Lied i tylko od Ciebie zalezy czy dotrze jego tresc do Ciebie jako głupia bajeczka czy zauwazysz fabule.
Czym sie rozni powazne anime od gier czy filmów sf?

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2007, 10:07:45 pm »
Odpusze sobie kontynuowanie.Rozmawiajcie sobie o czym chcecie.

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 23, 2007, 10:08:59 pm »
Fakt, jesli nie masz argumentów to lepiej odpusc.

Przez to forum zostane pedofilem <3

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2007, 10:27:46 pm »
Cytuj
Fakt, jesli nie masz argumentów to lepiej odpusc.

Przez to forum zostane pedofilem <3


Jestes zalosna... Taka jak twoje zainteresowanie. A te twoje txty sa na poziome 12 latki. Coz na siwcie musza byc i tacy ludzie... A jezeli myslisz ze jestes smieszna to sie grubo myslisz.

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2007, 10:39:38 pm »
Cytat: "$nake"
Cytuj
Fakt, jesli nie masz argumentów to lepiej odpusc.

Przez to forum zostane pedofilem <3


Jestes zalosna... Taka jak twoje zainteresowanie. A te twoje txty sa na poziome 12 latki. Coz na siwcie musza byc i tacy ludzie... A jezeli myslisz ze jestes smieszna to sie grubo myslisz.

Jesli potrafisz tylko w prostacki sposob wyzywac to swiadczy to o Twoim, nie moim poziomie. Pisałam o tym- w psychologii to się zwie "przeniesienie". A do Twego agresywnego zachowania odsyłam do Fromma "Anatomii ludzkiej destrukcyjności".
Naucz się argumentować.

No Bodzio widze że Ci sie udał wybór zastępców do prowadzenia strony. Gratsy.

I ludzie: wyluzujcie

koniec offtopa, chcesz mnie wyzywac to chodz na GG, a nie smiecisz mi topic

Bodzio

  • Gość
Anime
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 23, 2007, 10:42:30 pm »
Nie chce mi sie dzisiaj bawic w usuwanie pojedynczych postow. Jak tutaj tez bedziecie sie bluzgac to tez zamkne ten temat i otworze za kilka dni.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 23, 2007, 11:57:37 pm »
Ja już dawno nie oglądałem dobrego anime. Widziałem pare odcinków Naruto i w tym przypadku wole mange ;) Mogę za to wymienić co już widziałem (od najmłodszych lat).
Filmy:
- Space FireBird - klasyka, piękna historia science fiction. Nie wiem kto jest autorem ale patrząc na styl rysunku podejrzewałbym o to "ojca anime" Osamu Tezuke ;)

Seriale:
- General Daimos - zdziwię się jeśli ktoś tego serialu nie zna :P
- Yattaman - aż się dziwie, że obejrzałem wszystkie odcinki :shock: (straszna monotonia),
- Gigi la trottola - ten serial był zdrowo szurnięty :D
- Dragon Ball - też się oglądało, najgorsza była seria GT a pierwsza najlepsza ;)
- Slayers - fajne, komediowe fantasy ;) w którym gagi są, że tak powiem mocne ;)
- Hellsing - serial nie miał nic wspólnego z mangową seria ale mi się podobał ;)
- TeknoMan - ten serial po prostu uwielbiam na dodatek polski dubbing był na wysokim poziomie ;)
- Ulysses 31 - klasyka, kiedyś dawno emitowany na polskich kanałach a polski dubbing był na bardzo wysokim poziomie. Ahh chciałbym to jeszcze raz cały ten serial obejrzeć :D
- Eskadra Orła - kontynuacja słynnego serialu, który pamiętają nasi rodzice czyli "Wojna Planet - Załoga G".
- Yaiba: Legendarny Samurai - ten serial rozbawiał mnie do łez :D

Jest jeszcze wiele innych anime (seriali i filmów), których tytułów niestety nie pamiętam :P Przyznam, że większość seriali anime widziałem na Poloni 1 i RTL7 no i jeszcze FOX KIDS (teraz to Jetix).

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 24, 2007, 12:15:16 am »
Cytat: "Sim"

- Hellsing - serial nie miał nic wspólnego z mangową seria ale mi się podobał ;)

to interesuje mnie tylko przez watek kosciola, mange czytałam spory kawał czasu temu, co lepsze anime czy manga? bo manga mi srednio podeszła

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 24, 2007, 02:44:25 pm »
Właśnie przypomniał mi się jeszcze jeden serial, który niedawno oglądałem "Shaman King". Całkiem fajny choć polski dubbing czasami psuje klimat.

Offline Mileena

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 24, 2007, 03:20:52 pm »
tez to ogladalam Sim, teraz leci na TV4 chyba :P