Autor Wątek: Mortal Kombat - The Movie  (Przeczytany 40192 razy)

Offline forzateam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 23, 2006, 11:21:27 pm »
Mk the Movie to oczywiście już klasyka. Nie dość, że był to pierwszy film na podstawie gry, to znakomicie udany. Dla mnie zawsze będzie 10 na 10. Poprawie Zbyszkeek'a. W Mk the movie grają znani aktorzy. Po prostu ty ich nie znasz. Ja ich widziałem w kilku filmach.
Co do Mk 2 to jedno powiem. Porażka. Fajne stroje i efekty specjalne.
Mk Conquest. Naprawdę mi sie podobał. Rozwinieto wszystkie wątki. Szkoda ze nie jest kontynuowany. Wegług mnie i mojego trenera, to jeden z filmów gdzie naprawdę dobrze się klepią. Walki, ciekawe, dopracowane i dynamiczne. Reszty filmow nie widziałem.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 31, 2006, 11:31:04 am »
Dla mnie Conquest był jeszcze większą porażką niż Anihilation. Słabo przemyślana fabuła i sam motyw, że wszystko kręciło się wokół Kung Lao'a a akcja cały czas w tym samym obrębie, żadnej dalekiej podróży, przygody tylko wszystko na jednym podwórku (nie mówiąc o Outworldzie). Troche też drażniły mnie te jaszczurze formy Reptilionów/Zatterianów kiedy są "niewidzialni". Mogli wziąść motyw jaki był w MK the Movie wtedy było by napewno lepiej.
Co do pierwsszego filmu to uznaje go za w pełni udanego. Od czasu do czasu z sentymentów oglądam go. Teraz nawet myśle, że mogli by nawet odświeżyć niektóre efekty i dodać sceny które wycięto, gdzieś czytałem, że niktóre wycięto a niektóre w ogóle nie nakręcono (co do tych drugich to dobrze bo by namieszały w filmie i była by kicha).

Offline Dante

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 31, 2006, 03:34:40 pm »
Conquest był średni. Tylko walki były na bardzo wysokim poziomie. Fabuła była strasznie płytka. Wiele wątków zostało obciętych. Np. Końcówka odcinka piętnastego. Grand master Lin Kuei wzywa Smoke'a aby ten zabił Suba. Ale akurat to, że walka Scorpiona z Sub-Zero zakończyła sie remisem było dobrym posunięciem. Historia MK trwa już tak długo, a do tej pory nie wiemy kto tak naprawde jest z nich silniejszy. I bardzo dobrze. Bo jest to najlepsza rywalizacja w całym MK. I niech trwa wiecznie :)
Co do filmów, jedynka była bardzo bardzo ciekawa. Niestety dwójka straciła już klimat. H***we stroje i choreografia postaci.
Ale oczywiście dla fanów MK (czyli takich jak ja) pozycje obowiązkowe.
A co do kontynuacja Conquesta. Forzateam co ty byś tam chciał kontynuować ?? Wszyscy zgineli :)
A i jeszcze miało być na co zagłosowałem i uzasadnienie. Zagłosowałem na Conquest bo pięknie wyeksponował to co w MK liczy się najbardziej. Czyli walki.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 31, 2006, 03:49:56 pm »
Cytat: "Dante"
Niestety dwójka straciła już klimat. H***we stroje i choreografia postaci.


bardzo się z tobą zgadzam ale do postaci to nie wszystkie były spartolone (co prawda mało było tych "udanych" ale zawszecoś) np Jax (jak dla mnie był ideolo pod względem wyglądu), Cyrax i Smoke (świetnie wyglądali, dobrze zrobieni tylko dlaczego ze Smoke'a zrobili Sektora), no i Shao Kahn (oczywiście tylko w masce bo bez maski nie robił już wrażenia tym bardziej, że za mało dopakowany a do tego nie powinien mieć ludzkiej, powinien mieć ją bardziej ucharakteryzowaną) O tak
lub tak jak go pokazali na końcu pierwszego filmu, wtedy nie miałbym mu nic do zarzucenia :wink:

Offline Dante

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 31, 2006, 04:59:55 pm »
Co do postaci z dwójki. Taki podział według mnie. Chodzi mi o stroje i wygląd.
Zaj*biste
-Smoke
-Cyrax
Srednie
-Liu Kang
-Johnny
-Sonya(zmienili aktorke, ciekawe po co :) )
-Jax
-Raiden
-Reptile (było ich trzech)
-Nightwolf
Słabe
-Scorpion
-Sub-Zero
-Shao-Kahn (głownie bez maski)
-Ermac
-Rain
-Sindel
-Motaro
Tragedia
-Shinnok
-Starsi bogowie ( o 200 razy inaczej sobie ich wyobrażałem)
-Sheeva

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 31, 2006, 10:11:11 pm »
Do grupy Tragedia bym dołączył Sheeve bo była ochydna w przeciwieństwie do tej z gry :D a co do reszty to się zgadzam :wink:

Offline Dante

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #21 dnia: Września 01, 2006, 08:33:47 am »
Chciałbym również dodać, że przewaga gier nad filmami jest olbrzymia.
To jest moje osobiste zdanie.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #22 dnia: Września 01, 2006, 09:42:54 am »
Hmm.... . Wiesz co. Chyba się z Tobą zgodze. Pomijając fakt, że obwecna produkcja gier (fundusze) są podobne jak nie takie same przy produkcji filmów ( a chyba nawet niekiedy wyższe). Gry mają coral leprzą jakość i nieraz przebijają formą i fabułą niejeden film (aż się prosi by zrobiono ekranizacje tych gier :wink: ). Gry, które idealnie się nadają by zrobić dobry film to według mojej opinii są:
Prince of Persja: Sanda of Time (ponoć trwają prace nad filmem)
Legacy of Kain (tego w jeden film nie da się zmieścić więc myśle, że serial byłby leprzym wyjściem)
Jade Empire
Giants: Citizen Kabuto
Duke Nukem
Blood

Oczywiście jest więcej genialnych gier o wysokim poziomie, które nie wymieniłem bo akurat niepamiętam tytułu lub poprostu w nie nie grałem :P

Offline Dante

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #23 dnia: Września 01, 2006, 12:47:41 pm »
Ja bym chciał aby zrobiono film MK na podstawie fabuły z MK:DA. Oczywiście miałby on być zrobiony komputerowo i wykonany tak jak początkowe intro z Deception.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #24 dnia: Września 01, 2006, 01:21:26 pm »
Poczekajmy aż wyjdzie MK:Domination. Mam nadzieje że tego filmu nie zrobią tragicznie, bo omawiane tutaj filmy mi się wogóle nie podobają. No poza jedynką.

A oto link na strone o filmach:

Mortal Kombat

Offline Dante

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #25 dnia: Września 01, 2006, 01:31:03 pm »
Wiesz za bardzo nie interesuje się filmami MK.
A tak wogule są już jakieś wstępne informacje na temat fabuły ??

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #26 dnia: Września 01, 2006, 01:35:03 pm »
Za dużo nie wiadomo ale jeśli jesteś ciekawy to tutaj są ciekawostki, z najnowszej produkcji
link

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #27 dnia: Września 01, 2006, 02:22:23 pm »
Teraz tak sobie pomyslałem, że mogliby zrobić mini serial, w którym zawarta była by fabuła z wszystkich części: MK1, MK2, MK3, MK4, MK:DA, MK:D no i MK:A. Film mógłby być w formie animowanej (oczywiście grafiki 3D), forma fabularna (żywi aktorzy) też mogło być ale w tym wypadku lepiej by wypadł w formie animowanego.

Offline signap

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #28 dnia: Października 12, 2006, 10:10:25 am »
1 najlepsza, 2 gorsza :( + bylo to ze duzo postaci z MK bylo

Offline Marcin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 05, 2007, 09:33:13 am »
)moim zdaniem najlepsze jest unicestwienie.ze względu na to ze ginie cage(ciota pie******* jedna zmartwychwstanie  :x )ale tak serio wogule jakos tak bardziej ciekawy od jedynki :)