Autor Wątek: Test emulatorka PS2.  (Przeczytany 42394 razy)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 02, 2007, 12:21:45 pm »
Cytat: "Shihan_Yosuzu"
Z tego co pamiętam to pisało w CDA i był do żart na prima aprillis

Nie to napewno nie było w CDA, a poza tym to była gazeta z wakacji, a o ile mi wiadomo to w wakacje nie ma Prima Aprillis.

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 14, 2008, 04:44:29 pm »
Witam po dłuższej nie obecności ;]
Co do emulatora właśnie walczę z wersją 0.9.4 i tak jak napisali MK: DECEPTION w wersji PAL można wejść do menu bo walczyć trochę trudno( 9 frame podczas walki :D) ale fajny pokaz slajdów:D w każdym razie zamierzam pożyczyć od znajomego MK:DA o wynikach poinformuje :)

Edit:

a więc miałem przyjemność sprawdzić wersje MK:DA i powiem Wam, że na wczytywaniu, w krypcie, w opcjach, w przeglądarce profili, na karcie pamięci wszystko śmiga na około 40-80 fpsow... ale w menu i w grze mamy magiczna liczbę ~10 fpsow... na standardowych pluginach bez żadnych kombinacji, więc poszukiwania czas zacząć, ciekawe czy coś znajdę
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2008, 08:33:42 pm wysłana przez sir_chester »

Offline piromen

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 07, 2008, 07:43:22 am »
Ściągnełem najnowszą wersje PCSX2 i udało mi się wyciągnąć na DA 18fps podczas walki.
Krypta i inne rzeczy chodziły tak jak powinny.
Co ciekawe, nie mam supernowoczesnego procka (mam Pentium D Dual core)
Niestety grafika... Tekstury postaci (szczególnie Reptile) były kiepskie (czasami czarne postacie, a czasem tracenie koloru na tylko nogach.
Na szczęście są jeszcze inne pluginy. Na jednym z nich (standardowych) gra chodziła ciut wolniej lecz grafika była znacznie lepsza.
Zachęcam do przetestowania MK:DA na PCSX2.
Jakby co mogę dać linka do emulatora, i jak mam jeszcze do MK:DA.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 07, 2008, 08:57:27 pm »
To juz jakies postępy już są, ale jednak nadal wole testować na PS2 ;)

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 22, 2008, 12:18:57 pm »
To juz jakies postępy już są, ale jednak nadal wole testować na PS2 ;)

W sumie ma racje. Ceny konsol (XBOX, PS2) poleciały na łeb, na szyje. Ja ostatnio np. kupiłem pierwszego X'a za 150 zł :)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 10, 2008, 06:48:25 pm »
Wiesz Maniak, ja jednak wolę czekać, bo na konsolkę mnie nie stać, a wogóle czekam, bo warto.

Offline dumny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 07, 2008, 03:10:11 pm »
a mi tam smiga po 50 60 fps  :) :)

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 07, 2008, 07:01:21 pm »
Mi też - podstawą jest odpalenie wersji emulatora korzystającej z pamięci wirtualnej + koniecznie procesor dwurdzeniowy. Inaczej nie ma to naprawdę sensu.

Offline Tasior85

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 18, 2008, 11:21:21 pm »
Oprócz oficjalnej wersji emulatora wychodzą co chwila wersje nieoficjalne tworzone przez fanów. Polecam zobaczyć tutaj:
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=3092[url]] [nofollow]http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=3092 [nofollow]http:// [nofollow]

Sprawdzić kombinacje różnych wersji - dużo zależy też od pluginu graficznego.

Dla mnie osobiście najlepszą konfiguracją jest wersja 396_X3  (jak widac w nazwie trzykrotnie szybsza emulacja) i plugin graficzny GSdx 852 - komputera bardzo dobrego nie mam a Mortal Kombat odpala mi się z pełną predkością.

A jak ktoś nie rozumie o czym mówię to i tak nie odpali tego emulatora :p

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 10, 2008, 06:47:14 am »
No i udało mi się odpalić MkD. Ściągłąem ze 4 wersje emulatora, aż wreszcie gra podziałała. Menu wyboru postaci chodzi ok, ale sama gra około 15 fps. Na upartego da się zagrać parę rund, ale powinno być tak ze 30 fps, żeby się grało w miarę normalnie.
Grafika jest w zasadzie normalna, dźwięk też (tylko czsem troche przycina).

Co do wrażeń ogólnych (pierwszy raz w życiu w to grałem):
pierwsza arena mnie rozwaliła, zamiast mroku, grozy i ciemności widzę Słoneczko, tropikalna wysepka, morze i jeszcze ta muzyczka  ;D. Jeszcze tylko brakowało laseczek w bikini, Słonecznego Patrolu i barku z zimnymi drinkami. No, ale przeciwnik Bo Rai Cho jeszcze by pasował na tego barmana od zimnych drinków, tylko mój Scorpion coś na tej planszy wydawał sie postacią z innej bajki.
Inne areny są ok (przynajmniej te, które widziałem), muzyka też może być.
Tylko ta krew jest taka dziwna - granulowana. No i postacie trochę za bardzo lalkowate są, ale o tym już była mowa na forum.
Fajne motywy są np. tym spadaniem z jednej areny na drugą, albo Scorpion po zwycięstwie przyciągający linką kamerę.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 12, 2008, 07:49:43 pm »
Jaki masz sprzęt? Ja na 2,67 Core 2 Duo z 3 giga ram śmigam w przedziałach 35-50 klatek (zależy od levelu, Living Forest jest bardzo wydajny pod względem prędkości, tak samo jak The Subway w MKARMAGEDDON), tylko musiałem odpalić wersję korzystającą z pamięci wirtualnej (bez znaczka -t w nazwie pliku exe). Aha, krew zrobiona jest GENIALNIE. Szkoda tylko że przy optymalnych ustawieniach nie widać paru rzeczy (rzygów, spear/hellfire Scorpiona czy puzzli), ale i tak gra się świetnie - najlepszy Mortal z tych na PS2.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 13, 2008, 09:17:15 am »
Ja mam 2,2 Ghz i 2 giga ram. Też mam te same błedy: nie widac linki Scorpiona, Hellfire itp. No Living Forest też mi chodzi szybciej (jest widocznie mniej wymagająca). Jak masz 35-50 klatek to już wypas, przy 15-20 trzeba już mieć trochę samozaparcia. Ale do Onagi doszedłem, chociaż to sporo czasu zająło (z pół godziny, albo i lepiej).
Nie chciałem tego Armaggedonu (tak do razu wszystko na raz to rochę nudne, nop i fatali nie ma normalnych), więc został Deception  i Deadly Alliance. To wolałem Deception ze względu na postacie (Mileena, Baraka, wreszcie powrócili w trójwymiarze Kabal, Ermac, Smoke, Jade itp) po 2 fatale na postać i chyba więcej speciali na postać. Ten team Noob-Smoke jest świetny, fajnie to wygląda, najpierw jeden nawala, postać leci do przodu wpadając w łapy drugiego, który dokańcza kombo, jeden znika w dymie, pojawia sie drugi, albo 2 naraz wywala kopa naszej postaci jednoscześnie. Musze koniecznie ją odblokować, zacząłem już te Onyxy gromadzić (wykupiłem już prawie wszystkie trumny z Onyxem).

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 13, 2008, 10:47:08 am »
A próbowałeś może trybu Konquest? Ja i użytkownik dumny mamy z tym problem - w ogóle nie da się poruszać kursorami (i nie jest jednak wina konfiguracji pada) w czasie pobytu po wiosce?

Armageddon (jeślibyś mimo wszystko próbował odpalić) chodzi generalnie wolniej (czasami nawet rzędu 10 klatek w stosunku do MKD), w Motor Kombat za to w ogóle nie idzie pograć (cholernie rwie). W starciu z Deception MKA przegrywa bo za bardzo pachnie prowizorką jednak i nadużyciem półśrodków - lenistwo zawsze gubiło Midway.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 13, 2008, 11:10:44 am »
No tak nie da sie właśnie chodzić po Konqueście. Mnie się wydawało, że to jakiś inne klawisze trzeba ustawić do tego chodzenia. A postacie trzeba odblokować przecież (chyba, ze jakieś kody są).

Nic innego nie próbowałem jeszcze odpalać poza MKD.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Test emulatorka PS2.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 14, 2008, 06:35:25 pm »

Dla mnie osobiście najlepszą konfiguracją jest wersja 396_X3  (jak widac w nazwie trzykrotnie szybsza emulacja) i plugin graficzny GSdx 852 - komputera bardzo dobrego nie mam a Mortal Kombat odpala mi się z pełną predkością.

O, przeoczyłem ten post. Jakie ma parametry ten Twój "słaby" sprzęt na którym wyciągasz absolutny fullspeed w MKD? Mógłbyś ewentualnie uploadnąć folder z emulatorem, skonfigurowanym do osiągania takich rezultatów? W sumie granie średnio 42 klatki na sekundę to jeszcze nie ideał, zapewnił bym sobie większy komfort, a bazując na moim aktualnym zestawie pluginów i execów więcej już nie wyciągnę.