Autor Wątek: Następna postać do masteringu - jaka?  (Przeczytany 6547 razy)

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Następna postać do masteringu - jaka?
« dnia: Sierpnia 09, 2013, 09:18:26 pm »
Witam!

Słowem wstępu...
Potrzebuję drugiej postaci do masterowania (czyt. grania). Kenshi jest bardzo fajną postacią, lecz potrzebuję drugiej by nie zanudzić się tą pierwszą, innymi słowy - liczę na wasze propozycję.

Moje wymagania:
1. Chciałbym, by ta postać była prosta w opanowaniu (w miarę łatwe do wprowadzania hit'y), nie musi być to postać, która
sadzi kombosy po +50%


Odpadają:

- Scorpion, Sub-Zero, Smoke ("where is smoke, there is a cancer" - taki mały sucharek ^^), Rain, i to by było na tyle.



PS. Jak na razie, spodobał mi się Sektor, ale po filmikach na YT, śmiem twierdzić, iż ta postać mnie przerośnie. ;(

PS.2. Trzeba jakoś rozruszać to forum. ;)



« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2013, 09:24:23 pm wysłana przez Coven »

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 09, 2013, 09:47:03 pm »
Polecam Barake

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 09, 2013, 09:54:07 pm »
Ermac jest całkiem dobry. Przy jego chwytach wystarczy mieć dobry timing i wyczucie.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 10, 2013, 07:12:08 am »
Po pierwsze, nie polecam brać się za masterowanie kolejnej postaci, kiedy nawet nie zagrałeś online tą pierwszą. Uwierz, że wystarczy jeden w miarę opanowany fighter, żeby wygrywać większość rozgrywanych pojedynków online.

Po drugie, mało która postać jest tak naprawdę łatwa. Granie 'łatwymi' (czyt. prostszymi do opanowania) postaciami takimi jak Scorpion, Sub-Zero, Liu Kang, czy inni, kończy się tym, że większość dobrze zna matchup i prędzej dostaniesz baty niż coś ugrasz, bo większość wie czego się spodziewać. Osobiście rzadko spotykam graczy używających Sonię, Kitanę czy Skarlet. Podobnie jest z Fredem, Jaxem czy Strykerem. Jeśli chcesz grać dobrze online, powinieneś zabrać się za tier listę i wybrać kogoś z samej góry (ale przedtem dobrze jest jeszcze zorientować się które postacie są najrzadziej używane, bo opanowanie takiego wojownika zadziała Ci na plus). Postacie te wymagają często dużego wkładu, jednak po kilkudziesięciu godzinach grania, sam zobaczysz że było warto.

Mortal nigdy nie był i pewnie nigdy nie będzie bijatyką, w której można szybko wymasterować postać. Gwarantuję Ci, że jeśli opanujesz w przyzwoitym stopniu Kenshiego, będziesz kosił. Nie warto zaczynać kolejną rzecz jeśli jeszcze nie zacząłeś pierwszej. To po prostu strata czasu. Mi często ludzie narzekają na to że gram tylko Kabalem, ale wtedy z szyderczym uśmiechem na twarzy tylko odpowiadam, że lepsza jest jedna solidnie przygotowana postać, niż kilka którymi ledwie zna się special moves. :P Decyzja należy do Ciebie, ale ja odradzam. Stracisz tylko czas.

Jeśli jednak mam polecać jaką postać, to tak naprawdę poza Kabalem nie znam żadnej i tylko jego mogę Ci polecić. Od razu mówię, że jest to postać delikatnie mówiąc 'bardzo trudna' i wymaga ogromnego wkładu w treningi jeśli chcesz nim robić coś więcej niż tylko spam kulkami i piłami. Zresztą możesz poczytać guide Moonspella który de facto jest najlepszym operatorem Kabala w tym kraju i udowodnił to już wiele razy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2013, 07:17:46 am wysłana przez johnx »

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 10, 2013, 08:51:47 am »
@johnx

A żeś się rozpisał... ^^

Skoro tak mówisz...
Drugiej postaci chciałbym głównie dla zabicia czasu, granie jedną i tą samą postacią kiedyś się znudzi. ;P
DO do pojedynków online, najpierw trzeba zobaczyć, czy będę mógl tam grać, ez żadnych slow- mo effects. :)


EDIT.
Gwoli ścisłości, co to jest ten matchup?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2013, 01:43:41 pm wysłana przez Coven »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 10, 2013, 05:56:18 pm »
@johnx

A żeś się rozpisał... ^^
To forum nie toleruje jedno-linijkowców, kiedy wypowiedź wypada uzasadnić jakimiś argumentami. Wichura polecił Ci Barakę. W sumie jest to niewarte komentarza - nie ma żadnego uzasadnienia. Analogicznie, ja mogę Ci polecić Sheevę i mieć temat gdzieś, albo napisać jakie są jej zalety (brak) czy wady (za długo zajęłoby ich wymienianie) co nie dość że pozwoli Ci wybrać kolejną postać do masterowania to jeszcze przyda się innym użytkownikom, a poza tym rozwinie to niejako forum - im więcej rozwiniętych wypowiedzi, tym wyższy poziom forum. Wszyscy aktywni jeszcze użytkownicy (<5) mogą napisać, że polecają Ci daną postać, ale wypowiedź bez jakiegoś uzasadnienia to tylko zaśmiecanie tego tematu i moja zmiana ciśnienia krwi z wzorowego 120/80 na oznaczającego spore wkur*ienie 220/150.


Skoro tak mówisz...
Drugiej postaci chciałbym głównie dla zabicia czasu, granie jedną i tą samą postacią kiedyś się znudzi. ;P
DO do pojedynków online, najpierw trzeba zobaczyć, czy będę mógl tam grać, ez żadnych slow- mo effects. :)
Granie jedną i tą samą postacią może nudzi, ale dopóki nie opanujesz wszystkich matchupów do perfekcji, nie powinieneś narzekać. Wystarczy wyszukać przeciwnika który gra innymi postaciami, a na pewno będziesz miał co robić. Co do online to tak jak mówię - można planować na przód, ale po co skoro nawet pierwszej opcji jaką jest Kenshi nie sprawdziłeś. Zaś jeśli już naprawdę Ci się znudzi Kenshi, powinieneś pograć każdą postacią i samodzielnie zadecydować kogo chcesz masterować. Myślałem że ktoś kto miał w sygnaturce Dr. House'a raczej ma gdzieś zdanie innych, zwłaszcza jeśli chodzi o jego własne wybory. :D


EDIT. Gwoli ścisłości, co to jest ten matchup?

Matchup to jest zestawienie. Jedne są gorsze, drugie są lepsze. Dlatego mówimy "ale chu** match-up".
No prościej się nie da. :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2013, 06:04:01 pm wysłana przez johnx »

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 10, 2013, 06:27:26 pm »
Daj znać kiedy stwierdzisz, że opanowałeś Kenshiego do tego poziomu, że już Cię nudzi. Chętnie zagram mirror. :)

Wypowiedzi typu Baraka od razu wyrzucaj w kosz, jak ktoś Ci poleca low-tierowe postacie to możesz sobie wybrać powód:

a) nie ma pojęcia o MK9

b) jest masochistą

Celuj w tier A lub A+ wybierz z niego postać, która Ci odpowiada. W innym przypadku sporo MU będzie Cię po pewnym czasie ostro frustrowało.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Następna postać do masteringu - jaka?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 10, 2013, 07:13:57 pm »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Tier listę już dawno obczaiłem, więc Barakę od razu usunąłem z pamięci. Masterowanie Kenshiego idzie, ale poki co jedynie na Practice. ^^

Znam wszystkie podstawowe ataki, ciosy specjalne, na kombosach, czy tam jugglach - wyciągam marne 35% (39% licząc z jump punch'em)
Trudniej jest, gdy pojawia się prawdziwy przeciwnik, wyporzyczyłem od kolegi pada z Xbox'a 360, by móc coś popykać z bratem (johnx, miałeś rację, klawiatura jest stworzona do MK). Czasami trudno wprowadzić coś sensownego, doliczając blok, większe skupienie itp.
W każdym bądź razie, naucze się sensownie używać paska EX (nielicząc X-ray'a) to może jakieś szanse będę miał... :)



PS. Możliwe, że w next. tygodniu dostanę swój egzemplarz MK, możesz johnx szykować się na...
(click to show/hide)


EDIT. Praktyki nauczyłem się w 99% z tego: http://www.youtube.com/watch?v=ded193eqrEM
Wszystko eleganco powiedziane i przedstawione. ;)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2013, 08:41:48 pm wysłana przez Coven »