Autor Wątek: [*] Michael Jackson [*]  (Przeczytany 12146 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 27, 2009, 10:05:18 pm »
Ja tylko uwielbiam Smooth Criminal teledysk z piosenką i to jeszcze tylko dlatego, że ktoś mi powiedział że jest zajebisty (Bo ja sam nie posiadam opinii i muszę poznawać opinię innych aby tworzyć swoje własne).

No nie moge... jak mozna cos uwielbiac tylko dlatego ze ktos tak powiedzial ze to jest fajne? I w dodatku nie posiadac wlasnej opinii?! Sory, ale mnie to powalilo...

PS ten obrazek nie jest zabawny.

Jest to tekst z komediowego cyklu "Humor studencki", powiedział tak raz jeden z bohaterów Amir. A jako że uwielbiam cytować, to napisałem właśnie tak :) a swoją drogą o Smooth Criminal mówił Angry Video Game Nerd który jest moim idolem i którego mam koszulkę (U Davidkoza), więc cokolwiek on nie powie, to staje się również moją opinią  ;)

Bodzio, więcej luzu, nie wszystko co piszę jest na poważnie :)

To tak gwoli ścisłości, a obrazek jest śmieszny, po prostu trzeba mieć dystans do pewnych rzeczy i nie umierać tylko dlatego że gwiazda popu również umarła

http://i39.tinypic.com/347dxm0.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2009, 10:10:09 pm wysłana przez Adept »

Bodzio

  • Gość
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 27, 2009, 10:14:43 pm »
No to dobrze wiedziec ze to nie na powaznie. :]

Dystans mam, do samego siebie tez. Ale dla mnie to jest torche nie na miejscu.

Offline Annihilator

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 27, 2009, 11:39:37 pm »
Szkoda człowieka. Na pewno coś osiągnął.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 28, 2009, 01:01:31 am »
Szkoda człowieka. Na pewno coś osiągnął.


Coś? aż wstyd coś takiego napisać :P Jak można powiedzieć, że Michael Jackson COŚ osiągnął? to wiemy co czy nie?

Jest idolem wielu ludzi, ludzi jego pokolenia oraz naszego, naszych rodziców i pewnie wiele najmłodszych. Ukazał muzykę w nowym świetle. Nie śpiewał tylko o sexie i miłości ale o życiu, ratowaniu Ziemi.  Jego każdy singel był hitem, a Thriller sprzedał się w największej ilości w historii całej muzyki do dzisiejszego dnia. Jak się nie mylę to w 100mln egzemplarzach. Jego teledyski mają duszę, opowiadają historię, niosą przekaz, są świetne i inne od pozostałych. Jego koncerty były jedyne w swoim rodzaju, do dzisiaj jak je oglądam to płacze, setki ludzi płakało na koncertach, pogotowia ich wywozili ;D mnie też pewnie by wywieźli. Zmieniał świat, wybudował dla dzieci Nibylandie,  zmienił także taniec, jego moonwalk był jedyny w swym rodzaju, jest do dzisiaj. Jest idolem, idolem i jeszcze raz idolem, pomagał biednym i dużo pewnie pominąłem i wiele pewnie nie wiem.

Ale fakt faktem, że miał problemy psychiczne ale jak napisałem wcześniej to nie on krzywdził tylko go krzywdzono patrząc tylko jak na nim zarobić i tyle.

ALE POJECHAŁEM Z TYM JAKI TO ON WSPANIAŁY BYŁ !!!! :p zbyt późno jest abym z sensem pisał ;P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 01:12:39 am wysłana przez davidkoz »

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 28, 2009, 08:27:46 am »
Micheal lubił dzieci i był sam małym dzieckiem, to że był inny i swoją innością ubiał spedzać czas z dzieciakami to nie znaczy ze jest pedofilem, pedofile nie odwiedzaja domu dziecka i nie pomagają im, Jackson był wrażliwym człowiekiem nie miał zaspecialnych relacji z ojcem, dziecinstwa też nie miał kariere muzyczna zaczoł w 5 roku życia. Można było się spodziewać ze ktos w koncu na dobroci Jackosna bedzie chciał zarobic w postaci podania go do sądu o pedofilstwo, jakoś nie udowodnili Maikelowi podofilstwa, pomietajmy ze sam miał dwoje dzieci, a ze lubiał z dziecmi spedzac czas i organizował im różne atrakcje to nie znaczy ze był pedofilem miał wieksze serca od tych wszystkich innych którzy nie mają czasu spedzic ze swoimi dziecmi. Był inny bo był lepszy od innych i dlatego ludzi to denerwowało najlepiej jak ktos jest inny to go zgładzić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 08:29:55 am wysłana przez Maniak »

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 28, 2009, 11:01:07 am »
A ja podobnie jak Adept kompletnie nie rozumiem tej całej paranoi z powodu śmierci Jacksona i uważam ,że to co teraz się dzieje jest prawie ,ze chore.Oczywiście Michael był wyjątkowy i zrobił bardzo wiele ale to nie oznacza ,ze mamy popadać w jakąś histerię.Naprawdę ludzie Jacksona odszedł . Trzeba się z tym pogodzić ,a nie go teraz idealizować i pisać teksty typu "Michael Jackson kontra Jan Paweł II" bo to jest żenujące a niestety takie wypowiedzi można znaleźć chodź by na onecie.
David piszesz ,ze Michael zmieniał przez swoją muzykę ludzi i był bardzo nowatorski w swojej twórczości ale nie on pierwszy i nie on ostatni. Było wielu artystów bardziej lub mniej znanych którzy również "zmieniali ludzi muzyką" i z pewnością jeszcze się pojawią .
O to ,ze teraz widzisz w telewizji tylko cycki itp to nie oznacza ,ze na świecie nie ma już ludzi utalentowanych ,po prostu nie ma kto ich wypromować.
Na koniec jeszcze powtórzę ,ze nie mam zamiaru tu umniejszać zasług Jacksona tylko po prostu trzeba mieć do wszystkiego jakiś dystans

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 29, 2009, 12:33:49 pm »
Widzę ze się temat rozhulał.....
Powiem tak: nie można wkurwiać sie na Michaela ze to ze umarł i teraz Każdy debil co go kojarzył daje opisy albo zdjęcia do neta. W sumie to sie zgadzam ze wszystkimi wazymi wypowiedziami.
Tak jak Adept czy Dantos nie rozumiem jak ludzie który go nie słuchają [bo to jest spory procent tych którzy teraz lamentują] mogą odstawiać taka szopkę i pisać ajk to im się świat skończył kiedy Jackson umarł........ To jest hipokryzja i trzeba kogoś takiego zabić jak najprędzej.
Rozumiem też żal Davidkoza i innych prawdziwych fanów, bo nie chodzi o to że przed nim byli inni i że będą inni po nim. Chodzi że nie ma drugiej takiej osobowości jak Jackson. Może i będą po nim ludzie którzy jeszcze bardziej zmienią/zrewolucjonizują muzykę. Ale wątpię żeby którykolwiek osiągnął taki status jak MJ. On miał talent i został dobrze wypromowany.
Mino że nie byłem jego fanatykiem to za kilka dokonań i przez współczucie co do przejść w życiu osobistym, chylę czoła może nie do Ziemi ale w miarę nisko. Co z drugiej strony nie przeszkadza mi śmiać sie z adeptowych zdjęć. Jednakże Indie Thiller to było coś strasznego....

A! I Adept, sprostuj swoje stwierdzenie że masz w dupie śmierć Freddiego i reszty....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 29, 2009, 02:49:32 pm »
Nie napisałem, że miałbym w dupie, tylko że miałbym gdzieś :). Oczywiście, zasmuciłbym się, ale z całą pewnością nie przeżywałbym tego, a Freedy Merkury to mój największy idol muzyczny. Po prostu bym uważał, że zrobił coś pięknego i na tym polegało jego zadanie (Oczywiście mówię tutaj co by było gdyby, bo Fredek nie żyję od wielu lat). Widocznie nie jestem aż tak zżyty ze swoimi idolami by ich opłakiwać w ten sposób jak ludzie opłakują Michaela Jacksona. Jednak co tu się dziwić, moim największym idolem jest Davidkoz. Jaki idol takie opłakiwanie go ;)

Dobrze SlaveMe napisał. Większość ludzi którzy teraz opłakują gwiazdę tak naprawdę nigdy go nie słuchała. "Jednak że wszyscy go opłakują to ja też będę, bo chcę należeć do większości! Oh jak bardzo chcę mieć kolegów, Boże pomóż mi, jestem taki samotny" - Tak właśnie myśli większość ludzi ;D chcą być akceptowani, to robią to co inni w danej chwili. Angry Video Game Nerd raz pochwalił Smooth Criminal więc ja też lubię ten teledysk i piosenkę i na tym się kończy moje umiłowanie do Michaela. Tak samo gdyby umarł wokalista mojego ulubionego punk-rockowego bandu Rise Against, to nie płakałbym, nie lamentował, NIC. A wiadomo, że każdy wykonawca zmienia życie swoim fanom. Bo jest:
a) Marek - słucha Michaela Jacksona
b) Kacper - słucha Maryli Rodowicz
Michael wpływa na Marka tak samo jak Rodowicz na Kacpra, więc nie mówcie mi że Michael Jackson zmieniał życie ludziom, bo to jest normalne u każdego wykonawcy którego kochają fani. To że Michael miał ich więcej od innych, znaczy tylko o popularności jego muzyki, nie o tym że robił coś czego nie robią inni wykonawcy/bandy. Umarł król niech żyje król. Poza tym, nie żeby Michael Jackson tworzył jakąś wybitnie ambitną muzykę. Ot popularna, łatwa i z minimalnym przekazem. I za to go opłakują miliony, za POP, nie za głębie, bo żadnym prorokiem to on nie był. W porównaniu z takim Kaczmarskim, Gintrowskim, czy nawet Freedym, Jackson to taka papka papierowa. Dobrze śpiewał, tańczył i robił show.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2009, 03:04:43 pm wysłana przez Adept »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 30, 2009, 09:02:00 am »
No właśnie Adept ..... w tym świecie liczy sie tylko show. A MJ był jego królem.
You Know... The Show Must Go On...

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:22:42 am »
http://www.youtube.com/watch?v=zvCTkBKRggc

To w takim razie musi być queen of the fucking show. Ya, sh'e go me on.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 02, 2009, 03:53:32 pm »
Nadszedł teraz taki czas, że nawet i my Polacy podrabiamy dla zabawy  Jacksona

http://www.youtube.com/watch?v=16UzDp7A-eQ&translated=1

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 07, 2009, 09:38:32 am »
Micheal Jackson też grywał w MK, podaje linka w którym możemy zobaczyc jego gralnie.
http://www.pinsane.com/pinorama/events/MJ_09/kr/michael_jackson_arcade_entry.html

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 07, 2009, 10:05:04 pm »
Umarł król niech żyje król. Poza tym, nie żeby Michael Jackson tworzył jakąś wybitnie ambitną muzykę. Ot popularna, łatwa i z minimalnym przekazem. I za to go opłakują miliony, za POP, nie za głębie, bo żadnym prorokiem to on nie był. W porównaniu z takim Kaczmarskim, Gintrowskim, czy nawet Freedym, Jackson to taka papka papierowa. Dobrze śpiewał, tańczył i robił show.

Łatwa z minimalnym przekazem. Gratuluję gustu i wyczucia smaku.

za POP, nie za głębie? Ręce mi opadły. Są miliony ludzi, którzy opłakują go i nigdy nie pozwolili sobie nic złego na niego powiedzieć i opłakują go nie za muzykę tylko za całokształt. Za to jakim był człowiekiem i ile zrobił dla świata. Porównując Kaczmarskiego czy Gintrowskiego czy Freedyiego do Michaela Jacksona jest co najmniej śmieszna. Jak można porównać człowieka, który zbliżył do siebie ludzi, sprawił że czarni stali się bardziej doceniani, bariera rasowa pomiędzy białymi i czarnymi zaczęła jeszcze bardziej znikać z ludźmi którzy co? Ręce mi opadły, bo lepiej dawać sobie zdjęcia z dziewczynkami chowającymi się w komodzie ;) Brawo i ten typ humoru jakoś nie przechodzi przeze mnie.

Są ludzie, każdy inny ale są rzeczy, które trzeba godnie przyjąć. Michael Jackson jest największą ikoną Popu. Jedynym królem muzyki, którego nie było i nie będzie poza nim. Taka jest prawda, bo nikt nie osiągnął tak spektakularnego sukcesu jak on.

No cóż jak widać wg niektórych taką popularność osiąga się lekką, bez przekazu muzyką ;) Śmiech na sali.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 07, 2009, 10:25:33 pm »
Mówi to człowiek który słucha pop`u, Britney Spears, Mariah Carey i innej ambitnej muzyki. Nie mówię w tym temacie o tym jakim był człowiekiem ten biały afroamerykanin, lecz jaką muzykę śpiewał. Ostatnio z Luną interpretowaliśmy kawałki Michaela Jacksona, nie wypadło to za "głęboko", a dlaczego? Ano, że tak jak napisałeś, Jackson to zjawisko scenowe, a nie jakiś wybitny piosenkarz

No cóż jak widać wg niektórych taką popularność osiąga się lekką, bez przekazu muzyką ;) Śmiech na sali.
Oczywiście, że tak. Ambitna muzyka to nie taka której słucha miliony ludzi - to są przeboje, ambitna muzyka ma wąskie grono, a piosenki tego typu nie uświadczysz w stacjach muzycznych. Przecież to oczywiste! Każdy kto wypowiadał się w tym temacie chcę żeby wypowiedział się czy mam rację z tą ambitną muzyką czy Davidkoz ma rację, że ambitna muzyka to ta którą słuchają wszyscy.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: [*] Michael Jackson [*]
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 07, 2009, 11:02:45 pm »
Szok....
Porównując Kaczmarskiego czy Gintrowskiego czy Freedyiego do Michaela Jacksona jest co najmniej śmieszna.
No właśnie śmieszne. Zależy to tylko od tego pod jakim względem ich porównujemy.... Jeśli pod kontem sukcesu to tak: Michael wygrywa z Kaczmarskim i Gintowskim. Ich niestety nie znają nawet niektórzy rodacy. Jedyny który może sie z nim równać pod tym względem to Mercury który odszedł przedwcześnie. Jeśli porównywać ich pod względem przesłania to tylko my osobiście możemy ocenić ich dorobek. Kaczmarski śpiewał o ważnych sprawach [Polskość, patriotyzm, historia ojczyzny] i Jackson w pewny sposób też [tolerancja, miłość, pokój]. Ale jeśli brać pod uwagę ich warsztat... No to sorry D. ale Kaczmarski wygrywa nokautem...

Poza tym .... Tak Davidkoz, Michale był największą ikona popu i nikt mu tego nie odbierze. Ale miejmy tez trochę dystansu do swoich idoli. Ja absolutnie nie uważam że jackson molestował dzieci ale demotywator który wstawił Adept mnie rozśmieszył. Druga sprawa: moim największym idolem muzycznym jest Freddy Mercury. Jak wysłuchałem przeróbki jego "I Want To Break Free" w wykonaniu Arki Satana [pt. Chcę Zwiedzać Anal] to nało nie padłem ze śmiechu. Ok... Uwielbiam Freddy'ego  i jego piosenki ale to mi nie odbiera możliwości śmiania sie z tego.... Oczywiście są pewne granice [np. to co odstawili dzisiaj Wojewódzki i Figurski w Esce Rock nawet mnie wydało sie przegięciem]

Reasumując:
Nie jestem fanem MJ... ale myśle że należy mu się trochę szacunku z racji tego co przeszedł a nawet jeśli kogoś to nie rusza to choćby dlatego ze koleś nie żyje. Ja osobiście stawiam sie pomiędzy Davidkozem A Adeptem. Uspokójmy sie wszyscy i nie atakujmy nawzajem.. To taka moja prośba ....