Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 33031 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: MK1 Pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 07, 2009, 08:09:13 pm »
Słuchaj się Adepta drogi T.Kombacie, gdyż dobrze prawi.....
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to dawj, odpowiem niezwłocznie [chyba że nie będę pamiętał albo się spiję....]

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: MK1 Pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 08, 2009, 08:40:48 am »
1.Słyszałem że w MK vs DCU dzięki nowemu silinikowi graficznemu podczas walki fighterow drą sie ubrania ale do jakiego poziomu ?
2.Jak pokonać Kintaro i Shao Kanna w MK2 ?
3.Czy cheaterami można odblokować Kano,Mileene,Ermaca jak i zarówno bossów w MKSM na PS2 ?

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 08, 2009, 09:04:08 am »
Postanowiłem założycie ten temat ze względu na to co się dzieje w topiku MK1 pytanie.
Każdy będzie mógł tutaj zadać najgłupsze pytanie związane ze światem MK jakie tylko mu przyjdzie do głowy ,bez konieczności tworzenie kolejnego temat lub spamowania w innym.
Jeżeli uważacie ,że to doby pomysł to prosił bym o przerzucenie postów z tematu "mk1 pytanie" do tego ,a jeżeli administracja  uważa ,że taki temat jest nie potrzebny to można go usunąć.

połączyłem, to dobry pomysł
Adept
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 02:11:18 pm wysłana przez Adept »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2009, 02:48:49 pm »
Cytuj
1.Słyszałem że w MK vs DCU dzięki nowemu silinikowi graficznemu podczas walki fighterow drą sie ubrania ale do jakiego poziomu ?
Davidkoz lub ktoś kto posiada grę Ci odpowie

Cytuj
2.Jak pokonać Kintaro i Shao Kanna w MK2 ?


http://www.youtube.com/watch?v=YtGKgnjJYnc - Kintaro
http://www.youtube.com/watch?v=R-xasdYSJUQ&feature=related - Kintaro i Shao
http://www.youtube.com/watch?v=wKoyIw1evW4&feature=related - Kintaro


Ja też mam jedno pytanie:
Czy "Defenders of the realms" naprawdę jest tak głupi jak tutaj go przedstawiają?!
http://www.youtube.com/watch?v=1Y-zLJpUMtk

Po prostu rozwaliła mnie akcja z 2:00 minuty. W SERIALU ANIMOWANYM ten ruch dotyczący ciągłego podcinania?! Bez jaj  ;D Wczoraj mi takie coś robił Death Dealer, ale kur** w serialu animowanym?! ;D

W 3:25 - Czemu Sektor wypuszcza siatkę Cyraxa, a Cyrax rakietę Sektora?  >:(
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 02:51:37 pm wysłana przez Adept »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 09, 2009, 01:08:12 am »
Hura! Hura! Temat w Ogólnych :D

A ja korzystając z okazji ponawiam pytanie do sił sprawujących władzę nad MKC...
Czy brak działu z Komiksami MK na stronie Moratl Kombat Center jest spowiodowany problemami z prawami autorskimi????

Byłbym wdzięczny za odpowiedź........ Ja Lord K.....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 09, 2009, 01:26:10 am »
Nic z tych rzeczy. Po prostu... Nikt nie posiada tych komiksów ;-) Jednak znalazłem stronę gdzie można przeczytać online wszystkie komiksy Mortal Kombat, także zaniedługo może taki dział powstanie

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 09, 2009, 01:33:27 am »
JA mam 3 oryginalne komiksy... Poluje na rezsztę kolekcji....

Hymmm, mimo wszytsko kopiowanie cudzych rysunków wydaje sie mi troche lewe.... muszę poszperać w porawie autorskim.....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 09, 2009, 01:53:14 am »
Ale jakie kopiowanie? Kto mówi o kopiowaniu? Wiadomo przecież, że nie wolno umieszczać w internecie fragmentów bądź całości książek czy komiksów, jest to przestępstwo karane KK.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 09, 2009, 01:57:46 am »
I o to mi chodzi, o skany stron komiksów z MK.....
Ok nie ważne Adept ..... ide w kime.. Jeszcze 3 dni roboty przedemną.......
Wróce do tematu w wolnej chwili i na trzeźwo......
nara.........

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 09, 2009, 02:43:47 am »
http://www.mortalkombatblackout.com/gallery/comics/ Tutaj masz skany z komiksów. Jednak jest to nielegalny proceder i Tobias mógłby ich zaskarżyć do sądu o złamanie praw autorskich. Komiksy i książki nie mogą być kopiowane nawet we fragmentach bez zgody wydawcy i autora. Precz z e-bookami i skanami ;[

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 09, 2009, 09:08:08 am »
Ostatnio z Dealerem grzebaliśmy w prawie autorskim, bo już nic nie pamiętalem z zajęc ale niechciało mi się czytać do końca.... Wiem że wykozystywanie czegokolwiek bez wiedzy twórców jest legalne tylko sie tak zastanawiałem czy tylko dlatego nie ma komksów MK na MKC. OKi

A na tej stronce chyba byłem ale szczerze mówiąc czytając komiksy z monitora tylko sie wkurwiam, więc wszytskiego nie czyatłem......

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 09, 2009, 04:10:02 pm »

Art. 2. 1 z ustawy o prawie autorskim
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły.

W Przypadku komiksów Mortal Kombat są one dalej aktywne


Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego

Rozpowszechnianie w Internecie to już nie jest zakres osobisty


Art. 78. 1. Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę albo - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny



Art. 79. 1. Twórca może żądać od osoby, która naruszyła jego autorskie prawa majątkowe, zaniechania naruszenia, wydania uzyskanych korzyści albo zapłacenia w podwójnej, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione, potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia z chwili jego dochodzenia; twórca może również żądać naprawienia wyrządzonej szkody, jeżeli działanie naruszającego było zawinione.



Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania

I najbardziej dobitny punkt to:


Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 09, 2009, 05:54:30 pm »
Jeszcze trzeba by było pobawić się i przetłumaczyć te komiksy na PL jeśli ma być na MKC. Jak na razie bodajże 3 komiksy zrobiliśmy...

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 09, 2009, 06:05:43 pm »
Jeszcze trzeba by było pobawić się i przetłumaczyć te komiksy na PL jeśli ma być na MKC. Jak na razie bodajże 3 komiksy zrobiliśmy...
Czytałeś w ogólę to co napisałem wyżej? Nie pojawi się nic takiego na MKC, chyba, że załatwisz zgodę wydawcy i autora komiksu. Tłumaczenie komiksów jest również nielegalnym precedensem.

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 09, 2009, 07:27:57 pm »
Czytałeś w ogólę to co napisałem wyżej? Nie pojawi się nic takiego na MKC, chyba, że załatwisz zgodę wydawcy i autora komiksu. Tłumaczenie komiksów jest również nielegalnym precedensem.
Ja nie pisałem tego odnośnie do twojej wiadomości. Jedynie o tym jaki wymóg powinien być też spełniony, aby to mogło funkcjonować.