Autor Wątek: Czy trenujecie sztuki walki ?  (Przeczytany 25321 razy)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #30 dnia: Września 04, 2010, 11:57:18 pm »
@Johnx
Prawdziwy mistrz nigdy nie używa swoich umiejętności po to aby skopać komuś tyłek, jedynie w obronie własnej.

2 tygodnie temu zaczepiło mnie dwóch cwaniaków, zaatakowali mnie więc się broniłem. Obydwaj dostali niezłe lanie, kilka kopniaków w twarz i kilka ładnych prostych też dostali. Sam dostałem 2 razy w twarz. Gdyby nie to że chodziłem na Karate na pewno  nie dałbym im rady... Mam nadzieję że nie będę musiał używać technik jakich nauczyłem się na Karate ale jeżeli będę do tego zmuszony to nie zawaham się ich użyć. Oczywiście wyłącznie w obronie własnej.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #31 dnia: Września 06, 2010, 10:26:50 am »
O to właśnie mi chodziło. Ale tak dwóch na jednego to nie było za sprawiedliwie. Chociaż chyba nie wiedzieli z kim zaczynają :) Ja jak się biłem to wiadomo - często mam przewagę masową i siłową. A jak ktoś za dużo podskakuje to chwytam gościa za krtań i naparzam po mordzie :) A że u mnie nie ma żadnych karateków to nie mam problemów. Ale tak bez powodu to jeszcze nikogo nie uderzyłem.

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #32 dnia: Października 11, 2010, 10:11:49 pm »
Dzisiaj zacząłem trenować Muay Thai (boks tajski) ;D Na dodatek powróciłem do Karate Shotokan ;D

W pn, śr, i pt mam Muay Thai a w środy trenuje jeszcze Karate :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #33 dnia: Października 13, 2010, 11:26:01 am »
Obejrzyj sobie ;D
http://www.youtube.com/watch?v=eXoRa3DM5tU&p=1129B1C11F68FC32&playnext=1&index=24
Jak tak będziesz kopał słupy to szacun :)

Mam nadzieję że nie będę musiał używać technik jakich nauczyłem się na Karate ale jeżeli będę do tego zmuszony to nie zawaham się ich użyć. Oczywiście wyłącznie w obronie własnej.
 

A obrona jakiejś laski to co? ;)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #34 dnia: Października 13, 2010, 03:22:23 pm »
Heh ziomka widziałem :) , końcówka najlepsza ;D ;D

Na razie wolę kopać w worek niż słup :)

A co do obrony laski no to wiadomo że się użyję ^^ pewnie nie raz ;)


Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #35 dnia: Października 13, 2010, 04:03:51 pm »
No ja myślę że nieraz ;) a co do kopania to ja już mam piszczele ze stali :) Raz widziałem fajny film o tajnikach bosu tajskiego... Jak taka sztukę opanujesz to nie ma na Ciebie mocnych ;)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #36 dnia: Października 13, 2010, 06:38:05 pm »
Zgadzam się, Muay Thai to najlepsza sztuka walki do walk ulicznych. Szkoda tylko że nie ćwiczy się w niej kopnięć na głowę, ale za to karate mi to nadrobi ;D

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #37 dnia: Października 13, 2010, 06:47:08 pm »
Boks Tajski rules! :)  A żeby zobaczyć jaki dobry jestem to przyjedź na moją wieś. Żaden słup już nie stoi :D No i życzę sukcesów na nowej drodze walki ;)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #38 dnia: Października 13, 2010, 07:12:13 pm »
Nie wątpię ;), z chęcią wpadnę ;D

Dzięki ;), przydadzą się :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #39 dnia: Października 13, 2010, 07:52:31 pm »
No to wpadnij. Mam z pokoju zarypiasty widok na Tatry, świeże powietrze i dużo słupów ;) Przypomniał mi się inny film o boksie tajskim: Uliczni wojownicy - Scorpion. Oglądałeś? Jak nie to polecam. Film idealny dla kogoś kto lubi boks tajski ;)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #40 dnia: Października 13, 2010, 09:04:33 pm »
No to wpadnij. Mam z pokoju zarypiasty widok na Tatry, świeże powietrze i dużo słupów ;) Przypomniał mi się inny film o boksie tajskim: Uliczni wojownicy - Scorpion. Oglądałeś? Jak nie to polecam. Film idealny dla kogoś kto lubi boks tajski ;)

Widoczków już się nie mogę doczekać :)

Nazwa mi się kojarzy ale nie pamiętam żebym oglądał, z chęcią obejrzę ;D thx za info ;)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #41 dnia: Października 13, 2010, 09:28:27 pm »
Film jest o takim gościu co ćwiczył BT. Pragnął uczestniczyć w mistrzostwach, ale jego trener wybrał innego zawodnika. Scorpion wkurzony wraca do domu. Napadają go bandyci. Jednego z nich powala na ziemię, po czym zadaje mu śmiertelny cios w głowę. Wpada w depresję. Nawet nie tłumaczy psom że zabił w obronie koniecznej... Po jakimś czasie wychodzi z dołka...

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #42 dnia: Października 13, 2010, 09:31:04 pm »
Sorry za drugi post pod rząd, ale z telefonu nie dam rady zmieniać postów. Tytuł mi się pomylił. Prawdziwy to "wojownicy ulicy - scorpion"

Offline kemot722

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 36
  • Musisz uwierzyć, że możesz WIĘCEJ!
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 26, 2010, 11:46:42 pm »
Około 3 lat trenowałem Jeet Kune Do. Trochę dojeżdżałem do Łodzi, potem został wyznaczony przez Mistrza, człowiek, który naucza JKD już w Warszawie.

Poza tym trochę czytam o sztukach walki. Na początku dużo o Kung Fu i Jeet Kune Do, potem o Tai Chi, ostatnio przeczytałem o Ninjitsu. Mimo dużego zainteresowania tym ostatnim, zamierzam wrócić do trenowania Jeet Kune Do, do którego sie przyzwyczaiłem.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Czy trenujecie sztuki walki ?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 26, 2010, 11:51:07 pm »
To samo pytanie, które już raz skierowałem w stronę Scorpiona - czy Twoje umiejętności kiedykolwiek przydały Ci się w obronie koniecznej\walce ulicznej itp.?