Autor Wątek: XboxOne czy PS4?  (Przeczytany 10939 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
XboxOne czy PS4?
« dnia: Czerwca 05, 2014, 11:20:50 pm »
Dziś to raczej powinno być "XboxOne czy PS4" i PS4 miażdży tutaj exami Xboxa. Nowa gra twórców Dark Souls na PS4 (Project Beast) + Nowe Uncharted i przykro mi, Sony po raz kolejny wygrał. Biorę PS4.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 02:43:47 pm wysłana przez johnx »

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2014, 11:26:29 pm »
Trudno się nie zgodzić, Xbox One jest w mojej opinii lekkim niewypałem, pomijam tony dodatkowych opłat choć mogę mieć przestarzałe informacje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 02:43:41 pm wysłana przez johnx »

Offline xwerx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 26, 2014, 10:58:25 am »
XboxOne nie sięga nawet do pięt newbielink:http://alejka.pl/konsola-sony-playstation-4.html [nonactive]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 02:43:34 pm wysłana przez johnx »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 26, 2014, 03:06:33 pm »
Wydzieliłem wątki dopiero teraz, bo liczyłem, że ktoś założy nowy. Dodałem też ankietę. Przy okazji sam się na ten temat wypowiem. Ogólnie exclusive jakie Adept podałeś wcale mnie nie przekonują. Jak dla mnie tych gier praktycznie mogą nie wypuszczać. :P Jak kupowałbym konsolę patrzyłbym raczej na to co łączy się z kupnem danej konsoli (w tym również gry ekskluzywne - ale takie które mnie interesują jeszcze się nie pojawiły). Na obydwu trzeba wykupić abonament aby grać online - wielki minus. Na PC mogę grać za free a w dodatku ceny gier są znacznie niższe (do tego wartość mojego PC obecnie na pewno nie przekracza wartości nowej konsoli). Do Xboxa o ile się nie mylę dołączany jest Kinect co pewnie podwyższy wartość pudełka. Kinecta nie potrzebuję, a design konsoli przypominający magnetowid raczej mnie nie kręci. Swoją drogą Sony też się nie popisało - chociaż kształty PS4 są spoko to znowu (podobnie jak u XboxOne) mamy połowę konsoli pokrytą tym błyszczącym tworzywem. Nawet nie wiecie jak ja tego nienawidzę. :P Jestem przekonany, że po pierwszym przetarciu konsoli ściereczką już pojawią się rysy. Jak mam wybierać to pod tym względem wolę mniejsze zło, czyli PS4. Jednak jeszcze większe znaczenie ma to co jest pod obudową i jak to coś sobie radzi z grami. I tutaj znowu - nie ma gier, które mnie na tyle interesują żebym to sprawdził. Czekam na GTAV, Wiedźmina 3 i MKX, z czego pewnie już ten pierwszy tytuł pokaże przewagę jednej konsoli nad drugą.

XboxOne nie sięga nawet do pięt konsoli PS4
Nie wiedziałem, że konsole mają nogi. :P Rozumiem, że masz obydwie konsole i testowałeś je już na tyle długo żeby takie coś napisać? W dodatku dostałeś też wszystkie tytuły jakie zostaną wypuszczone w tym i kolejnym roku i ograłeś je na tyle żeby stwierdzić że jednak X1 jest znacznie słabszy od PS4? Nie? No to po pierwsze nie wysuwaj pochopnych wniosków (bo o sukcesie konsoli zadecydują dopiero gry), a po drugie, uzasadnienie mile widziane. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 03:12:58 pm wysłana przez johnx »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 26, 2014, 04:07:39 pm »
johnx owszem że na obydwóch konsolach trzeba płacić abonament aby grać online, ale w przypadku Sony gdy masz  wykupiony abonament psplus to co miesiąc dostajesz darmowe gry na każdą platformę(ps3, ps4 i psvita).

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 26, 2014, 05:06:07 pm »
Nie wiem na jakiej zasadzie działa to na Xbox Live, ale z czego teraz czytam też podobno dają darmowe gry co miesiąc: http://www.xbox.com/pl-PL/live/games-with-gold

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 26, 2014, 05:34:08 pm »
johnx owszem że na obydwóch konsolach trzeba płacić abonament aby grać online, ale w przypadku Sony gdy masz  wykupiony abonament psplus to co miesiąc dostajesz darmowe gry na każdą platformę(ps3, ps4 i psvita).

I tak jest na wszystkie gry ? To do konsoli nie można podłączyć modemu czy coś i grać normalnie jak na PC ? Tymbardziej, że konsola jest dośc droga - od 1,5 k w górę http://www.ceneo.pl/Konsole_do_gier;017Sony_PlayStation_4_P0-1141580.htm?se=0kiYAcTdiEbjHx48Zn84b8suYNmaiX-8&gclid=CJvMlY2gscACFRHHtAod6hAAYg

Gry konsolowe też jakoś dziwnie drogie w porównianiu do PC. A PC i tak trzeba mieć.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 26, 2014, 06:37:45 pm »
Johnx -> Fakt faktem bebechy PS4 są mocniejsze niż XBoxa. Skoro jesteś fanatykiem mocy obliczeniowej, to powinieneś z tego powodu choć sympatyzować za PS4. Jednak obie konsole są i tak 7 lat do tyłu za pecetami, i o ile poprzednia generacja pokazywała niesamowity postęp technologiczny, tak ta jest już po prostu przedłużeniem tej poprzedniej. Żadnej rewolucji nie było. Pecety prześcignęły konsole i nie zapowiada się, by ta sytuacja się zmieniła w przyszłości. U PC zawsze chodzi o cenę. Komponenty się znajdą, kwestia tylko kto ile będzie mógł zapłacić za nie. Mając kasę można stworzyć ultrasprzęt, który nawet przyszła generacja konsol nie przebije. Konsole więc straciły na znaczeniu w tej wojnie i dziś kupuje się je w sumie tylko dla wygody, pewnych rozwiązań (PS+, który sobie bardzo chwalę) i ekskluzywnych gier. Być może w przyszłości porzucę konsole na rzecz podłączania PC do telewizora i kalibracji pada do niego, ale dziś ani mnie nie stać na lepszego peceta, ani mi się nie chce w to bawić, więc kupuję PS4 :).

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 26, 2014, 07:22:24 pm »
Średniego PC to za kilkaset złotych można złożyć. Albo ulepszyć starego - mnie by wystarczyła nowa płyta główna z procesorem, karta graficzna i wiecej ramu. I na kilka lat spokój.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 26, 2014, 07:41:07 pm »
Ninja- nie wszystkie gry, co miesiąc Sony daje możliwość pobrania 2 gier(kiedyś 3) w ramach abonamentu ps+. Oczywiście gry wybiera Sony, ale zawsze są to konkretne tytuły np. Tomb Raider, najnowszy Bioshock itp.(mowa o ps3), na ps4 jeszcze wyszło za mało gier żeby od razu rzucali konkretnymi tytylami, ale np.
dali od razu darmowego Outlasta. Jeśli posiadasz wszystkie 3 konsole(ps3, psvita i ps4) to opłacasz tylko jeden abonament a dostajesz różne gry na każdą z konsol(czasami na vite dają jedną identyczną grę jak na ps3)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 07:44:48 pm wysłana przez Raven821 »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 26, 2014, 09:21:58 pm »
Średniego PC to za kilkaset złotych można złożyć. Albo ulepszyć starego - mnie by wystarczyła nowa płyta główna z procesorem, karta graficzna i wiecej ramu. I na kilka lat spokój.
Ulepszanie starego PC: nowa płyta (350zł) + procesor (800zł) + karta graficzna (800zł) + RAM (400zł) - w nawiasach przybliżone ceny części, które z grami poradzą sobie przyzwoicie (a na konsolach i tak z reguły optymalizacja jest znacznie lepsza - oby się to zmieniło). Do tego dolicz zasilacz który udźwignie nową kartę no i ewentualnie nowy dysk twardy. Także dziś z ulepszaniem wyjdzie tak, że w sumie kupujemy nowego PC. Jeśli chcesz już wymieniać te podstawowe części to raczej tyle by Ci wyszło za wszystko (albo przesadzam, bo nie lubię kupować części średnich tylko mocne w danym okresie czasu). Konsola jest pod tym względem znacznie bardziej opłacalna. A czy zwróci się w grach? To zależy od tego ile gramy. Ale to tak nawiasem mówiąc.


Johnx -> Fakt faktem bebechy PS4 są mocniejsze niż XBoxa. Skoro jesteś fanatykiem mocy obliczeniowej, to powinieneś z tego powodu choć sympatyzować za PS4.
Mój fanatyzm ma się nijak przy wyborze konsoli. I tak przy obydwu konsolach będę korzystał z tej mocy obliczeniowej tylko w jeden sposób - grając. Największą rolę tak czy inaczej odgrywają gry - a swoje żądze zaspokajam kupując PC. ;P Prędzej czy później powinna wyjść przewaga PS4, o ile znowu nie będzie problemów z programowaniem gier tak jak to było w przypadku PS3, które miało znacznie mocniejszy procek od X360 - w efekcie czego to właśnie na konsoli Microsoftu gry wyglądały ładniej o ile się nie mylę.


Jednak obie konsole są i tak 7 lat do tyłu za pecetami, i o ile poprzednia generacja pokazywała niesamowity postęp technologiczny, tak ta jest już po prostu przedłużeniem tej poprzedniej. (...) Mając kasę można stworzyć ultrasprzęt, który nawet przyszła generacja konsol nie przebije.
Dzisiaj nie są 7 lat za PC. Ale już niedługo będą. A mając dzisiaj fundusze raczej nie stworzysz maszyny z przyszłości. Dzisiaj choćbyś nie wiem ile kart połączył w SLI/Crossfire i jak mocnego procka nie wsadził to i tak za kilka lat, kiedy wyjdzie nowa generacja konsol, ten PC będzie co najwyżej równy tym konsolom - o ile będzie, w co wątpię. Ale za kilka lat takie coś będzie raczej jak najbardziej możliwe. Myślę że wysokobudżetowy PC złożony za jakieś 3-4 lata nie zostanie przebity przez PS5/XboxaTwo :P

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 26, 2014, 10:24:17 pm »
Średniego PC to za kilkaset złotych można złożyć. Albo ulepszyć starego - mnie by wystarczyła nowa płyta główna z procesorem, karta graficzna i wiecej ramu. I na kilka lat spokój.
Ulepszanie starego PC: nowa płyta (350zł) + procesor (800zł) + karta graficzna (800zł) + RAM (400zł) - w nawiasach przybliżone ceny części, które z grami poradzą sobie przyzwoicie (a na konsolach i tak z reguły optymalizacja jest znacznie lepsza - oby się to zmieniło). Do tego dolicz zasilacz który udźwignie nową kartę no i ewentualnie nowy dysk twardy. Także dziś z ulepszaniem wyjdzie tak, że w sumie kupujemy nowego PC. Jeśli chcesz już wymieniać te podstawowe części to raczej tyle by Ci wyszło za wszystko (albo przesadzam, bo nie lubię kupować części średnich tylko mocne w danym okresie czasu). Konsola jest pod tym względem znacznie bardziej opłacalna. A czy zwróci się w grach? To zależy od tego ile gramy. Ale to tak nawiasem mówiąc.

Tyle to kosztuje jak chcesz złożyć najlepszy w danym czasie komp. W 2008 mnie kosztował razem z dyskiem coś koło 700 zł, jeżeli dobrze pamiętam. Na pewno nie 2 koła. Ja nie muszę mieć topowego kompa, jak też nie muszę grać cały czas w najnowsze najbardziej wymagajace gry na najwyższych detalach. Ciśnienie dopiero jest po kilku latach jak już komp robi się zbyt archaiczny i zbyt dużo rzeczy już nie działa, albo działa niepłynnie na detalach najniższych.
Z systemami najczęściej trzymam się najstarszego, który działa, od wielu lat ciągle na XP jestem, dopiero ostatnio zacząłem myśleć o przesiadce na 7.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:33:26 pm »
Jeśli miałbym kasę wybrałbym PS4. Po pierwsze dlatego, że mam poprzednie konsole od Sony oprócz PSV. Po drugie dlatego, że Sony to japońska firma a Japończycy to dewianci i jeśli już komuś chciałbym oddać moją krwawicę to najlepiej im aby spełniali swe wynaturzone marzenia a ja mógłbym je później w necie obczajać.....
Taka symbioza rzekłbym.....

Offline Teusz CK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Teusz PL CK
  • PSN ID: Teusz
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 22, 2015, 02:59:24 pm »
Mam obie konsole i jeśli miałbym wybrać jedną to byłby to Xbox One - po pierwsze z powodu Halo a po drugie z powodu Killer Instinct. Różnica w grafice gier multiplatformowych w większości wypadków przemawia na korzyść PS4, ale nie jest to tak wielka różnica jak niektórzy twierdzą (powiedziałbym że zbliżona do różnic z PS3 vs 360, gdzie większość gier nieco lepiej wyglądała na 360). Nawet MKX kupiłem na XO (pomimo niższej rozdzielczości obrazu) bo wolę nowego d-pada z XO niż z PS4 (nawet pomimo niesymetrycznego położenia).

Na korzyść Xboxa przemawia tańszy abonament za grę online (kody z allegro) czy nawet niektórych cyfrowych gier i dodatków (czasem wygląda to tak, jakby na XO przeliczali z dolarów a na PS4 z Euro, np. Resident Evil R2 na PS4 kosztowało 105zł, a na XO 80zł). Na korzyść PS4 przemawia to, że po koncertowo spieprzonych zapowiedziach XO (które to zniechęciły kogokolwiek, kto interesował się tematem) oraz późniejszej polityce Micro$oftu (Kinect z każdą konsolą i spowodowana tym większa cena oraz obsuwa w wielu krajach - w tym naszym) Sony praktycznie zmonopolizowało Europę i jeśli chce się grać ze znajomymi, to ci znajomi będą najpewniej grać na PS4.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2015, 03:13:12 pm wysłana przez Teusz CK »