Autor Wątek: Wywiad z Vincentem Proce  (Przeczytany 3462 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Wywiad z Vincentem Proce
« dnia: Stycznia 03, 2010, 02:18:54 pm »
W serwisie Shougun Gamer pojawił się wywiad z Vincentem Proce, byłym pracownikiem Midway, który spojrzał na Uniwersum Mortal Kombat całkowicie z innej strony. Stworzył zupełnie nowe wizerunki postaci. W serwisie znajduje się oryginalna treść wywiadu, a poniżej to, co najciekawsze:

Ian Fisher: Co było główną przyczyną stworzenia zupełnie nowych szkiców Mortal Kombat? Czy był jakikolwiek pomysł, który zainspirował Cię z filmu bądź komiksu? Czy przyszło to zupełnie od tak?

Vincent Proce: Mortal Kombat to część historii. Zespół MK jest ściśle ze sobą związany i odnosi sukces w tym, co robi. Nie chciałem mieszać się w tą całą "machinę", nawet wtedy, gdybym mógł to zrobić. W każdym bądź razie nie było nawet możliwości, aby wprowadzać jakieś innowacje w tej grupie. Zatem stwierdziłem, iż po prostu spojrzę na grę z zupełnie innej strony.

Pragnąłem całkowicie zmienić wygląd postaci już od dłuższego czasu, aż w końcu mi się udało. Spojrzałem na to samo uniwersum z innej perspektywy, tj. Uniwersum Marvela spogląda na jego wszechstronność. Chciałem także przebudować grę tak, aby poszerzyć grono fanów. Zabrałem się zatem za postacie, które pojawiły się w Mortal Kombat 1. Ich kolory, sylwetki czy bronie w gruncie rzeczy są takie same (z kilkoma śmiercionośnymi broniami oczywiście). Jednak naszkicowane zostały tak, jak zobaczyłem je w swojej głowie.

Ian Fisher: Jeśli Midway zdecydowałoby się stworzyć nową część Mortal Kombat, czy kontynuowałbyś, czy zmienił w jakiś inny sposób?

Vincent Proce: Mógłbym zmienić to uniwersum, przebudowując je w całkowicie innym kierunku. Wszystko zostałoby przerobione i na nowo przemyślane - od konstrukcji aren, po mechanikę systemu walki i jego sposóbu oddziaływania na kontrolery.

Ian Fisher: Sub-Zero Origins było ciekawym pomysłem, który jednak nie przerodził się w finalny projekt. Shaolin Monks to dowód na to, iż MK może być wspaniałą przygodą. Czy zostały przeprowadzone jakieś rozmowy w kierunku kontynuacji? Być może dla zabójczego Scorpiona, którego narysowałeś?

Vincent Proce: Zostały przeprowadzone rozmowy na ten temat kilka lat temu i jeszcze nie dawno, gdy byłem pracownikiem. Nie wiem jednak, w jakim kierunku one podążyły. Sądzę, iż wspaniałym byłoby, gdyby zdecydowali się na kolejną historię - pod warunkiem, że mógłbym ją napisać. Nie wierzę jednak, że mogliby wykorzystać moją wersję Scorpiona, ale kto wie.

Ian Fisher: Czy myślisz, że wraz z wykupieniem licencji MK przez Warner Brothers, seria stanie się wszechobecną bestią - jak to kiedyś miało miejsce? Czy sądzisz, że WB poszerzy to uniwersum, wydając filmy, seriale czy anime? I jeśli tak się stanie - czy będzie to sprzyjać serii?

Vincent Proce: Jeśli ktokolwiek miałby ukazać siłę, jaką jest Mortal Kobmat, będzie to właśnie Warner Bros. Zrobili oni kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o Batmana.

Cały wywiad znajduje się pod tym linkiem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 04:26:23 pm wysłana przez davidkoz »

Moon

  • Gość
Odp: Wywiad z Vincentem Proce
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2010, 02:40:14 pm »
Vincent Proce: Mógłbym zmienić to uniwersum, przebudowując je w całkowicie innym kierunku. Wszystko zostałoby przerobione i na nowo przemyślane - od konstrukcji aren, po mechanikę systemu walki i jej sposób oddziaływania na kontrolery.

I takich ludzi się oni pozbyli. Mówiłem dawno i mówił będę...Boon to człowiek który myślami tkwi głęboko w latach 90tych. Oby WB jasno postawili sprawę i Boon przestał by być traktowany jak złote jajko.

GET IN OR GET OUT! Ja chcę mortala godnego obecnej generacji jeśli już muszą go wypuszczać.

robaczek

  • Gość
Odp: Wywiad z Vincentem Proce
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2010, 02:58:42 pm »
Ładnie to tak ucinać wypowiedzi?

Cytuj
If Midway were to develop a new Mortal Kombat game, what would you focus on or change from previous installments?

I would make a spin off universe that reboots the entire franchise into a different branch. Everything would be rethought and adjusted, from how the arenas are laid out to how the fight mechanic works in relation to the controllers, to the back story of all the characters.

Cytuj
Jeśli Midway stworzyłoby nową odsłonę serii, co chciałbyś w niej zmienić?

Stworzyłbym zupełnie nowe uniwersum, które poprowadziłoby tytuł zupełnie inną drogą. Wszystko zostałoby od nowa wymyślone i poprawione, poczynając od wyglądu aren, przez mechanikę gry i sterowanie, po historię każdego z wojowników.

A ty, a ty.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 03:01:07 pm wysłana przez robaczek »

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Vincentem Proce
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2010, 03:06:37 pm »
ooooo_O :D właśnie widzę, a napisałem o historii postaci tylko mi dziewczyna błędy poprawiała i musiała mi to pominąć :) Najważniejsze, ze został oddany sens wywiadu i jego treść w sposób zrozumiały dla odbiorcy i tak jest tam tego o wiele więcej, więc kto oprócz Ciebie będzie się czepiał, że pominąłem  3 wyrazy, które mówią o powrocie do pierwotnej historii i wprowadzaniu zmian jak i tak wszystko sobie chce pozamieniać ;)

Moon

  • Gość
Odp: Wywiad z Vincentem Proce
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2010, 09:46:36 pm »
Dawajcie więcej takich wywiadów bo lubię poczytać:D