Autor Wątek: STOP ACTA!  (Przeczytany 28800 razy)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 25, 2012, 09:11:15 pm »
Logiczne? Tyś się chyba Boga nie bał! Jeżeli myślisz, że platforma za 4 lata straci poparcie, to daj namiary na dilera, też chcę być taki optymistyczny. Co, że gimbusy teraz panikują nic nie znaczy. Nawet jeśli połowa Internetu będzie chciała śmierci PO to co z tego? Macie tyle Internetowi napinacze do gadania co nic. Idąc tym torem Korwin Mikke w Internecie ma poparcie rzędu 80 % potencjalnych wyborców i jakoś się to nie przekłada na wyniki (poniżej progu wyborczego). Więc Ty naprawdę oczekujesz, że w odwrotną stronę to zadziała? Jest od zajebania ludzi, którzy w dupie mają Internet i będą głosować na PO. A dane o politykach sami politycy na siebie zbierają. Konta bankowe są nie do ruszenia, więc zejdź na ziemię. OH ALE CI HAKERZY im zaszkodzą :D

W zasadzie to u nas jest taka demokracja szczątkowa. I tak ta sama grupa ludzi rządzi od wielu lat, tylko zmieniają się ugrupowania. A samo PO może rządzić jeszcze długo, bo nie ma żadnej solidnej konkurencji. Kaczyński jest potrzebny Platformie, aby miała kim straszyć podczas kampanii wyborczej. Poza tym jeszcze są "sondaże" czyli dalsza manipulacja wyborcami. No i kasa na kampanię - spoty wyborcze w telewizji i radiu, debaty, plakaty w mieście. A kto ma kasy najwięcej - ten kto juz rządził i zdążył się najwięcej nakraść - i koło się zamyka.

W zasadzie każdą władzę da się obalić, ale garstka protestujacych i zablokowanie paru stron to za mało. Musiało by to wszystko byc na ogromną skalę.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:25:53 pm »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 26, 2012, 01:37:45 pm »
No więc staruchy i nie mający pojęcia czym jest Internet będą wybierać nowe rządy ;) ACTA podpisana. I na co były Wam te debilne obrazki na Facebooku? Protesty, postulaty :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 02:56:23 pm wysłana przez Adept »

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 26, 2012, 01:52:05 pm »
Adept lepiej walczyć niż siedzieć i nic nie robić.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 26, 2012, 05:40:25 pm »
No więc staruchy i nie mający pojęcia czym jest Internet będą wybierać nowe rządy ;) ACTA podpisana. I na co były Wam te debilne obrazki na Facebooku? Protesty, postulaty :D

A po co chodzisz na wybory? no chociaż ty chyba nie chodzisz, bo po co skoro twój głos jest nieważny :)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 26, 2012, 05:54:23 pm »
Chodzę, bo jestem patriotą. Wybory to mój obowiązek jako Polaka. A czy mój głos coś zmienia czy nie to już druga sprawa. Głosowałem na Kongres Nowej Prawicy, nie dostała się do sejmu. Teoretycznie więc mój głos jest tak ważny jak nic. Ale wybory, a umowy rządowe, to dwie różne sprawy. W pierwszym aspekcie można wywalczyć zmianę władzy, w drugim aspekcie rząd i tak zrobi co uważa za stosowne. Jeżeli się tego nie nauczyłeś, to za młody jesteś widocznie.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 26, 2012, 06:04:20 pm »
Skoro głosowałeś na KNP to nie wmówisz mi że nie wiedziałeś że twój głos idzie w błoto? Ci patriotyzm każe głosować, a mi człowieczeństwo każe protestować w każdej sprawie w której mają być łamane moje prawa. Troszkę za bardzo nie doceniasz ludzi młodszych od Ciebie, to takie częste zachowanie  u emerytów ''co ty gówniarzu wiesz o życiu''. Swoje wiem, poglądy mam w miarę wyrobione, wartości nie zmienne od lat. Ty jak już wcześniej napisałem na wojnę byś nie poszedł, ja pobiegnę.

ps. Chciałem głosować na JKM ale nie było go w mojej i niedalekich miejscowościach na listach.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 26, 2012, 06:25:45 pm »
Skoro głosowałeś na KNP to nie wmówisz mi że nie wiedziałeś że twój głos idzie w błoto?

No przecież mówię, że wiedziałem, a raczej się spodziewałem. Tak samo jak Ty się spodziewałeś, że Twoje działania coś zmienią, co daje mi argument tyczący się drugiej części cytowania...

Ci patriotyzm każe głosować, a mi człowieczeństwo każe protestować w każdej sprawie w której mają być łamane moje prawa.

Tak, ale ja mam prawo się śmiać z Ciebie, że myślałeś, iż jesteś w stanie cokolwiek zmienić jeżeli chodzi o umowy międzynarodowe, tak jak Ty masz prawo śmiać się, że głosuję na KNP, który zawsze będzie poniżej progu wyborczego.

Troszkę za bardzo nie doceniasz ludzi młodszych od Ciebie, to takie częste zachowanie  u emerytów ''co ty gówniarzu wiesz o życiu''. Swoje wiem, poglądy mam w miarę wyrobione, wartości nie zmienne od lat. Ty jak już wcześniej napisałem na wojnę byś nie poszedł, ja pobiegnę.

Nie to, że nie doceniam, tylko najwięcej protestują gimbusy, którzy nawet nie przeczytali umowy, tylko ktoś im powiedział "oh, będzie koniec Internetu" i jak stado lemingów wszyscy nagle oburzeni, choć nie wiedzą dlaczego. Przypomina mi się sytuacja z Apple i Windowsem. Wszyscy gnoją Windowsa i kupują laptopy MAC, a gdy ich zapytać dlaczego, to większość nie zna odpowiedzi. Na dodatek jestem święcie przekonany, że większej części po prostu szkoda darmowych gier bardziej niż walczą o wolność. A na koniec dodam, że moje słowa podyktowane są tym, że takich ustaw wprowadzono już masę, ta tylko była medialna po prostu. Szwecja wprowadziła, Japonia wprowadziła itd. ACTA powstała w 2006. W 2011 umowę podpisały USA, Australia, Kanada, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Singapur i Południowa Korea. Później Anglia, Francja i Hiszpania. Teraz reszta część Unii Europejskiej. Dlatego uważam, że jest to młodzieńcza naiwność sądzić, że zmiana obrazka na facebooku, czy petycje Internetowe cokolwiek zmienią.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 26, 2012, 06:52:03 pm »
Cytuj
No przecież mówię, że wiedziałem, a raczej się spodziewałem. Tak samo jak Ty się spodziewałeś, że Twoje działania coś zmienią, co daje mi argument tyczący się drugiej części cytowania...

Tego już w ogóle nie rozumiem. Po co robisz coś, skoro wiesz że to i tak nic nie da? Jak ja w coś nie wierze to po prostu tego nie robię: nie będę nakurwiał młotkiem w ścianę wierząc w to że zmieni kolor na różowy. Ja głosując wierzyłem że coś się zmieni i będę sobie naiwnie wierzył.


Cytuj
Nie to, że nie doceniam, tylko najwięcej protestują gimbusy, którzy nawet nie przeczytali umowy, tylko ktoś im powiedział "oh, będzie koniec Internetu" i jak stado lemingów wszyscy nagle oburzeni, choć nie wiedzą dlaczego.

Możliwe, wiem że większość to debile którzy krzyczą tylko po to by dalej móc bezkarnie kraść. Ja się do tej grupy nie zaliczam; wiek gimbazjalny przekroczyłem, umowę czytałem (chociaż bardzo trudna dla kogoś kto raczej z prawem nie ma nic wspólnego).

 
Cytuj
A na koniec dodam, że moje słowa podyktowane są tym, że takich ustaw wprowadzono już masę, ta tylko była medialna po prostu. Szwecja wprowadziła, Japonia wprowadziła itd. ACTA powstała w 2006. W 2011 umowę podpisały USA, Australia, Kanada, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Singapur i Południowa Korea. Później Anglia, Francja i Hiszpania. Teraz reszta część Unii Europejskiej. Dlatego uważam, że jest to młodzieńcza naiwność sądzić, że zmiana obrazka na facebooku, czy petycje Internetowe cokolwiek zmienią.

Akurat protesty w taki sposób jak petycje przez fb wyrażali osoby pewno starsze od ciebie i niekiedy nawet od twoich rodziców i na pewno nie była to banda głąbów, bardzo duża ilość wykształconych ludzi. Nawet paru posłów z PO protestowało przeciwko ACTA (pewnie długo nie posiedzą w tej partii). No ale niestety Nadzieja Matką głupich.


Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 26, 2012, 07:21:49 pm »
Richard O'Dwyer, jest 23-letnim brytyjskim studentem i z powodu domniemanego naruszenia praw autorskich w internecie zostanie pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich.

Czym zawinił student?
Richard mieszkał w akademiku w Sheffield, gdzie uczęszczał do miejscowego uniwersytetu. W wolnych chwilach prowadził stronę internetową TVShack, gdzie społeczność zamieszczała linki do różnych źródeł, gdzie nielegalnie można było obejrzeć/ściągnąć materiały filmowe. Strona nie hostowała żadnych plików, umożliwiała jedynie wymianę linków... tak jak setki milionów innych stron w internecie, gdzie funkcjonują fora lub chociażby system komentarzy do artykułów. Czym więc wyróżniał się serwis Richarda? Tym, że osiągnął sukces - w ostatnich dniach działalności odnotowywał ok. 300 tys. wejść miesięcznie. To naprawdę sporo, jak na amatorski serwis.

Co grozi studentowi?
W świetle brytyjskiego prawa student nie popełniał żadnego wykroczenia. Nie udostępniał nielegalnych plików, nie trzymał ich na własnych serwerach, co więcej - sam z nich nie korzystał. Niestety, według prawa amerykańskiego, stał się groźnym przestępcą i USA wystąpiły o jego ekstradycję. Sąd w Wielkiej Brytanii stwierdził, że nie ma prawa odmówić, w związku z czym w najbliższym czasie Richard uda się na wycieczkę do Stanów. Może zostać tam dłużej, niż przeciętny turysta - za "piracką" działalność grozi mu 10 lat więzienia. 23-latek zdaje sobie sprawę, że jego proces będzie pokazowy - amerykańskie władze będą chciały wysłać sygnał do cyberprzestępców poza granicami kraju, że to koniec pobłażania - w związku z tym obawia się najwyższego wymiaru kary.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 26, 2012, 07:47:43 pm »
Warezy też tylko przechowują linki. Żadnych nielegalnych plików na serverach warezowych nie uświadczymy (w dzisiejszej konwencji warezowej). A mimo to Warezy są nielegalne i zamykane. Richard prowadził więc quasi-warezową stronę. Jak to więc można go było skazać! CO ZA SKANDAL! Maniak, proszę nie ulegaj panice ;)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 26, 2012, 09:37:34 pm »
Przecież było wiadomo, że podpiszą tą umowę. Inwigilacja i tak jest, tylko teraz bedzie to można robic na jeszcze większą skalę. Jakoś z rok temu w radiu mówili, że u nas w kraju jest rekordowa ilość podsłuchów w Europie. Wolność słowa też niby jest, ale ABW może wytłumaczyć o 6 rano, że nie zawsze.

Co do wyborów to też ostatnio byłem, głównie, żeby Platforma nie wygrała bo uważam, że jej rządy są niebezpieczne. I co - mimo podwyżek cen, wzrostu podatków i bezrobocia, jak również wielkiej krytyki PO spokojnie wygrało kolejne wybory. I jakby wybory miałyby być powiedzmy za miesiąc to na 90% PO wygrało by po raz kolejny. A samo ACTA - trochę jeszcze poszumi i za parę tygodni wszystko wróci do normy - no ceny nadal będą rosnąć, rząd wymyśli nowy podatek, trochę wzrośnie inwigilacja czyli wszystko po staremu. Chyba mimo wszystko wciąż jest u nas za dobrze, skoro ludność nie jest wystarczająco zdeterminowana, aby władze obalić


Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 27, 2012, 01:42:36 am »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 27, 2012, 02:19:15 am »
Hahahahahaha o kurna, dobre i jakie prawdziwe ;D

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 27, 2012, 10:48:49 pm »
Jak czujecie potrzebę:
http://www.jestemprzeciwacta.pl/