Autor Wątek: GRY - Od A do Z  (Przeczytany 30888 razy)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #75 dnia: Października 20, 2010, 04:53:41 pm »
Ech, przypominają mi się stare, dobre czasy... Kiedyś jak już będę na emeryturze i będę mieć kupę wolnego czasu, z którym nie będę mieć co robić, to wrócę do tej gry, przysięgam! Klimat wylewa się z ekranu, muzyka jest świetna (jak na tego typu grę), no miód-malina! Żeby tylko chciało to to chodzić pod czymś nowszym niż Win95, bo z tymi starociami to rak średnio pod tym względem. :P

Pamiętam nawet jak raz chyba udało mi się przeciągnąć na swoją stronę tego całego króla z ostatniego poziomu (taki czerwony, w hełmie jak garnek), a potem przyszło mi do głowy, że to bez sensu, bo to ostatnia plansza i nic mi po tym. ;D

KeeperFX chodzi bez problemowo na Win7 na dodatek można zwiększyć rozdzielczość do dowolnej.

Co do tego "króla" chodzi Ci o Avatara, jeżeli przekabaciłeś tego pierwszego i wyczekałeś do momentu aż wskrzeszą tego którego trzymasz we więzieniu to na 100% komp Ci się zawiesił ;D, on powinien zginąć :). "Taa dla niego Rogaty Rozpruwacz to dzieciak bawiący się w piaskownicy" - Cytat z recenzji z Gambler'a 98.

Jakbyś miał ochotę powrócić do tej gry to ściągnij KeeperFX. KeeperFX nie posiada ścieżki Audio, wystarczy zamontować w napędzie płytę z grą bądź zamontować w wirtualny napęd i można cieszyć się tą diabelnie dobrą muzyką, gdyż gra bez niej to nie to samo :)

Tutaj masz link do strony Mefistotelis'a, głównego zarządcy projektu KeeperFX http://keeper.lubie.org/
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2010, 04:57:03 pm wysłana przez Scorpion king of the soul »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #76 dnia: Października 20, 2010, 08:26:22 pm »
trochę poczytałem tak z ciekawości. Pewnie bym ją polubił gdyby nie to że taka mroczna. Pod tym względem mk wymięka :) Ps. wg. mnie określenie klimatu gry słowem satanistyczny to obelga, która strasznie mnie wkurza... skończyłbym na mroczna ;)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #77 dnia: Października 20, 2010, 10:36:19 pm »
trochę poczytałem tak z ciekawości. Pewnie bym ją polubił gdyby nie to że taka mroczna. Pod tym względem mk wymięka :) Ps. wg. mnie określenie klimatu gry słowem satanistyczny to obelga, która strasznie mnie wkurza... skończyłbym na mroczna ;)

Sorki, jeżeli Cię w jakiś sposób uraziłem bądź obraziłem... Użyłem tego określenia gdyż w grze występują takie potwory jak Wampiry, Duchy czy Dwugłowe ogary, no i przede wszystkim gramy po stronie zła.

robaczek

  • Gość
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #78 dnia: Października 21, 2010, 04:22:17 pm »
KeeperFX chodzi bez problemowo na Win7 na dodatek można zwiększyć rozdzielczość do dowolnej.

Co do tego "króla" chodzi Ci o Avatara, jeżeli przekabaciłeś tego pierwszego i wyczekałeś do momentu aż wskrzeszą tego którego trzymasz we więzieniu to na 100% komp Ci się zawiesił ;D, on powinien zginąć :). "Taa dla niego Rogaty Rozpruwacz to dzieciak bawiący się w piaskownicy" - Cytat z recenzji z Gambler'a 98.

Jakbyś miał ochotę powrócić do tej gry to ściągnij KeeperFX. KeeperFX nie posiada ścieżki Audio, wystarczy zamontować w napędzie płytę z grą bądź zamontować w wirtualny napęd i można cieszyć się tą diabelnie dobrą muzyką, gdyż gra bez niej to nie to samo :)

Tutaj masz link do strony Mefistotelis'a, głównego zarządcy projektu KeeperFX http://keeper.lubie.org/

Nic mi się nie zawiesiło. Po prostu pamiętam jak tego gostka wrzucili mi do więzienia, a potem takich się na tortury brało. I tak go tam torturowali i torturowali, aż w końcu patrzę, a on dla mnie zaczął robić. Myślę sobie dobra moja, teraz będzie! A potem mnie olśniło: to koniec gry, to na co mi on? ;D Osobiście zawsze najbardziej mi się podobał ten w złotej zbroi i rogami na hełmie (ten co go rogaty skraca o głowę w intro). Jak masz patent jak takiego sobie przeciągnąć do siebie to napisz. Jak będę kiedyś grać, to skorzystam. ;)

Rozumiem, że ten KeeperFX to jest normalna gra i nie potrzebuję do tego płyty, czy potrzebna mi płyta z grą? I na forum piszą, że wywala rozdzielczości wyższe od 1024x768. Ja mam panoramę 1440x900 (19''), to chyba sobie jednak nie pogram. ;D Ale dzięki za dobre chęci.

PS. A rogaty jest spoko. Najlepiej jest mieć takich ze trzech. Wpuszczasz takich na pole bitwy i tylko potem sprzątasz trupy. Co prawda ogałacają ci skarbiec, bo każą sobie słono płacić, ale się opłaca, szczególnie jak znajdzie się żyłę z klejnotami. Kocham żyły klejnotów. ;D

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #79 dnia: Października 21, 2010, 07:10:13 pm »
Nic mi się nie zawiesiło. Po prostu pamiętam jak tego gostka wrzucili mi do więzienia, a potem takich się na tortury brało. I tak go tam torturowali i torturowali, aż w końcu patrzę, a on dla mnie zaczął robić. Myślę sobie dobra moja, teraz będzie! A potem mnie olśniło: to koniec gry, to na co mi on? ;D Osobiście zawsze najbardziej mi się podobał ten w złotej zbroi i rogami na hełmie (ten co go rogaty skraca o głowę w intro). Jak masz patent jak takiego sobie przeciągnąć do siebie to napisz. Jak będę kiedyś grać, to skorzystam. ;)

Rozumiem, że ten KeeperFX to jest normalna gra i nie potrzebuję do tego płyty, czy potrzebna mi płyta z grą? I na forum piszą, że wywala rozdzielczości wyższe od 1024x768. Ja mam panoramę 1440x900 (19''), to chyba sobie jednak nie pogram. ;D Ale dzięki za dobre chęci.

PS. A rogaty jest spoko. Najlepiej jest mieć takich ze trzech. Wpuszczasz takich na pole bitwy i tylko potem sprzątasz trupy. Co prawda ogałacają ci skarbiec, bo każą sobie słono płacić, ale się opłaca, szczególnie jak znajdzie się żyłę z klejnotami. Kocham żyły klejnotów. ;D

W takim razie przekabaciłeś na swoją stronę "odrodzonego avatara" :) ta gra ma błąd jeżeli tego co miał zginąć przekabacić to komp się zwiesz ;D
Co do tego w złotej zbroi, chodzi Ci o "Władcę Krainy" wystarczy że go nie zabijesz tylko rozkażesz swoim stworom ogłuszać przeciwników zamiast zabijać, wtrącić do więzienia potem sala tortur i za 5 min jest Twój :)

Tak KeeperFX jest to wzbogacona przez fanów wersja Dungeon Keeper, jest to pełna gra nie posiada jedynie scieżki dźwiękowej ale wystarczy wsadzić płytę z grą i gramy z muzą. Co do tego że wywala w wyższych rozdziałkach niż 1024x768 to trochę nie tak. W wyższych rozdziałkach gra staje się nie jest aż tak stabilna i "MOŻE" czasem wywalać. Ale i tak różnica w grafie pomiędzy standardowej 640x480 a 1024x768 jest olbrzymia :) i u mnie na mojej panorami 24'ce wygląda całkiem nieźle, wiec się nie zrażaj.

Tutaj masz dla porównania screna z rozdziałki 640x480 i 1024x768.
http://img545.imageshack.us/i/scr00014.png/
http://img233.imageshack.us/i/scr00013.png/

A Rogaty to świetna postać ale ma minus, strasznie szybko się złości, warto mu zrobić oddzielny "loszek" :kurnik, leże i sala treningowa, mały skarbiec i świątynia. Wystarczy trzymać go tam na klucz a na 100% się nie zezłości ;D

robaczek

  • Gość
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #80 dnia: Października 31, 2010, 08:40:30 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=8N5ODEGR1KQ oraz http://www.youtube.com/watch?v=H7eOTHIV8y4

Dwie gry, które przykuły mnie do siebie tylko przez intro. Ci nie zmienia faktu, że to klasyki nie tylko dlatego, że są stare, ale są tak cholernie grywalne, że można w nie grać i grać, a i tak się nie znudzą.

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #81 dnia: Października 31, 2010, 10:54:55 pm »
Kurde ostatnio tak bardzo chciałem jeszcze raz zagrać w Legnacy of Kain i niestety za chiny nie chce iść na moim sprzęcie ;( Ehh kupie sobie chyba jakiś PC sprzed 10 lat do starych gierek ;)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #82 dnia: Października 31, 2010, 11:01:26 pm »
dosboxem spróbuj

robaczek

  • Gość
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #83 dnia: Października 31, 2010, 11:02:32 pm »
Zagrać w Legacy of Kain na dzisiejszym sprzęcie nie jest łatwo, ale nie jest to niemożliwe. Wystarczy troszkę poszperać i podłubać i można spokojnie się tą serią cieszyć. A wszyscy, którzy znają tą serię wiedzą, że warto. :)

dosboxem spróbuj

To jest seria pod Windows.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #84 dnia: Października 31, 2010, 11:10:10 pm »
chyba że tak...

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 23, 2011, 04:23:18 am »
Reanimujemy topic :)
Dwa tytuły warte zagrania :):

Call of Juarez - jeszcze nie przeszedłem, ale gra jest naprawdę wciągająca :)
Fabuła - jest sobie Pastor Ray i Chłopiec Billy. Nie pamiętam jak do tego dochodzi, ale było coś, że giną rodzice Billa. Pastor Ray, który jest [chyba] wujem chłopca zaczyna go ścigać, gdyż myśli, że ten odpowiada za śmierć swoich rodziców... Mam dziwne wrażenie, że wszystko pokręciłem :)

Rozgrywka - gra jest podzielona na kilkanaście epizodów. Przechodząc jeden gramy jako Ray, grając w kolejny chodzimy Billym... Grając tym pierwszym robimy prawdziwą rzeźnię - zabijamy każdego co ma jakiś problem :) Działając zaś jako Billy cały czas musimy spierdzielać ile pary w nogach :)

Gra jest zrobiona całkiem starannie - porządna grafika i dobra muzyka :)


ININJA - gra nadaje się bardziej dla dzieci, jednak każdemu fanowi platformówek przypadnie do gustu :) Nie ma się co o niej dużo rozpisywać - chodzimy wojownikiem Ninja [ma potężny czerep, i drze mordę jak porypany :)], naszym zadaniem jest zabijanie każdego napotkanego wroga. Nie wiem w sumie po co, bo przegapiłem intro :) Gra przydaje mi się głównie do zajęcia czymś młodszego brata, lub do ubicia z nim interesów - nie idzie jej odpalić bez oryginalnej płytki, której to właśnie ja jestem posiadaczem :D