Autor Wątek: halloween  (Przeczytany 3200 razy)

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
halloween
« dnia: Października 07, 2009, 10:49:34 am »
Co sądzicie o tym zachodnim święcie jak dla mnie jest super nie mówię o chodzeniu i zbieraniu cukierków po domach bo na to już jestem za stary jak zapewne większość użytkowników tego forum ale według mnie gdyby do Polski to święto weszło była by to taka fajna odmiana bo według mnie teraz mamy tylko pełno badziewnych kościelnych świąt które jak dla mnie są dla pokolenia moherowych beretów

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2009, 11:10:57 am »
Co o tym myślę? Było supcio za czasów gimnazjum jeśli chodzi o jakieś imprezki Halloween. To święto hucznie obchodzone w USA i niech tak pozostanie. Tam to święto jest w krwi i kościach Amerykańców. Ma moc, głębie i fascynację, która nie niesie z sobą u nas w Polsce żadnych emocji. Polska to nie stany i czy ja wiem czy za kilka lat będzie chociaż tak jak w UK, gdy jedziesz sobie w ten dzień nocą spokojnie autobusem, a nagle wsiada Superman, staje na środku busa, dźwiga rękę do góry i wydobywa z siebie dziwne odgłosy jakby zbawił świat? Czy Drakula, od momentu wejścia na pokład do samego cumowania nie poruszy nawet ręką...

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2009, 04:23:06 pm »
Święto Zmarłych to jedno z najważniejszych świąt. Świat idzie do przodu, ludzie są zabiegani, więc kalendarz przychodzi nam z pomocą w postaci dnia wolnego, by na spokojnie odwiedzić zmarłych. Sam chciałbym aby po mojej śmierci w tym dniu zapalono znicz. Poza tym istnieją groby nieznanych żołnierzy, do których nikt nigdy nie chodzi i Święto te to ich jedyna okazja by znicz się zapalił na ich mogile. Kto woli Hallolween od polskiego Święta Zmarłych ten bez tradycji w sercu. Zachodnie święta i nawyki OKEJ, ale tylko jak nie kolidują i nie wypierają rodzimych. Bo jak wszyscy wiemy, w przyrodzie sprowadzane zwierzęta zwykle szkodzą eko-systemowi. Tak jak obca szara wiewiórka wypiera nasze rude i jak amerykański sumik wypiera powoli wszystkie inne rodzime gatunki ryb, tak samo Halloween wypiera nasze Święto Zmarłych. Jestem jak najbardziej przeciwny. Bo cholera piękne polskie tradycje zanikają, a małolaci fascynują się zachodnimi trendami. Własna tożsamość to ja i mój naród. A mój naród to moje święta i żadne głupie obchodzone w tym samym dniu zagraniczne święto nie powinno nigdy wypierać rodzimego.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 04:24:58 pm wysłana przez Adept »

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #3 dnia: Października 07, 2009, 04:41:13 pm »
Samemu halooween tez jestem przeciwny, chociaż tradycja tego wywodzi się z celtyckich świat pogańskich http://pl.wikipedia.org/wiki/Halloween.
U nas w tamtych czasach były Dziady (chociaz tyczą sie bardziej zaduszek):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziady_(zwyczaj)

Religijny to wprawdzie nie jestem, ale zawsze w tym dniu jeżdżę na cmentarz zapalić znicze.

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #4 dnia: Października 07, 2009, 05:15:26 pm »
Tyle że halloween nie koliduje ze świętem zmarłych odbywa się 1 dzień wcześniej a jeśli chodzi o nasz naród to jak dla mnie nic ciekawego do tej pory nie wymyśliliśmy no może parę ale niewiele rzeczy w przeciwieństwie do innych krajów więc jeśli Adept jesteś przeciwny wszelkim rzeczom z zachodu to według mnie większość ludzi powinna powyrzucać swoje konsole gry czy kompy bo z tego co wiem to one z Polski nie pochodzą
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 05:19:33 pm wysłana przez Piekielny Scorpion »

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #5 dnia: Października 07, 2009, 05:32:41 pm »
Chociaż nie jestem za Halloween w Polsce, to nie sądzę, aby to święto w jakikolwiek sposób kolidowało z naszym świętem. Jest jak kolega wyżej napisał, dzień wcześniej i nie widzę nic złego w wybawieniu się w ten dzień i pójściem następnego na groby.

Chociaż o ile się nie mylę to trwa on o północy z ostatniego na pierwszy, tak? Więc kilka godzin snu i rano cmentarz ;D

Nic w tym złego nie widzę, chociaż nie jestem zwolennikiem Halloween, Walentynek czy Dnia Kobiet itp.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #6 dnia: Października 07, 2009, 06:04:54 pm »
więc jeśli Adept jesteś przeciwny wszelkim rzeczom z zachodu to według mnie większość ludzi powinna powyrzucać swoje konsole gry czy kompy bo z tego co wiem to one z Polski nie pochodzą

Czytanie ze zrozumieniem. Czwarta klasa podstawowa. Przeanalizujmy mój post jeszcze raz i zastanówmy się, jakim cudem masz prawo tak do mnie powiedzieć, skoro nie dałem najmniejszego powodu by ktokolwiek mógł pomyśleć, iż jestem przeciwny rzeczom z zachodu :)

Jestem bardzo otwarty i uważam, że z Zachodu trzeba tylko brać (Za to jak najdalej od wschodu). Więc skoro mówiłem o tradycjach, to jak na Boga wysunąłeś teorię, że jestem przeciwny zachodnim produktom? Bo mi się to w głowie nie mieści :)

a jeśli chodzi o nasz naród to jak dla mnie nic ciekawego do tej pory nie wymyśliliśmy
Mówisz tak, bo za przeproszeniem nie masz pojęcia o temacie. Polska ma wiele pięknych tradycji o których napiszę jak wrócę z treningu :)

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #7 dnia: Października 07, 2009, 06:27:19 pm »
Przyznaje źle trochę przeczytałem  Adept

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: halloween
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 05, 2009, 01:36:05 am »
Znalazłem odpowiedniego demota na to: http://demotywatory.pl/348982#comments