Autor Wątek: Rain na tle wszystkich MK  (Przeczytany 4235 razy)

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Rain na tle wszystkich MK
« dnia: Marca 13, 2012, 08:30:19 pm »
Nie widziałem tematu a jak jest to usuwać można :) A więc ostatnio trochę pokorciło mnie by z Wami o tym osobniku płci męskiej pogadać. Rain to postać mało znana (chyba). Pojawia się w UMK3 (jako żart), a w wersji na SEGĘ jako grywalna postać. Jest też w MKT, MKA i MK9 (jako DLC). Był też w filmie, ale tam od razu hamsko go zgładzili, nawet walki nie stoczył  :'( CHORE I PODŁE! No i może jeszcze gdzieś się pojawiał ale do rzeczy. Postać mało znana i w czasach trylogii trochę kontrowersyjna. Jedni go wielbią, inni nienawidzą za niby to przepakowanie. A wy co o nim myślicie? Co prawda wydawało by się, że Rain to postać dla cieniasów, co nie umieją grać - ale ja się z tym nie zgadzam, gdyż żąglować jego ciosami też potrafić chyba trzeba. Po czasie praktyki można stworzyć naprawdę zaawansowane kombosy, które nie mieściłyby się we łbach nowicjuszom. To tylko moje zdanie na temat Raina więc nikt nie musi się ze mną zgadzać. Co wy o nim powiecie? Zwłaszcza chodzi o jego czasy w UMK3/MKT, ale o nowszych częściach też można pogawędzić.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Rain na tle wszystkich MK
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 14, 2012, 07:30:34 am »
W turniejach Mortal Kombat Trilogy, Rain jest banowany. Jego infinity jest zbyt łatwe do wyegzekwowania, a co za tym idzie jest właśnie przepakowany. W przeciwieństwie do takiego Strykera, którego infinity jest masakrycznie trudne: HP,HP,(dół)LP ~ B,F+HP ~ F,F+HK ~ (cancel)HP,(cancel)HP ~ B,F+HP, bo potrzebny jest tu doskonały timing oraz umiejętność cancelowania ciosów, co samo w sobie jest trudne, a co dopiero w combie. (I to tylko pierwsza sekwencja, którą trzeba trzy razy powtórzyć) - w przeciwieństwie do właśnie tego osobnika, to combos Raina na 100 % jest banalnie prosty i używa się do niego kilku klawiszy.

Fabularnie moim zdaniem Rain jest tak samo silny jak Ermac.

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Rain na tle wszystkich MK
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2012, 07:42:18 am »
W turniejach Mortal Kombat Trilogy, Rain jest banowany. Jego infinity jest zbyt łatwe do wyegzekwowania, a co za tym idzie jest właśnie przepakowany. W przeciwieństwie do takiego Strykera, którego infinity jest masakrycznie trudne: HP,HP,(dół)LP ~ B,F+HP ~ F,F+HK ~ (cancel)HP,(cancel)HP ~ B,F+HP, bo potrzebny jest tu doskonały timing oraz umiejętność cancelowania ciosów, co samo w sobie jest trudne, a co dopiero w combie. (I to tylko pierwsza sekwencja, którą trzeba trzy razy powtórzyć) - w przeciwieństwie do właśnie tego osobnika, to combos Raina na 100 % jest banalnie prosty i używa się do niego kilku klawiszy.

Fabularnie moim zdaniem Rain jest tak samo silny jak Ermac.

Właśnie pytam się o takie rzeczy bo jakbym kiedyś miał z kimś grać to chciałbym być fer. Teraz mały offtop. Jaka jest sprawa z noob-saibotem? Jego też banują za przepakowanie?
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2012, 07:50:22 am wysłana przez Nefarius225 »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Rain na tle wszystkich MK
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2012, 08:53:05 am »
Owszem. Te dwie postacie mają dożywotniego bana. Paradoksalnie Noob Saibot zasłużył na swoje imię. W UMK3 koleś ma 150 % energii, a w MKT posiada podobnie jak Rain, banalny infinity, do którego nie trzeba skilla. W turniejach MKT w których ja grałem, to bossowie + te dwie postacie były zbanowane.

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Rain na tle wszystkich MK
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2012, 09:22:09 pm »
Owszem. Te dwie postacie mają dożywotniego bana. Paradoksalnie Noob Saibot zasłużył na swoje imię. W UMK3 koleś ma 150 % energii, a w MKT posiada podobnie jak Rain, banalny infinity, do którego nie trzeba skilla. W turniejach MKT w których ja grałem, to bossowie + te dwie postacie były zbanowane.

Zgodzę się. Rain jest fajny jako postać fabularna, ale gra się nim za łatwo, podobnie z Noobem. W walce z Shao Kahnem wystarczy że rain będzie spamował bąblem i odciągał Shao na koniec ekranu. A Noob spamując chmurka->kombo, chmurka->kombo itd. też może wygrać z flawlessem.