Autor Wątek: Mortal Kombat 4 na Mame  (Przeczytany 16922 razy)

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« dnia: Marca 10, 2007, 11:39:33 pm »
Opisze krotko na czym polega problem otóż niedawno probowałem otpalić MK4 emu Mame i podczas sprawdzania poprawności działania roomu wyskakuje, że brak mu Zeus Chip (?). Na liście w wersji Mame 0.90u1 (bo na tej próbowałem)  jest MK4 i gre wyszukuje normalnie jako poprawny room. Brak tylko opisanego wcześniej Zeus Chip'a. Jeśli ktoś może mieć jakieś pomysły czy da sie uruchomić to MK4 na Mame i gdzie ewentualnie szukać rozwiązania to byłybym wdzięczny. HOWGH!  :)

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2007, 11:41:19 pm »
Tez tak kiedyś miałe, ale wkoncu olałem to ponieważ podobno tego nie da się zrobić!!

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2007, 11:47:46 pm »
No własnie mi też się tak wydawało bo na jakiejś stronie pisało coś o tym ale w innym dziwnym języku. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co tam pisało, ale może to dlatego że gra nie jest oparta na DOS-ie :roll:

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 17, 2007, 11:14:31 am »
A dlaczego odpalacie MK4 na MAME? Czy jest w jakimś stopniu leprze niż na PC? Jeśli nie to macie przecież kompy, więc pobierzcie sobie MK4 na pierwszej, leprzej stronie i good. :)

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2007, 06:17:50 pm »
Cytat: "Mkmaniak"
A dlaczego odpalacie MK4 na MAME? Czy jest w jakimś stopniu leprze niż na PC?

No własnie nie wiadomo czy by się róznił, bo nie idzie go uruchomić i w tym tkwi cały problem, pewnie byłby to normalny MK4 jak na PC i niczym nadzwyczajnym sie nie wyrózniał, Ale dobrze by było go uruchomić na tym emulatorze, bo jest zaopatrzony w wiele ciekawych funkcji.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2007, 06:49:01 pm »
Cytat: "Sicku"
Cytat: "Mkmaniak"
A dlaczego odpalacie MK4 na MAME? Czy jest w jakimś stopniu leprze niż na PC?

No własnie nie wiadomo czy by się róznił, bo nie idzie go uruchomić i w tym tkwi cały problem, pewnie byłby to normalny MK4 jak na PC i niczym nadzwyczajnym sie nie wyrózniał, Ale dobrze by było go uruchomić na tym emulatorze, bo jest zaopatrzony w wiele ciekawych funkcji.


Ja grałem w MK4 na automatach i powiem wam, że ma najleprzą grafe (oryginalną) leprzą od wszystkich domowych platform. Pełnodetaliczne modele postaci, pełnodetaliczne areny, efekty świetlne, krew rozbryzgująca się na ekranie nie jest pikselowa. A skoro Mame to emulator gier z automatów to z pewnością jest to właśnie ten piękny, cudowny Mortal Kombat 4. Szkoda tylko, że nie chce się odpalić.

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2007, 06:58:51 pm »
Czyli jakaś róznica w wersji automatowej wiadać jest - Sim, a cienie postaci jak sie prezentowały były "kwadratowe " ?

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 17, 2007, 07:06:52 pm »
Popieram Sima bo ma racje. Też często gram w MK4 na automatach i jak bym miał ocenić tą z na PC to jest bez porównania. Cienie niesą dokładne ale leprze niż na PC :)
__________________FURY MK___________________

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 17, 2007, 07:24:35 pm »
Najbardziej mnie dziwi fakt, że nigdzie nie można znaleść screenów z wersji arcade tylko same z N64, PlayStation i PC. Przez co nie ma jak pokazać jak wygląda to cudeńko :evil:

Offline Over Zero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 17, 2007, 10:42:11 pm »
W którymś z tematów jest link na Jutuba w którym pokazują MK 4 z automatu. Faktycznie jest bardziej szczegółowa i w ogóle. :wink:

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 20, 2007, 12:47:55 am »
Tak bez zbędnęgo offtopu nadal jestem zainteresowanym jakimś możliwym rozwiązaniem...bo gra jest w bibliotece dostępnych gier Mame...

Offline SmoKe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2007, 07:51:56 pm »
Jeśli jest w bibliotece dostępnych gier, to musi się uruchomić, więc problem leży gdzie indziej. Nie to że jestem bardzo upierdliwy ale Mk4 to jest w 3d więc nie ten dział. Zeus chip to nie jest jakiś podzespół automatu? np. odpowiadający za pełne 3d akurat w mk4. Jeśli tak to możliwe że nie masz akurat jakieś biblioteki która ma instrukcje zeus chipa. Czy jakoś tak. I panowie nie robić offtopa opisując jak to się grało w mk4.

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 24, 2007, 09:35:01 pm »
Cytat: "SmoKe"
Nie to że jestem bardzo upierdliwy ale Mk4 to jest w 3d więc nie ten dział.

Dział niby dobry, bo w kategorii Klasyka MK jest MK4 ale myśle, że może Bodzio mógłby to uporządkować i przenieść jednak ten temat w 3d :roll:
Cytat: "SmoKe"
Zeus chip to nie jest jakiś podzespół automatu? np. odpowiadający za pełne 3d akurat w mk4. Jeśli tak to możliwe że nie masz akurat jakieś biblioteki która ma instrukcje zeus chipa
Możliwe ale jeśli nawet to gdzie jej szukać ? bo niewiele można o Zeus chip znaleźć w necie...

Offline SmoKe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 25, 2007, 10:39:11 am »
Powiem szczerze straszną mam ochote na mk4, więc zacząlem poszukiwania. Do rzeczy na jakimś zagranicznym forum znazłem taką wypowiedż dotycząca zeus chipa i gier pod niego (na mame32) :
Cytuj
Jó csúnya a topik emulatorok/mame32...nah mindegy, majd nyitunk egy másikat :) amúgy innen lehet leszedni a legújabb wines verziót: http://www.classicgaming.com/mame32qa/ , másrészt nekem csak 1 gondom van vele. Nincsenek az újabb (3D) játékok megfelelően bekonfigolva, és azért elég erős gép kell, a szaggatás nélküli futtatáshoz! Legalább 2500 Mhz-es proci és 512 ram vagy nagyobb szükséges...


Nie rozumiem tego języka, jedank widać jasno i wyrażnie że jeśli chce się odpalić grę która jest w 3d potrzeba 2500 mhz procka i 512 ram. Autor tej wypowiedzi daje także link do strony : http://www.classicgaming.com/mame32qa/  . Na tej stronie znajduje się jakaś wersja mame, która mogła by uruchomić np. mk4. Jeśli ktoś posiada taki sprzęt niech ściągnie emulator i spróbuje urochomić. Swoje obserwacje niech zapisze. Jeżeli ktoś by podał link do mk4 to sam chętnie spróbuje uruchomić.
Btw. Jeśli ktoś zna czeski? i rozumie co tu pisze, to podam chętnie link do forum odnoście tego topicu.
Pzdr

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 25, 2007, 08:47:43 pm »
Cytat: "SmoKe"
Zeus chip to nie jest jakiś podzespół automatu? np. odpowiadający za pełne 3d akurat w mk4. Jeśli tak to możliwe że nie masz akurat jakieś biblioteki która ma instrukcje zeus chipa. Czy jakoś tak.

Zeus to nie biblioteka jest to właśnie zespół, hardware stworzony na potrzeby tej gry przez Midway, na nim zrobiona została jeszcze jedna gra Invasion.