Autor Wątek: Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 75403 razy)

Offline Jarzyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« dnia: Września 12, 2005, 04:25:12 pm »
Niewiele wiadomo o siódmej części Mortala:
-będzie w nim najwięcej zawodników (coś a la Mortal Kombat Trilogy 2),
-wydane zostanie na PS#, X-Box 360 i Revolution

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Re: Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2005, 04:28:16 pm »
Moim zdaniem 7-ka będzie taka sama jak szóstka tylko więcej postaci i dadzą pare duperelków. Moim zdaniem powinni skupić się bardziej na esencji samej walki niż na bezsensownych grach. A tak wogóle skąd wiesz, że będzie dużo postaci  :?:  :P

Offline Marv

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Re: Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2005, 05:27:13 pm »
Cytat: "Malvado"
A tak wogóle skąd wiesz, że będzie dużo postaci  :?:  :P


Edek tak podał :)

Offline Jarzyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2005, 05:59:44 pm »
Na stronach o MK tak przeczytałem!

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Września 13, 2005, 12:13:10 am »
ewolucja międzi MK1-MK2-MK3 była kolosalna za każdym razem :)
Tutaj tez mogliby coś zmieniać w wersjach 3d :)

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Września 13, 2005, 07:36:54 am »
Cytat: "Spine"
ewolucja międzi MK1-MK2-MK3 była kolosalna za każdym razem :)
Tutaj tez mogliby coś zmieniać w wersjach 3d :)


Chociażby ten engine co się miał zmienić w MK6 na lepsze, a tak naprawdę tylko go obcieli. Mam nadzieje że w MK7 nie popełnią tego błędu  :?

Offline Jarzyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Września 13, 2005, 07:40:05 am »
Jak zwał tak zwał ale ja uważam, że i tak MK5 i MK6 są dobrze wykonane.

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Września 13, 2005, 07:42:44 am »
Cytat: "Jarzyk"
Jak zwał tak zwał ale ja uważam, że i tak MK5 i MK6 są dobrze wykonane.


Ja nie mówię, że są beznadziejne, ale po co Boon obiecuje coś z czego później nie może się wywiązać  :?

Offline Jarzyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Września 13, 2005, 07:45:56 am »
Szczerze powiem, że nie tylko Boon tak robi. Mam nadzieje, że z MK7 będzie inaczej, no bo przecież wychodzi na inne platformy niż MK5 i MK6.

Offline Duncan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Września 13, 2005, 08:28:05 pm »
Po pierwsze, witam wszystkich.. jakiś czas nie zaglądałem na stronki o MK. Może ktoś mnie tu pamięta ..? Anyway przechodzę do sedna.

Jeżeli będzie następny MK (a na to wygląda) bardzo ważne jest aby zwrócili uwagę na system walki. Deception miało świetną grafę, areny i klimat. Niestety niektóre postacie (przeważnie te nowe) ssały na całej linii (tandetny wygląd i kiczowate ciosy). Nie mniej jednak było o niebo lepsze od MK: DA.

Niestety system walki się nie zmienił nadal jest.. śmieszny. Kombinacje są sztywne (brak cancel'i), kombosy przewidywalne, a "combo braker" wprowadził niepotrzebną random'owość rozgrywki. Nie ma miejsca na jakieś systemowe "smaczki" jak frame trapy czy buforowanie ciosów. Kolejną rzeczą jest brak równowagi wśród zawodników. Istnieje za duży podział na postacie silne i te słabsze, po prostu wystarczy wziąść postać "X" i żadna inna nam "nie skoczy". Przez to trudno mówić o organizacji turnieju kiedy trzeba zbanować połowe postaci ;p.

Podsumowując w MK7 potrzebny jest PORZĄDNY system walki. Czyli rozbudowany, elastyczny i wymagający czegoś więcej od gracza niż pamiętania "dół, przód, fire" >_>. Gry takie jak Soul Calibur czy Tekken pokazały, że można taki system zrobić (ja preferuje Soul Calibura).

Dodatkowym problemem są sami gracze. Zero organizacji... Nikomu się nic nie chce. Ja jakoś nie słyszałem o ŻADNYM turnieju w polsce jakiekolwiek części MK (coś może kiedyś na Teleporcie było dwa,trzy lata temu, ale chyba tylko dla zwały ;p). W ten weekend odbyło się Revolution.. ja i iCe przeprowadziliśmy tam drugą już edycję turnieju Soul Calibura czyli "IMPACT2" (tutaj( newbielink:http://www.tribute2.org [nonactive] i newbielink:http://www.tribute2.org/forum/viewtopic.php?t=502 [nonactive]) można o tym przeczytać). Było 50 zawodników w samego Soula. Ponadto odbył się tam turniej tekkena (masa ludzi), Street Fightera oraz Guilty Gear. SF i GG to przecież jeszcza 2D!! A mimo to znalazło się !40! osób w kraju, które przyjechały specjalnie by w te dwie gry pograć... To jest niewiarygodne, że nikt nie skontaktował się z nami czy ze Slide'm, by zorganizować chociaż mini turniej MK. Było tam 12 stanowisk (konsola plus TV), projektor i max wypas atmosfera.. idealne miejsce na promowanie MK, no ale cóż.....

Jeszcze jedno.. zapomnijcie o MK na PC. Nigdy już tam ta seria nie wróci. Jeśli naprawdę lubicie MK to kupcie konsolę...

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Września 13, 2005, 09:02:29 pm »
Ja tam wolę stare mk :)
Od kąd zaczęło się te MK 3D nowej technologii, przestałem się interesować MK :)

Offline tHrol

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: Września 14, 2005, 12:54:00 am »
Heh .. fakt porgać w stare MK moża. Z resztą do dzisiaj są dobre, jednak jak bym miał wybor MK1, czy MKDeception, wybrał bym tą drugą ;) Także na dzisiejsze czasy MK1-3 to bardziej dodatek do naszej przygody w MKDA,DEC i tuz,tuz SM ;)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: Września 14, 2005, 08:34:52 am »
Duncan gdybym tylko o  tym wiedział to wież mi że bym sie zkontaktował. Nie wiedzialem że takie cos robicie bo poprostu nie mam czasu na szukanie takich rzeczy (niestety). Żeby przyjechać to coś bym skombinował a to wszystko dla MK. A pytanko: mowa tutaj o turnieju MK:Deception czy wcześniejszych częściach?

Offline Duncan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: Września 14, 2005, 09:02:11 am »
Jeśli już to chciałbym żeby turniej odbył się w Deception, które jest po prostu lepsze od DA... Anyway, robi się offtop ;]. Jak będzie jakiś turniej się rozkręcał to od razu tu wpadne i walne jakieś info.

Są jakieś przybliżone daty ukazania się MK7..?

Offline tHrol

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 7 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #14 dnia: Września 14, 2005, 01:14:51 pm »
Cytat: "Duncan"
Są jakieś przybliżone daty ukazania się MK7..?


Niestety nie //...