Autor Wątek: Który Mortal Kombat lepszy?  (Przeczytany 14081 razy)

Offline Jimmy0555

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Który Mortal Kombat lepszy?
« dnia: Kwietnia 15, 2012, 09:52:32 pm »
Wydaje mi się że nigdzie nie było takiego pytania, więc je zadaje. Klasyka MK Trilogy, czy nowoczene MK 9, proszę o głosy w ankiecie i wypowiedzi. Dziękuję i Pozdrawiam.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2012, 10:13:30 pm »
Wow, to chyba najgorsze pytanie jakie kiedykolwiek słyszałem. Na jakiej podstawie mamy oceniać ;D?

Offline joleke22

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: joleke22
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2012, 11:50:06 pm »
LOL nie każ wybierać tu ludzią pomiędzy klasyką a nowym MK :P

Offline Jimmy0555

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2012, 07:05:17 am »
Na podstawie swoich doświadczeń. Stare Mortal Kombat Trilogy, czy nowoczesny restart serii. Chodzi o całokształt:
*Klimat
*Grywalność
*Fabuła
*Muzyka
i jeszcze tam kilka których nie wymieniłem xD

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2012, 07:30:25 am »
Ankieta jest tendencyjna, nie odpowiem na to pytanie.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2012, 01:03:52 pm »
Na podstawie swoich doświadczeń. Stare Mortal Kombat Trilogy, czy nowoczesny restart serii. Chodzi o całokształt:
*Klimat
*Grywalność
*Fabuła
*Muzyka
i jeszcze tam kilka których nie wymieniłem xD

No to oczywiście, że MK9. Mortal Kombat Trilogy jest kompletnym szajsem nie do grania. Muzyka? Ta z MK9 jest MILIARD razy lepsza. Zrobiona przez profesjonalistów. Fabuła? Człowieku w MK9 po raz pierwszy w historii mieliśmy fabułę z prawdziwego zdarzenia. Świetnie napisana i wyjaśniająca wątki z pierwszych turniejów, z ery robotyzacji, z czasów najazdu. W MKT fabułą było kilka zdań napisanych w intrze. Grywalność? Grałeś Ty kiedyś w Mortal Kombat Trilogy z kimś? Gra jest masherska, bo jest za szybka. Nie mówiąc, że tylko wersja na N64 jest grywalna. W MK9 można bez porównania się lepiej zabawić. Czy to wymiatając czy grając z chłopakami do piwa.

Jest to chyba jedno z najbardziej losowych porównań z jakimi miałem do czynienia. MK9 miażdży MKT w przedbiegach.

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 16, 2012, 01:25:08 pm »
Dobrze to ująłeś Adept, bardzo dobrze.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 16, 2012, 02:19:42 pm »
Mortal Kombat fabularnie posiada najlepsza z calej serii poniewaz tlumaczy wiele watkow. System jest o wiele przystepniejszy dla nowych graczy bo rozgrywka jest wolniejsza.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 16, 2012, 05:52:02 pm »


No to oczywiście, że MK9. Mortal Kombat Trilogy jest kompletnym szajsem nie do grania. Muzyka? Ta z MK9 jest MILIARD razy lepsza. Zrobiona przez profesjonalistów. Fabuła? Człowieku w MK9 po raz pierwszy w historii mieliśmy fabułę z prawdziwego zdarzenia. Świetnie napisana i wyjaśniająca wątki z pierwszych turniejów, z ery robotyzacji, z czasów najazdu. W MKT fabułą było kilka zdań napisanych w intrze. Grywalność? Grałeś Ty kiedyś w Mortal Kombat Trilogy z kimś? Gra jest masherska, bo jest za szybka. Nie mówiąc, że tylko wersja na N64 jest grywalna. W MK9 można bez porównania się lepiej zabawić. Czy to wymiatając czy grając z chłopakami do piwa.


Za szybka ? Chyba taka sama jak w MK3, czy UMK3. W sumie MKT to takie rozszerzenie UMk3 o brakujące postacie. Najgorsze tylko, że MKT zrobiono na odpierdol i jest w nim kupa bugów i koszmarna grafika.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 16, 2012, 08:26:20 pm »
Tu się mylisz Ninja-Spectre. MKT jest szybsza o 20 % od UMK3. Więc sam ten fakt mocno zmienia rozgrywkę czynią z nią grą masherską (kto pierwszy wklepie combo). Jest mniej czasu na reakcje więc liczy się szybkość, a nie mind game'y i taktyka.

Offline Jimmy0555

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 16, 2012, 09:58:34 pm »
MK 4 jest wiele razy szybsze. Moim osobistym skromnym zdaniem Trilogy, jest lepsze od UMK3. Wiadomo komputer jest w tym tytule dosyć inteligentny xD, ale z innymi nawet fajnie się gra.  Nie spodziewałem się pojechania po MKTril., dla mnie zawsze to była najlepsza część MK1-MK4. 

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2012, 12:21:16 am »
MK4 to już w ogóle padaka i spartolona część. Ja jadę MKT bo mam prawo. Grałem sporo, nawet turniej zrobiliśmy w MKT i było fajnie, ale jednak odstaje sporo od UMK3. Najmilsze wspomnienia z grą mam gdy w 1997 roku grałem w MKT na PlayStation w salonie gier. 5 zł za godzinę grania i wtedy najczęściej wybierałem Mortal Kombat Trilogy i tyle dobrego z tego tytułu mam. Tak to mocno odstaje od Ultimate Mortal Kombat 3 w które do dziś gram.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 17, 2012, 12:28:27 am »
Mk4 to już za szybkie, za dużo chaosu. Nie mówiąc o wielu innych wadach. Ja wiem czy ten komputer w MKT jest inteligentny - on raczej ma wbity prosty schemat zachowań ataku czy kontrowania tego co ty zrobisz. Nie jest ani kreatywny, ani zaskakujący - w zasadzie trzeba się wyuczyć jakiegoś schematu kontrującego komputer i mozna jechać to samo przez całą grę. Np. odskakujesz do tyłu z wyciągnietą nogą to komputer zawsze puści fireballa, i np Smokiem możesz wtym czasie zrobić teleport - i w ten sposób możesz grać cały czas. Zresztą już w UMK3 jest ten schemat. Skacząc na Sub-Zero (tego bez maski) z pewnej odległosci zawsze będzie chciał cię zamrozić z góry, Sheva będzie robić Ground Stomp itp.

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 17, 2012, 08:12:43 am »
A mnie się MK4 bardzo podobało. Graficznie tragedia, ale gameplay strasznie mi podszedł, prawie 2 lata straciłem młócąc w tą część dzień w dzień z kumplem z klatki obok. Odłożyliśmy tylko dlatego, że trafiliśmy na Liero :D

Offline Jimmy0555

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Który Mortal Kombat lepszy?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 17, 2012, 02:45:55 pm »
Mnie się MK4 podobało, mimo że było trochę za szybkie. Wprowadzono tam tryb treningu, czego w pozostałych częściach nie było. Heh pierwszy kontakt z MK miałem z dwa lata temu i pozostawało mi szukać ciosów w internecie, bo sam nie umiałem ich wykonać. To jest jeden z minusów MKT. Drugi minus jest taki, że Bossami jest przejść, banalnie łatwo grę. Nie powinni być oni w ogóle dostępni. Kolejnym minusem jest wspomniane wcześniej, zaprogramowanie zawodników, którzy przewidywali przyszłość. Jednak UMK3, miało te same błędy co MKT. Poza tym MKT posiadało większą ilość zawodników, co było plusem. Generalnie UMK3 i MKT, różniło się minimalnymi szczegółami....