Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 28166 razy)

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 24, 2007, 08:33:06 pm »
He, he. Ja już obejrzałem całą serie bo leciało na Jetix ;) Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się drużyna "Wyrzutków" oni mają ciekawy klimat, lubię też Rio ten gość mnie powala :D

Offline Mileena

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 24, 2007, 08:47:49 pm »
Mi podoba się Faust z tym kościotrupem, ciekawe cyz puszczą drugą serie...   :D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #17 dnia: Września 01, 2007, 03:36:03 pm »
Shaman King był dobry , ale i tak uważam że Jetix zniszczyło to anime . Tak jak niszczy Naruto ( Cenzura , cenzura , cenzura pomijając ... Głosy postaci , Spolszczenia itd. ) . Hmm co ja ostatnio oglądałem... Ah , Green Green był śmiesznym anime o bandzie chłopaków w wiejskiej szkole do której przywitały dziewczyny ;-) Bardzo ecchi ;-)

Poważniejszym anime to było : Hoshi No Koe
->
Kochanek Mikako czekał na sms`a od ukochanej 8 lat... Gdyż ta coraz bardziej się oddalała od Ziemii walcząc w przestrzeni kosmicznej z obcymi... Ona ma 15 lat ( Tyle samo ile miała odlatując z Ziemii ) lecz jej kochanek postarzał się o 9 lat i mimo, że on ma 24 lata , a ona 15 , nadal się kochają... Ostatni sms dostał, gdy miał właśnie te 24 lata, a ona walczyła z obcymi i jej pojazd został uszkodzony... A ona sama wirowała w przestrzeni kosmicznej i na tym kończy się to anime... Bardzo dołujące zakończenie, gdyż nie wiemy czy Mikako przeżyje... Jeżeli tak, to wróci dopiero za 8 lat na Ziemię, wtedy ona będzie miała około 16 lat, a on 32... Czy taka miłość ma szansę przeżyć? Czy przeklinać okrutny los, który sprawił, że z miłości zakpił czas robiąc z uczuć dwojga ludzi paradoksalny teatr dramatyczny, w którym czas upływa inaczej lecz miłość jest taka sama... Czy zaakceptują siebie z powrotem nawzajem? Film ukazuje to, że miłość nie zna pojęcia czasu jak i dystansu, lecz rodzi się pytanie w głowie, czy przemyślenia miłosne, które trwały rok (Mikako) oraz te, które trwały 17 lat będą tak samo trwałe? Czy taka różnica tęsknoty za drugą osobą przetrwa konfrontacje? Koszmar dla Mikako trwał rok, podczas, gdy na Ziemii dla jej kochanka upłynęło 17 lat (Mówimy przyszłościowo, jeżeli oczyiwiście Mikako wróci). Świetnie jest tu ukazany paradoks lotów kosmicznych, który ukazuje jak bardzo uczucie, które nazywamy miłością może być przelątane z pojęciem czasu, dystansu i przemijaniem... Milion pytań bez odpowiedzi... A gdyby on umarł ze starości, bo podróż w kosmosie przedłużyła by się o pare lat... Czy powracając na Ziemię Mikako, która miała by w sercu zaledwie kilku roczne uczucie do ukochanego równie szybko by zapomniała o uczuciu, które ów kochanek nosił przez całe życie? Gdzie tu sens i logika miłości. Różnica czasu, która zakpiła z najpiękniejszego uczucia... Które zostało wplątane w czarną dziurę mieszanki przemijania, które dla każdej ze stron było inne. Zakrzywiając jednocześnie uczucie miłości, które powinno być pojmowane na jednej płaszczyźnie " Teraźniejszości ", a nie które zostało rozciągnięte na teatr, w którym są dwie sceny... Scena czasu i dystansu oraz scena miłości, a połączenie tych dwóch scen jest niemożliwe z racji niewiadomych, które przestrzeń ironicznym gestem skazuje na nierówność w odczuwaniu poprzez paradoks różnego czasu przemijania dla dwóch kochających się ludzi... Tak, że na jednej scenie akcja rozgrywa się przez 9 lat a na drugiej przez rok, czyniąc spektakl dziwnym i niewyjaśnionym żartem Bogów. Jakby na to nie patrzeć, oglądając i jedną i drugą scene z całą pewnością dochodzimy do konkluzji, że oglądany paradoks miłosny jest dramatem

I to anime polecam dla maruderów którzy uważają że te " bajki " są tylko dla dzieci ;-) Bo jeżeli taka fabuła jest dla dzieci to wybaczcie , ale jako dziecko napewno bym jej nie zrozumiał ;-)

Hmm co tam jeszcze oglądałem . Great Teacher Onizuka , Golden Boy , Ninja Scroll , Onegai Teacher , Last Exile i sporo innych .

Cytat: "Dantos"
DB(to kiedys sie ogladalo  ),
Nie kiedyś , tylko i teraz się ogląda :) ( Jestem " po raz kolejny " przy walce Songa z Freezerem... *@)($(@!#(&@%)(* ILE MOŻNA SIĘ BIĆ . JA ROZUMIEM 3 odcinki... Ale nie 7 - 8 ! :P uff zawsze mnie to wkurzało :PP )

Cytat: "Dantos"
Wole sobie pograc w rasowe RPG oparte na nie zawodnym silniku D&D(Dungeons&Dragons) w nie samowitym swiecie czyli Baldurs gate 2

Czekaj , czekaj . Bo tu czegoś nie rozumiem . W świecie Baldursa RPG ? Czy cRPG w świecie Baldursa , czy może RPG w świecie Forgotten Realms . Bo o ile się nie mylę chyba nie ma prawdziwego RPG w uniwersum Baldurs Gate ? Ale mogę się mylić

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #18 dnia: Września 01, 2007, 03:51:36 pm »
Rzeczywiscie troche to glupio zabrzmialo ,porostu chodzilo mi oto ,ze se wole pograc w baldura(c-rpg) :D .Adept a chcial bys zagrac przez hamachi z moim bratem(lowca lv 24) w Bg2

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #19 dnia: Września 02, 2007, 01:43:45 am »
Coprawda mam Baldurs Gate 2 oryginalne i Hamachi , ale nie gram . Czekam na nowego kompa by móc w Neverwinter Nights 2 pograć , bo na starym mi się bardzo tnie :\

Żeby offtopic`u nie było , trzeba coś ściemnić o anime , więc hmm... Ze starej daty " anime " . Wszystkie Tygrysie Maski , Kapitany Daimosy , Yattamany zostały przezemnię oglądnięte =)

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #20 dnia: Września 02, 2007, 10:02:35 am »
Kurde szkoda przeciez baldur to chyba najlepszy z c-rpegow (jakies 2-3 dni temu przeszedlem calego) i moim zdaniem jest lepszy od never winter (co prawda w dwujke nie gralem ten sam problem co ty :D )ale uwazam ,ze to juz nie ten sam klimat.Ale skoro nie checesz to nie (Koniec offtpicu)

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 09, 2007, 06:50:03 pm »
Adept: Hoshi no Koe to tylko 1OAVka czy coś więcej wyszło?

Z ostatnio oglądanych, do polecenia:
Air- obyczajowa seria składająca się z 12 odcinków. Niesamowicie wzruszajaca, z ładną kreską, świetną muzyką i cudowną kolorystykę. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fabuła, która jak na tak krótkie anime jest dobrze rozbudowana i ciekawie prowadzona. Do tego należy dodać rewelacyjne postaci, a wśród nich Misuzu która IMO jest jedną z najbardziej tragicznych postaci z anime/gier ever. Poróznać ją można do Aeris z FF7.
http://www.download-anime.info/bishoujo/index.php?id=anime_air.html Anime i krótki opis

Polecam nie tylko dziewczynom.

Ludziom, którym podobał się film Shinobi (z Yukie Nakamą i Jo Odagiri) polecam Basilisk http://www.download-anime.info/bishoujo/index.php?id=anime_bailisk.htm

Offline Shihan_Yosuzu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 10, 2007, 11:53:36 am »
Anime oglądam od prau ładnych lat.
Najbardziej polecam Neon Genesis Evangelion ;]
Klasyka przez wielkie K...

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 10, 2007, 02:32:47 pm »
No to ja jeszcze do Shaman King nawiąże. Mi to się najbardziej podobał Morti i Opaczo, czy jakoś tak. Hehehe, ale na serio to Jo jest super duch Lena no i najfajniejszy to chyba Zik.

Offline Rell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 10, 2007, 04:56:05 pm »
Co wy gadacie najlepszy to Teknonen był, chodzilem specalnie do babki zeby oglądać bo miała kablówke :P

Offline Mat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 10, 2007, 09:58:46 pm »
To ja polecam film ' kite' z 1998.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 11, 2007, 02:14:17 am »
Cytat: "Rell"
Co wy gadacie najlepszy to Teknonen był, chodzilem specalnie do babki zeby oglądać bo miała kablówke :P


Teknoman pisze się ;) Świetne anime a do tego świetny polski dubbing (chyba najlepszy ze wszystkich anime wydanych w Polsce), widziałem ten serial aż 4 razy :P

Offline Shihan_Yosuzu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 11, 2007, 09:32:19 am »
Fajne, tylko że w każdym odcinku był ten sam urywek walki
z krabopająkami ;D  Ale anim spoks ;]
To ja z podobnych polecam Gundama...

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 09, 2008, 09:26:19 am »
Oglądam właśnie " One Piece " i jestem w szoku ;( na takie anime czekałem całe życie Y_Y *płacze* , zawsze chciałem być piratem... Nikt mnie nie kocha Przytul mnie ;D



Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 09, 2008, 03:57:13 pm »
Cytat: "Adept"
Oglądam właśnie " One Piece " i jestem w szoku ;( na takie anime czekałem całe życie Y_Y *płacze* , zawsze chciałem być piratem... Nikt mnie nie kocha Przytul mnie ;D



Ochhhh. Łeska się w oku kręci.