Autor Wątek: OFICJALNY KOMIKS MKX  (Przeczytany 64347 razy)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 10, 2015, 07:55:37 pm »
Według mnie (chociaż co ja tam wiem) te komiksy mogłyby być chociaż trochę dłuższe. Ogólnie to fabuła się rozkręca. Jestem ciekaw czyje serce trzyma w dłoni Kotal w jednej z wizji Raidena pod koniec #3.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 11, 2015, 12:58:29 am »
Następna część komiksu zostanie wydana dopiero w Maju :-/.
http://uk.ign.com/articles/2015/02/10/dcs-mortal-kombat-x-prequel-comic-continues-in-may
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2015, 01:00:39 am wysłana przez Raven821 »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 11, 2015, 08:27:32 am »
W sumie to ciekawa sprawa jak Torr radzi sobie ze Shokanami.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 11, 2015, 02:04:00 pm »
czyli, że w niedziele nic nie wyjdzie? Naaah, coś mi tu nie pasuje... ???

EDIT:

1. spoko, digitale wychodzą w niedziele. Komiks będzie się ciągnął do maja na pewno.

2. trochę luźnego info od Kittelsena (jeden z twórców komiksu)

https://twitter.com/kittelsen/status/565191900726956034

to może po części potwierdzić, że Erron nie jest 'fallen ally', w dodatku coraz więcej jest podobieństw między Erronem a Salazarem. Ciekawe. HOWEVER, moze byc tak, że Erron padnie i 'odrodzi się' jako Salazar... w MK było już troche twistów, więc wszystko możliwe.

http://i.imgur.com/2DqCEsv.png

i tu jeszcze taki drobny ukłon w stronę fanów Raina.

« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 10:41:11 am wysłana przez PurpleRain »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 12, 2015, 04:58:52 pm »
 W 2 tomie wersji fizycznej wspomniano o wydarzeniach po MK 9 czyli wojnie z Shinnokiem:
Cytuj
A fallen Elder God named Shinnok rose to lead the undead armies of Netherrealm against us in a war that nearly destroyed Earthrealm. Nearly.

Against all odds, Raiden and his champions prevailed. Shinnok was imprisoned and his undead army was driven back to Netherrealm - except for a fortunate few, miraculously restored to life, and granted the opportunity to set things right...
W skrócie:
Shinnok wraz z armią nieumarłych z Netherrealm napadł na ziemię i prawie udało mu się ją zniszczyć. Jednak Raiden i jego "czempioni" zwyciężyli i ponownie uwięzili Shinnoka.Nieumarli żołnierze Shinnoka zostali przepędzeni do Netherrealm z wyjątkiem szczęśliwców którzy zostali przywróceni do życia

Czyli już chyba wiemy w jaki sposób Kung Lao i Kitana powrócili do życia...
Mam nadzieję że w grze zostanie przedstawiona walka z Shinnokiem...
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 05:01:27 pm wysłana przez Raven821 »

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 12, 2015, 05:42:01 pm »
To mogli już wszystkich przywrócić do życia a nie tylko wybranych.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 12, 2015, 05:58:04 pm »
Nie kumam. To co przytoczyłeś to fabuła MKX, czy czas międzygrowy, który dział się pomiędzy MK9 a MKX? Bo jeśli to pierwsze to rozumiem: Akcja toczy się przez X lat, w trybie story ożywiani zostają Kung i Kitana, i tak się to toczy. Jeśli jednak to jest tylko tło do wydarzeń to czy tylko ja widzę tutaj mega głupotę? Ledwo Shao zaatakował królestwo Ziemskie, ledwo co został wygnany, od razu inna armia wkracza? Shinnok z trupami? I co? I nie mamy w to wglądu? Coś tak poważnego chyba powinno być osobną grą, a nie tylko "tłem". WTF? Więc to co przedstawił Raven821 to całkowity spojler fabuły gry MKX. Shinnok się budzi, atakuje Ziemię, udaje się go pokonać, ożywają niektóre postacie, do akcji wkracza Kotal i Mileena.

EDIT: Aaa ja piszę w temacie o komiksie a nie grze! Przepraszam, pomyliłem okienka. Jeśli to tylko komiks to fuck this shit :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 06:00:24 pm wysłana przez Adept »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 12, 2015, 06:55:42 pm »
Adept ale wydarzenia z komisku są powiązane z grą :D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 12, 2015, 07:27:24 pm »
Jeśli jest tak jak mówisz, to zdradzili właśnie fabułę MKX. Niech mi ktoś da choć jeden najmniejszy argument, że nie jest tak jak piszę.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 12, 2015, 07:42:54 pm »
Masz rację, w sumie to z tego wszystkiego wynika że wszystkie wydarzenia z komiksu również znajdą się w grze :o?

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 12, 2015, 07:45:53 pm »
A to komiksy nie są czasem prequelem "dziesiątki"?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 12, 2015, 07:57:02 pm »
A to komiksy nie są czasem prequelem "dziesiątki"?

Jeśli są prequelem to jakim cudem tak ważne wydarzenie jak TOTALNA INWAZJA królestwa Ziemskiego ma niby być tylko wzmianką w grze? No LOL, coś tak istotnego jak najechanie jednego z bossów (Shinnok z MK4) na spustoszone królestwo Ziemskie, które nie ma nawet obrońców bo wszyscy pozdychali - to niby ma być tylko "tłem"? "Opowieścią" i "Prequelem" do MKX? FUCK THIS SHIT! To mnie bardziej ta kwestia interesuje niż jakieś potyczki Kotala i Mileeny. Jeśli to ma być tylko "tłem" do MKX to równie dobrze mogliby wymyślić, że Starsi Bogowie zeszli na Ziemię i zresetowali zasady Mortal Kombat i kazaliby nam to wziąć na "wiarę". Nie no bez jaj. Jeśli takie rzeczy się dzieją jak kolejna inwazja na Ziemię, to jest to fabuła gry!

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 12, 2015, 09:14:08 pm »
Zgadzałem się z Adeptem do ostatniego zdania. I właśnie w nim upatruję jeszcze jakąś nadzieję że uratują nas od grozy komiksu.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 12, 2015, 09:18:21 pm »
Ja mam nadzieję że wątek walki z Shinnokiem będzie ukazany w grze, bo jeśli gra rozpocznie się od tego że Shinnok został już pokonany to będzie to wielki Fail.

Ogólnie wydaję mi się że ten komiks nie jest żadnym prequelem, tylko to są wybrane wydarzenia z gry. Przecież sami zapowiedzieli że w grze pokażą wydarzenia zaraz po Mk 9, 5 lat później, 10 lat później itd. Jak na razie pokrywa się to z komiksem(np.mały Takeda w 1 rozdziale komiksu-nastoletni Takeda w 2 rozdziale).
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 09:23:12 pm wysłana przez Raven821 »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 12, 2015, 09:39:01 pm »
Mnie rozpierdziela tekst "A fallen Elder God named Shinnok rose to lead the undead armies of Netherrealm against us in a war that nearly destroyed Earthrealm. Nearly.", to co? To inwazja Shao Kahna nie zniszczyła prawie królestwa Ziemskiego? Wydawało mi się, że inwazja która nastąpiła praktycznie spustoszyła ziemię. Widać przecież po planszach, że świat jest w chaosie. I co? I zaraz potem Shinnok przylazł ze swoją armią i ponownie prawie nie zdewastował kompletnie Ziemi? To się tak nie trzyma kupy. Tak jakby dziecko pisało te scenariusze.

1) Albo jest tak jak piszę i debil wymyślał tę fabułę z prequelem do MKX, co nie trzeba tłumaczyć jak to głupie
2) Albo ta inwazja ma miejsce w trakcie tych 20 lat od MKX, wtedy da się to jakoś fajnie upchać. Np. Kotal z Mileeną wojują po śmierci Shao o panowanie. Nie ma jeszcze Shinnoka, więc takie leszcze mogą się bić o władze. Po 15 latach przychodzi Shinnok z armią i tryb "story mode" się powoli kończy, a kończy się na wygnaniu Shinnoka. Dlatego też na początku trybu story nie ma np. Kung Lao, bo nie żyje - jest wskrzeszony później.