Autor Wątek: Firma Midway upada  (Przeczytany 11403 razy)

Offline 'Dranzer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
  • Let's Mortal Kombat Begin!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 20, 2008, 04:08:11 pm »
Skoro firma Midway upada to co powiecie na to:

Mortal Kombat 9 is the next game in the MK series. The game will be developed on an updated version of Midway's custom modified Unreal 3 engine that was used on Mortal Kombat vs DC Universe. It is expected to be released for both the Xbox 360 and Playstation 3 gaming consoles. The game is assumed to be released late in 2009 or 2010.

The only thing the team has said about the game is it's tagline or codename is "Attack of the Dogs."
Według mnie to jakaś ściema. Dopiero co wyszedł MKvsDCu.
takie zadluzenie a jeszcze chca nowa gra robic :-\
Drogi Cajrusie... Nawet jeśli rzeczywiście Midway robi nowego Mortala to po to, żeby wyjść z tego zadłużenia.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 21, 2008, 08:28:59 am »
To że mają problemi finansowe to nie znaczy że mają nic nie robić, Mortal wychodzi co rok co dwa, więc muszą go już zacząć robić, a przez ten czas bedą wychodzić Updaty do MK VS DC, nowe postacie i te de! :) Mortal nie upadnie jedynie zmieni właściciela w ostateczności Midway sprzeda prawa do Mortala żeby się ratować ale narazie otym nie myslą więc nie jest jeszcze tak zle! Midway zmienił włąściciela zarobili ostatnim czasem $ 50 mln, co miesiąc Midway zarabia około $ 1 mln za Mortala, Więc moim zdaniem dadzą radę!

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 14, 2009, 12:23:54 am »
Firma Midway oficjalnie ogłosiła bankructwo. To już jest koniec i fatality zostało wykonane. No cóż, miejmy nadzieję, że prace nad MK nie zostaną zatrzymane  ;)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 14, 2009, 01:27:27 am »
Pfffffffffff......
No to po totalnie średnim dniu który zaczął sie dobrze, tą informacją już mi go totalnie zjebałeś drogi davidkozie.......:)

Ale z tym Fatality to bym się powstrzymał jeszcze trochę, narazie brzmią w powietrzu słowa: Finish him! Ogłosili upadek - fakt ale nie zaprzestają działania. Jestem reaistą i w sumie to jest zbyt świeża wiadomość bym mógł sie jakoś do niej ustosunkować. Na pewno jest to dla mnie cholernie niepkojące.... Ale poczekajmy na kolejne newsy....

http://enabled.pl/gry/firma-midway-zbankrutowala/

Bądźmy dobrej myśli, ja idę się z tym przespać......

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 14, 2009, 08:39:11 am »
Cholera ta wiadomość rozwaliła już mi dzisiaj dzień no ale w tym artykule jednak piszą że jest szansa na kolejne produkcje Mortala oby się udało

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 14, 2009, 09:31:50 am »
No cóż w końcu ten dzień musiał nadejść ,ale chyba każdy liczył się z tym ,że firma Midway kiedyś upadnie(trudno jechać przez 17 lat tylko i wyłącznie na mortalu) .Zwłaszcza teraz gdy narobili się takich wielkich długów a na świecie panuje kryzys gospodarczy.
Co prawda Midway jeszcze nie powiedział ostatniego słowa ,ale ja bym nie liczył na kolejnego mortala ,jeżeli mają coś wydać to pewnie gry które są w końcowej fazie produkcji ,a nie jakiegoś MK9 nad którym dopiero co zaczęli pracować (chociaż dziwne jest to ,że skoro bankrutują to mimo wszystko oficjalnie zapowiadają mk9).
W każdym razie ,coraz więcej małych firm upada ,a na rynku pozostają tylko najsilniejsi czyli ci najbardziej komercyjni.Więc jeżeli mamy jeszcze ujrzeć jakiegoś mortala to pewnie z pod znaku innej firmy tak jak to się stało np. z Falloutem.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 14, 2009, 10:58:44 am »
Może Boon z całym Midway za długo siedzieli w świecie MK i myślą że jak coś upada lub przestaje istenieć to nie będzie problemu żeby to wskrzesić...... Mi się juz dziś sniło że davidkoz wstawił sprostowanie że to była pomyłka i że usunął już posty z info o upadku.....:)

Czytałem na necie o tym jak upadają firmy produkujące gry ale miałem to w dupie nawet mając w pamięci kłopoty finansowe Midway i teraz mam za swoje.... Teraz musimy czekac na orzeczenie sądu.....
Zastanawiam sie tylko co będzie z licencją na MK.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 14, 2009, 12:12:25 pm »
Niech EA się weźmie za MK :D ostatnio ich polubiłem, wydawają dobre gry na konsole nowej generacji. Niestety to takie moje małe marzenie.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 14, 2009, 12:58:41 pm »
Wie ktoś może na ile jest teraz wycienione MK? Czytałem jeszcze przed wyjściem MKDA że dochody związane ze Smoczą Seria wynoszą ok 1,5 miliada $. Nie wiem ile dokładnie zarobiły Mortale 3D na PS2 i X'a i MKvsDC. Bez MK Midway nie istnieje więc jeśli będzie choć cień szansy na to że wrócą do gry to będą trzymać prawa do MK i nieodstapią ich do ostatniej chwili.

-------------------------------------------------------==>
Niby nic nowego ale sytuacja prawna sie rozjaśnia:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=45145
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2009, 01:08:16 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 14, 2009, 05:58:33 pm »
Najwyżej przerzucą mortala do europejskiej części firmy, a później utworzą jej filię w USA.

robaczek

  • Gość
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 14, 2009, 11:21:03 pm »
Hm... jakby tu... niby szansa jest, że uratują firmę, ale niewielka (poza tym, po co?). Nie znam się na amerykańskim prawie, ale napisali, że to nie jest takie typowe bankructwo, tylko odroczenie spłaty roszczeń wierzycieli. Problem polega na tym, że nawet jeśli teraz płacić nie muszą, to kiedyś jednak będą musieli. Przy dzisiejszym stanie Midway, bardzo wątpliwym jest, by było ich na to stać (MKvsDC, choć okazało się sukcesem i miało trochę ich wspomóc, jednak nie zapłaci wszystkich długów). Dalej, patrząc co się dzieje na rynku (mamy przecież kryzys, który najbardziej da w cztery litery właśnie USA), wątpliwe by było ich też na to stać w niedalekiej przyszłości.

Wniosek z tego taki, że Midway wcześniej czy później będzie musiało pogodzić się z klęską. Przykre, ale prawdziwe. Miejmy tylko nadzieję, że licencję wykupi jakaś porządna firma, która podźwignie legendę MK i wyda naprawdę dobrą grę. Na Kamidogu napisali, że licencją zainteresowane jest EA i ActiVision. Osobiście wszystko mi jedno, nie wiem jaki jest stan owych firm, nie wiem co produkują (mało się interesuję grami), ale w tej chwili chyba jedynym sposobem na kolejnego MK byłoby wykupienie licencji, a głupim pomysłem byłoby sprzedawanie MK Japończykom (zniszczyliby MK szybciej niż Core zniszczylo Lar(w)ę), którzy produkują mordobić na pęczki (Tekken, Coul Calibur, Street Fighter, czy-co-tam-jeszcze, nie-znam-się-na-grach).

Kolejny punkt do rozważenia jest taki, czy aby takie przenosiny nie wyszły na dobre serii? Mając w pamięci, że teraz o ostatecznym kształcie produktu (jakiegokolwiek, czy filmu, książki, gry, komiksu) nie decydują sami autorzy, ale producenci i zarząd, który to pieniążki na dany produkt wykłada i liczy, że co podoba się jemu, podoba się i innym. Jak wiadomo wszem i wobec, ostatnimi czasy zarząd Midway sobie nie radził zbyt dobrze, więc jego (radykalna) zmiana mogłaby polepszyć jakość gier spod znaku smoka. Skąd wiadomo, czy Boon&Co. nie mieli dobrych pomysłów, ale zduszono je w zarodku, byle tylko przyspieszyć wydawanie kolejnych tytułów (kolejny rok, kolejny MK)? Być może pod skrzydłami innej firmy, autorzy dostaliby nowego wiatru w żagle i podźwignęli serię jak się należy?

Uff... to tyle ode mnie po dość długiej przerwie. Mam nadzieję, że nikt się nie zanudził i dobrnął do końca, a SlaveMe nie przeraził "długością mojego posta".

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 15, 2009, 12:02:35 am »
W sumie to sie zastanawiałem czy go czytać  :P ale nie przesadzaj widziałem dłuższe....

Jeśli już jakaś firma miała by wykupić MK to powinni znajdować sie w niej ludzie którzy wychowali sie na pierwszych MK. Bo tylko tacy czują tą grę. No i oczywiście potrafią zrobić dobrą bijatykę. Sprzedanie licencji Japończykom wg mnie nei wchodzi w grę, już widzę jak powsadzaliby w MK pierdoły typu Gon czy Mokujin a True Ogry'a zrobili bratem Onagi...

Z drugiej strony nie rozumiem tekstów typu: "Midway upada, a chuj z nimi. Dawali nam ostatnio takie gówno że im sie należało. Jak sprzedadzą licencje innej firmie to będziemy mieć super mrocznegoego MK"...Niekoniecznie.....
Mogą równie dobrze jak Midway albo i gorzej skatowac MK. Znieść ograniczenia wiekowe, wywalić Fatality i zmiejszyć brutalność, zastąpić starych wojowników nowymi... Zrobic wszystko żeby gra się lepiej spzedała, bo w końcu zabulili za nią grubą kasę, a założę się o swoje lewe jajo ze jeśli do tego dojdzie i powstanie nowy MK pod innym szylsem niż Midway to będzie to najdarsziej wyczekiwany MK tej dekady...

W ogóle się zastanawiam czy w tej sytuacji nowy MK powinien powstać.....

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 15, 2009, 12:58:53 am »
A ja wam prorokuję że Boon jeszcze wypłynie na tym kryzysie. Na prawdę wierzę że kryzys jest okazją dla wielu firm które w normalnych warunkach nie radzą sobie najlepiej, a Midwey może okazać się tego najlepszym przykładem. Ogłosili upadłość w odpowiednim momencie, i może uda im się nawet na fali wspierania wszystkiego co popadnie "aby ratować gospodarkę" załapać na umorzenie. Dobry prawnik, tworzenie fikcyjnych tworów etc. może jeszcze spowodować że za rok będziemy mieli Mortala o jakim świat nie słyszał.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 15, 2009, 03:36:28 pm »
Zobaczymy, dla mnie sytuacja Midway jest zła, czekam na to co powie sąd.

że za rok będziemy mieli Mortala o jakim świat nie słyszał.
Mam nadzieję że w naszym pozytywnym znaczeniu.... tzn- bez różnego rodzaju shujinków, teavenów i K-A-F...

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Firma Midway upada
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 18, 2009, 11:11:31 pm »
Dzisiaj uświadomiłem sobie, że Adept pisze za nas dwóch (czy mu się to podoba czy nie - o fakcie tym go poinformowałem ;). W zasadzie podpisuje się pod 95% jego wypowiedzi, jednak postanowiłem, że w ramach przepieprzenia cennego czasu, który powinienem przeznaczyć na kreatywna pracę, udzielę się (sobie) i zacytuje fragmenty z mojej rozmowy ze Slave.


SLAVE:
"Midway oglosili bankructwo
http://enabled.pl/gry/firma-midway-zbankrutowala/"

JA:
"Hmmmmm
 wiesz co?
 Ja się cieszę :) . Bo może wreszcie Mortala Kombata weźmie ktoś bardziej z jajami"

 może serii potrzebna jest taka zmiana, sam widzisz do czego doszło"


(...)

SLAVE:
"skąd wiesz ze sprzedadza Mk?"

JA:
"nie wiem, tak strzelam
...i mam nadzieję, że tak się stanie\z całym szacunkiem"



Chyba to tyle. Gdybym Był milionerem to kupił bym te prawa, zebrał grupe odpowiednich ludzi i za jakiś czas na rynku ukazał by się PRAWDZIWY "MORTAL KOMBAT" 5, 6, 7, którego wspominały by następne pokolenia, a magazyny o grach komputerowych miały by temat na okładkę.

Ale...
 
Nie jestem milionerem, nie byłem w kosmosie, nie mam doktoratu z fizyki, nie mogę udowodnić tego co bym chciał udowodnić, i mogę sobie tylko tak pieprzyć "co to bym ja zrobił"...

Dzisiaj przeszedłem po raz któryś tam setny "Mortal Kombat 2" i jestem z siebie zadowolony. Wróciłem do tej gry po 3 latach przerwy i granie sprawiło mi wiele radości. Czego nie mogą w dalszy ciągu zaoferować mi ostatnie 3 wymiarowe części serii, które odpychają mnie wszystkim czym się tylko da. Od grafiki i fizyki (stan nieważkości) przez jęki i okrzyki walczących, po głos "speakera".

Sentyment, sentymentem ale stara prawda jest taka, że najlepszy klimat mają MK1, MK2, no i jeszcze trochę w tyle UMK3 i jej pokrewny MK Tilogy. To była, jest i będzie wizytówka serii. Bla, bla, bla... i jeszcze raz. Świetna grafika, świetna muzyka, dobre sterowanie, prosty i cholernie praktyczny system walki, a wszystko to zapakowane w epicki ale też i mroczny klimat.


Jestem za i marze o tym by wreszcie seria została zamknięta na amen, albo żeby sprzedali prawa w cholerę (o czym już dawno pisałem) komuś, kto będzie wiedział, że "Mortal Kombat" to nie tylko tytuł/nazwa i imiona postaci. Z czym i jak to się je.



Mój kolega z pracy mówił: "Jeden lubi grzyby, drugi jak mu nogi śmierdzą"...



Dziękuję i pozdrawiam

D.D.