Autor Wątek: Garść nowości z E3!  (Przeczytany 15464 razy)

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
Garść nowości z E3!
« dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:08:24 pm »
Targi E3 rozpoczęte, a wraz z nimi sporo wieści dotyczących Mortal Kombat. Przechodząc od razu do
sedna, wczoraj na konferencji SONY ogłoszono, że MK9 w wersji na PS3 będzie obsługiwało 3D, który
jest jednym z głównych priorytetów Sony. Pokazano także drugie wykończenie Kung Lao, które można
zobaczyć tutaj (przewin do 2 minuty).

Jeff Gerstmann z Gigant Bomb przybliżył nam trochę, jaki będzie system ataków w nadchodzącym MK.
Dowiedzieliśmy się, że zrezygnowano z ataków "High" oraz "Low", a zastąpione zostały "Front" i
"Rear" wraz z "Blokiem" bez buttona odpowiadającego biegowi.

Na trailerze zaprezentowanym na konferencji można było u dołu ekranu zobaczyć tajemniczy pasek
przedstawiający "x", "piorun" oraz "S", które wypełnione są złotym kolorem:

- pierwszy lewel oznaczony literą "s" powoduje, że ataki, które wykonamy będą silniejsze np.
Fireball będzie większy, a teleport Sektora doda automatycznie kolejne uderzenie;

- drugi lewel (piorun) to najzwyklejszy, dobrze nam znany "combo-breaker", który przerywa kombo
przeciwnika;

- oraz trzeci lewel oznaczony "X", to nic innego jak "atak rentgenowy", który pokazany jest na
pierwszym trailerze, gdy Johnny Cage uderza przeciwnika tak, że widzimy jak łamią się kości;

Kolejną informacją jest ilość postaci, jaka będzie dostępna. W Mortal Kombat 9 zobaczymy 26 slotów
oraz dwa dodatkowe (dla losowego wyboru zawodnika i dla zawartości ściągniętej z sieci, DLC). Ed
Boon powiedział, że silnik na którym tworzona jest nowa część serii to nic innego, jak znany nam
Unreal 3 w bardzo zmodyfikowanej wersji, dzięki któremu gra śmiga w 60 klatkach. Kolejnym krokiem
w świecie Mortal Kombat będą ogromne plany dotyczące zawartości dodatkowych, które będzie można
pobrać z czasem, w formie DLC, a będą nimi nowe postacie, areny oraz fatality. Online będzie
składał się z walk "jeden na jeden szybki mecz", oraz walki społecznościowe, które będą rozgrywane
do ośmiu graczy jednocześnie w takiej formie, że podczas, gdy dwójka graczy będzie walczyć, kolejna szóstka,
będzie mogła ich wspólnie oglądać, komentować i czekać na swoje tury.

Dowiedzieliśmy się także nieco o historii MK9, która będzie rozpoczynać się zaraz po wydarzeniach z Mortal Kombat Armageddon. Raiden zostanie zabity przez Shao Kahna i przed śmiercią wyśle tą wiadomość do samego siebie w czasach Mortal Kombat 1. Młodszy Raiden odczyta tą wiadomość i będzie próbował zrobić wszystko, aby nie doszło do takiej przyszłości, jaką odebrał od samego siebie. Wiem, że jest to trochę pokręcone, ale z historii Armageddonu przenieśiemy się z powrotem do czasów MK1, MK2 i MK3. Przez to, że Raiden będzie starał się zmienić wszystko to, co wydarzyło się od pierwszej części, los naszych wojowników może ulec zmianie i choć będzie to reebot serii, wszystkie wydarzenia mogą ulec zmianie (cybernetyczni ninja mogą zostać normalnymi ludźmi, Liu Kang nie musi zostać czempionem wygrywając batalie, etc...).

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2010, 08:13:36 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Adept

• Użytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: Garść nowości z E3!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:16:39 pm »
Nie wiem jak Wy, ale moim zdaniem twórcy zdali egzamin z tematu "fabuła". Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. W ogóle kwestia pokonania Raydena przez Shao Kahna jest już wielce ciekawa. Mi się podoba.

"A poza tym dojebać 6-0 Kungowi... On się rzeczywiście nie nadaje przeciwko tej głupiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszczącej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:24:48 pm »
No tak i zobacz, że nie dojdzie do tego, bo "młodszy" Raiden będzie wszystko zmieniał przez co wykręci się nam cała historia MK. Wszystko później może ulec zmianie i to mnie ciekawi :) jakie losy będą bohaterów, bo myśleliśmy, że będziemy je znali, a tutaj jednak Raiden im nie pozwoli na wiele

-Luna-

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:27:12 pm »
Może to właśnie mieli na myśli przez "reboot"? Bo jak by nie patrzeć, teraz wszystko może być inaczej i nie będzie żadnego armageddonu.

Offline franqey

• Użytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:30:18 pm »
Mi najbardziej podoba się chyba to że Taven i Deagon i paru innych mogą nigdy się nie pojawić. W zasadzie nie zaistnieć.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:32:16 pm »
Tak, tak, racja:) Skupiliśmy się na tej historii ale co ze smaczkami jakimi jest ten pasek? Co o nim myślicie? i 26 postaci, więc spora liczba, a biorąc pod uwagę pierwsze trzy części, to prawie każdy załapałby się? ilu ich tam wszystkich jest? z grywalnych?

Offline Piekielny Scorpion

• Użytkownik
  • Ninja piekieł
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:34:27 pm »
Fabuła mi się podoba tylko dziwne trochę że Shao Kahn dał rade zabić Raidena hmm może też Scorpion nie zabije starszego Suba

Powrócił z piekła by się zemścić

-Luna-

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:39:59 pm »
Pasek jest genialny bo naprawdę włoży dużo do rozgrywki, ja bym bardziej chciał wiedzieć co da ten x-ray atack, czy to będzie na zasadzie combosów z SF że po prostu odmierają hp czy może będzie to iało jakieś wieksze konsekwencje.

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:17:57 pm »
a ja myślałem, że te podwojone zdolności to pro movesy, które zrobili dla MKvsDC i już banan, a to jednak pierwszy level tego paska. Czuję, że często będą wykorzystywane, bo dzięki nim będzie można zwiększać komba. Trochę taktyki to doda i dobrze.

Luna policzył, że wszystkich od MK1 do MK3 z grywalnych jest 22 czyli zostają nam 4 miejsca wolne, jakieś pomysły?

Offline Adept

• Użytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:19:39 pm »
a ja myślałem, że te podwojone zdolności to pro movesy, które zrobili dla MKvsDC i już banan, a to jednak pierwszy level tego paska. Czuję, że często będą wykorzystywane, bo dzięki nim będzie można zwiększać komba. Trochę taktyki to doda i dobrze.

Taktyki lub spamerstwa jak w Last Blade 2, gdzie Luna sam pisał, że goście się nastawiają na ładowanie paska i ciągły spam.

"A poza tym dojebać 6-0 Kungowi... On się rzeczywiście nie nadaje przeciwko tej głupiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszczącej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Piekielny Scorpion

• Użytkownik
  • Ninja piekieł
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:23:05 pm »
Jeśli będą wolne miejsca to myślę Quan Chi i Ermac dalej brak pomysłów

Powrócił z piekła by się zemścić

Offline DanloS

• Użytkownik
    • DanloS-ART
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:42:04 pm »
Nice ;) no ja też bym chciał zobaczyć Ermaca w nowym Mortalu:) ciekawe kto sie pojawi jako sub-boss: goro a moze kintaro?

-Luna-

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:46:29 pm »

Taktyki lub spamerstwa jak w Last Blade 2, gdzie Luna sam pisał, że goście się nastawiają na ładowanie paska i ciągły spam.

Ale w Last Blade jest ku temu okazja bo jak masz krechę na migająco to możesz spamować te speciale ciągle, tutaj pasek będzie ci schodził.

Offline Cobra

• Użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:52:40 pm »
Można by stwierdzić że, "co minute, dostajemy nowe informacje o MK9"
Jak wiemy, dzisiejsze E3 zaczęło się dokładnie 45 minut temu, WB nie pozwoliło na robienie zdjęć, oraz nakręcania filmów z ich prezentacji Mortal Kombat 9...
I co? i mamy nowy filmik z E3 ;D ;D ;D
Filmik ukazuję nam (można powiedzcie na chwilę obecną) mnóstwo fatali!
Zaczynając, od wyrywania kręgosłupy z głową, przez sub'a, a kończąc, na wbiciu sztyletów i brutalne wyrwanie głowy przez mileene..
E3 jeszcze trwa, więc nie zdziwię się jak pojawią się nowe wideo z E3, za parę minut... :-)
Można również ujrzeć po raz pierwszy w akcji Scorpiona, o którym było tyle szumu "czemu nie pojawił się w trailerze..." cały filmik możemy zobaczyć o TU

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:56:51 pm »
ładnie Cobra ;)

Scorpion wygląda wyśmienicie, masywnie, ciężko i zwinnie zarazem ;) Coś pięknego no i te rentgeny, jak łamie się kark Mileenie. Coś pięknego (2x).

Fatale jak fatale, niezła masarka z tego "wypiłowania" od genitali Kung Lao.

Ed Boon zapowiedział MK na WIOSNĘ 2010, więc nie będzie to na pewno 11 marzec, a w którymś miesiącu Q2.