Autor Wątek: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach  (Przeczytany 26326 razy)

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 29, 2009, 02:29:45 pm »
Jeśli ktoś jest tym zainteresowany to może podać swoją propozycję jak to oceniać. Zależy mi po prostu, aby każdy kierował się tym samym kryterium i brał pod uwagę wszystkie postaci MK (dlatego wybrałem własnie tę część serii).

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 29, 2009, 02:33:06 pm »
A może zrobimy tak aby ocenić dany strój postaci w skali od 1 do 10 i rozwinąć swą wypowiedz a nie tylko napisać że podoba mi się bo po protu jesyt fajne, nie! Każdy pisze JEDNĄ wybraną postać i ją ocenia i rozwija swą wuypowiedz!

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 29, 2009, 03:24:38 pm »
A może zrobimy tak aby ocenić dany strój postaci w skali od 1 do 10 i rozwinąć swą wypowiedz a nie tylko napisać że podoba mi się bo po protu jesyt fajne, nie! Każdy pisze JEDNĄ wybraną postać i ją ocenia i rozwija swą wuypowiedz!

Po prostu wszystkie posty o odzieniach mają być takie jak posty z pierwszej strony tego tematu. Krótkich wypowiedzi nie będziemy tolerować.

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 31, 2009, 08:52:09 pm »
Jeżeli chodzi o stroje w MK to uważam że w nowym MK podstawowe postacie powinny mieć taki wygląd jak w:

Sub-Zero - MKD
Scorpion - MK Shaolin Monks (tak jak na intrze)
Liu Kang - oldskulowo ;)
Kung Lao jak w MKSM
Kitana - MKSM
Reptile - MKSM
Raiden - MKSM
Johny Cage - MKSM
Shang Tsung - MK2
Goro - MKSM

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 31, 2009, 11:31:47 pm »
Czy ja czegoś nie napisałem wyżej? Rozwijamy swoje wypowiedzi. Nie interesuje mnie lista strojów z której części jakiej postaci Ci się podobały. Interesuje mnie DLACZEGO Ci się podobały. To nie Strefa Mortal Kombat. Tutaj argumentujemy swoje teorie. Napisz jeszcze raz posta, tym razem jednak uzasadnij co takiego Cię pociągało w tych poszczególnych strojach. Bo jak na razie Twój post przedstawia zerowe wartości dla fana. Wypisać to każdy może :)

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #35 dnia: Września 01, 2009, 11:10:02 am »
Sub-Zero z MK Shaolin Monks
Noob Saibot z MK4
Quan Chi z MK:DA
Cage z MK:Shaolin Monks
Goro z MKD
Kung Lao z MKG
Sektor z MKG
Kitana z MK:DA
Reptile z endingu w MK2 (strój ninja i głowa jaszczura)
Scorpion z MKA (dodatkowo z nałożoną zbroją Kahna ale bez maski Kahna)
Mileena z MKD
Cyrax z MK:TE
Nitara z MK:DA
Smoke z UMK3 (Robot i Human)


Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #36 dnia: Września 01, 2009, 11:14:54 am »
Adept wyraźnie napisał, że nie podajemy samych nazw części, w których podobały nam się stroje. Tekken Kombat dostałeś już ostrzeżenie w innym temacie i teraz znowu masz gdzieś, to co piszą moderatorzy.

Edytuj posta albo będzie kasacja lub  ;D

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #37 dnia: Września 01, 2009, 05:00:47 pm »
Wygląd Scorpiona najbardziej mi się podobał w Mortal Kombat Shaolin Monk tam wyglądał jak prawdziwy ninja  dobrze wykonany w 3D
Cyrax najbardziej mi się podobał w MKDA ciekawie go podrasowali oczywiście strój robota  ;D
Ermac najlepszy wygląd według mnie MKD  super wyglądała jego maska i cały strój też ciekawie zrobiony w alternatywnym mi się średnio podobał
Reptile zdecydowanie mi się świetnie wyglądał w MKSM maska podobna jak Ermaca jego strój też dobrze wykonany i ciekawie wygląda z tym schowanym za maską  jaszczurzym wyglądem
Quan Chi dobrze wyglądał według mnie w Mortal Kombat 4 fajnie wyglądała tam jego zbroja
Sub-Zero super wyglądał w MKvsDC typowy assasin z Lin Kuei
Baraka też najlepiej wyglądał w MKvsDC jak tarkacki morderca i dobrze było widać jego buzke
 

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #38 dnia: Września 03, 2009, 02:28:34 am »
MKA

Scorpion-1 strój to remake z MK4 z najlepszą według mnie maską, która nadaje postaci indywidualny charakter i świetnie współgra z klasycznym strojem ninji (prostota bez zbędnych dupereli).Generalnie wypas. Alternative to podstawowe wdzianko z MKDA. Spoko zbroja z mieczami i fajnym kapturem, nie podoba mi się tylko ten pas.
Sub-Zero-Podobają mi się lodowe ręce i fajna maska, do dupy jest za to ten medalion na klacie, niebieskie paski na czarnych gaciach i to że jest kafarem. Alternative to z kolei poezja, wyjebista maska (Shredder rules!),fajny pas, symbole smoka na gaciach, rękawice, naramienniki.
Reptile-1 to świetny kompromis między jego gadzią naturą a klasycznym wyglądem (tylko powinnien mieć jeszcze jakieś trzewiki do tego). Alternative to niewypał (zrobienie z niego jaszczurki z kolcami zupełnie spłyciło klimat tego fightera).
Rain-to co zrobili z tą postacią woła o pomstę! Nie zachował się w ogóle jej poprzedni klimat. 1 mogła być dobra, gdyby nie było tej kaprawej pelerynki, zamiast tej ciperskiej chustki była maska i do tego kaptur. Alter to już w ogóle masakra! Dalej ciperska chustka, dali kaptur ale z jakimiś diademami księcia cioty i skrzydła na plecach (chyba żeby odleciał i już nie wrócił).
Ermac-Oba wdzianka pochodzą z MKD i dobrze, bo są zajebiste! Pierwszy charakteryzują kozackie czarne bandaże na twarzy, fajny czerwony strój i zielone ślepia (yeah!). Alter podobny, z tym że ten czerwony kolor trochę bardziej wyblakły.
Chameleon-Wdzianko z opaską na głowie i w porządku maska (to że chłopak jest przeźroczysty w paru miejscach da się ścierpieć).
Noob-1 to "oleista" wersja, której osobiście nie trawię (nudny i prostacki design). 2 to czarny ninja o bardziej ludzkim wyglądzie (prostota + klimat,to lubię).
Smoke-Morda kosmity, przeźroczystość i jakieś chamskie szelki...Za to cyborg to kunszt designerski (rewelacyjnie odchudzony i te rakiety na plecach rządzą!).
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2009, 12:56:34 am wysłana przez Martins »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 03, 2010, 10:01:45 pm »
Mam tylko MKD no i całą klasykę :) stroje które mi się najbardziej podobały to prawie wszystkie ubranka, szczególnie te stroje ninjów (klasyka MK). Z MKD strasznie spodobała mi się zbroja Suba, alt. Scorpa i również alt. Mileeny :) (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ;)). jednak boli mnie alt. Sub z MKD. Mogli dać tego co w MKDA...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 03, 2010, 10:39:29 pm »
Już to pisałem ale napiszę raz jeszcze:
Pierwszy strój z MKD mnie zabił ale po tym jak zobaczyłem alternatywny to go pokochałem.....
[Mileena też ma niezły  :P]

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 06, 2010, 09:50:30 am »
Ja za to będę marudził:) Odnośnie tego co oni wyprawiają z ninjasami w tej serii:(
Skupię się na ukochanym scorpie. Pomijam wszystkie kolorowe pierdoły(czyt. elementy stroju, ponieważ potrzebne są do rozróźnienia postaci).Jednak wspomnieć muszę, że z tego co wyczytałem z publikacji opisujących wygląd shinobi wszędzie jest napisane, iż zazwyczaj kolor stroju zawsze był stonowany, ciemny. Zazwyczaj brązowy, ponieważ koloryt to materiału był tańszy w uzysakaniu. Natomiast ubierali się jak cywile podczas akcji mających na celu morderstwo bądź jakiś sabotaż. Odnośnie fragmentów zbroi tak ochoczo stosowanych przez ekipę od MK. Była zakładana na bitwy (nie akcje szpiegowskie) i także posiadała stonowane kolory. Mnie akurat nie podobają się w MK ponieważ nie wyglądają jak zbroja ninja, tylko dlatego:P
Druga sprawa to maski od MKII wyglądają jakby mieli w paintball się bawić, albo jeździć na quadach:) Tragedia - powinno być zwykłe płótno owinięte w koło ryja, a nie jakiś plastik.
Trzecia sprawa spodnie:( to jest zupełna kpina. Jakieś pseudo rajstopy:( Gdzie są luźne spodnie związane na piszczelu szmata bądź sznurem?
Na koniec Najgorsze co mogli zrobić ninja zdjęli im z nóg tabi i założyli kozaki:) Kpina. tylko w niewielu mortalach było tabi na stopach. Jak można dawać kozaki ninja?? Chyba ,ze to są ninja z Korei Pn i muszą kultywować militarne zapędy Kim dzong ila. Brak mi słów na to co oni robią z niektórymi postaciami. Takich buraków są dziesiątki
Dlatego dla mnie ninja najlepiej wyglądają w MKI. W debiucie jest im najbliżej do klasyka:)
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 09:55:13 am wysłana przez król maciuś1wszy »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 06, 2010, 04:42:03 pm »
Skupię się na ukochanym scorpie. Pomijam wszystkie kolorowe pierdoły(czyt. elementy stroju, ponieważ potrzebne są do rozróźnienia postaci).Jednak wspomnieć muszę, że z tego co wyczytałem z publikacji opisujących wygląd shinobi wszędzie jest napisane, iż zazwyczaj kolor stroju zawsze był stonowany, ciemny. Zazwyczaj brązowy, ponieważ koloryt to materiału był tańszy w uzysakaniu. Natomiast ubierali się jak cywile podczas akcji mających na celu morderstwo bądź jakiś sabotaż. Odnośnie fragmentów zbroi tak ochoczo stosowanych przez ekipę od MK. Była zakładana na bitwy (nie akcje szpiegowskie) i także posiadała stonowane kolory.

A kto kiedykolwiek, gdziekolwiek, jakkolwiek, kolwiek ;) powiedział, że Scorpion to Shinobi? Od dawien dawna jest wiadome, że Scorpion jest pure ninja, tak jak jego ojciec był, który nie chciał, aby syn dołączył do Shirai Ryu. W przeciwieństwie do Chińskich Lin Kuei, Japońscy ninja w tym i Scorpion byli wrogo nastawieni do shinobi, którzy współpracowali z daymio oraz rządem cesarskim. Więc jako ninja można śmiało uznać strój Scorpiona jako barwy klanowe. I jakkolwiek by była naciągana ta teza jest ona logicznie do przyjęcia. Co natomiast nie jest do przyjęcia to teza o shinobi. Shinobi ubierali się głównie na szaro, a ninja w Sengokuidai praktycznie NIGDY nie ubierali się na czarno. Więc kwestia wolnej interpretacji i fantazji jeżeli chcesz poważnie podejść do tematu. Skąd Ci do głowy przyszło, że Scorpion pracuje w tajnej policji, tego to nie wiem.

Druga sprawa to maski od MKII wyglądają jakby mieli w paintball się bawić, albo jeździć na quadach:) Tragedia - powinno być zwykłe płótno owinięte w koło ryja, a nie jakiś plastik.

Zostajesz wyklęty ze stowarzyszenia niezwykłych dżentelmenów... Te maski z MKII to dla nas (Nerdów 2d, z Death Dealerem na czele) najzajebistrza rzecz jaka zaistniała w Mortal Kombat. Nie ma lepszych masek niż tych w Mortal Kombat II. Przykładem tego jest Mortal Kombat: The Movie, który ewidentnie wzoruje się na tych "plastikowych" maskach. Efekt oczywiście fenomenalny i gdybym jakąkolwiek maskę miał wybrać, byłyby to oczywiście te z Mortal Kombat II.


Na koniec Najgorsze co mogli zrobić ninja zdjęli im z nóg tabi i założyli kozaki:) Kpina. tylko w niewielu mortalach było tabi na stopach. Jak można dawać kozaki ninja??

W Mortal Kombat II były tabi. To mi wystarcza. W Mortal Kombat 3 również, w Trilogy też. Czego chcieć więcej?

Dlatego dla mnie ninja najlepiej wyglądają w MKI. W debiucie jest im najbliżej do klasyka:)

Klasycznie/realnie wcale nie znaczy lepiej. W przeciwnym wypadku gralibyśmy normalnymi postaciami, bo ninja w szesnastym wieku wcale nie ubierali się na czarno, ani nie na kolorowo ;) więc ja tam wolę tę lekką dozę wyobraźni w postaci plastiku na ryju i kolorowych strojów. Oss.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 04:45:57 pm wysłana przez Adept »

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 22, 2010, 06:20:08 pm »
Chciałem coś tu tylko lekko sprostować. Jestem wielkim miłośnikiem strojów postaci z pierwszego Mortal Kombat, głównie Raydena i ninja. Podobają mi się bardzo zarówno zwykłe "szmaciane" maski jaki te "plastikowe", chociaż dla mnie zawsze były z metalu :D.
...Stroje dla ninja w UMK3 też są świetne, ale lepiej się prezentują na grafikach przedstawiających postacie z bliska niż w samej grze, może to kwestia aktora i jego sylwetki oraz postawy walki... Nie wiem.

Offline Mat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
Odp: Stroje w Mortal Kombat czyli: Konwersacja o odzieniach
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 22, 2010, 11:36:04 pm »
'Szmaciane' maski też mają swój urok i były tylko w pierwszej części, dlatego mnie akurat szczególnie przypadła do gustu wizja Vincenta Proce. I właśnie na tym polu trochę się zawiodłem przy MK9. Znów te same stroje dali :-\ Eh, ale kto wie, może przy okazji następnej części zmienią już nieco tą szablonowość.