Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 28290 razy)

Offline Kubikiri

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 21, 2008, 05:17:02 pm »
MKmaniak twoja wypowiedz mnie najzwyczajniej w świecie wkurwiła. Jakim prawem możesz wypowiadać się o anime, oglądając Króla Szamanów na Jetixie? Poprostu bez komentarza.

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 21, 2008, 05:26:39 pm »
... wolny kraj.

a pisz co chcesz ... tylko sie potem nie dziw dlaczego ludzie reaguja tak, a nie inaczej

Offline Kubikiri

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 21, 2008, 06:53:53 pm »
... wolny kraj.

a pisz co chcesz ... tylko sie potem nie dziw dlaczego ludzie reaguja tak, a nie inaczej

Pisanie w temacie specjalnie zalozonym do rozmowy o Anime, że są dla dzieci, to tak jak bym napisal na tym forum ze MK jest do dupy a teken nie :-\

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 21, 2008, 07:21:03 pm »
... wolny kraj.

a pisz co chcesz ... tylko sie potem nie dziw dlaczego ludzie reaguja tak, a nie inaczej

Pisanie w temacie specjalnie zalozonym do rozmowy o Anime, że są dla dzieci, to tak jak bym napisal na tym forum ze MK jest do dupy a teken nie :-\
Bardzo proszę, pisz sobie co chcesz, ja wtedy się z tobą nie zgodzę, bo będe uważał, że to MK jest the best, ale nie powiem ci, że wnerwia mnie twoja odpowiedź i także nie powiem tego, że niepowinieneś się wypowiadać, a wiesz dlaczego? Dlatego, że masz swoje zdanie i ja to szanuje i chciałbym, żeby inni tak samo traktowali moje zdanie, a nie wymyślali Bóg wie co.
To jest fooorum!

Offline Kubikiri

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 21, 2008, 08:19:36 pm »
Nie... Ty nie rozumiesz o co mi chodzi. Ty swoją wypowiedzią wyśmiałeś każdego kto ogląda anime, stwierdzając że jest to zabawa dla dzieci. ::) A to juz nie jest wyrazanie wlasnego zdania...

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 21, 2008, 08:33:50 pm »
O przepraszam, ja nikogo nie wyśmiałem.
Powiedziałem, że anime jest dla dzieci, więc ja nie oglądam i takie jest moje zdanie, ale nie powiedziałem, że jeśli ktoś to ogląda to robi źle i ja się z takiego kogoś śmieje, bo wy możecie oglądać sobie co chcecie, a ja powiedziałem co myśle o anime, a nie o tych co oglądają anime.
Teraz jasne? Może wtedy źle się jakoś wyraziłem, ale o to mi dokładnie chodzi i proszę, skończmy już dyskusję, bo się offtop robi.
Zgoda? ;) :-[

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 02, 2008, 01:50:27 pm »
Ogladalem "Naruto" ( nie nie na dżetiksie bo tam kiszka ) ale znudzilo mi sie po krotkim czasie  :P Ew. kiedys oglondalem Bleach ale tez mnie znudzilo  :P Odpowiedz jest prosta : Anime nie jest dla mnie :)


____TEST YOUR MIGHT____

Offline Kubikiri

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 07, 2008, 10:07:40 am »
Cieszę się że chodziarz spróbowałeś.

Ale wróćmy do tematu. Ostatnio dokończyłem wreszcie oglądanie Death Note. Co o nim sądzą inni? Wg mnie to jest najlepsze anime pod słońcem ;D

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 18, 2008, 08:15:32 am »
Mimo że nie lubie anime oglądnełem se ostatnio  Devil May Cry spowodu że tą gre bardzo lubie  8)

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 14, 2008, 01:17:32 pm »
Zaznaczę najpierw, że jestem fanem anime, ale kilka ich obejrzałem. Moje ulubione to "Ninja Scroll", "Rurouni Kenshin", "Księżniczka Mononoke" i swego czasu całą seria "Bragon Ball" (jak byłem w liceum). Więcej  nie pamiętam tych, które mi sie podobały....może trochę jeszcze "Ghost in the Shell".

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 24, 2008, 09:30:58 pm »
Dawno tu nie zaglądałam, ale chyba trzeba coś napisać. Niesamowicie irytuje mnie jak ktoś kto nie ma pojęcia o czymś wypowiada się na ten temat a jego wypowiedź mija się z prawdą. Granicą bezczelności jest gdy jeszcze ta osoba obraża innych i chowa się za wolnością słowa. Wolność słowa owszem istnieje, szkoda tylko, że ustawowo nikt nie zaznaczył, że owe słowo powinno nieść ze sobą jakąkolwiek wartość a nie być pustym gadaniem.

Zacznijmy od tego, że jestem praktycznie przekonana, iż Mkmaniak nie przeczyta mojego posta a jak przeczyta i tak zinterpretuje go po swojemu. To prawie jak rzut grochem o ścianę, prawie bo groch w miękką ścianę nośną teoretycznie może się wbić. Tu się tylko odbije z dźwiękiem pustki.

Bodajże pisałam o tym wcześniej, ale powtórzę. W Japonii, czyli kraju skąd wywodzą się anime i mangi, na wiele tytułów jest narzucone ograniczenie wiekowe. Pierwszy lepszy przykład jaki nasuwa mi się na myśl to klasyk -  Ninja Scroll. Wierz mi, nikt rozumny nie da tego dziecku. Dlaczego? Poza ostrymi scenami walk, krwią, jest w nim spora dawka erotyki. I nie mówię o tym, że dziewczynie się rozerwała sukienka, ale o scenach gwałtu, wykorzystywania seksualnego. Kto widział, wie co mam na myśli. Kogo zainteresuje tylko to zdanie i przekona go to do anime to widać, że opiera się on na najniższych instynktach.
Dalej...  Ostatnio oglądam Kenshina. 95 epizodów seria TV i 4 OAVki. Nie zdziwiłabym się gdyby ta seria leciała normalnie w telewizji publicznej, zdziwiłabym się gdyby puścili ją nieocenzurowaną. Poza sporą dawką krwi, która nie wszystkich przekona że obraz jest raczej kierowany do starszych, mamy wątki historyczne. Rewolucja Meji, shogunat, shinsengumi. Wytłumaczysz dziecku "o co chodziło?". O ile jeszcze seria TV jest przesiąknięta humorem tak OAVki są bardzo ciężkie i poważne. Dziecko przy nich nie wysiedzi a oglądanie serii bez nich nie ma sensu.
Dalej... Air. Przepiękna 4wątkowa opowieść. Znam ludzi w moim wieku którzy nie załapali o co chodzi fabularnie.
Mogłabym jeszcze kilka takich wypisać i nie muszę szukać samych anime w których jest walka i krew. Wystarczy sama zawiłość fabuły. Choćby na szybkiego; S.E.Lain, Angel`s Egg, RahXephon, Ghost in the shell,...

Z drugiej strony w pewien sposób rozumiem Twoje stanowisko Mkmaniak. W sumie patrząc na to do czego my Polacy mieliśmy dostęp w naszej telewizji można anime nazwać bajkami. Ba można je nazwać beznadziejnymi bajkami. Niedobrze mi jak myślę o Dragon Ballu, Naruto czy Pokemonach i o tym, że to kształtowało dla wielu obraz japońskiej animacji. Z ambicją te produkcje nie mają nic wspólnego. Dodając fakt, że idą one do nas przeważnie z Francji gdzie są cenzurowane, obcinane itp. To zniechęca i obrzydza.

Faktycznie anime nie są dla wszystkich. Jeśli ktoś jest zakochany w amerykańskiej "kulturze" i nie łyka japońskich klimatów to nic dziwnego. Proszę tylko o odrobinę instynktu samozachowawczego bo wydawaniem opinii w tym temacie zwyczajnie się ośmiesza.

-------------------

A co do tematu z drugiej strony... O tym co ostatnio oglądam już pisałam (Kenshin, zostało mi jakies 29epków serii tv), jednocześnie zaczęłam School Rumble (tak to można nazwać durną komedią, wszak dalej dzieciom bym tego nie dała :D )  a później się zobaczy ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 11:24:46 am wysłana przez Ana »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 25, 2008, 10:07:27 am »
Zaiste Ano, rację przyznam Tobie....

Zaś jeśli chodzi o anime jak i o mange to mogę powiedzieć że dla mej osoby są ciekawą odskocznią od komiksu europejskiego i amerykańskiego. Nie jestem wielkim fanem anime, nie wiem czy nawet klasyfikuję sie pod fana, ale co nie co widziałem.... Oczywiście gdyby porównywać do Was to nie wiedziałem nic.....

Dziecięciem będąc ["Bless the Child" ;)] widziałem [nie wiem czy to sie podczepia pod mange i anime] 'Yattaman', 'Daimosa', 'Tygrysią Maskę', i nie wiem czy to tak sie nazywało Kapitan Tsubasa?.... Szczerze mówiąc nie wciągnęło mnie to wtedy...Potem była 'Czarodziejka z księżyca' ale nie oglądałem bo to było dla dziewczyn..[chociaż dziewczyny były... ;)] Dragon Ball nigdy nie widziałem gdyż nie miałem dostępu do kablówki
Potem widziałem kilka Pokemonów i stwierdziłem że można ich ["ich" chyba je] skonfrontować z pewnym łowcą i wyszedł by z tego niezły komix.
Następnie we Włoszech poznałem GTO [trafiłem na koniec emisji w Mtv] i Abenobashi [początek, w miejsce GTO]...

I teraz gorąca prośba z mojej strony do osób ogarniających temat: widziałem tam takie anime o kolesiach grających w kosza. Główny bohater był wysokim i chyba rudym typkim co jeździł motorynką. Kojarzycie? Wiecie może jak się nazywała? Jeśli wiecie i jesteście tak dobrzy by nie trzymać tej wiedzy dla siebie to dajcie mi znać.

Dalej: widziałem kilka 'Cowboyów Beebopów' i 'Vampire Hunter D: Bloodlust' [podobal mi sie zajebiście, co jakiś czas go oglądam]. Nie mogę też nie wspomnieć tutaj o Animatrixie [który był dla mnie lepszy niż wszystkie filmy razem wzięte] oraz Trzecim Rozdziale Kill Billa : "Pochodzenie O-Ren", cudotwórczego QT. Jeden z moich ulubionych rozdziałów :)

Czasem kupię jakąś płytę DVD... tak uzbierałem prawie cały sezon "Sekcji 9". Widziałem "Księżniczkę Mononoko" chyba tak to było poprawnie... Mam tez "Bloog: Last Vampire" [ale  nie podobał mi się, znacznie lepiej wypadł 'Perfect Blue']

Nie będę ukrywał że świetnie bawię sie przy hentaiach, jeśli wiecie co mam na myśli ;)

Moja przyjaciółka poleca mi "Death Note" [jeśli to czytasz P. to pozdrawiam... :)] ale nie miałem okazji sprawdzić. Na razie odwaliło mi na punkcie NGE. Aktualny brak kasy zastopował poszerzanie kolekcji... :) Ale to ie potrwa wiecznie...
Raz całą noc oglądałem z wyżej wymienioną qmpelką anime, niestey nic z tego nie pamiętam bo na wieczorku był też pewien Absolwent ;)

I to chyba wszystko... Chętnie powymieniam uwagi z bardziej za awansowymi w tym temacie....
Sory za błędy w tytułach, stary już jestem i pamięć już nie ta....

Pozdrawiam......
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 01:26:54 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 25, 2008, 11:42:22 am »
Akurat ja jestem początkująca w tym temacie. Anime o którym piszesz w ogóle nie kojarze.

Kapitan Tsubasa, Daimos, Tygrysia Mask, Yattaman, Gigi la Trottola, Magiczne sztuczki czy Saly Czarodziejka (nie pamiętam oryginalnych tytułów) to "klasyki z Polonii 1" ;). Wszystko szło do nas ze słonecznej Italii. Ciekawostką jest, że aktualnie pracują nad remakiem Yattamana w HD.

Death note to podobno najlepsze anime zeszłego roku i jedno z najlepszych w ogóle. Również dalekie jest od "bajek dla dzieci".

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 25, 2008, 12:01:17 pm »
No to Ana, możemy poznawać razem...
Ja Ci polecam "Vampie Hunter D: Bloodlust".... naprawdę oryginalne podejście do tematu...
A jeśli lubisz wampiry i nie przeszkadza Ci historia w której dziki zachód miesza sie z XIX wiecznym stajlem z lekko metroseksualnym bohaterem bez mimiki biegającym do tego w odległej przyszłości to polecam. I wcale nie wygląda to tak niedorzecznie jak można sądzić po moim opisie...

I zapomniałem napisać o "Breakin the habit" LP :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 01:29:47 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 25, 2008, 07:41:56 pm »
Wiem, tak mniej więcej, z czym się je ten tytuł. Póki co z wampirzych klimatów dorwałam mangi Interview with the Vampire na podstawie książki Anne Rice. Zapowiada się... no cóż podobno to shounen ai. Mi to śmierdzi kreską shoujo. Na pewno będzie sporo yaoi, bo w samych książkach są już takie wątki. Życie.

Będę musiała się zabrać też za klasyki typu NGE, Rah, Eureka 7.... ale póki co odbiegają od mojego klimatu.