Autor Wątek: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion. (SOLVED) - W dziwnych okolicznościach.  (Przeczytany 16610 razy)

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Witam! - po raz drugi (3 post - Achievement Unlocked!)


Sprawa wygląda tak, usłyszałem że wychodzi Mortal na Pieca, więc zaplanowałem sobie go kupić, lecz zanim to, chciałem pobrać sobie demo, by sobaczyć jak hasa na moim sprzęcie. Nie znalazłem Demo, więc pobrałem pierwszego lepszego pirata.
Ku mojemu zdziwieniu, na pełych ustawieniach Video, gra śmigała bardzo ładnie, co jeszcze bardziej przekonało mnie do zakupu. Od bodajże dwóch dni zauważyłem problem jakim jest slow-motion (Pirata traktuję jako trening przed właściwą grą, a innymi słowy, masteruję Kenshi'ego), nawet po zmianie na mini. ustawienia graficzne, wszystko chodzi tak jak przedtem.

btw. Do dodatkowych przyczyn można zaliczyć mulenie w menu wyboru postaci, lecz było tak już od pierwszego uruchomienia.

Moja spec. kompa (o ile kogoś interesuje):

Intel Celeron G550
Radeon HD 4870x2
4Gb RAM DDR3 1333Mhz
Win8 64-bit
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2013, 09:49:18 am wysłana przez Coven »

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 07, 2013, 02:20:30 pm »
Zadziwiające, że w ogóle MK Ci chodzi na tym kompie, Twój procesor o ile mnie pamięć nie myli nie spełnia nawet minimalnych wymagań gry. Online będziesz robił każdemu slow-motion co jest bardzo denerwujące. Napisałeś, że zmieniałeś ustawienia graficzne na mini, trudno wywnioskować z tego czy rozdzielczość również? Dodatkowo o ile mi wiadomo MK nie wspiera W8 (to akurat drobiazg).

Nie sądzę abyś na tym kompie w jakichkolwiek ustawieniach utrzymał stałe 60 fps na bardziej wymagających "planszach" typu Graveyard.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 07, 2013, 02:37:58 pm »
A żebyś się nie ździwił ^^
Rozdziałki niestety zapomniałem zmnieszyć, ale jak po pierwszym odpaleniu spojżałem w ustawienia graficzne, gra sama ustawiła już auto. całkiem wysoko poprzeczkę. Ustawiając na MAX (prócz tej przedostatniej opcji, gdyż jest "zamrożona") poszedłem na Ladder, i na wszystkich mapkach działało płynnie, no chyba że jestem ślepy jak Kenshi. Wszystko działało jak należy, do bodajże wczoraj. Może mam wadliwego pirata? xD


EDIT. Jaki trol, teraz nawet nie chcę się chamstwo uruchomić, sick... o.0
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 02:41:46 pm wysłana przez Coven »

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 07, 2013, 02:59:16 pm »
Aby mieć pewność zapodaj sobie jakiegoś Frapsa, aby pokazywał Ci ilość kl/s (szczególnie na planszy typu Graveyard) będziesz wiedział dokładnie. Do gry online musisz mieć stałe 60 fps w innym przypadku będziesz robił slow-motion.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:02:02 pm »
Tak ja wyżej napisałem, teraz nawet nie chce mi się odpalić MK, po ustawieniu na niższe ustw. graf. sprawdziłem jak chodzi i wyłączyłem. Teraz za hooya nie mogę go odpalić...


Mógłby ktoś podrzucić plik konfiguracyjny z MK (najlepiej z wysokimi ustawieniami)? - Byłbym wdzięczny. :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:04:40 pm »
Po prostu wykasuj stary plik konfiguracyjny. A w tym celu włącz okienko 'Uruchom' (na klawiaturze Window+R), wpisz %appdata%, naciśnij ENTER, wejdź do folderu MKKE i wykasuj plik 'options.ini', po czym odpal grę i daj znać co się dzieje.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:23:42 pm »
Po prostu wykasuj stary plik konfiguracyjny. A w tym celu włącz okienko 'Uruchom' (na klawiaturze Window+R), wpisz %appdata%, naciśnij ENTER, wejdź do folderu MKKE i wykasuj plik 'options.ini', po czym odpal grę i daj znać co się dzieje.

Ale ja jestem głupi... Że też sam na to nie wpadłem...
Ok, odpaliło się. Wszystko elegancko git, ale po wejściu w Ladder, już w pierwszym pojedynku pojawia się slow-motion.
Chodzi płynnie, zwalnia itd. Przy bardziej wymagających mapach (np. mapa w mieście - walka toczy się na moście) częściej są spadki.

Dzisiaj zamawiam oryginał, do tego czasu może sam coś znajdę...
Widziałem że dużo ludzi się skarży na tę przypadłość na forum Steam'a. Dziwne, że na początku all was good, a teraz wszystko się popierniczyło...

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:28:59 pm »
Wejdź w ustawienia VIDEO, zrób screena, wyślij i daj linka na forum.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:36:13 pm »
Wejdź w ustawienia VIDEO, zrób screena, wyślij i daj linka na forum.

Proszę: http://img19.imageshack.us/img19/3097/02bt.png

EDIT: Na screenie widać, iż Shadow Quality jest na High, a na samym początku gdy było all ok, miałem ustawione na bodajże Very High.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 03:38:04 pm wysłana przez Coven »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:37:54 pm »
Na początek zmniejsz trzecią opcję od dołu - Anti-Aliasing z 8x MSAA na minimum, czyli OFF.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:44:41 pm »
Na początek zmniejsz trzecią opcję od dołu - Anti-Aliasing z 8x MSAA na minimum, czyli OFF.

1 walka (Ladder, mapa: The Street) - Slow-mo nadal się pojawia.
Wątpie, aby ustawienia graf. coś dały, skoro na praktycznie najwyższych ustawieniach wcześniej śmigało, jak noż po maśle. ;/


EDIT:
Próbowałem wszystkiego, co znalazło się na forum Steama, oficjalne zaradzenia wiki, ani jakieś pliki w żadnym stopniu nie pomogły uporać się z problemem.

btw. Skoro wcześniej wszystko śmigało, to może ja coś pokręciłem?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 04:25:27 pm wysłana przez Coven »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 07, 2013, 04:26:22 pm »
Daj wszystkie ustawienia jeszcze raz do minimum. Żebyśmy mogli wykluczyć że to ich wina.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2013, 04:40:05 pm »
Wszystko na LOW / OFF, rozdziałka 800x600, i nadal bez zmian.

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2013, 05:04:18 pm »
Jak pisałem wcześniej, zapodaj jakiegoś Frapsa aby było wiadomo jak daleko jesteś od tych 60 fpsów.

Trudno odpowiedzieć, "czemu nagle Ci się popsuło".

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 [PC] - Slow motion.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2013, 05:13:01 pm »
Jak pisałem wcześniej, zapodaj jakiegoś Frapsa aby było wiadomo jak daleko jesteś od tych 60 fpsów.

Trudno odpowiedzieć, "czemu nagle Ci się popsuło".

Odpaliłem Trening na mapie The Street, opcje graficzne były takie, jakie gra sama ustawiła (Prawie najwyższe) i w moim zdaniem, "najgorętszym" momencie spadło do 47 FPS'ów.