Autor Wątek: Mortal Kombat - pomoc w wybraniu bohatera  (Przeczytany 4218 razy)

Offline Woziulek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woziulek
Mortal Kombat - pomoc w wybraniu bohatera
« dnia: Grudnia 02, 2013, 12:13:39 pm »
Witajcie,

Jestem nowy. Od niedawna zacząłem grać w MK na Ps Vita. Szukam bohatera, którego wymasteruje. Kogo byście mi polecili? Myślałem nad Smokiem, Ermac iem lub Quan Chi'm.

Smokiem znam już każdy cios, dobrze mi idą walki tylko mam problem z kombosami.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat - pomoc w wybraniu bohatera
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2013, 01:06:23 am »
Wybór postaci jaką chcesz masterować to być może najważniejszy wybór w Twoim życiu, dlatego dobrze zastanów się zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Ja podjąłem ją w lipcu i nie czuję że kiedykolwiek jej pożałuję. Ogólnie nie lubię takich tematów jak ten, bo one zawsze sprowadzają się do tego, że prawie każdy będzie polecał Ci postać, którą sam gra, a Ty i tak w końcu samodzielnie będziesz musiał podjąć decyzję. No, ale mimo wszystko, spróbujmy...

Przede wszystkim dużo zależy od tego kim wygodnie Ci się gra. Każdą postacią gra się w inny sposób i to Ty musisz zadecydować, który wojownik jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Każda postać jest dostosowana do innego typu gracza. I tak np. Kabalem nie będzie grał gracz, który nie potrafi wykonywać kombinacji piekielnie szybko, czy który nie lubi napierać na przeciwnika, tylko woli czaić się gdzieś w rogu planszy. Wszystko zależy od  tego jaki styl Ci imponuje i jaki styl chcesz sobą reprezentować. Dlatego dobrze żebyś samodzielnie udał się na wyprawę do wymiaru internetu zwanego YouTube i tam zapoznał się z wszelkimi archiwalnymi nagraniami turniejowymi z jedną z interesujących Cię postaci w roli głównej.

Dobrze też, abyś zapoznał się z pojęciem 'TIER LIST'. Jest to swego rodzaju ranking postaci w grze - te wyżej mają przewagę nad tymi niżej. I tak, w MK9 najmocniejszą z postaci które Cię interesują jest Smoke, nieco niżej jest Ermac, a pod nimi Quan Chi (o ile patrzę na aktualną tier listę). Dlatego kierując się listą tier, najlepiej żebyś masterował Smokea. Pytanie tylko - czy ta postać naprawdę Ci odpowiada?