Polskie Forum Mortal Kombat > Ogólne

Urok Mortal Kombat

(1/4) > >>

Hero:
Ostatnio przeglądałem forum i zauważyłem że w wielu tematach była kłótnia na temat tego która część MK ma najlepszy klimat i urok. Dlatego postanowiłem zrobić osobny temat do tej dyskusji nad jedną z najważniejszych ( dla niektórych nawet najważniejszej ) rzeczy jaką niesie ze sobą MK. Dla tego czegoś jest tutaj co najmniej połowa z nas, więc jestem ciekawy co myślą na ten temat starzy gracze jak i nowi.

Według mnie częścią serii która posiada najlepszy klimat w jakim chcielibyśmy widzieć gre Mortal Kombat jest MK2. Ta część jest przez większość darzona największymi sentymentami. I słusznie. Wszystko w niej sie praktycznie znajduje czego chciałem widzieć w MK. Tak pobudza moje wspomnienia z dawnych lata grania z Amigą ( wieczory szczególnie ) że nie potrafię i nie będe potrafił zapomnieć tych dni.

Myślałem że już żaden Mortal nigdy nie będzie wstanie dorównać temu odczuciu. Jednak jako pierwsza zaskoczyła mnie szósta część smoczej serii. Również mroczna, ostra, trzymająca w stanie ekscytacji. Inne części niż te dwie nie przyciągnęły mnie do siebie w tak dużym stopniu.

Dwa lata później kiedy dostałem w ręce Shaolin Monks dawne odczucia z MK2 znów powróciły Prawie identyczny klimiat gry przeniesiony w 3D zafascynował mnie. MK:SM jest grą którą mogę przechodzić 30 razy a nadal będe czuł niedosyt  :roll:

Te części są prawie że idealne pod względem wykonania ale Deceptionowi jak i Shaolinowi brakuje nieco samej grywalności która jest w innych częściach.

davidkoz:
Mam wrażenie jakby coś takiego już było, ale pewnie to tylko takie uczucie.

Dla mnie największy urok posiada MK: Deadly Alliance. Za co ? A już mówie:
- klimat, czekałem na niego pięć lat i się doczekałem, to jest część serii na której spędziłem najwięcej czasu (chodź ciorałem już od małego na amidze jak dobrze pamietam zmieniając dyskietki ^^ to było przeżycie i one sprawiły, że dziś jestem fanem)
- wybór postaci, które są dobrane perfekcyjnie, zdolności, style, wygląd oraz te nowe które jako jedyne ze wszystkich części (tych nowszych) zostały przemyślanie, a nie skopiowane jak inne (Kano - Jarek, Johnny Cage - Kobra, Kira - Sonya+Kano)
- pełne 3D i zmiana poruszania się oraz ciosów z HP, HK itp na różne odpowiadające stylom
- areny ! Mój faworyt ze wszystkich części serii. Na platformie na wodzie podczas deszczu, przed świątynią Shang Tsunga z duszami czy platforma na latającym smoku
- nabicie bronią co dawało niezłego kopa kiedy weszło ^^
- mini gierki w szczególności rozbijanie coraz to cięższego materiału
- ogromna krypta
- Li Mei najlepsze co mogło spotkać tą grę :D
- fatality chodź wiem, że są tylko po jednym, ale pomijając fatala Quan Chiego, są o wiele lepsze niż te w MK:Deception i sprawiały mi lepszą frajde

Kazuya:
Ciekawy temat  :)

Z gier 2D największy klimat zachowała oczywiście druga część, w której jednak zatracone trochę tego co było w MK1 np. odkrywanie postaci tak jak Reptile'a. Od MK2 nie lubię już Sub-Zero, a właściwie jego brata, bo Sub-Zero to Noob Saibot, jedna z moich ulubionych postaci. O ile się nie mylę w MK2 pojawił się również Human Smoke, także fajna postać. A poza tym w MK2 nie ma takich wygłupów jak w trójce, gdzie nie ma Raidena, Scorpa, Cage'a itd.

Z gier 3D wybieram MKDA. Po pierwsze, przywrócono Shang Tsunga, tyle, że on również stracił klimat z np. MK1. Poza tym MKDA ma znacznie lepszych bossów od MKA. Wolę Shanga i Quana niż Blaze'a, o którym prawie nic nie wiadomo. Jednak najlepszym bossem "właściwie sub-bossem" był dla mnie Noob/Smoke w Deception. Gra się nim raczej najprzyjemniej.

Mkmaniak:
Tak właściwie to najwięcej czasu spędziłem z MK4. Chciałem sobie grać w GTA2, ale moji bracia zaraz po premierze mieli właśnie czwurkę i grali w practice. Mnie się to nie podobało, ale później jak zobaczyłem fatala Scorpa, którego robił mój brat to cały czas w to grałem, żeby być najleprzym. Dzisiaj jak już mi się znudziła czwurka to pogrywam w Trilogie, ale to nie to. MK4 jest bardziej brutalna i mroczna od trilogy i to mi się podoba, a poza tym postacie są też bardzo fajne i nie mam problemu z wyborem odpowiedniej, a ta siatka w trilogy, normalnie koszmar.
W 3D niestety nie grałem no jedynie w MK TE, ale po odkryciu kilku postaci, czyli Hsuhao, Drahmina i Sektora znudziło mi się, bo nie mogłem grać na dwóch, nie wiem może nie umiałem ustawić, ale pragnę zobaczyć MK DA na GBA i może mi się to uda.
A granie w inne 3D np. na PS2 też mi się maży, może wtedy będe miał lepszy pogląd, bo na filmikach to tak się nie da wszystkiego zobaczyć, bo nie ma się pada w dłoni.

Dantos:
Najwiekszy urok i klimat posiada oczywiescie MK2 ,to arcy dzielo ktorgo juz sie nie da przebic :D .Ten nie samowity mroczny klimat ,ktory widac na pierwszy zut oka odrazu mnie powalil na kolana ,ta gra jak na swoje czasy byla geniala(co ja mowie nadal jest genialna ;d).Poprostu nie ma czego sie pryczepic ,gra na brala charakteru ,ktorego brakowalo mk1.Bardzo brutalna z swietna grafika co daje porzadany efekt reszte uzupelnia swietna muzyka i dzwieki ,ktora jest takze bardzo istotnym elementem tej gry.Mk2 chyba posiada najlepszy wybor postaci jaki moze byc , nie ma tam takich zartow jak Meat cyz mokap ,sami ulubienicy.
Nie ma co sie rozpisywac wedlug mnie najelpsza czesc claej smoczej seri

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej