Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657303 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1935 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:26:02 pm »
W końcu pokazali cały roster
(click to show/hide)

Patrząc na ten roster nie czuję, że to Mortal Kombat. Jestem jednak zawiedziony wynikiem końcowym. Wyrzuciłbym Erron Blacka, Ferra/Torre, Jaxa i może poczułbym się lepiej. Mam nadzieję, że brak Reiko w rosterze świadczy, że będzie on głównym złym.

Jak bardzo ucieszyłem się z Kenshiego i jego wariacji, tak załamałem sie na Sonyi. Pierwsza wariacja dała mi nadzieję, że znowu będę ciorac Panią Porucznik, a kolejne dwie wszystko zniszczyły. Bomby i jakiś pojebany drom? No proszę Q@#$!. Nie chce się już denerwować, ale wzywane potwory przez Quan Chi, Soni super Special Forces assist jakos nie pasuje i psuje mi ogólną wizję tej gry. Zostanę przy jej pierwszej wariacji, a o kolejnych zapomnę na zawsze. Niech spoczywają w pokoju. Amen.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1936 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:33:14 pm »
Reiko? Błagam. W komiksach daje radę, ale poza nimi jest jedną z najgorszych postaci.


Tyle fajnych postaci, że nie wiem kim będę grał. Się zobaczy. Ta lista postaci, która wyciekła okazała się trafna w 100%. Także fani Raina, Baraki, Fujina i innych muszą się pogodzić z tym, że ich kombatanci pojawią się w DLC albo kiedyś tam.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1937 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:36:11 pm »
Gdzie ktoś z MK4,  DA (nie licząc Kenshiego) albo z Deception?

Bo Rai Cho, Frost, Havik, Kenshi, Fujin, Reiko? I głupią dziwkę Tanyę dopiero do DLC wrzucili. Świetny roster!

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1938 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:39:43 pm »
Gdzie ktoś z MK4,  DA (nie licząc Kenshiego) albo z Deception?

Bo Rai Cho, Frost, Havik, Kenshi, Fujin, Reiko? I głupią dziwkę Tanyę dopiero do DLC wrzucili. Świetny roster!

Havik to na bossa ;)

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1939 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:40:36 pm »
@davidkoz
Z MK 4 masz Quana i Shinnoka.
Na DA i Deception niestety mają wywalone :(

Offline Beware

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1940 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:50:10 pm »
Wątpię, czy to jest pełny, ostateczny roster. Co prawda, mam na to tylko jeden argument, ale dla mnie dość ważny: w owym rosterze jest Goro, a wiadomo przecież, że nie każdy będzie miał wersję z tą postacią. Zatem co - będziemy mieli puste miejsce, jeśli zakupimy grę bez naszego księcia Shokan? Nie wydaje mi się... Możliwe też, że poszerzą jeszcze ten roster o kilka postaci - i niekoniecznie je zaprezentują przed premierą. Nie widzę przeszkód - wystarczyłoby ikonki pomniejszyć odrobinę - i wcale nie zmieniłoby to bardzo menu wyboru postaci. Na to liczę. Mocno.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1941 dnia: Kwietnia 03, 2015, 12:16:16 am »
Roster jest ostateczny i jest to potwierdzone, zostaje tylko kwestia postaci, która zostanie odblokowana po ukończeniu Story.
Goro w rosterze będzie miał pewnie każdy, ale osoby które nie będą miały go wykupionego po wybraniu go zostaną przeniesione do sklepu z zakładką zakupu Goro.
W kilku grach widziałem już taki "myk".

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1942 dnia: Kwietnia 03, 2015, 12:27:09 am »
Gdzie ktoś z MK4,  DA (nie licząc Kenshiego) albo z Deception?

Bo Rai Cho, Frost, Havik, Kenshi, Fujin, Reiko? I głupią dziwkę Tanyę dopiero do DLC wrzucili. Świetny roster!

Z Mk4 jest Quan CHi i Shinnok, no i Tanya w DLC. Z tych częsci 3D za wiele do powrzucania nie ma. Ogólnie jest za dużo Special Forces, jak na tą ilość postaci można było zrezygnować z Sonyi i Jaxa i walnąć jakieś 2 inne postacie.
Bossem mogliby jakoś zaskoczyć - Havik byłby dobry, lepszy niż Reiko. Ale pewnie będzie Shinnok, zeby było oklepane i Sub boss Goro (znowu)

Dodatkowe postacie pewnie będą, ale już w zapewne kilku DLC.

Offline Huunreh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1943 dnia: Kwietnia 03, 2015, 04:11:38 am »
Ok, ja tak z innej beczki wywale, co to był za filmik co były pokazywane areny walki i taki urywek, krótki w chuj, co to idzie Takeda tak a dookoła takie zgliszcza budynków (i był w tym kostiumie co ma żółty pas przez jeden bok)? bo był taki trailer gdzieś patrzyłem szukałem i chuj :/ ... kurwicy dostane :D jak ktoś wie o co kaman to niech zapoda.  Browar w podzience :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2015, 04:16:52 am wysłana przez Huunreh »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1944 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:43:53 am »
A ja tak krótko apropo streama, którego nie oglądałem. Na YT znalazłem tylko prezentację Kenshiego i Sonyi, więc o tym się wypowiem troszkę.
Sonya jest doskonałym przykładem, że zamiast robionych czasami NA SIŁĘ wariacji, powinni każdej postaci dać po 2 i rozszerzyć roster. Jest kolejnym przypadkiem, gdzie trzecia (a tu nawet w sumie druga) wariacja jest pointless. Drony? Granaty? Kurwa, serio? Ja rozumiem koncept 'military women' (KTÓRY SWOJĄ DROGĄ JUŻ TU MAMY PRZY 2 POSTACIACH...), ale to trochę przesada. Sonya na minus. Fajny motyw garroty, ale to wszystko. Xray bez pomysłu, a brak Fatality pokazuje tylko, że Tyler powinien chyba zastanowić się nad zmianą pracy bo jest ultraannoying... i to jego 'HE/SHE LOOKS AWESOME' przy każdej postaci....

Kenshi natomiast całkiem w porzo. Trochę zawiodła mnie wariacja posessed. Liczyłem na trochę więcej, ale w porównaniu do Sonyi to wręcz wydaje się bogiem tej gry. Reszta wariacji spoko. Zoning alert, wiadomo. Co dalej, to wkurza mnie, że mają podobno nieograniczone możliwości cięcia ciała w tej części mortala a motyw z cięciem mordy AKURAT w tym miejscu jest powtarzany już 3ci raz.... Gdybym tego nie wiedział, powiedziałbym, że fatality jest mega!

Offline LeonLeonik18

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mikeys_M
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1945 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:49:14 am »
Nie oglądałem wczorajszego streama, ale jak czytam o dronach czy bombach u mojej Sonyi to chyba nie chcę tego widzieć  ;D
Zostało 11 dni więc poczekam na grę bez oglądania czegokolwiek. I tak już za dużo widziałem.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1946 dnia: Kwietnia 03, 2015, 10:43:57 am »
Też ponarzekam :)

Sonya jest beznadziejna i nie ma co się o niej rozpisywać. Trzy wariacje Kenshiego to tak na prawdę 2 wariacje Kenshiego i czwarta wariacja dla Ermaca. Przy czym pierwsza wariacja jest przeniesiona z poprzedniej części.

Zadeklarowali, że to już wszystkie postacie więc pokuszę się o podsumowanie swojej opinii o całej grze zanim w nią zagram. Krótko mówiąc ZAWIODŁEM SIĘ. I nie chodzi mi tu o dobór postaci, tu tragedii nie ma. Nie chodzi też o fabułę, póki co mi się nie podoba, ale wieżę, że poznawszy całość wciągnie mnie. Ktoś kiedyś tu na forum napisał, że jeśli ta gra odniesie sukces to w kolejnej będą mogli poeksperymentować. Dla mnie ta część jest właśnie wielkim eksperymentem po sukcesie poprzedniej części. I nie chodzi tu tylko o nowych wojowników, o 3 wariacje, czy wojnę frakcji. Mam takie wrażenie jakby NS nie wiedziało jak wykorzystać moc konsoli nowej generacji, stąd tak dziwne ciosy jak to doładowywanie granatów (to tylko przykład, inni też takie mają). Myślałem, że Injustice będzie takim poligonem rozwiązań dla Mortala, ale chyba będzie na odwrót. Rozumiem twórców, lepiej jest eksperymentować na tytule, który ma masę fanów niż ryzykować z nowym. Niemniej za nieprzemyślane ciosy duży minus. (Może to odszczekam za kilka tygodni :)) Druga sprawa 3 wariacje. Pomysł wspaniały, a wykonanie jakby nie wiedzieli czy postacie mają różnić się odrobinę, czy zasadniczo. Zróbmy tak i tak, zobaczymy co się spodoba fanom. Trzecia sprawa to jak momentami ta gra wygląda. Nie chodzi mi tu o tekstury, czy coś takiego. Przy wczorajszej walce Kensiego z Mileną zlewali mi się z tłem. To że gra jest ciemniejsza nie oznacza, że jest mroczniejszy klimat, tylko, że trudniej coś dostrzec. No i na koniec wygląd niektórych postaci... Ten mim, ten farmer i jeszcze wypomnę tego 100% chłopca od krów, pokazują, że gra jest robiona dla niedzielnych graczy. Oczywiście ich wygląd jest sprawą trzeciorzędną, po prostu nie będę tamtych strojów wybierał, ale mam takie wrażenie, że chodziło im w tym o to, żeby goście nie znający mortal mogli do siebie mówić: Ty weź ogra a ja wezmę kowboja. Dobra, trochę się czepiam, ale - co będzie podsumowaniem całej wypowiedzi - mam wrażenie, że dużo pracy włożonej w grę pójdzie na marne. Takie jest w tej chwili moje odczucie, może niesprawiedliwe, ale takie jest.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1947 dnia: Kwietnia 03, 2015, 11:06:08 am »
akurat Erron designersko i z tego co widać to fabularnie jest całkiem spoko i na niego najmniej mamy prawo narzekać.

Kiedyś dawno dawałem swój idealny, najlepiej pasujący roster (przeczytałem też ten roster Flixa i propsy, że Ci się chciało, ale oczywiście z niektórymi Twoimi wyborami nie mogę się zgodzić). Dołączam jeszcze 1 DLC, a może nawet i main roster: Sektor. Dopiero po przedstawieniu Jacqui i Sonyi dostrzegam jak bardzo brakuje badassa wykorzystującego podobne technologie. Oczywiście nie musiałby przyzywać drona (no kurwa ninja please, to się nie powinno nigdy zdarzyć), ale na pewno dałoby to radę jakoś fajnie wykorzystać. Poza tym klassik teleport puncha nie może zabraknąć W ŻADNEJ części MK. Full stop.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1948 dnia: Kwietnia 03, 2015, 11:11:48 am »
Nie oglądałem streama, to się nie wypowiem. Ogólnie z rosterem sie nie postarali i caly moj entuzjazm z tamtego roku znacznie zmalał, ale i tak grę kupię, jednak z niecierpliwością będę czekał na GOTY, ktore beda wyglądały tak, jak powinna wyglądać podstawka.
Do premiery Mortal Kombat X zostało 11 dni.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1949 dnia: Kwietnia 03, 2015, 05:27:23 pm »
gra jest robiona dla niedzielnych graczy
Gratuluję, że dopiero teraz to odkryłeś. ^-^