Autor Wątek: Pierwsze wrażenia  (Przeczytany 10355 razy)

Bodzio

  • Gość
Pierwsze wrażenia
« dnia: Marca 09, 2011, 03:48:00 pm »
Ponieważ premiera zbliża się wielkimi krokami a co niektórzy mieli już możliwość grania w demo, myślę że czas najwyższy założyć oddzielny dział poświęcony tylko najnowszej części gry. Proponuję w tym temacie wymieniać pierwsze wrażenia i opinie.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 09, 2011, 04:32:22 pm »
Jako, że jestem leń to pozwolę sobie skopiować to co napisalem w innym temacie.

A więc:

Rewelacyjnie. gra nie jest sztywna jak kołek w  dupie tylko odpowiednio zmiekczona kombosy wchodzą fajnie i naturalnie. narazie sprawdzałem tyłko poziom trudności medium i jest cienki. poza tym raz miałem błąd w wyświetlanej grafice ale mysle ze to zniknie w finalnej wersji. Grafika moze nie jest powalająca ale bardzo przyjemna dla oka za to animacja jest zajebiście płynna jak w zadnej innej grze  pierwsze wrazenia baaardzo pozytywne juz nie moge doczekać sie pełnej wersji.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2011, 10:25:23 am »
Ja też już po demie. Grałem wczoraj dosyć długo i jak każdy wie co napiszę ;D gra bardzo pozytywna w odbiorze ;) Gra się szybko, płynnie i odbiegła nieco od tego, co serwowali nam ostatnio. W demku nie mamy zbyt wiele, w dodatku dwie postaci, których ja osobiście nie cierpię. Scorpion i Sub-Zero przyprawiają mnie o zawrót głowy i całe szczęście, że dali do wyboru Johnnego Cage'a, bo tutaj czuję jak ryba w wodzie. Nigdy nim nie grałem, nie przepadałem ale tutaj zmienili go o 180.

Mówicie tutaj o tym x-ray, czy fajnie, czy nie, czy dobry pomysł, czy nie, w ogóle nie przeszkadza i sądzę, że rzadko się będzie go stosować, a w przypadku mojej osoby, bo wolę wolne paski używać na ulepszenie zdolności, czy złamania komba niż do tego wykończenia, ze względu na to, że można je obejść, a taki Johnny Cage ma je na zasadzie kontrataku.

Zawiodłem się głównie na ulepszeniach zdolności, bo połowa z nich w ogóle się nie różni od zdolności bez ulepszenia, a druga połowa jest zabraną zdolnością podstawową. W dodatku ciężko się jej używa, bo trzeba kliknąć jeszcze R2 w tym samym momencie wklepując zdolność, co mi nie zawsze wychodzi ;D

Fajnie zrobiona jest lista, gdzie możemy podglądnąć, co nasz wojownik potrafi, bo zamieszczone są w niej także wykończenia wraz z miejscem, gdzie powinniśmy stać. W demku mamy po jednym fatalu oraz stage'u.

O animacji wypowie się pewnie Luna jak dostanie się do dema, więc ja to zostawię, bo mi się po prostu jak zawsze podoba. Grafika jest bardzo przyjemna,  a dźwięk stoi na bardzo dobrym poziomie, te wszystkie uhy i ahy są zajebiste, a muzyczka w Living Forest daje kopa ;D

Tyle na teraz, bo mnie Cobra na gg męczy ;)


Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2011, 01:12:44 pm »
Widzę, że jak zwykle wszyscy bardzo przehajpowani więc nieco z innej strony, opinia jednego z najlepszych graczy w Polsce Mortal Kombat, Verta:

Pierwsze odczucia są mieszane. Dziwnie mi się w to gra.
Ciężko tę część sklasyfikować, bo nie odczuwam jej jako starego MK ani również jako jednego z ostatnich. Jest raczej gdzieś pośrodku..

Scorpion, rzeczywiście jest skopany, ale tak jak napisał Wolf - jest to stary build.

Powiem krótko, szału nie robi, ale zdecydowanie jest to najlepsza część od UMK3;)
Grafa, animacja, muzyka jest na najwyższym poziomie.

Jeśli coś poczuje (gameplay) ;) to dam znać.
Jak na razie gierka była mnie w stanie utrzymać prawie godzinę przy padzie

Offline jar_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2011, 01:26:56 pm »
To moze i ja cos napisze :) Wczoraj dlugo gralem razem z kolega z ktorym rozegralem nie jedna parie w MK i MK II na amidze. Przedewszystkim poczulismy sie jakby znow byla pierwsza polowa lat 90 ubieglego wieku. Jestem przekonany ze kazdy, ktory kiedys oszalal na punkcie starych mortali nie zawiedzie sie najnowsza odslona serii. Areny a szczegolnie the pit 2 to czyste mistrzostwo swiata, przepieknie wykonane ! System walki bardzo intuicyjny coprawda troche rozniacy sie od tego z mk/mk2/mk3 jednak to chyba wina dodania nowych ciosow. Takie mialem wrazenie poczatkowe jednak wystarczylo pol godziny i juz czulem sie jakbym gral w mk2. Grafika ... dla mnie rewelacja, jedyne czego mi troche brakuje to to ze widac ze postacie sa "komputerowe" nie widac w nich tej digitalizacji jak w pierwszej czesci. X-ray absolutnie mi nie przeszkadza uwazam nawet ze to super dodatek. Wejscia wojownikow przed walka, nawet jezeli nie dadza dodatkowych i kazdy bedzie mial tylko jedno to nie problem skoro da sie je blyskawicznie ominac. Moze przesadzam ale ja dodal bym troche wiecej krwi przy uderzeniach :) Po tych kilku godzinach spedzonych z gra jestem przekonany ze gra bedzie rewelacyjna a strasznie sie balem ze ja zepsuja ! teraz tylko czekac na pelna wersje :)

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 10, 2011, 01:38:07 pm »
Ja natomiast jako,że jeszcze nie maiłem okazji zagrać umieszczę ciekawą recenzję i to od osoby niezwiązanej z MK. Martwi mnie jedno koleś zauważył,że pasek na dole ekranu ładuje się szybciej, gdy przeciwnik blokuje. Według mnie to nonsens. To tak jakby gra nagradzała nie za okładanie przeciwnika, ale za jego dobre bloki :) Dziwne. Dodam do tego jeszcze,że przeraża mnie fakt ludzi wykonujących komba po 60% w 24h po wypuszczeniu dema. Mam nadzieję,że to tylko wina starego builda.

http://www.youtube.com/watch?v=bUIiwq529xg&tracker=False&hd=1
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 01:43:15 pm wysłana przez Semek »

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2011, 09:22:18 pm »
Zaczniemy od plusów.

1. Developerzy się postarali z animacjami. Żaden fighter w historii (wg mnie) nie miał tak cudownie rozbudowanych animacji jak nowy MK.. Takie tytuły jak Street Fighter czy Virtual Fighter mogą co najwyżej nowemu MK lizać buty... Pod względem animacji oczywiście...

2. Combo

(a) Grając dziś Mileeną moje oczy dojrzały jedną sprawa... Niektóre comba maszkary są idealnie odwzorowane na tych z UMK3/MKT... Mam nadzieje, że takie zjawisko nie występuje tylko u Mileeny..

(b) Create Combos - Fajna sprawa.. Combosy bez ograniczeń... Jedno z lepszych posunięć developerów z Netherleam... Ja osobiście miałem wielkie hype jak rozpracowywałem poszczególne ataki, a następnie je łączyłem w jedną całość.. Muszę się tu pochwalić, że Sub-Zero mi się ubiło 11 hits..

(c) Ten punkt dzieli się na pozytyw jak i negatyw

- NEGATYW : Nie które comba są banalne do wykonania, a oczekiwałem, że będzie to tryb bardziej pod hardcorowców.

- POZYTYW : Pozytywem jest to, że te banalne komba to perełki.. jest ich max 3-4, a reszta to czysty hardcore i szarganie nerwów nad padem...
Mało tego komba nie są zbugowane jak w MKvsDC co mnie w pełni zadowala..
Po za tym, Comba wchodzą płynnie i rewelacyjnie.

3. Design oraz Fatality...

Design sami widzieliście na wielu filmikach ale na moim LCD Full HD wygląda 25 razy lepiej niż na gameplayach (cuda na patyku).. Widać każdy detal bardzo dokładnie...

FATALITY.. KURWA JEST !
Aż chcę się to wykrzyknąć po tylu latach...
Poszczególne FATALITY się trudno wykonuje... A no i jeszcze musimy stać w odpowiedniej odległości od poszkodowanego by można było na nim wykonać owego Fatala - Czysty hardcore.. mało tego, rewelacyjnie to wygląda...

4. Drobiazgi
- Fajne "menu"
- Powróciły TOASTY !!
- Świetne CROOVERY (ten z LIVING FOREST jest rewelacyjny)
- Siniaki, rany oraz rozerwanie poszczególnych części ubrań.



Jednak...
Moje oczekiwania runęły po odpaleniu pierwszej walki...
Nie wiem od czego tu nawet zacząć, ponieważ negatywów jest dość dużo.
Może od tego, że comba nie są zbalansowane jak trzeba... ?!
Np. Wykonujesz combo 13 hits i przeciwnikowi zostaje 20 % hp (WTF) :|
Jeżeli tego nie poprawia to autentycznie nie będzie się dało rozegrać 1 walki dłużej niż 30 sek...

Każdy miał wielkiego hype na ten cały "pasek", a tak naprawdę to gówno w czystej postaci...
Breaker... - Jedyna cudowna rzecz w tym gównianym pasku...
Zrobisz na przeciwniku 6 hits i zabierasz mu dajmy 35% hp
(co mnie nadal wkurwia ! 6 hits i 35% WTF?) a ten ma już na x-raya i zabiera Ci 40 % hp naciskając wyłącznie L2 + R2... pełen idiotyzm... x-raye dla mnie osobiście są zbędne mimo, iż są miłe dla oka...
"Mocniejszy atak"... gdyby nie to, że wchodzi to raz na ruski rok to by było ok... musisz wykonać kombinacji specjala + R2, co strasznie utrudnia grę i jak pisałem - rzadko to wchodzi...

I najgorsze... Ja rozumiem, że Ed robi tego MK pod graczy niedzielnych ale bez jaj.,... 20 minut gry i na Expercie (najtrudniejszy poziom) wygrywam mając 90% hp... coś nie tak ?! Stanowczo gra jest za łatwa...
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 09:24:04 pm wysłana przez Cobra »

Offline Infern

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 19, 2011, 08:50:09 pm »
Dzisiaj udało mi się dorwać do dema pierwszy raz, na początku spodobała mi się dynamika i animacja postaci która wygląda genialnie.
Mimo to że w demie są dwie ,,przepakowane'' postacie,to wolę grać Mileeną, nie lubiłem jej nigdy dopiero teraz w tej odsłonie spodobała mi się, ten desing/combosy i fatal :D
Co do pasku energii, nawet fajna rzecz- ulepszanie super move, breakery i x-reye raczej nie przeszkadza, czasami nawet się przydaje.
Kombinacje na fatality i na ulepszanie ruchów jest łatwe, zbyt łatwe... powinni zrobić jakieś hardcorowe kombinacje żeby nie zawsze ten fatal wychodził.
Balans-Wolę Mileene ale muszę stwierdzić że kox'em w demie jest Scorpion, dla przykładu może łatwo kogoś złapać w x-reya:
Spear, L2+R2 i tyle... nie tylko on, wystarczy zobaczyć co można zdziałać Sub- 104% combo.

Offline tHrol

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 21, 2011, 03:02:09 am »
Witam. A powiedzcie Panowie i Panie, bo jak na razie widzę, że raczej z online nici po tym 75% HP na jednym setupie :-\ Grać jeszcze nie grałem, ale z tego co widzę po gameplayach, combo vidach i wypowiedziach wydaje mi się, że całe oczekiwanie na porządnego MK poszło z dymem. A jak jest z AI przeciwnika ? Potrafi jakiego inteligentnego JG wsadzić czy raczej monotonna mucka ? Tak samo jeśli chodzi o tryby w grze, bo jeśli znowu Arcade sprowadza się do 7 walk i boss to zdeczka syf, dlaczego ? Bo IMO bez porządnego online i zbalansowanych setupów, jg ta gra znudzi się po tygodniu, a tego raczej nikt nie chce po takich oczekiwaniach na grę :/
Trzymam kciuki za Netherrealm... Oby naprawdę postarali się w finalnej wersji o odpowiedni balans.

PS. W ogóle to witam Wszystkich userów po 6 latach :D
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2011, 03:09:42 am wysłana przez tHrol »

Offline DanOrdo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 21, 2011, 06:14:07 pm »
To stary build nie nowy ;]

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2011, 09:03:39 pm »
Ed mówił, że balans będą poprawiać jbc przez patche

Offline Annihilator

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 20, 2011, 08:07:42 pm »
Graliśmy dziś z Maniakiem w pełną wersję na PS3 i X360. Gra jest genialna i ku mojemu zdziwieniu na pierwszy rzut oka grafika na konsoli microsoftu wydaje się być lepsza. Gra już teraz jest w wersji 1.01 i wymaga zainstalowania 40mb patcha w wersji na PS3. Grafika piękna, shadery są wszędzie pieknie wykorzystany silnik unreal engine. Ogólnie daję grze 10/10
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2011, 08:10:05 pm wysłana przez Annihilator »

Offline Eric Draven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 21, 2011, 09:10:15 am »
Graliśmy dziś z Maniakiem w pełną wersję na PS3 i X360. Gra jest genialna i ku mojemu zdziwieniu na pierwszy rzut oka grafika na konsoli microsoftu wydaje się być lepsza. Gra już teraz jest w wersji 1.01 i wymaga zainstalowania 40mb patcha w wersji na PS3. Grafika piękna, shadery są wszędzie pieknie wykorzystany silnik unreal engine. Ogólnie daję grze 10/10
Wow!!!

Offline pontonix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 21, 2011, 10:25:34 am »
Ja mam wersję na X360 i tak grałem pół nocy wczoraj ;P Generalnie na początku może sie wydawać zamulona gdyz po przyzwyczajenia się do widoków combosów na filmikach gra wydawała mi się jakaś "WOLNA" aczkolwiek po paru minutach sam zaczalem sklejac jakieś kombo i juz coraz "szybsza" mi się wydawała i jest juz genialna :D. Zdziwiony jestem z jaką łatwościa mozna X ray zrobić (mogłaby być jakaś kombinacja) a fatality łatwo wchodzi :D A no i nie instalować Patcha bo wam zniknie toasty fatality scorpiona z gry!!


Generalnie jw. 10/10

Offline TyrtanoX

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 21, 2011, 11:41:53 am »
A ten patch jest instalowany, jak ma się połączenie z netem na Xboxie? Bo aktualnie nie mam.