Autor Wątek: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 817567 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #180 dnia: Marca 27, 2010, 01:28:20 pm »
Bo Mortal Kombat to seria. Seria, która ciągnie się od lat 90. Pewne rzeczy jak charakterystyka postaci nie powinna być zmieniana. Oczywiście, że te postacie narysowane przez tego grafika są zajebiste, klimatyczne i mroczne, jednak czy to byłby Mortal Kombat? Lata wstecz na równi z MK szły gry ze stajni Capcom, SNK, a przede wszystkim Arc System i Namco, w którym takie postacie jak te Suba i Scorpa były na porządku dziennym: Na przykład taki Mitsurugi z Soul Calibura. Też postrzępione ubranie, kozacki mieczyk i klimat mroku. I tego typu postacie od lat się ukazywały w grach komputerowych od lat 90.



Czy dlatego, że są fajne mają się teraz pokazywać w Mortal Kombat? W sensie obraz ninja z Mortal Kombat mamy przemienić na standardowy inny obraz który od lat jest w innych mordobiciach? Ja już wolę plastikowe maski, ochraniacze na golenie i strój złożony z dwóch pasków materiału plus jednego paska zwisającego na uda niż ten super-hiper-ultra mroczny postrzępiony wygląd w grze, która od lat ma wytarte schematy. Nie lubię takich radykalnych zmian. Nie ma sensu tworzyć gry na wskroś mrocznej z czegoś co takiego konceptu nigdy nie miało.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2010, 01:36:32 pm wysłana przez Adept »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 27, 2010, 01:55:17 pm »
Ja powiem szczerze : źle reaguję na zmiany...
Być może dlatego te nowe stroje średnio do mnie trafiają.... Jeśli reszta gry będzie pasować do takich ciuchów to może sie przekonam.... Póki co Scorpio i Sub wyglądają dla mnie jak z wariacji an temat MK typu: Mortal Kombat: Battle on Planet Zombie....


Bodzio

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 27, 2010, 02:02:40 pm »
Tu nie chodzi o zmianę wyglądu postaci tylko dodatnie pewnych elementów, które podkreślą tą mroczną aurę gry. Przecież wygląd postaci i tak się zmieniał w każdej części gry. Ten nowy Sub-Zero jest zmieniony mniej w stosunku do tego z pierwszej części niż np. zmiana z MK1 na MK2.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 27, 2010, 02:08:26 pm »
w sumie to widać że Proce wzorował się na pierwszym MK przynajmniej jeśli chodzi o stroje Scorpiona, Sub-Zero i  Kano....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 27, 2010, 02:08:33 pm »
Tu nie chodzi o zmianę wyglądu postaci tylko dodatnie pewnych elementów, które podkreślą tą mroczną aurę gry. Przecież wygląd postaci i tak się zmieniał w każdej części gry. Ten nowy Sub-Zero jest zmieniony mniej w stosunku do tego z pierwszej części niż np. zmiana z MK1 na MK2.

Nie za bardzo rozumiem. Ninja z Mortal Kombat 1, a ninja z Mortal Kombat 2, to praktycznie takie same postacie. Co Ty takiego widzisz innego w nich? Praktycznie rzecz biorąc postacie od Mortal Kombat 1 do Mortal Kombat Trilogy były takie same. Oprócz elementów kostiumowych nie zmieniono w nich NIC. Jednak to co Wy tutaj pokazujecie, to jest zupełnie inny styl wyglądu, który w ogóle nie przypomina bohaterów gry Mortal Kombat od początku jej istnienia. Tu nie chodzi o zmianę odzienia, bo Scorpion z Mortal Kombat 1, a Scorpion z Mortal Kombat 3 Ultimate również się nieco różnią. Tu chodzi o to, że ten nowy Sub-Zero jest z zupełnie innej gry komputerowej.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 27, 2010, 02:12:24 pm »
Tu chodzi o to, że ten nowy Sub-Zero jest z zupełnie innej gry komputerowej.
Może mu to wyjdzie na dobre.....
Ostanie MK ci się nie podobały więc może nr 9 jednak będzie lepszy....
Przecież kolejnego Mk w 2D z postaciami wyglądającymi jak w MKII nie zrobią.....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 27, 2010, 02:13:32 pm »
Rozmawiałem z Luną na temat tego zamieszanie. Uznaliśmy zgodnie, że nowymi wyglądami zachwycają się w sumie ludzie, którzy mają styczność z Mortal Kombat bardziej w postaci 3d niż 2d. Co nie grają ani nie kochają 2d. Różnica między nami polega na tym, że my zawsze na pierwszym miejscu kładziemy fabułę serii i jej klimat podobnych ninja i walki z Shao Kahnem. Dlatego dla nas postacie takie jak te na rysunkach są jakby wzięte z innej bajki i z Mortal Kombat mają tyle wspólnego co nic. To nie sztuka narysować zajebistą mroczną postać w kolorze niebieskim i nazwać ją Sub-Zero. Sztuką jest zrobić taki wygląd, aby przypominał każdego Suba od MK1 do Mk Trilogy. Tak jak pisałem wyżej, tego typu postaci w takim stylu jest sporo w INNYCH grach. Mamy spopularyzować i zestandaryzować Mortal kombat wyzbywając się magicznej otoczki klimatu, tylko dlatego, że pewien rysownik fajnie narysował jakieś postacie dając im imiona Sub-Zero i Scorpion?

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 27, 2010, 02:30:01 pm »
"Magicznej Otoczki Klimatu"?
Dla mnie klimat wyparował gdzieś w MKD, a dla Ciebie A. z tego co pamiętam zaraz po MKT. Ja sie pogodziłem że MK klimat w 3D nie jest taki jak w 2D. Teraz patrzę na każdego nowego Mortala przez pryzmat starych gier serii.
I nie jest tak że nie liczy sie dla mnie fabuła i historia, bo wiesz jaka jest dla mnie ważna, tylko że obecna fabuła MK pozostawia wiele do życzenia.... A ta z części 2D leży pozostawiona sama sobie pełna dziur i nieścisłości....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 27, 2010, 02:42:56 pm »
"Magicznej Otoczki Klimatu"?
Dla mnie klimat wyparował gdzieś w MKD, a dla Ciebie A. z tego co pamiętam zaraz po MKT. Ja sie pogodziłem że MK klimat w 3D nie jest taki jak w 2D. Teraz patrzę na każdego nowego Mortala przez pryzmat starych gier serii.

Tak, tak, ale właśnie o to mi chodzi. I Również o Tobie tam pisałem, że my fani klimatu 2d inaczej postrzegamy wszystko co nowe. Że to nigdy nie będzie takie samo jak było. Że patrzymy przez pryzmat starych gier serii... I WŁAŚNIE DLATEGO NAM SIĘ NIE PODOBAJĄ NOWE KONCEPCJE STROJÓW. Wychodzi podział na fanów 2d, a fanów dalszych części.

I nie jest tak że nie liczy sie dla mnie fabuła i historia, bo wiesz jaka jest dla mnie ważna, tylko że obecna fabuła MK pozostawia wiele do życzenia.... A ta z części 2D leży pozostawiona sama sobie pełna dziur i nieścisłości....

Ja wiem, że Ty grasz w 3d, jednak pisząc to wyżej co uzgodniłem z Luną, to również Ciebie miałem na myśli. Wiem, że jesteś tak samo nostalgiczny jak my, gracze 2d odnośnie serii Mortal Kombat. Nam naprawdę się nie podobają te ciągłe zmiany, nowe systemy walki, grafiki, crossovery z innymi światami, nowi bossowie. A graczom jak Davidkoz takie rzeczy się podobają i on z chęcią gra w Mortal Komabt Vs. Dc Univerese i podobają mu się nowe stroje. Czyli jest dokładnie tak jak napisałem z Luną. Naprawdę się różnimy, my gracze Mortal Kombat. Inaczej patrzymy na te same sprawy i bez dyskusji można podzielić fanów Mortal Kombat na tych 2d i na tych 3d. Tak niestety jest.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2010, 02:49:27 pm wysłana przez Adept »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 27, 2010, 02:57:15 pm »
A widzisz jak sie czuję jakbym był jedna nogą w 2D a drugą w 3D.
Uwielbiam stare MK ale jest też kilka rzeczy które kocham w nowych częściach. Ale są też rzeczy w obu wersjach które mnie niezmiernie wkurzają. W 2D są to min. durne Fatale czy Babality...... "Żyję w dwóch światach nie należąc do żadnego..."

Bodzio

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 27, 2010, 04:37:16 pm »
Tu nie chodzi o zmianę wyglądu postaci tylko dodatnie pewnych elementów, które podkreślą tą mroczną aurę gry. Przecież wygląd postaci i tak się zmieniał w każdej części gry. Ten nowy Sub-Zero jest zmieniony mniej w stosunku do tego z pierwszej części niż np. zmiana z MK1 na MK2.

Oprócz elementów kostiumowych nie zmieniono w nich NIC.

Przecież cały czas o tym piszemy :) Oczywiście że to ta sama postać. Wygląd też pozostał ten sam bo gość rysując tego Sub-Zero wzorował się na tym z MK1:

http://www.fdmk.net/news/03232010_1.jpg
http://mkc.honmaru.pl/mk1-gra/sub2.jpg
http://mkc.honmaru.pl/mk1-gra/sub.jpg
http://mkc.honmaru.pl/mk1-gra/mk0002.jpg

Ale te charakterystyczne cechy które jej dodano bardziej pasują do gry (brud, rozdarcia, zadrapania).

Ale ok. Jednemu się podoba innemu nie.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 27, 2010, 05:22:28 pm »
Bodzio, ja nie o tym. Zauważ, że elementy stroju ninja, mimo, że inne były w przeciągu kilku gier, to zawsze pozostawały w tym samym klimacie zrobione. Natomiast cały czas mi chodzi o to, że ten nowy Sub-Zero, jest z choinki urwany. Tak jakby ktoś go wziął z innego systemu, Soul Calibura czy ARC: Chodzi o to styl. Wiadomo, że kostiumy się różniły, ale Scorpion był zawsze Scorpionem, a Sub-Zero zawsze Subem. A teraz? Ja nie wiem kto to jest. Nie wiem co to za twarz, co to za kostium i kompletnie obcy ten zawodnik jest dla mnie, mimo, że podpisany jest Sub-Zero:



I o to mi cały czas chodzi. Ja widzę, że to jest zajebiście narysowana postać. Jednak czy to jest Sub-Zero? Bo mi to wygląda, jakby jakaś obca postać z innej gry przyszła do Mortal Kombat. Sub-Zero nie zmienił się praktycznie w ogóle od czasu Mortal Kombat 1 do Mortal Kombat 4. Zawsze miał dwie szmaty na klacie, i szmatę zwisającą u bioder, to nagle rysownicy obrócili się o 180 stopni i robią Suba i Scorpa w zupełnie "nie" Mortalowym stylu. Jest fajny, ale pasuje do nawalanek 2d, a nie do MK. Owszem, widzę podobieństwo do postaci z Mortal Kombat 1, jednak Styl styl i jeszcze raz styl. To nie Sub-Zero jakiego znam.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2010, 05:29:24 pm wysłana przez Adept »

Offline Mat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 27, 2010, 07:37:50 pm »
Ja nie wiem kto to jest. Nie wiem co to za twarz, co to za kostium i kompletnie obcy ten zawodnik jest dla mnie, mimo, że podpisany jest Sub-Zero

Ale przecież na postać, nawet w takiej grze jak MK, nie składa się TYLKO wygląd, bo i jego historia. Może dla kogoś na pierwszy rzut oka niepodobny ten Sub-Zero do swoich pierwotnych wersji, ale właściwie, to czemu nie miałby taki właśnie być? Mieli by bez przerwy, z jednej części na drugą powielać kalkę tego samego stroju? Życzyłbym im powodzenia.
Jeśli wiadomo, kto to jest (czyli skoro go podpisano, bo coponiektórzy widzę mieliby problem z rozpoznaniem tej postaci - czyli np. Adept) i całą jego mitologię oraz nawiązanie do poprzednich części zostawionoby w nienaruszonym ładzie, to ja się pytam: czemu nie? 
Poza tym, już od MKDA postacie przeszły gruntowną metamorfozę, więc nie wiem po co teraz ta cała dyskusja; jest niemal pewne, że takowe zmiany pójdą jeszcze dalej w kolejnych częściach, a pan rysownik od w/w jest jeszcze najbliższy uchwyceniu tej magii, która mogła by przyciągać nowych, jak i starych graczy.
Styl styl i jeszcze raz styl. To nie Sub-Zero jakiego znam.

To już nie lata '90. Zmienił sobie ciuchy; w Lin Kuei mają dość obszerną garderobę - to absolutnie poważne stwierdzenie, które nawet dodatkowo ubarwnia jeszcze uniwersum MK! :)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 27, 2010, 08:11:27 pm »
Stroje zawsze się zmieniały, ale ostanimi czasy bywały dość dziwaczne. Może się przejeli cukierkowatością w poprzednich odsłonach, więc teraz odrócili o 180st. i wsystkie postacie muszą mieć stroje jak psu z gardła wyciągnięte ;).

Co do Sub Zero to trochę to przypomina strój jedynkowy, ale te średnio mi się podobały. W dwójce juz były znacznie lepsze, w UMk3 też lepsze.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #194 dnia: Marca 27, 2010, 08:16:08 pm »
Sztuką jest zrobić taki wygląd, aby przypominał każdego Suba od MK1 do Mk Trilogy.

Dlaczego do MK:Trilogy?

Są kolejne części i to, że wy oceniacie kolejną część przez pryzmat pierwszych to wasz biznes. MK w 3D się zmieniły. Może i przypominają trochę te starsze ale był przeskok patrząc na takie postacie jak Ermac, więc dlaczego i teraz ma nie być kolejnego?

Ja w Sub-Zero naszkicowanym przez Vincenta widzę Sub-Zero jak wymaluj. Gdybym nie wiedział kto to od razu wskazałbym właśnie na niego, bo mam doskonałe wyczucie i spostrzegawczość.

Przestańcie wieszać ciągłe psy na MK, bo raz:

- w MK9 i tak i tak (tak sądzę) nie pojawią się takie wyglądy postaci
 
i ten raz wystarczy.

Nie widzę porównania do innych bijatyk w jego szkicach.