'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: Postacie - techniki, comba, gra  (Przeczytany 3328 razy)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Postacie - techniki, comba, gra
« dnia: Kwietnia 25, 2019, 06:35:32 pm »
Hej, b?dziemy wdra?a? powoli osobne tematy do konkretnych postaci. Wiele osób zaczyna gra? i szuka? swojego z?otego ?rodka w grze. Pomó?my sobie nawzajem i pogadajmy o mocnych i s?abych stronach postaci. Gram teraz Kabalem. Docelowo chcia?bym zrobi? to:

Pomijaj?c jednak rozpocz?cie od ciosu ze skoku, to jedynie ?atwiejsza wariacja mi tego wychodzi

https://www.youtube.com/watch?v=2Os4yXLB14M

W drugiej cz??ci filmiku próbowa?em zrobi? to z tym pierdem w górze, ale nomad dash mi nie wszed?. W ogóle rzadko mi to drugie kopni?cie wchodzi i nie wiem jak to rozpracowa?.

Combo wzi??em z tej kompilacji:

https://youtu.be/R6mzhcJfvbs
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2019, 01:59:52 pm wysłana przez Adept »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
Odp: Kabal - techniki, comba, gra
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2019, 01:28:32 pm »
Osobne tematy dla postaci chyba nie maj? tu sensu amigo, skoro gra raptem kilka osób. Jako tako wi?c napisz? tu moje odczucia o dwóch zawodnikach którymi pizgam.

Noob Saibot to posta? banalnie prosta w prowadzeniu ze ?wietnym dystansem. Jedyne czego mi brakuje na ten moment to jaki? solidny i szybki overhead. Szybki jest skubany i dzi?ki temu fajnie si? presj? wywiera na zawodnikach. Jak ju? w innym temacie pisa?em - mam nim wszystko odkryte, co da?o si? odkry?.

Geras - tutaj zupe?nie inna bajka. Na pocz?tku odbi?em si? od niego jak od ?ciany. Dystans jego ataków to jaka? kpina. Owszem ma f,2,2,1+3, ale to po pierwsze ma czas odpalenia strasznie d?ugi przez co nawet Stevie Wonder potrafi? by temat zablokowa?. Ma te? dobre wej?cie z barku f+1, ale umówmy si? - ci??ko jest. Podbródkowy to siada tylko z odleg?o?ci chuja komara, gdzie taki Noob sierpem trafia? niemal?e z odleg?o?ci skoku. Kolejna rzecz - special zatrzymywania czasem. Ma ch?opina a? jeden....JEDEN opener ?eby tego u?y?! Inne dzia?aj? lub nie zale?nie od postaci i szcz??cia. To jest dramat, bo wg tych ?miesznych tier list to Geras jest w?ciek?ym bizonem na soku, kiedy tak naprawd? stanowi dla mnie bardzo trudn? do ogrania posta?. Nadrabia ?ysy delikatnie DMG jak ju? co? solidnego wejdzie, natomiast tutaj kolejny zonk. Noobem combosy robisz z zamkni?tymi oczami. Geras musi zmienia? pozycj? i wali? bardzo precyzyjnie ?eby trafi?. Nawet tak proste wydawa?o by si? rzeczy jak f+2,1,2,db+1 wchodzi na wyczucie, a nie napierdalaniem w knefle. No i nie zapominajmy, ?e nasz debiutant nie jest tak mobilny jak znikaj?ce w ka?d? stron? postacie, co czyni go opcj? bardziej defensywn?. Na ten moment u?ywam z ciosów specjalnych tego ?o?a z kolcami jako combo-connectora, modyfikowanego db+1 gdzie faktycznie mo?na skraca? dystans do zawodnika i przede wszystkim kara? spamera (cho? w przeciwie?stwie do takich Scorpionów, czy Noob Saibotów tutaj dystans ciosu specjalnego obs?ugujesz manualnie, wi?c baton po pysku jak nie ma szybkich palców), oraz tworzenia piaskowych klonów. Tych ostatnich jeszcze nie do ko?ca umiem u?ywa? poza ?wietn? ucieczk? z combosa który trafi? na blok.

Je?li mia? by w skali szkolnej okre?li? trudno?? prowadzenia gdzie 1 to posta? dla ludzi z jedn? r?k?, a 6 to manualny kosmos, to w mojej opinii Noob Saibot mia? by 2, Geras natomiast t?gie 4 z plusem.

Z tego co natomiast zauwa?y?em graj?c te kilka meczy online to widz?, ?e ludzie po prostu nie potrafi? u?ywa? combosów. Znaczy tak...nauczy si? jeden z drugim trzech kombinacji na krzy?, ale jak co? nie wyjdzie to ?ar z dupy i potem ?amie si? momentum. Przede wszystkim trzeba mie? kilka fajnych opcji pod konkretne matchupy. No i ju? absolutnie mnie zaskakuje brak umiej?tno??i wykorzystania otoczenia. Z tymi ig?ami i sukulentami to wychodz? najt?ustsze DMG:D Ja to nawet na 50% pro nie jestem i ciekawi mnie jak b?d? wygl?da? mecze turniejowe w ten tytu?:)