Autor Wątek: Mortal Kombat vs Tekken i inne bijatyki  (Przeczytany 76476 razy)

Offline Eric Draven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #195 dnia: Października 20, 2010, 10:01:35 pm »
Mortal Kombat 4 to wg. mnie najgorsza część,a z trójwymiarówek najlepszy dla mnie mnie to Deadly Alliance-dobra fabula,konkretne postacie,niezłe fatale system tez niezgorszy jednak dobrze,z nowa cześć wraca w korzenie 2d system. A ta parodia z Amigi to Mikro Mortal Tennis

Offline Zwyrol

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #196 dnia: Października 20, 2010, 10:07:50 pm »
teraz trafiłeś w mój słaby punkt Zwyrol. Rozdrapałeś jeszcze niezagojoną ranę... próbowałem o tym zapomnieć... mnie się wydaje że midway obraziło się na europę po 1993 roku kiedy to niemcy zakazali sprzedaży mk2...

Najśmieszniejsze jest to, że nawet Smoke wspomina o tej nagrodzie i uwaga! - nawet w instrukcji gry jest na jednym screenie odblokowany Mortal Kombat 2 w menu.

Żenada po prostu, widać, że wycięli to w ostatnim momencie.

Podobno z Deception to samo, w wersji NTSC można było odblokować MK1.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #197 dnia: Października 20, 2010, 10:10:54 pm »
z tym że mk4 jest najgorsze z 3d się zgodzę, ale w mkda nie grałem to nie wiem... a mk9 ma być w końcu powrotem do korzeni... w sumie to chyba lepiej będzie w 2d

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #198 dnia: Października 20, 2010, 10:12:00 pm »
Oczywiście systemowo tez wolę części 2d. O MK4 ostatnio pisałem chyba w odpowiednim temacie dlatego powiem tylko, że for me to bardzo dobry Mortal. Crossover jest spoko (jak na crossover oczywiście),a zdecydowanie najgorszy jest dla mnie Armageddon - widać, że to na szybko kleili (mimo to, ekran wyboru zawodników do dzisiaj mnie kręci ;D).

 EDIT:W Deception byla druga płyta, na której był MK1, (Europa się jej nie doczekała).
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2010, 10:14:56 pm wysłana przez Martins »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #199 dnia: Października 20, 2010, 10:18:02 pm »
kurde a 1 i 2 to moje ulubione mk. Będziemy się gniewać na edka :) a popatrzcie sobie na ekran z kruczkami prawnymi. Tam pisze mk2 i coś tam... raz nawet spróbowałem koda wpisać. Wyniki - dźwięk jest, gry nie ma :(

Offline Eric Draven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #200 dnia: Października 20, 2010, 10:19:16 pm »
Armageddon i MK vs DC Universe klecili w pośpiechu ze względu na kłopoty Midway tak sądze.Jednak teraz mają wolną rękę jesli tak mozna to określić i Boon twoży Mortala jakiego potrzeba na rynku bo ogólnie w bijatykach od jakiegoś czasu same knoty(SC4,T6 itp.), Street Fighter Do mnie jakoś do końca nie trafia

Kazek

  • Gość
Odp: Mortal Kombat vs Tekken i inne bijatyki
« Odpowiedź #201 dnia: Października 21, 2010, 02:08:06 pm »
O ile Tekken ma lepsze i gorsze odsłony, tak trzyma jakiś poziom przynajmniej gameplayem. MK natomiast po częściach 2D był tylko dobrym uniwersum i jedynie OK grą lub gorzej. Nie ma sensu się tu kłócić nawet bo wystarczy zobaczyć co ludzie na forum tutaj piszą.

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken i inne bijatyki
« Odpowiedź #202 dnia: Listopada 28, 2010, 10:15:10 am »
Eric co do MK vs DC to się nie zgodzę bo już wtedy WB wzieło projekt pod skrzydła, i nawet jesli Midway by padł podczas produkcji, to załoga i tak nadalby pracowała i otrzymała honorarium...

Kazek

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #203 dnia: Grudnia 20, 2010, 07:21:46 pm »
No może mi się spodoba jak zagram, to się zobaczy... Martins - się zgodzę ;) niech siedzi tam gdzie siedział... Ps3 ani xboxa nie mam, ale tak czy tak boli mnie dodawanie takich ludzi do mortala... :( Może i polubię dziada - kto wie? :) póki co jestem nastawiony neutralnie, choć czytając moje posty można stwierdzić co innego :)

Chłopie a niech dodają i te pierdolone teletubisie jako postacie! Byle by to była DOBRA GRA a nie takie "mordobicie" jak do tej pory nam serwowano. Żeś się uczepił jak rzep dupy, ty bardziej że konsoli nie masz więc pewnie nie pograsz jak wyjdzie. LOL mnie boli, że do mortala w 3D dodawali po stokroć bardziej nie pasujące postacie i co było git? Podobało się? Pewnie tylko dlatego, że były niby oryginalne a Kratos jest z GOW. Odpuść, bo naprawdę przemawia przez ciebie jedynie tępy fanboj.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #204 dnia: Grudnia 20, 2010, 08:17:47 pm »
Nie wiem Drogi Kazimierzu dlaczego tak się mnie przyczepiłeś jak ja Kratosa. Podsumowałem. Koniec tematu. Nie za bardzo ten Kratos mi przypadł i już... No i powiedziałem że przecież neutral... Jak narazie :P Więc nie wiem o co Ci ciągle chodzi... No i skończmy tą bójkę bo się robaczek albo Bodzio zdenerwuje i będą problemy ;)

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #205 dnia: Grudnia 20, 2010, 09:20:19 pm »
Kazek, jeśli dla ciebie nie ma różnicy, czy w tej grze będą do wyboru np. Teletubisie, byleby tylko system był zajebisty, to się zastanawiam jak możesz być w ogóle fanem gier z tej serii. Ta seria to przede wszystkim klimat, świat, fabuła - to są podstawowe powody dla, których kult tego mordobicia przetrwał do dzisiaj pomimo tego, że nie każda jego część trzymała wysoki poziom. Jak dla mnie ta gra (i pewnie nie tylko dla mnie) to przede wszystkim warstwa merytoryczna i nie rozmieniajmy jej na drobne, bo to ona w pierwszym rzędzie przesądziła o kulcie, który obrósł wokół tej produkcji. Nie róbmy z tej gry Tekkena i innych bijatyk, które mają rozbudowany system, a klimat (a raczej jego brak) wręcz odrzuca od gry.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #206 dnia: Grudnia 20, 2010, 09:48:04 pm »
Cieszę się, że się zgadzamy Martins :) Kazimierza zostawmy już w spokoju... Narazie postaram się wyjaśnić z wielbicielem teletubisiów (pewnie najbardziej tinki winkiego ;D) na PW. Mam nadzieję że dojdzie do porozumienia :) Na teraz zostawmy już ten temat bo Pani R znowu się wnerwi i będzie źle...

Kazek

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #207 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:07:44 pm »
Kazek, jeśli dla ciebie nie ma różnicy, czy w tej grze będą do wyboru np. Teletubisie, byleby tylko system był zajebisty, to się zastanawiam jak możesz być w ogóle fanem gier z tej serii. Ta seria to przede wszystkim klimat, świat, fabuła - to są podstawowe powody dla, których kult tego mordobicia przetrwał do dzisiaj pomimo tego, że nie każda jego część trzymała wysoki poziom. Jak dla mnie ta gra (i pewnie nie tylko dla mnie) to przede wszystkim warstwa merytoryczna i nie rozmieniajmy jej na drobne, bo to ona w pierwszym rzędzie przesądziła o kulcie, który obrósł wokół tej produkcji. Nie róbmy z tej gry Tekkena i innych bijatyk, które mają rozbudowany system, a klimat (a raczej jego brak) wręcz odrzuca od gry.

Mój drogi, sięgnij no do historii Mortal Kombat i powiedz mi kiedy seria ta przeżyła rozkwit? Oj czyżby za czasów 2D? Pomyślmy...dlaczego tak się stało... O kurcze, zdaje się, że wtedy to było po prostu świetnie mordobicie! Podkreślam MORDOBICIE. Czy to czasem nie pierwsze trzy części wywindowały Midway do pozycji którą tak długo mieli? A teraz spójrzmy dalej...kurcze no klimat jest, świat jest, fabuła jest. Czemu zatem nie ma hitu skoro przecież te NAJWAŻNIEJSZE rzeczy są? No popatrz, zapomnieli z tej gry zrobić DOBRĄ GRĘ. Martins jeśli twierdzisz, że mortal kombat to ten jak to nazywasz "klimat" to ja ci szczerze gratuluje wielki fanie. Otóż oświecę cię! Gdyby nie to, że Boon z ekipą kopali gameplay na każdym możliwym kroku po MKT, ta seria wcale nie była by tak zaściankowa! Powiem ci jeszcze jedną rzecz! Może nie uwierzysz ale zasadniczo środowisko 3D zmusza do wyciągania większych dział niż paru ciosów na krzyż jak to miało miejsce w 2D, dlatego powstają rozbudowane systemy i to było niejako genezą fightera 3D w ogóle. Brak ci gier z dobrym klimatem? Soul Calibur, BlazBlue, GuiltyGear, Bloody Roar (przynajmniej do tych części które ograłem), King of Fighters. Dalej wymieniać? Zdaje się przy okazji, że niektóre z tych pozycji to 2D o...BARDZIEJ SKOMPLIKOWANYM SYSTEMIE niż Mk w 3D.

Widzę przy okazji że te "teletubisie" wziąłeś na poważnie. Pozwolę sobie jeszcze raz zacytować:

Ta seria to przede wszystkim klimat, świat, fabuła - to są podstawowe powody dla, których kult tego mordobicia przetrwał do dzisiaj pomimo tego, że nie każda jego część trzymała wysoki poziom.

Ciekaw jestem skąd ty chłopie wyciągnąłeś takie wnioski. Ta gra istnieje tylko i wyłącznie dlatego, że pierwsza trylogia była mocno grywalną pozycją. I teraz skup się bo najważniejsze....(o zgrozo i jakże oczywiste)...Mortal Kombat to G R A a nie serial/film/książka. Przestańcie ludzie co ciężkiej cholery być tak zaślepieni by nie widzieć gry w grze! Przecież to jest idiotyczne! Dla fana GRY Mortal Kombat pierwsze trzy części to masterpiece, dla fanboja cała seria. To, że nie jestem jakimś bałwochwalcą nie znaczy, że nie jestem fanem. Owszem jestem i zdaje się, że jednym z tych bardziej obiektywnych.

A teraz sprawa Kratosa. Skok na kasę, skok marketingowy, skok na nową publikę. To wszystko racja. Jednak wydaje mi się to być pomysłem o wiele lepszym niż crossover z DC, niż wciskanie postaci z Gwiezdnych Wojen do Soul Calibura, niż wciskanie postaci z Tekkena do Naruto. Śmieszy mnie ta akcja o tyle, że gdyby zrobili kalkę Kratosa i nazwali go inaczej dodając fabułę, to pewnie nie było by sprawy (wystarczy spojrzeć na MK w 3D). Jeszcze raz wracając do systemu gry - do tej pory pokazali istne cuda na kiju biorąc pod uwagę wielką historię MK. Dlaczego więc obraz świetnej gry na jaką szykuje się MK, ma zostać mi zepsuty przez Kratosa? Przeszukując pamięć śmiem stwierdzić, iż lepszego wyboru nie było biorąc pod uwagę kolaborację WB i Sony. Jeśli mają koncepcję zrobić sobie taki mały akcent, czemu nie. Jestem otwarty na to wszystko byle gra była znowu grywalna. Niech mu dają nawet fabułę, bo z pewnością biorąc pod uwagę serię God of War to nie był by problem. Patrzę na to wszystko bardzo ogólnie, spoglądam na roster postaci i widzę jednego Kratosa na całą rzeszę odświeżonych świetnie się prezentujących fighterów ze świata MK. Nie ma powodu do płaczu, a nawet wręcz przeciwnie jeśli patrzeć na konsekwencje jakie mogą z tego małego romansu MK i GOW wyjść.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #208 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:29:53 pm »
No te sprawy są już wyjaśnione... Każdy się wypowiedział i git... Dajmy już temu spokój...

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #209 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:32:40 pm »
Dla fana GRY Mortal Kombat pierwsze trzy części to masterpiece, dla fanboja cała seria.

Amen ;D